برگزیده های پرشین تولز

چند تا سوال ساده!

pouryapicture

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ببخشيد منظورم از ساده واسه كسايي بود كه اطلاعاتشو دارن:

من تقريبا" مراحل اوليه يادگيري وكار كردن با mtو يكي دو تا از آيتمهاي پنلم رو مثل:mail&filemanagerرو ياد گرفتم

تعداد زيادي آيكون توي پنل هست كه نميدونم اصلا" به چه دردي ميخورن و مهمتر از همه fantastico هستش

كه فقط ميدونم يه سري نرم افزار قابل نصب توشه! البته اگه درست فهميده باشم ولي كاربرد هيچكدوم رو نميدونم

حالا از دوستان عزيز پرشين تولزي ميخوام اگه ممكنه يه سري اطلاعات در اين مورد بهم بديد.البته انتظار ندارم كه

كسي بشينه و همشو برام توضيح بده فقط اگه يه لينك از يه جايي كه اينا رو توضيح داده باشه برام بذارين ممنون

ميشم.

صميمانه از همتون سپاسگزارم

http://www.pouryacam.com

pouryapicture

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مهرداد خان بازم شمايين كه به فكر ما هستين،توي فانتاستيكو: b2و b2evolusionو pmachinfree ويا php-nuke ويا

phpwebsiteو phpbb2 ويا faq masterflex و cappermine photo gallrey و در پنل هم: my sql databases ويا

postgre sql databases ويا subdomain و redirects ويا frontpage extention و cgi centerو ssl manager ويا

php mychat خيلي زياد شد نه؟

در واقع همونطور كه گفتم من فقط با "فايل منيجر" و "وب ميل" توي پنل آشنا هستم.حالا مهرداد جان اگه لطف كني

ومثل هميشه با حوصله اي كه داري بهم چند تا لينك بدي كه در مورد اينا توضيحاتي به فارسي داده باشه ممنون

ميشم البته اينم بگم من آدم كند ذهني نيستم فقط يه مطلب كوتاه در مورد كارايي شون بدونم خودم دنبالشو ميگيرم

شايد تا به حال متوجه شده باشي كه از ندونستن خجالت نميكشم واگه چيزي رو بخوام ياد ميگيرم.

با تمام اين اوصاف ممنون از لطفت.

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
ببین پوریا جان b2و b2evolusionیه نوع بلاگ هستند که خوب معروفیت چندانی ندارند و در مورد اینها (یعنی بی 2-توی همین فروم نگاه کنی تاپیکهای درموردش هست)
ا php-nuke –phpwebsite هم دوتا سیستم کنترل محتوای هستند که یعنی توشون همه چی میشه نصب کرد از فروم تا بلاگ و هرچی که بخواهی که این پی اچ پی ناک فارسی شده و هرجا بگردی و از جمله اینجا چیزهای زیادی دربارش پیدا می کنی ولی از لحاظ امنیت اوضاعش عین ویندوز بیریخته
phpbb2 و ipb هم یک مدل فروم لنگه اینجا هستند که هردو فارسی شده اند و تو مجید انلاین و اینجا مطلب و هرچی بخواهی براش پیدا میشه
faq masterflex اگه اشتباه نکنم یه چیزی مثل همین قسمت ساپورت هاست پرشین تولزه
photo gallrey که از اسمش پیداست یک برنامه برای مدیریت البوم عکس رو اینترنت هست (دسته بندی کوچک ساز خودکار و... مشابه اون 4imagegalerry هست که اینجارو ببین
http://4images.farsiprojects.com/
my sql databases برای ساختن دیتا بس هست
postgre sql databases لنگه قبلی هست
redirects هم یعنی مثلا می خواهی با زدن ادرس یک صفحه بیننده به صورت خودکار به یک صفحه (دامین) دیگه هدایت بشه
frontpage extention برای فعال شدن و قابل استفاده شدن برنامه های هست که با برنامه فرانت پیج طراحی شدن
cgi center شبیه قبلی منتها برای برنامه های هستند که با cgi کار می کنن مثل ام تی
ssl manager اگه اشتباه نکنم برای ایجاد امنیت بیشتر در انتقال اطلاعات بین سرور و یوزر هست (اطلاعات رو رمز گزاری می کنه بین دو طرف و که معمولا تو ایمیل ها و فروشگاه های الکترونیکی نصب میشه و به صورت دیفالت نصب نیست و هزینه داره)
php mychat یک برنامه برای چت هست که رو سایت نصب میشه که فارسی نیست
subdomain هم که مشخصه یک زیر فضا درست میکنه
مثلا http://forum.persiantools.com یک زیر فضا ی از http://www.persiantools.com هست
و تا اونجا که می دونم اگه انگلیسیت خوب باشه تو همون سی پنل داکیونت های انگلیسی که بعضا تصویری هم هست – ولی فارسی فقط همون رسالت دات نت که ادرس بهت دادم رو میشناسم

pouryapicture

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مهرداد جان بهم خيلي كمك كردي دستت درد نكنه همين واسه من كافيه فقط يه سوال ديگه : اين فوتو گالري

كه تو فانتاستيكو هست آيا مثل 4ايميج فضاي زيادي ميخواد؟ و ديگه اينكه من اصلا با 4ايميج كار نكردم وتصور

درستي از كارش ندارم،ببين درست فهميدم: اين نرم افزاريه كه مثل ام تي ميتوني باهاش وبلاگ درست كني

و كنترلش كني؟ نميدونم كه درست گفته باشم يا نه ولي اگه اينطوره آيا خود اين نرم افزار يه قالب خاص داره؟

و ديگه نميخواد مثل ام تي قالب براش طراحي كني؟

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
والا اونو دقت نکردم ولی اگه تو فانتاستیکو بری و رو اسمش کلیک کنی بهت نشون میده که چقدر فضا احتیاج داره ولی قاعدتا نباید بیش از 5 مگ بخواد -البته خود اکسها حسابشون جداست
4 ایمیج فقط یک البوم درست میکنه (البته امکانات زیادی داره از جمله اینکه میشه دسترسی ها رو محدود کرد -برای دانلود یا دیدن بخشهای مختلف

درست کردن ای کارت-اجازه اپلود عکس دادن به یوزرهای ثبت نام شده ! --ولی نوشته مثل ام تی نمی تونی بزن-- البته برا هر عکس یه توضیح میتونی بزنی
نمونه 4 ایمج گالری تو ایرونی کید نصبه که ادرسشو یکبار بهت دادم
ولی من از یک سیستم پرتابل به نام xoops استفاده می کنم که شبیه ناک هست
وتوش فروم و بلاگ و فروم !!! و جدیدا گالری عکس هم بهش اضافه کردم! یه سر بهش بزن! البته این گالری که من جدید نصب کردم جدا نمی تونی نصب کنی و امکاناتش هم کمتر از 4 ایمج هست ولی خوش دست تره! و همه رو با یک دیتابس و به طور متمرکز(فروم-بلاگ...) اداره میکنم
4 ایمج خودش قالب داره و اگه اونجا که برات ادرس دادم بری 3 تا قالب غیر قالب اصلی هم داره (اینی که ادرس دادم فارسیه ولی مال فنتاستیکو انگلیسیه)
کسی دوبار گیر چتی نده ها!!!!!!! اگه می خواهید گیر دوباره بدین بگین ما بحثو ببریم یه جای دیگه:(

pouryapicture

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مهرداد جان حتما" سری به وبلاگ من زدی،خیلی خشک و بیروح هستش،ببین من میخوام حداقل یه سری تغییرات

توش بدم یعنی مثلا" رنگشو عوض کنم یه سری چیزای جدید بهش اضافه کنم و از همه مهمتر که اصل مطلب هست

عکسا ست که میخوام مثلا" تو صفحه ی اول یه نمایش از آرشیوها داشته باشه بعد هرکدوم از آرشیو ها که کلیک

میشه توی یه صفحه و جداگونه به نمایش در بیاد؛حالا با این تفاسیر آیا میشه با ام تی یه همچین قالبی طراحی کرد؟

دیگه اینکه(این سوال رو از آقای ابراهیمی هم دارم):توی قالبهای وبلاگ مثلا" اگه بخوای رنگ رو تغییر بدی آیا باید

تمام تگهای mainindex و archivesو... غيره رو كه در ارتباط با رنگ هستش تغيير بدي؟ و تگهاي مربوط به قالبي رو

كه بالا گفتم آيا ميشه تو همين قالب ريخت يابايد توي همون وبلاگ يه فايل ديگه در قسمت قالبها درست كنم و

اين تگهاي جديد رو توي اون بريزم و يا اينكه كلا" بايد بيخيال قالب قبلي بشم؟

سوال خيلي دارم ولي فكر كنم تا اينجا هم خيلي شده ، در ضمن مربوط به ام تي هم هستش!!!!!!!!!!!! :D

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از pouryapicture :
مهرداد جان حتما" سری به وبلاگ من زدی،خیلی خشک و بیروح هستش،ببین من میخوام حداقل یه سری تغییرات

توش بدم یعنی مثلا" رنگشو عوض کنم یه سری چیزای جدید بهش اضافه کنم و از همه مهمتر که اصل مطلب هست

عکسا ست که میخوام مثلا" تو صفحه ی اول یه نمایش از آرشیوها داشته باشه بعد هرکدوم از آرشیو ها که کلیک

میشه توی یه صفحه و جداگونه به نمایش در بیاد؛حالا با این تفاسیر آیا میشه با ام تی یه همچین قالبی طراحی کرد؟

دیگه اینکه(این سوال رو از آقای ابراهیمی هم دارم):توی قالبهای وبلاگ مثلا" اگه بخوای رنگ رو تغییر بدی آیا باید

تمام تگهای mainindex و archivesو... غيره رو كه در ارتباط با رنگ هستش تغيير بدي؟ و تگهاي مربوط به قالبي رو

كه بالا گفتم آيا ميشه تو همين قالب ريخت يابايد توي همون وبلاگ يه فايل ديگه در قسمت قالبها درست كنم و

اين تگهاي جديد رو توي اون بريزم و يا اينكه كلا" بايد بيخيال قالب قبلي بشم؟

سوال خيلي دارم ولي فكر كنم تا اينجا هم خيلي شده ، در ضمن مربوط به ام تي هم هستش!!!!!!!!!!!! :D
اگه این کارا رو بخواهی بکنی باید از یک گالری مانند 4 ایمج و مشابهات اون استفاده بکنی

pouryapicture

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
راستي ميشه از فرانت پيج و قالبهاي آماده اون استفاده كنم؟ و اگه قالباي آماده فرانت پيج رو آماده كردم چطور بايد

ببرمش رو سايت؟

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
بالا