برگزیده های پرشین تولز

چند تا سوال

hpxyz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

چند تا سوال دارم:
۱-با نصب مجدد ويندوز فايل IO.SYS چه تغيري مي كند (اين فايل براي چي هست)
۲-منظور ازكانكتور مادينه DB25 چيست و نوع پورت اون چيه؟
3-SIMM چيست؟
4-post power test چيست و هنگام بوت شدن ابتدا چه چيزي را تست مي كند؟
5-رم كارت گرافيك را از كجا مي تونم بفهمم؟(آدرس بديد)
6-من روي سيستمم بابيلون۳ نصب كردم ام هر وقت به اينترنت وصل ميشم پيغام ميده كه اون را اپديت كنه و بعد يه فايلي را از اينترنت مي گيرم كه اون نسخه ۳۰ روزه بابيلون است به نظر شما من چيكار كنم تا پيغام آپديت نده؟
يكي بهم گفت : از طريق فايروالت اجازه دسترسي بابيلون به اينترنت را نده . چطور ياينكار را بكنم ...

Ali_Nob

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام
در مورد سوال اول شما:
IO.SYS -1 یکی سه فایل اصلی سیستم عامل در زمان LOAD شدن در حافظه می باشد و وظیفه آن کنترل و معرفی اولیه ورودی / خروجی جهت به بدست گرفتن کنترل آن توسط سیستم عامل می باشد و در هر OS ای متناسب با ورژن آن با هم کمی متفاوت می باشد.
2- و در مورد سوال دوم این همان کانکتور پورت پارالل می باشد.
3- ُSIMM کامل توضیح ندادی ولی نوعی حافظه است مثلا در Cashe CPU و نوع ان single in-line memory module
4- (POST (Power On Self Test در ایتدا که کلید پاور زده می شود تمام اجزا را تست می کند و در صورت ok بودن با یک beep اعلام کرده و ادامه boot شدن انجام می گردد و گرنه برای هر خطا beep یا beep های ممتد زده می شود.
5- نوع حافظه رم یا خود حافظه رم روی کارت گرافیک رم ها و نوع ان که مشخصه من نفهمیدم چی الان دقیقا مورد سواله
6- می تونی از طریق MSconfig بروی و Update آن را غیر فعال کنی.

hpxyz

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با تشكر از جوابتون
در مورد رم كارت گرافيك , اگر مي شه يه راهي بگيد كه بدون باز كردن كيس باشه . از طريق سيستم چطور مي شه فهميد رم چنده؟
در مورد بابيلون از msconfig صفحه start up فقط يه گزينه Babylon Translator وجود داره كه تيك اين را كه بردارم ديگه اجرا نميشه با اجراي مجدد اون باز به اينترنت وصل ميشه, به نظر شما چه كنم؟

bamaram

Registered User
لایک‌ها
0
رم كارت گرافيك را مي توانيد از اينجا ببينيد
روي دسك تاپ راست كليك كنيد و مراحل زير را طي كنيدpropertise>setting>advanced>adapter
در قسمت adapter قسمتي هست به نامinformation adapter كه هم مشخصات كارت گرافيك را نوشته هم مقدار رم گرافيك را
يا حق

بالا