برگزیده های پرشین تولز

چند سوال بازم از ترانسفر و غيره

ariansman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام
من از يك جاييdomain و host گرفته ام كه تا دو ماه expire ديگر ميشود. چند سوال دارم
1- آيا تنها با عوض كردن DNS در كنترل پانل اون شركت اول از دور خارج ميشود و من تنها با شما سروكار خواهم داشت؟ و اين مثل اين ميماند كه من اصلا از اول از شما domain و host گرفته باشم؟
2 -من يه whois از سايتم گرفتم. گفت كه وضعيت آن REGISTRAR-LOCK است. آيا اين قضيه تاثيري در ترانسفر ندارد؟
3- در صورت انتقال كامل سايت هزينه آن چقدر ميشود. البته من ديده ام كه قبلا هم اين را براي بقيه گفته اي اما لطف كن بازم به من بگو.
4-در صورت انتقال كامل سايت در چه مرحله اي بايد يكي از Features را انتخاب كنم؟
مرسي

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
لایک‌ها
3,918
1. در مورد host که آره... به عوض کردن DNS ها دیگه ارتباطی به Host اون شرکت نخواهید داشت. ولی در مورد دامین فرق میکنه
یعنی اگر میخواهید دامین را برای سال آینده استفاده کنید باید آن را Renew کنید. برای این کار یا باید از طریق اون شرکت اقدام کنید یا اینکه دامین رو به Panel های ما منتقل کنید.

2. در این حالت دیگه دامین رو نمیشه ترانسفر کرد. باید اول از حالت Lock خارج بشه که این کار رو کسی یا شرکتی که ثبت کرده باید انجام بده.

3. قیمت سرویسهای ما که مشخصه. برای انتقال هم باید ببینیم سرویس قبلی چه نوع کنترل پنلی داشته. اگه cPanel باشه انتقال کار راحتی خواهد بود.

4. منظورتون رو از این سوال نفهمیدم.

ariansman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مرسي احسان
1- الف: اين جور كه ميگي در مورد هاست مشگلي نيست.
ب- گفتي اگر میخواهم دامین را برای سال آینده استفاده کنم باید آن را Renew کنم كه باید از طریق اون شرکت اقدام کنم یا اینکه دامین رو به Panel های شما منتقل کنم.
چطور ميتونم از طريق اون شركت اقدام كنم؟
چطور ميتونم دامین رو به Panel های شما منتقل کنم؟
2- پس به اين ترتيب بايد اول دومين را از خارج كنم
الف- به اون شركت بگم كه دومين را به كدام حالت در بياره
ب- وقتي از خارج شد اقدام بعدي جه خواهد بود؟
ج- آيا تا ابد هر بار كه بخواهم سايت را تغيير بدهم بايد با شركت اولي تماس بگيرم؟ آيا ميشود كه كليه كنترل هاي سايت را خودم در دست داشته باشم؟
د- البته من قبلا با اون شركت صحبت كرده ام و ايشان به من گفتند كه براحتي برايم را تفيير ميدهند. اما اگر زماني ايشان از اينكار امتناع كنند من چه ميتوانم بكنم؟

3- چطور ميتونم بفهمم سرویس قبلی چه نوع کنترل پنلی داشته؟ راستي اين چه اهميتي داره؟ من كه دارم به هر حال به شما انتقال ميدم.

4- در قسمت فروش شما چهار Features تعريف كرده ايد كه هر كدام قيمت متفاوتي دارند. من در چه مرحله اي بايد بگم كه مثلا حالت اول را ميخوام يا چهارمي.
مرسي

knowhow

مدیران قدیمی
لایک‌ها
22
1- از طريق اونها بخواي تمديد كني بايد با خودشون تماس بگيري. براي اتقالشون به ما بايد هزينه يكسال ثبت دامين رو واريز كني بعدش ما درخواست transfer دامین رو می زنیم و پس از گذشتن مراحلش که معمولا 4 روز طول می کشه دامین به پنل ما میاد و یکسال هم تمدید می شه.
2- شما ابتدا یک ایمیل به Registrar فعلی می زنید و درخواست می کنید دامین رو از lock در بیارند بعدش ما باید درخواست ترانسفر بدیم. معمولا کنترل دامین در دست کاربر است ولی خوب فروشنده های دامین بعضی موارد دامین رو lock می کنند که اگه کسی پسورد دامین رو hack کرد نتونه دامین رو منتقل کنه و مجبور شه با ثبت کننده دامین تماس بگیره و این جوری مطمئن می شین که دامینتون از دست نمی ره. نه اگه از حالت lock دربیاد دیگه همیشه unlock می مونه تا دوباره شرکت ثبت کننده اون رو lock کنه که معمولا اگه شما درخواست باز شدن دامین رو داده باشید دیگه اون رو lock نمی کنند.
3- خوب در صورتیکه cpanel بوده باشه ما می تونیم به صورت اتوماتیک اکانت شما و همه محتویاتش رو کپی کنیم در غیر اینصورت شما خودتون باید این کار رو بکنید. این که چه کنترل پنلی دارید مشخصه شما وقتی به قسمت مدیریت سایتتون وارد می شید اسم برنامه رو می نویسه.
4- هر زمان که بخواهید از هاست استفاده کنید باید انتخاب کنید و متناسب با اون هزینه رو واریز کنید تا براتون دامین رو منتقل کنیم و هاست ایجاد کنیم.

ariansman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
1-این سوال تقریبا حل شد. فقط اینکه شما درخواست ترانسفر را به کی میزنین؟
2-
الف- این را شما هنوز پاسخ ندادین
ب- مرسی
ج- اگه از حالت lock دربیاد و به شما منتقل بشه برای دوباره lock شدن باید از شرکت اول درخواست کنم یا از شما.
د- این را شما هم هنوز پاسخ ندادین
3- من به قسمت مدیریت سایت وارد شدم در address bar نوشته بود : /controlpanel.asp .............. آیا منظور شما این بود.آیا باید به اینجا میرفتم؟ پس برنامشون ASP است؟
4- مرسی

knowhow

مدیران قدیمی
لایک‌ها
22
1- ما به شركت register کننده دامین. منظور reseller نیست منظور خود شرکت registrar است.
2- الف : بگید unlock بکندش.
ب: خواهش
ج: نه به ما می گید.وقتی که دامین شما منتقل می شه ، شما دیگه با اون شرکت قبلی کاری ندارید و عملا او دسترسی به دامین نخواهد داشت.
د: والا کار زیادی نمی تونید بکنید جز اینکه به شرکت registrar اصلی ایمیل بزنید و شرح ماجرا رو بگید. ولی قانونا اونها reseller یعنی شرکتی که شما دامین رو ازش خریدید رو می شناسن. در نهایت از اون شرکت می تونید شکایت کنید.
3- خوب با این تفاسیر سیستمشون cpanel نیست و ما امکان انقال اطلاعات رو نداریم. البته در صورت نیاز با داشتن یوزر نیم و پسورد ftp ما می تونیم فقط فایلهاتون رو براتون کپی کنیم ولی ایمیل ها و دیتابیس و .... رو خودتون باید زحتمش رو بکشید.
4- خواهش می کنم.

ariansman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مرسی از اینکه تا اینجا با حوصله بهم جواب دادی. الان سوالهای دیگری دارم.
1- آیا اگرunlock کنم از نظر امنیتی هیچ مشکلی نخواهد داشت؟ اون شرکت اولی میگه که اونا بابت lock کردن تازه یه هزینه هم به registrant اصلی میپردازند.
2- من یه سرویس میخوام که بتونم به تعداد زیادی برای اشخاص ایمیل درست کنم. می خوام حداقل 500 ایمیل به شکل [email protected] داشته باشم. می خوام بتونم در سایتم یه قسمت check mail داشته باشم تا شخص بتونه از تو سایت خودم mail box خود را چکم کنه. باید کدام حالتن را انتخاب کنم؟
3- دیگه اینکه من اگر بخوام فرم نظرر خواهی کوچیک و نیز فروم خیلی کوچیک داشته باشم آیا باید برای هر کدام نرم افزار جداگانه تهیه کنم؟
مرسی

knowhow

مدیران قدیمی
لایک‌ها
22
1- مشكل امنيتي پيش نمياد تا وقتي كه ايميلت و پسوردت رو خوب ازش محافظت كني. ضمنا در آخرين مرحله transfer دامین به هر حال reseller باید تایید کنه. بنابراین مشکلی نیست. در مورد هزینه ، من تا حالا جایی رو ندیدم که بخاطر این سرویس هزینه دریافت کنه !!!!!!
2- شما می تونید یک اکانت مثلا 100 مگی خریداری کنید بعدش یک نرم افزار وب میل نصب کنید رو هاستتون و به مردم webmail بدید. مثل yahoo ولی خودتون باید نصب و راه اندازیش کنید.
3- بله ! مگر اینکه خودتون بنویسید.

ariansman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
1- مرسی
2- اگر اکانت 20 مگی بخرم و بعدش یک نرم افزار وب میل نصب کنم رو هاستم آیا میشه به مردم web mail بدم مثل yahoo که بیان check mail کنند؟ در اینصورت آیا بهتر نیست که اول 20 مگی بگیرم و زمانی که مشترک ها زیاد شدند اونو به 100 مگی ارتقا بدم؟ راستی آیا POP3 Accounts همان میل [email protected] است؟
3- مرسی

ariansman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
عذر ميخوام بازم يك سوال داشتم.
اگر reseller نخواد دومين را آزاد كنه گفتين بايد به registrar بگم؟ تا اونجا كه ميدونم registrar من onlinenic است. آيا اصلا به حرف من گوش خواهد داد يا اينكه فقط reseller رو می شناسه؟ من زماني كه دومين را خريدم يك قرارداد دريافت كردم كه مهر و امضا’ شركت reseller رو دارد. آيا اگر بازم reseller همكاري نكرد ميتونم شكايت كنم؟ چطور و با چه مراحلي؟ لطفا برام بگين چون واقعا برام مهمه.

knowhow

مدیران قدیمی
لایک‌ها
22
والا الان يك سري قوانين در حال اجران تو ايران كه البته هنوز هم به تصويب نرسيده اند ولي اجرا مي شن.
خلاصه شما با اون قرارداد مي توني بري شكايت كني ! ولي بعيد مي دونم ارزش داشته باشه ! !! !
با خود onlinenic هم باید تماس بگیری. معمولا اگه reseller دلیل قانع کننده ای برای اینکه دامین رو به شما نمی ده نداشته باشه ، onlinenic طرف شما رو می گیره.

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از ariansman :
اگر reseller نخواد دومين را آزاد كنه گفتين بايد به registrar بگم؟ تا اونجا كه ميدونم registrar من onlinenic است. آيا اصلا به حرف من گوش خواهد داد يا اينكه فقط reseller رو می شناسه؟ من زماني كه دومين را خريدم يك قرارداد دريافت كردم كه مهر و امضا’ شركت reseller رو دارد. آيا اگر بازم reseller همكاري نكرد ميتونم شكايت كنم؟ چطور و با چه مراحلي؟ لطفا برام بگين چون واقعا برام مهمه.
ببینید اگه دامین ادمینیستور ایمیلش - ایمیل شما باشه کارتون خیلی راحت میشه و شکل خاصی جز پرداخت تمدید دامین نمی دید :happy:

ariansman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
آقا واقعان ممنون
اتفاقا قبلا ازشون یه لینک برای onlinenic گرفتم، اخه تو خود سایت onlinenic هیچ لینک و یا دکمه ای که منو به کنترل پانل domain ببره نیست. منم یه روز گفتم که من میخوام خودم مستقیما به کنترل پانل domain در onlinenicبرم. اونا هم یه لینک بهم دادند.رفتم اونجا، برای ورود پسورد domain را خواست که بعد من داخل شدم. بعدشم email خودمو گذاشتم اونجا. الان که whois میگیرم همه جا فقط email من هست .فقط اون پایین در قسمت Registration Service Provider اسم اونها و سایتشون و یه تلفن الکی هست و هیچ email از اونا نیست . بالا تر هم تو قسمت Registrant اسم اونا هست اما من email و سایر مشخصات خودمو گذاشتم ولی امکان تغییر اسم اونا نبود. و اما سوال:
1- آیا این حالت موقعیت منو بهتر میکنه؟
2- آیا وقتی من از طریق سایت reseller وارد کنترل پانل میشم اونا password را میفهمند؟
3- اگر از طریق سایت registrar وارد بشم و password را تغییر بدم reseller متوجه میشود؟ مثل yahoo که وقتی password را تغییر می دهیم یه mailبه خودمون میزنه و تغییر password را متذکر میشه.
مرسی

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از ariansman :
آقا واقعان ممنون
اتفاقا قبلا ازشون یه لینک برای onlinenic گرفتم، اخه تو خود سایت onlinenic هیچ لینک و یا دکمه ای که منو به کنترل پانل domain ببره نیست. منم یه روز گفتم که من میخوام خودم مستقیما به کنترل پانل domain در onlinenicبرم. اونا هم یه لینک بهم دادند.رفتم اونجا، برای ورود پسورد domain را خواست که بعد من داخل شدم. بعدشم email خودمو گذاشتم اونجا. الان که whois میگیرم همه جا فقط email من هست .فقط اون پایین در قسمت Registration Service Provider اسم اونها و سایتشون و یه تلفن الکی هست و هیچ email از اونا نیست . بالا تر هم تو قسمت Registrant اسم اونا هست اما من email و سایر مشخصات خودمو گذاشتم ولی امکان تغییر اسم اونا نبود. و اما سوال:
1- آیا این حالت موقعیت منو بهتر میکنه؟
2- آیا وقتی من از طریق سایت reseller وارد کنترل پانل میشم اونا password را میفهمند؟
3- اگر از طریق سایت registrar وارد بشم و password را تغییر بدم reseller متوجه میشود؟ مثل yahoo که وقتی password را تغییر می دهیم یه mailبه خودمون میزنه و تغییر password را متذکر میشه.
مرسی
چون اونا یه سطح از تو بالا ترن حتی اگه عوض هم بکنی پسوردو و اطلاعات رو اگه بخوان همه رو عوض می کنند!مگه اینکه با پرداخت هزینه یک سال این دامین رو مثلا توسط پرشین تولز ری نیو کنه و ترانس کنی اینجا که دیگه کاری نمی تونن بکنن :lol:

amir

مدیران قدیمی
لایک‌ها
2
1- ببينين اونا مي تونند كه دومين رو lock كنند و در اين حالت ديگه هيچ مدلي بدون رضايت اونها نمي توني كه دومينت رو انتفال بدي !
2- پسورد رو نمي فهمند اما هر وقت بخوان مي تونند اونو عوض كنند.
3- بله ميل مي زنه ! اما توي ميل نمي گه كه پسورد جديد چي است.

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از ariansman :
توهم لنگه من که اون اول که اومدم گیر می دی و اگر و مگر می کنی!!!!!!!جو اینجا دستت نیست !!!فردا یکی !!!!!!!!!به ما یه وصله می چسبونه که آی دی تورم من درست کردم!!!!
ولی اگه اجازه دسترسی به کنترل پنل دامین بهت دادن و دامین رو به نام تو ثبت کردن قاعدتا نباید با ان لاک کردن دامینت مخالفتی بکنن!!! یا با تغیر دی ان اس هاستت (چون پول اون هاستی رو که ازشون خریدی رو که حتما پس نمی دند !!!) مخالفتی بکنن ! ازشون سوال کردی؟؟؟ یا شاید می خواهی پول هاستو ازشون پس بگیری!!!

ariansman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بابا آخه این چه وضعی است امير :(
الان من بیام یه دومین بخرم، کلی براش برنامه ریزی کنم، واسش تبلیغ کنم، با هزینه بیارمش سر زبونا، بعد همه اختیارش دست یکی دیگه باشه؟ اگه آقای reseller ادم با مرام ومهربونی باشه، من میتونم دومینمو منتقل کنم و گرنه هیچی؟ تازه میگی اونا میتونن password دومینو عوض کنن. خوب چه تضمینی است که آقای reseller یهو دلش نخواد دومین یکیو اصلا بالا بکشه؟ یا میتونو اصلا براش تمدید نکنه. اگر قضیه دلبخواهی باشه هر چیزی ممکنه.

knowhow

مدیران قدیمی
لایک‌ها
22
ببين اينقدر هم نااميد نباش.
Reseller ها مثل ما در روز چندین دامین ثبت می کنند. یعنی تو فکر توی یک سال چند تا دامین می شه. اصلا خیلی از این دامین ها رو نگاه هم نمی کنند. راستش رو بخوای. برای شما دامینت مهم و حساسه و برای ما که فروشنده هستیم خود تو مهم هستی به عنوان یک مشتری و نه دامینت. چون یک دامین به تنهایی بعد از مدتی از طب و تاب میافته ولی خود شما امکان داره در طول یکسال چندین هاست و دامین خریداری کنی. پس هیچ reseller درست و حسابی نمیاد بخاطر یک دامین یک مشتری رو از دست بده. می گن که یک مشتری ناراضی می تونه 1000 تا مشتری رو بپرونه و یک مشتری راضی می تونه 1000 تا مشتری بیاره.
ولی از نظر قانونی همونی است که ما برات شرح دادیم. البته باز هم می گم ، اگه شما با Registrar اصلی که مثلا onlinenic است تماس بگیرید و دلایل براشون بیارید دامین شما رو بهتون پس می دن. ولی به هر حال بازم دامین باید بره دست یک reseller دیگه ! چون شما که هیچوقت reseller نیستی. حالا اگه می خوای خیالت راحت بشه دامین رو 10 ساله register کن و lockش هم بکن و خیالت راحت باشه. دیگه کسی با دامینت کاری نمی تونه بکنه. ! چون می دونی که دامین 10 ساله رو نمی شه transfer کرد :D

ariansman

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
خوب میدونی اخه بچه ها(در بالا) گفتند که حتی اگر خود من password را بگذارم Reseller هر وقت بخواد مینونه password را عوض کنه. و این معنیش این خواهد بود حتی اگر من 1000 سال هم اونو register کنم و lock هم بکنم Reseller میتونه هر وقت دلش خواست، مثلا در سال پنجم از1000 سال، سه سوت اونو unlock کنه و با پسورد جدید بده به یکی دیگه. مگر اینکه Reseller آدم با مرامی باشه یا از آتیش جهنم بترسه. البته اینجور که شما میگین اعتبار برای Reseller مهمه و شاید فقط به این دلیل این کار و نکنه. ولی از همه مهمتر همون بود که گفتی اگر برای onlinenic دلیل بیاریم و براش قبل قبول باشه خواهد پذیرفت. اي كاش يه سيستمي بود كه مو لاي درزس نره. راستي تو كشورهاي ديگه مثل اروپا يا آمريكا هم همينطوره؟

بالا