برگزیده های پرشین تولز

چند سوال در مورد اكسس

cho0bin

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
1.ميخوام شماره اشتراك و رديف رو اگه كاربر تكراري بده بهش پيغام خطا بده و ميخوام پيغامشو خودم بذارم و فارسي باشه و اگه رديف يا شماره اشتراكم تكراري باشه علاوه بر پيغام خطا اون ركورد رو نمايش بده
2.وقتي رديف و شماره اشتراك و شماره پروژه رو وارد كردم موقعي كه ميخواد ذخيره شه پيغام ثبت شد رو بده
3.كاربر بتونه بر اساس شماره اشتراك اطلاعات همان ركورد رو ويرايش كنه
4.ميخوام محدوده ارقامي كه براي شماره اشتراك تعريف ميكنم بين يه محدوده ي خاصي باشه كه خودم تعريف ميكنم براش
5.گزارش گيري بر اساس شماره پروژه باشه
اينم عكس از محيط برنامه
qxcc689r26kuv8h54wo.jpg

shazdeh kocholo

Registered User
لایک‌ها
50
راهی که به ذهن میرسه اینه که روی فیلدهایی که اشاره کردی، event بذاری که این مطالبی که میخواستی رو چک کنه.
مثلا میتونی از afterupdate event استفاده کنی.
با چند خط کوتاه کد vba قابل اجرا هست.

najafzadeh

کاربر فعال پایگاه داده ها
کاربر فعال
لایک‌ها
28
براي سوال اول بايد هر دو فيلد رو با هم كليد تركيبي بزارين به همراه يك متد كه در هنگام رخداد خطا بياد و ركورد مورد خطا رو نشون بده

در مورد سوال دوم بايد يك كليد تعريف كنين و ايونت ذخيره رو اونجا تعريف كنين و بگين كه بعد از ذخيره صحيح بياد و پيغام شما رو نمايش بده

در مورد سوال سوم هم ويرايش رو On كنين

سوال چهارم هم استفاده از يك فيلتر

سوال پنجم هم استفاده از فيلتر در يك كامبو باكس

سلام
1.ميخوام شماره اشتراك و رديف رو اگه كاربر تكراري بده بهش پيغام خطا بده و ميخوام پيغامشو خودم بذارم و فارسي باشه و اگه رديف يا شماره اشتراكم تكراري باشه علاوه بر پيغام خطا اون ركورد رو نمايش بده
2.وقتي رديف و شماره اشتراك و شماره پروژه رو وارد كردم موقعي كه ميخواد ذخيره شه پيغام ثبت شد رو بده
3.كاربر بتونه بر اساس شماره اشتراك اطلاعات همان ركورد رو ويرايش كنه
4.ميخوام محدوده ارقامي كه براي شماره اشتراك تعريف ميكنم بين يه محدوده ي خاصي باشه كه خودم تعريف ميكنم براش
5.گزارش گيري بر اساس شماره پروژه باشه
اينم عكس از محيط برنامه
qxcc689r26kuv8h54wo.jpg

بالا