برگزیده های پرشین تولز

چند سوال در مورد عمليات بانكي

vahidrk

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
561
سلام.
چند تا سوال در مورد عملايت بانكي و از اين جور موارد دارم.من اصلا توي ان زمينهاطلاعات كافي ندارم و الان هم فكر مي كنم به اندازه كافي براي پيدا كردن جواب search كردم!
خوب...

اول از همه مي خواستم بدونم مي شه بعد از باز كردن حساب توي يكي از كشور هاي اروپايي (مثل سوئد) يا مثلا كانادا بقيه كار ها رو از توي ايران با اينترنت انجام داد؟كلا بانك هايي كه داراي Online Banking (يا شايد Internet Banking)هستند چه خدماتي ارائه ميدن؟مي شه از طريق اينترنت پول رو به ايران منتقل كرد؟(من گفتم توي اين زمينه خيلي ناواردم)

دوم اينكه مي خوام درباره wire transfer كه جزو خدمات پرداخت يكي از سايت ها بود بدونم.از حساب بانكي به حساب بانكي ديگه منتقل مي شه؟ايران شامل اون مي شه؟اگر نه , با توجه به سوال اولم مي شه با اينترنت و ... اين كار رو انجام داد؟با هر نوع حسابي امكان پذير هست؟

سوم هم درباره SWIFT اگر درست نوشته باشم!انتقال پول بين حساب هاي ارزي هست؟يعني پرداخت كننده هم بايد حساب ارزي داشته باشه؟اگر حساب ارزي ما با يورو افتتاح شده باشه ديگه نمي تونيم ارز دلار رو بگيريم؟

در آخر توي اين تاپيك يكي از بچه ها گفتن كه اگر معرف ساكن اون كشور داشته باشيم مي تونيم حساب (به نا خودمون) باز كنيم!در اين مورد اطلاع داريد كه چه طور بايد اقدام كرد؟

متشكرم

vahidrk

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
561
از سوالات فوق! كه بگذريم كسي دقيقا مي دونه مزاياي داشتن حساب بانكي توي اروپا چي هست كه اون رو ايران نداره؟
مثلا مي شه گفت كه wire transfer با اون حساب مي شه انجام داد ولي با حساب ايران نه؟
براي پي پال كه مسلما خوب نيست.به جز اين موارد چي؟
ممنون

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
از سوالات فوق! كه بگذريم كسي دقيقا مي دونه مزاياي داشتن حساب بانكي توي اروپا چي هست كه اون رو ايران نداره؟
مثلا مي شه گفت كه wire transfer با اون حساب مي شه انجام داد ولي با حساب ايران نه؟
ممنون
یقینا حساب بانکی خارج از ایران بهتره چون ما بلاخره یک سری شرایط و تحریم هایی داریم که هر بانکی پول نمیفرسته ایران.

vahidrk

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
561
سلام بلا جان..چه خبرا؟
خوب اين حرف درست ولي فرض كنيد مي خوام واسه كسي توضيح بدم , به خاطر خودم نمي خوام.
wire transfer رو اگه يكي توضيح بده خيلي خوبه.مثلا از هر كشور اروپايي به آمريكا و ... و بالعكس قابل انجامه؟بدون كارمزد؟

مثلا يكي از كانادا يا فرضا آلمان بخواد پول به حساب بانكي من(مثلا!) توي سوئد واريز كنه چه طور اين كارو مي كنه؟
اگه از اين كشور ها بخواد به حساب بانكيم توي ايران واريز كنه فكر كنم حتما بايد حساب ارزي باشه و با SWIFT قابل انجامه.
درست گفتم؟

...
امكان هاي پرداخت جور واجور ديگه هم هست مثل western union و ... توي اين موارد حساب بانكي اروپايي كارساز هست؟
...

خيلي ممنون به خاطر جواب
اگر منبعي هست كه فكر مي كنيد مي تونه كمك كنه, خوشحال مي شم معرفي كنيد.

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
سلام
وحید خودتی؟ %}

ببین SWIFT یه چیز بین المللیه. فرقی نداره کجا باشی اگر بانکت عضوش باشه. منتها اگر کشورت تحریم نباشه! مثلا الان که تحریمیم آمریکا و خیلی جاهای دیگه حواله نمیفرستن.

اروپا هم بعضی بانکها هستن حواله میتونن بفرستن به هم بدون SWIFT. درست مثل حواله های که توی بانکهای خودمون میشه فرستاد منتها باید از همون بانک سوال کنی.

western union هم تا اونجایی که من میدونم ایران شعبه ای نداره و نمیتونه پول بفرسته. به هر حال یه حساب اروپایی خیلی بهتره تا ایرانی.

vahidrk

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
561
دست شما درد نكنه بلا!
ببينم چي مي شه:)

Mr. Smith

Registered User
لایک‌ها
23
ممنون

از قدیم گفتم : فقیر اموالشو میذاره زیره سرش! به نظر من اگر پول حسابی نداری و رفت و آمد به اروپا کاره چندان ساده ای هم نیست . چه کاریه که حساب اروپایی داشته باشی؟ برو یه بانک داخلی حساب ارزی باز کن. آدم اول میخواد ببینه چیکار میخواد بکنه بعد حساب ارزی هم باز میکنه

بالا