برگزیده های پرشین تولز

چند سوال در مورد فیبر مدار چاپی و smd و اینها!

m_kh_m

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام به عزیزان گرام فروم

چند تا سوال داشتم اگر جواب بدین بی نهایت ممنون میشم :

1- برای قطعات اس ام دی ( اون هایی که ریز اند و به طور سطحی نصب و لحیم کاری می شوند ) از چه روشی برای چاپ باید استفاده کرد ؟

2- نقشه آن را با چه وسیله ای می توان رسم کرد ؟

3- کمترین پهنا برای رسم خطوط چه قدر است ؟( اگر حدود مثلاً 0.2 میلیمتر باشد عالی است )

4- راستی هر شکلی رو میشه رسم کرد ؟ ( حتّی اشکال نا منظّم )

ممنون

با اجازه ... .

تا بعد ... .

cadusir

Registered User
لایک‌ها
89
سلام

1. روش چاپ مهم نیست مهم اینه که آیا میخواین از فیبر معمولی استفاده کنین یا فیبر دوطرفه, برای قطعات smd معمولا از فیبری که هر دو روی اون سطح مسی داره استفاده میشه مگر اینکه همه قطعات smd باشن .

2. با هر وسیله ای که دقت مورد نیاز رو به شما بده میتونین نقشه رو روی فیبر رسم کنین اما چون قطعات smd رو وقتی استفاده میکنن که نیاز به فضای کم و مینیاتوری دارن پس بهتره که از روشهای دقیق تر مثل اسپریهای فتو سنسیتیو که یک نوعش positiv20 هست استفاده کنین .

3. پهنای سطح مسی درحقیقت مهم نیست و تا زمانی که جریان رو از خودش عبور بده کافی هست , حتی اگر عرضش به یک صدم میلی متر برسه !
اما نکته مهم اینه که هرچه این پهنا بیشتر باشه بهتره چون مقاومت کمتری در مقابل جریان ایجاد میکنه.
کلا پهنای سطح مسی و شکل اون بجز در مدارهای فرکانس بالا خیلی مهم نیست.

4. سوال شما واضح نیست ! با چه روشی ؟
اما پاسخ کلی اینه که بله میشه.

m_kh_m

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

1. روش چاپ مهم نیست مهم اینه که آیا میخواین از فیبر معمولی استفاده کنین یا فیبر دوطرفه, برای قطعات smd معمولا از فیبری که هر دو روی اون سطح مسی داره استفاده میشه مگر اینکه همه قطعات smd باشن .

2. با هر وسیله ای که دقت مورد نیاز رو به شما بده میتونین نقشه رو روی فیبر رسم کنین اما چون قطعات smd رو وقتی استفاده میکنن که نیاز به فضای کم و مینیاتوری دارن پس بهتره که از روشهای دقیق تر مثل اسپریهای فتو سنسیتیو که یک نوعش positiv20 هست استفاده کنین .

3. پهنای سطح مسی درحقیقت مهم نیست و تا زمانی که جریان رو از خودش عبور بده کافی هست , حتی اگر عرضش به یک صدم میلی متر برسه !
اما نکته مهم اینه که هرچه این پهنا بیشتر باشه بهتره چون مقاومت کمتری در مقابل جریان ایجاد میکنه.
کلا پهنای سطح مسی و شکل اون بجز در مدارهای فرکانس بالا خیلی مهم نیست.

4. سوال شما واضح نیست ! با چه روشی ؟
اما پاسخ کلی اینه که بله میشه.

سلام به شما

برادر باید بنده در هر مورد یه سری توضیحات عرض کنم :

1- در مورد یک باید بگم از فیبر دو طرفه می خواهم استفاده کنم. البتّه بین دو رو هم می خواهم بشه ارتباط برقرار کرد . در این مورد هم ما را راهنمایی کنید.

2- منظور از وسیله یعنی نرم افزار و چیزی مثل آن تا تر و تمیز تر در بیاید.

3- کمترین پهنای ممکن رو می خواستم بدونم چون یه وقت دیدی که برای کاری غیر از نصب قطعه نیاز بود ولی به هر حال فقط این را بگویید که 0.2 میلیمتر رو راحت میشه داشت یا کمه؟

4-اگر می خواهید توضیحی بدین کامل تر بگین لا اقل قابل استفاده باشه و در مورد روش چاپ هم ساده ترین روش را بفرمایید.

همین

اگر مشکلی بود در خدمتیم

ممنونم

با اجازه ... .

تا بعد ... .

m_kh_m

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
راستی به نظر می آید که شما از الکترونیک زیاد سر در میارید.

یه در خواست هم داشتم این هم لینکش

http://forum.persiantools.com/t98551.html

ممنون میشم اگه جواب بدین

با اجازه ... .

تا بعد ... .

behnamavr

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوست عزیز
فکر میکنم سئوالهاتون رو کامل متوجه شدم
شما برای طراحی PCB که می خواین دو رویه هم باشه و دو رو به هم متصل بشه که در اصطلاح بهش میگن برد دو رو متالیزه بهتره برین سراغ Protel که همه شرکتهای تولید کننده برد مدار چاپی با PCB های طراحی شده توسط این نرم افزار میونه ی خوبی دارن کمی شاید سخت باشه ولی به نظر من بهترینه بعد از طراحی باید فایلتون رو به یکی از این شرکتها بدین تا براتون فیبرشو در بیارن چون شما قسمت متالیزه کردنشو نمی تونید با روشهای معمول انجام بدین
در مورد پهنای خطوط هم بگم 0.2 اندازه بدی نیست ولی احتمال قطعی به خصوص در اثر ضربه یا تاب فیبر زیاده بهتره از خطوط 0.4 به بالا استفاده کنید که من شخصا خطوط 0.4 و 0.5 رو برای شما ایده آل میدونم
چند بار سعی کردم برد دو رو معمولی SMD رو خودم در بیارم که به این نتیجه رسیدم بهترین کار تو ساخت فیبر ارائه ی اون به شرکتهای تولید کننده است که هم با توجه به وقت تلف شده و دردسرش به صرفه است و هم مطمئن:eek:

m_kh_m

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوست عزیز
فکر میکنم سئوالهاتون رو کامل متوجه شدم
شما برای طراحی PCB که می خواین دو رویه هم باشه و دو رو به هم متصل بشه که در اصطلاح بهش میگن برد دو رو متالیزه بهتره برین سراغ Protel که همه شرکتهای تولید کننده برد مدار چاپی با PCB های طراحی شده توسط این نرم افزار میونه ی خوبی دارن کمی شاید سخت باشه ولی به نظر من بهترینه بعد از طراحی باید فایلتون رو به یکی از این شرکتها بدین تا براتون فیبرشو در بیارن چون شما قسمت متالیزه کردنشو نمی تونید با روشهای معمول انجام بدین
در مورد پهنای خطوط هم بگم 0.2 اندازه بدی نیست ولی احتمال قطعی به خصوص در اثر ضربه یا تاب فیبر زیاده بهتره از خطوط 0.4 به بالا استفاده کنید که من شخصا خطوط 0.4 و 0.5 رو برای شما ایده آل میدونم
چند بار سعی کردم برد دو رو معمولی SMD رو خودم در بیارم که به این نتیجه رسیدم بهترین کار تو ساخت فیبر ارائه ی اون به شرکتهای تولید کننده است که هم با توجه به وقت تلف شده و دردسرش به صرفه است و هم مطمئن:eek:

برادر در درجه ی اوّل آخرین ورژن پروتل رو اگه داری بگذار لینکش رو ما هم استفاده کنیم

بعد این که اون شرکت هایی که گفتی رو می تونی یه مثال بزنی

راستی چند حساب می کنند با ما

شنیدم سانتی هست

راستی من می خواستم ببینم تا چقدر میشه ریز کار کرد

یعنی از لحاظ ضحامت خطوط چون نیاز ما کار تا حدّ 1/20 یا شاید 1/40 میل هست و ریز

از این بابت به نظر از چه چیزی و چه موادّی استفاده کنم؟

ما را بی خبر نگذار

با اجزه ... .

تا بعد ... .

بالا