برگزیده های پرشین تولز

چند سوال در مورد کنسول PS4 SLIM

ata_se7en

Registered User
لایک‌ها
333
با سلام خدمت همه دوستان عزیز و بزرگوار / امیدوارم حال همتون باشه

دوستان عزیز اخوی بنده تصمیم گرفته یک دستگاه کنسول PS4 SLIM خریداری کنه تا روزهای فراغتشو باهاش لذت ببره / ما هم گفتیم بسیارخب
فقط از قدیم گفتن قبل از هر کار یا تصمیمی یه مشورتی با بزرگان و باتجربه ها بکنید / من هم به رسم قدیم و عادتی که دارم میخوام از دوستان باتجربه و حرفه ای یه چندتا سوال در مورد معایب و محاسنش بپرسم و البته یه چندتا سوال دیگه که عرض میکنم خدمتتون :
( قبل از هرچیزی باید بگم بودجه اخوی بنده 1.100.000 هست نهایتا )

1-از اونجا که قیمت بازیهای کنسول زیاده و اخوی بنده هم توان انچنانی برای تهیه همشون نداره ، بهترین روش یا شیوه برای خرید
بازی به صورت ارزانتر و به صرفه تر رو بفرمایین چون پراخت مبلغ مثلا 150 هزار تومن برای یه بازی کاریست سخت البته با توجه به جیب خالی !
2- اصلا این کنسول PS4 SLIM ارزش خرید داره در مقابل قیمت حدودی 1.000.000 تا 1.200.000 ؟
3- اطلاعاتی که کسب کردم از این کنسول اینه که قراره جایگزین کنسول PS4 بشه و از لحاظ سخت افزاری هیچ تفاوتی نداره با نسخه قبلیش و تنها تفاوتش اندازه و مصرف و در جایی خوندم که صدایی کمتر تولید میکنه نسبت به قبلی / آیا اینا صحت داره ؟
4- از اونجا که کشور عزیزمون ایران اینترنت افتضاحی داره ، آیا این امر مشکلی در بازیهای آنلاین به وجود نمیاره ؟
5- آیا تمام بازیها و پلی کردنشون آنلاینه و نیاز به اینترنت و متصل ماندن به اینترنت داره ؟
6-از اونجایی که اخوی بنده نسخه 500 گیگش رو تصمیم داره بگیره ، آیا با کمبود حجم هارد مواجه نمیشه؟یعنی
اصولا دیتای چندتا بازی رو میتونه ذخیره کنه؟
7-در بررسیهایی که انجام دادم متوجه شدم این کنسول هم مثل کنسول قبلی در حین کار داغ میکنه ، آیا این
مسئله به دستگاه آسیب نمیزنه یا مشکلی در اجرای بازیها بوجود نمیاره ؟
8-اگر مشکلی نداره کمی در مورد : PSN GIFT CARD و MEMBERSHIP و اشتراک طلایی و موارد مشابه توضیح مختصر و مفیدی بفرمایید .
9- در مورد REGION کنسول میخواستم بدونم مال کدوم منطقه ( 1 یا 2 یا 3) بهتره ؟
10- با توجه به اینکه نه من و نه اخوی هیچی از کنسول نمیدونیم هر توضیح یا موردی که نیاز باشه بدونم رو بفرمایید .
پیشاپیش از همه تشکر میکنم
anniversary-29-ed.jpg

mojtaba-x

Registered User
لایک‌ها
55
با سلام خدمت همه دوستان عزیز و بزرگوار / امیدوارم حال همتون باشه

دوستان عزیز اخوی بنده تصمیم گرفته یک دستگاه کنسول PS4 SLIM خریداری کنه تا روزهای فراغتشو باهاش لذت ببره / ما هم گفتیم بسیارخب
فقط از قدیم گفتن قبل از هر کار یا تصمیمی یه مشورتی با بزرگان و باتجربه ها بکنید / من هم به رسم قدیم و عادتی که دارم میخوام از دوستان باتجربه و حرفه ای یه چندتا سوال در مورد معایب و محاسنش بپرسم و البته یه چندتا سوال دیگه که عرض میکنم خدمتتون :
( قبل از هرچیزی باید بگم بودجه اخوی بنده 1.100.000 هست نهایتا )

1-از اونجا که قیمت بازیهای کنسول زیاده و اخوی بنده هم توان انچنانی برای تهیه همشون نداره ، بهترین روش یا شیوه برای خرید
بازی به صورت ارزانتر و به صرفه تر رو بفرمایین چون پراخت مبلغ مثلا 150 هزار تومن برای یه بازی کاریست سخت البته با توجه به جیب خالی ! ببینید خرید بازی با قیمت بالا میتونه فقط یکبار باشه و شما با سر گذاشتن مبلغی در حد ۱۰−۱۵ هزار تومن و دادن بازی خودتون میتونید اقدام یه خرید بازی جدید نموده و یا دسته دوم با قیمت عموما ۵۰ تا ۹۰ خرید کنید و یا از اکانت های چند ظرفیتی استفاده کنید(این اخری زیاد پیشنهاد نمیشه)
2- اصلا این کنسول PS4 SLIM ارزش خرید داره در مقابل قیمت حدودی 1.000.000 تا 1.200.000 ؟ قیمت این کنسول دقیقا با روز های اول نسخه معمولی یکی و میزان ارزش ان باید در مقابل کارایی در ازای قیمت در نظر گرفته بشه و به نظر شخصی بنده ارزش خوبی داره ولی باز هم باید بنا به شرایط خودتون سبک سنگین کنید
3- اطلاعاتی که کسب کردم از این کنسول اینه که قراره جایگزین کنسول PS4 بشه و از لحاظ سخت افزاری هیچ تفاوتی نداره با نسخه قبلیش و تنها تفاوتش اندازه و مصرف و در جایی خوندم که صدایی کمتر تولید میکنه نسبت به قبلی / آیا اینا صحت داره ؟ بله کلا سنت اسلیم کردن از نسخه دوم پلی استیشن تو سونی ایجاد شد و دلیلش کاهش هزینه ها و رفع ایرادات احتمالی طراحی اولیه بود که در اینجا هم صادقه (کلا اسلیم نسبت به معمولی از نظر اندازه کوچیک تر بوده و تولید گرمای کمتری میکنه و مصرف برقش هم کمتره ولی خب گزینه هایی مثل اون نوار روی کنسول که رنگش تغییر میکنه متناسب با شرایط سیستم رو نداره و یا دکمه هاش لمسی نیست)
4- از اونجا که کشور عزیزمون ایران اینترنت افتضاحی داره ، آیا این امر مشکلی در بازیهای آنلاین به وجود نمیاره ؟ این بستگی به چند فاکتور داره ۱-سرعت کلی خط اینترنتتون ۲-پینگ ۳-میزان استیبیلیتی یا عدم قطعی خطتون در کل با یه اینترنت پایدار و حدود ۲−۴ مگ نباید مشکلی باشه
5- آیا تمام بازیها و پلی کردنشون آنلاینه و نیاز به اینترنت و متصل ماندن به اینترنت داره ؟ خیر بعضی بازیها برای بازی کردن به صورت انلاین نیاز به اینترنت دارن ولی هیچ کدام برای بازی افلاین نیاز به اینترنت ندارن(میتونید متصل بذارید ولی فرقی نمیکنه)
یه موردی هم هست اینکه گاهی برای دانلود محتوای دانلودی(DLC) و یا دانلود اپدیت بازیها نیاز به نت خواهید داشت اما فقط زمانی که بخواهید این موارد رو دانلود کنید

6-از اونجایی که اخوی بنده نسخه 500 گیگش رو تصمیم داره بگیره ، آیا با کمبود حجم هارد مواجه نمیشه؟یعنی
اصولا دیتای چندتا بازی رو میتونه ذخیره کنه؟ اینم بازم بستگی داره که چه دیتایی میریزید تو کنسول معمولا چندتایی میتونن جا بگیرن که با توجه به حجم دیتای بازیها متفاوت هست(بازم خودتون سبک سنگین کنید ببینید مثلا فیلم زیادی میریزید توش یا اهنگ یا عکس و غیره و ممکنه چقدر دیتا مصرف بشه)
7-در بررسیهایی که انجام دادم متوجه شدم این کنسول هم مثل کنسول قبلی در حین کار داغ میکنه ، آیا این
مسئله به دستگاه آسیب نمیزنه یا مشکلی در اجرای بازیها بوجود نمیاره ؟ خیر دوست عزیز طبیعت اکثر وسایل الکترونیکی گرم شدن هست و به همین دلیل خنک کننده ها به وجود اومدن تا با خنک کردن سیستم به بهبود کارایی اون ها کمک کنند به صورت صریح، نه، مشکلی پیش نخواهد آمد، فقط زمانی که کنسول در جایی قرار داده شود که توان تنفس کافی نداشته باشه(مثلا تو یه جعبه که طرفینش کیپ و بسته باشه بمونه ممکنه دچار مشکل بشه)
8-اگر مشکلی نداره کمی در مورد : PSN GIFT CARD و MEMBERSHIP و اشتراک طلایی و موارد مشابه توضیح مختصر و مفیدی بفرمایید . گیفت کارت ها کارتهایی هستن که شما میخرید و به نوعی پول اکترونیک حساب میشن (کدی دارن که میزنید تو قسمت مخصوص تو اکانتتون و حساب شارژ میشه به صورت خیلی ساده مثل شارژ خط های موبایل میمونه) اشتراک و اشتراک طلایی هم ۲ نوع اشتراک هستند که سونی در اختیار کاربران میذاره و خب همونطور از اسمش پیداست اشتراک طلایی گزینه های بیشتری در اختیار کاربر قرار میده مثل امکان بازی کردن انلاین و یا پانلود بازیهای رایگان)
9- در مورد REGION کنسول میخواستم بدونم مال کدوم منطقه ( 1 یا 2 یا 3) بهتره ؟ ببینید از نظر سخت افزاری اصلا تفاوتی بین ریجن های مختلف کنسول وجود نداره و فقط تنها تفاوت اونها در بخش انلاین مثلا دیگر بازیکنان از چه منطقه ای باشند و اینکه برای هر ریجن هدایای شبکه پلی استیشن کمی فرق میکنه گاهی هم تفاوتی در هدایا نیست فقط زمان ارائه اونها فرق میکنه در کل تفاوت فاحشی نیست
10- با توجه به اینکه نه من و نه اخوی هیچی از کنسول نمیدونیم هر توضیح یا موردی که نیاز باشه بدونم رو بفرمایید .
پیشاپیش از همه تشکر میکنم
anniversary-29-ed.jpg

امیدوارم تونسته باشم کمک کنم!
سوالی داشتید در خدمتم

Last edited:

ata_se7en

Registered User
لایک‌ها
333
امیدوارم تونسته باشم کمک کنم!
سوالی داشتید در خدمتم
با سلام و تشکر مخصوص از توضیحات و وقتی که گذاشتین