آژانس هواپیماییexchanging

چند سوال ساده و مهم

شروع موضوع توسط نانی ‏26 فوریه 2006 در انجمن بایگانی

1. نانی

نانی کاربر تازه وارد

سلام :wub:
    اولا باید بگم من از کامپیوتر زیاد سر در نمیارم پس به سوالم نخندین لطفا
    :questionm :questionm :questionm :questionm
    1 -سیستمم سیدی های اجرایی رو نمیاره مثل نرم افزار ها
    2_3به کرم تروجان وspwerالودهست که نمیتونم پاکشون کنم لطفا هم درمورد ویروس ها توضیح بدین هم کارایی اونا که تو کامپیوتر من چیکار میکنن و میتونن بکنن
    ممنون اگه جواب بدین :wacko: :wacko: :wacko:

2. mammad81

mammad81 Registered User

یعنی چی سیدی های احرایی رو نماره منظورتون auto run ها هستند برای کرم و تروجان با مک آفی 2006 اسکن کن شاید حل بشه

3. نانی

نانی کاربر تازه وارد

بله درس منظورم همونه یعنی هر میخوام ویندوز یا هر نرم افزار دیگه میخوام نصب کنم سیدی رو نمیاره که بتونم نصبش کنم

4. mammad81

mammad81 Registered User

خوب روی آیکون سیدی کلیک راست کن Auto play رو بزن اگر نشد برو توسی دی و داخل فایل autorun.ini رو بخون ببین چه فایلی رو اجرا میکنه (با پسوند exe معمولا) همون رو دستی اجرا کن
    ضمنا از سیدی درایوت properties بگیر برو تو سریرگ ببین فعاب هست یا نه برای فعال کردنش اول روی Select an action to perform کلیک کن و بعد گزینه restore default رو بزن بعد هم ok کن

5. seniorsajjad

seniorsajjad Registered User

لطف کنید و بگید که نسخه ویندوزتون چیه و از چه آنتی ویروسی استفاده میکنید. آیا آنتی ویروستون آپدیت میشه یا همین جوری فقط نصبه. آیا اصلا فعال هست یا expire شده و غیر فعاله. آیا از Firewall استفاده میکنید یا نه؟

6. نانی

نانی کاربر تازه وارد

xp
    ورژن 2002دیواره اتش استفاده میکنم و انتی ویروسمم msafeeهست

7. appbannerkhuniresbanner
  8. saeid_2001

saeid_2001 کاربر تازه وارد

من در مورد ویروسها یه توضیح کوچیک بدم کلا ویروسها خودشون متعلق به یک خانواده بزرگتر هستند به نام malware ها این malware ها یسری برنامه یا فایلند که فقط هدفشون خرابکاری تو کامپیوتره حالا این malware ها شامل virus ها , worm ها , trojan ها و illicit server ها هستند.حالا این ویروسها دوباره خودشون طبقه بندیهای متفاوت دارند مثل bootsector ها , macro , bombvirus,steelth ,file infection که هر کدوم یسری خصوصیت دارن.برای مثال bootsector ها اطلاعات موجود در حافظه بوت سیستمتنو دستکاری میکنه یا مثلا file infection ها فایلهای exe موجود در سیستم رو نابود میکنند یا از کار میندازن و...
    حالا worm ها چین و چیکار میکنن worm ها در اصل به سیستم شما صدمه نمیزنند بلکه سعی میکنن تا کل حافظه کامپیوتر شما رو اشغال کنند تا کامپیوتر شما کند بشه و یا dump بشه .از خاصیت worm ها خو تکثیر بودنشونه یعنی برای تکثیر به پل خاصی احتیاج ندارند.
    دسته بعد trojan ها هستند که به دو دسته تقسیم میشن دسته اول spyware ها و دسته دوم adware ها کلا کار تروجانها در کامپیوتر جاسوسیه و پیدا کردن اطلاعات محرمانه شما و یا اینکه جنبه تبلیغاتی دارند و گاهی اوقات ممکنه باعث کند شدن سیستم شما هم بشن.خاصیت trojan ها اینه که خودتکثیر نیستن و ممکنه روی یه فایل باشند که وقتی اون فایل به اجرا در بیاد trojan به کار بیفته .
    دسته اخر illicitserver ها هستند برنامها یا فایلهایی هستند که توسط ان شما هک میشوید معمولا illicitserver دو قسمت دارند که یکیش روی دستگاه مقصد میشیند و یکی هم برنامهای که هکر با اون کامپیوتر مقصد رو کنترل میکنه نمونش برنامه معروف subseven هست
    امید وارم این اطلاعات کم بدردتون خورده باشه