آژانس هواپیماییexchanging

چند سوال مهم در مورد شبكه كردن 2 تا كامپيوتر

شروع موضوع توسط m-sh ‏24 جولای 2005 در انجمن شبکه

1. m-sh

m-sh Registered User

سلام

من يه لپتاپ دارم كه مي خوام با يه كامپوتر ديگه كه توي يه اتاق با فاصله حدود 7 متر از هم قرار دارند شبكه كنم

خود لپتاپ هم كارت شبكه معمولي داره هم wireless ولي اون يكي كارت شبكه نداره ... حالا يه چند تا سوال داشتم ممنون مي شم راهنمايي كنيد:

1) بهترين و كم هزينه ترين و راحت ترين روش چي هست؟

2) مدل wireless لپتاپ اين هست : IEEE 802.11 b/g
    يه اطلاعاتي در مورد اين بديد كه تا چه بردي جواب مي ده ؟ سرعتش چه طوره ؟ چقدر هزينه داره اگه بخوام از اين طريق شبكه كنم؟

3) آيا از طريق مودم و بدون تلفن هم مي شه؟ سرعتش چه طوره؟

ممنون

2. aenemamir

aenemamir کاربر تازه وارد

يه كارت شبكه حالا نو هم نه 3com بيشتر از 7 ، 8 تومن نميشه - كابل (Twisted Pair) هم همين مقداري كه گفتين ميشه حدودا 1500 تومن نه بيشتر ...

3. m-sh

m-sh Registered User

می شه 2 تا سوال دیگه را هم جواب بدید؟
    ممنون

4. m-sh

m-sh Registered User

کسی اطلاعاتی در مورد شبکه کردن بی سیم 2 تا سیستم نداره؟

5. Arastoo_Photo

Arastoo_Photo Guest

چرا عزيزم تو فقط بپرس ...

یک LAN بی سیم یا WLAN یک شبکه محدوده محلی بی سیمه که از امواج رادیویی برای جابجایی داده های کمک می گیره: آخرین پیوند با کاربران بی سیم است، تا یک اتصال شبکه به تمام کاربران در یک ساختمان یا محوطه ارائه نماید. شبکه پایه و اصلی معمولا از کابلها بهره می‌گیرن.

شبکه‌‌ی بی‌سیم بعنوان جایگزینی برای شبکه های محدوده محلی (LAN) کابلی در مکانهایی که امکان کابل کشی مشکل یا غیر ممکن است، بکار می رود. جاهایی مثل ساختمانهای یا مدارس محافظت شده قدیمی. هزینه نصب شبکه ها‌‌ی بی‌سیم ارزان است، زیرا آنها تنها شامل نصب نقاط تماس (access point) و شبکه ریشه (backbone) می شوند، آخرین بخش شبکه روی هواست!

توسعه های قدیمی شامل راه حل های ویژه صنعتی و قرادادهای (پروتکل های) اختصاصی، بجز اواخر دهه 1990، اینها تماما با استانداردهای جدید تعویض می شوند، بویژه نگارشهای متفاوت از IEE 802.11 (Wi-Fi) (تعاریف متفاوت را نگاه کنید) و HomeRF (خطوط 2 Mbit/s که برای کاربری خانگی درنظر گرفته شده بودند). یک فناوری جایگزین شبیه به ATM های 5 گیگاهرتزی، HIPERLAN، کمتر موفق بنظر رسید، بنا به عوامل سیاسی و بازاری.

دو نوع از انواع ممکن زیربنایی وجود دارد: همکار به همکار (peer-to-peer) یا موردی (ad-hoc) و حالتی که به آن اصطلاحآ حالت شالوده ای گفته می شود.

همکار به همکار: این حالت یک روش برای دستگاههای بی‌سیم است تا مستقیما با یکدیگر ارتباط برقرار نمایند. عملیات در حالت موردی و موقتی این امکان را دستگاههای بیسیم می دهد تا در فاصله ها بترتیب با یکدیگر ارتباط داشته باشند بدون اینکه نیاز به یک نقطه تماس هماهنگ کننده مرکزی باشد.

حالت شالوده‌ای: در این حالت شبکه بیسیم توسط پلهایی به شبکه اترنت (Ethernet) سیمی می‌پیوندد. حالت شالوده ای همچنین از نقطه مرکزی اتصال برای مشتریان شبکه‌‌ی بی‌سیم پشتیبانی می کند. یک نقط تماس بی سیم در این حالت برای که بعنوان ایستگاه مرکزی شبکه‌‌ی بی‌سیم ارائه خدمات می کند، مورد نیاز می باشد.

این اطلاعات کلی رو داشته باش ...

سئوالی تخصصی خاصی مورد نظرته بگو تا برات بگم ... :D

6. Arastoo_Photo

Arastoo_Photo Guest

اينم مشخصات دقيق كارت بيسيمي كه رو سيستمت نصبه
    Support for IEEE 802.11a, 802.11b, 802.11g

Uses CMOS technology exclusively, minimizing power consumption and cost while maximizing reliability

Highly integrated 3-chip set

5-GHz Radio-on-a-Chip

2.4-GHz Radio-on-a-Chip

Multiprotocol MAC/baseband processor that supports both RoCs

Second-generation 802.11a technology

Quality of Service support (QoS)

Delivers up to 108-Mbps raw data rate

Dynamic Frequency Selection/Transmit Power Control (DFS/TPC) for international operation

Comprehensive security solutions including full line speed support for Advanced Encryption Standard (AES), Temporal Key Integrity Protocol (TKIP) and Wireless Equivalent Privacy (WEP); support for Wi-Fi Protected Access (WPA), LEAP (EAP Cisco Wireless), and draft 802.11i

Extended 802.11a tuning range: 4.900 - 5.850 GHz

802.11 b/g tuning range: 2.400-2.500 GHz

Support for draft IEEE 802.11e, f, and h standards

Enhanced performance, transmission range and reliability

7. appbannerkhuniresbanner
  8. Arastoo_Photo

Arastoo_Photo Guest

بيا اينم نمودار گيتها (چارت كلي)

9. m-sh

m-sh Registered User

سلام

اول از همه خیلی ممنون از اینکه این همه وقت گذاشتید و توضیح دادید.

فقط یه سوال اگه من بخوام اين لپ تاپ را که کارت شبکه بی سیم داره فقط با یه کامپوتر دیگه که کمتر از 10 متر با اون فاصله داره شبکه کنم احتیاج دارم چه چیز هایی خرید کنم؟ و چه کار هایی باید انجام بدم؟

پیشاپیش از شما تشکر می کنم.

10. m-sh

m-sh Registered User

منتظر پاسخ شما هستم.

11. m-sh

m-sh Registered User

??????????????????????????????????