برگزیده های پرشین تولز

چند نکته در مورد تجارت الکترونیک

kiannml

Registered User
تاریخ عضویت
23 سپتامبر 2010
نوشته‌ها
11
لایک‌ها
0
محل سکونت
تــهران
اگر می خواهید وارد بازار تجارت الکترونیک شوید این را بدانید که باید کمی تجربه داشته باشید تا متحمل ضرر و زیان نشوید ، همانطور که برای خیاط خوبی بودن باید چند سالی را شاگردی کرد تا اوستا کار ماهری شوید. در زیر من چند راه ساده را که هر کسی می تواند متوجه شود را بیان می کنم تا هیچ کس با استفاده از این روش دچار خسارتی نشود.باز هم می گویم کار خوبی است تجارت الکترونیک و درآمد آن هم قابل توجه است ولی اگر در هر کاری چشم بسته وارد شوید حتما دچار شکست خواهید شد. من سعی می کنم این مقاله را کامل تر کنم ولی شما هم می توانید در جستجو گر و یا کسانی که تجربه اش را دارند تحقیق کنید و بعد وارد این کار شوید باز می گم تجربه مهم ترین چیز در این کار است پس هواستان را جمع کنید.

1- سایت مورد نظر پیج رنک قابل قبولی داشته باشد.
گوگل به سایت ها بر اساس قدمت سایت و میزان بازدید و مورد توجه بودن آن پیج رنک می دهد ، پس اگر سایتی تازه تاسیس باشد در اینجا معلوم می شود ، پس سایت مورد نظر شما باید رنکی از قابل قبول داشته باشد. برای پی بردن به رنک سایت هم می توانید وازه Prcheker را در گوگل جستجو کنید.

2- پیگیری کنید که چطور سود و اصل پولتان به دستتان می رسد و چگونه این امر ادامه خواهد داشت.

3- قوانین سایت را کاملا مطالعه کنید تا بر اثر نا آگاهی شما مشکلی پیش نیاید.

4- منطقی فکر کنید و در همه حال حواستان جمع باشد و فریب حیله های جدید را نخورید و چقدر بهتر است تا با شخصی که کمی از اقتصاد سر در می آورد مشورت کنید.

5- تجارت الکترونیک واقعیت دارد و از طریق آن می توان به درآمد هایی هم رسید ولی سودجویان مانند تمام شغل ها به این کار هم نفوذ کرده و با استفاده از روش های خواص خودشان کلاهبرداری می کنند.

فعلا همین قدر کفایت می کند تا ادامه اش را آماده کنم و در پست های بعدی در اختیارتان قرار دهم ...
 

kiannml

Registered User
تاریخ عضویت
23 سپتامبر 2010
نوشته‌ها
11
لایک‌ها
0
محل سکونت
تــهران
در ادامه مطلب بالا لیستی را تهیه کرده ام. این لیست در اصل اصول تجارت به صورت خرده فروشی یک کالا به مشتری و سایر موارد مربوط توضیحاتی داده شده است. امیدوارم مفید باشد.


۱-وجود داشتن چیزی برای فروش
اگر خوسته باشید چیزی را به یک مشتری بفروشید اصل مطلب آنست که چیزی برای فروش داشته باشید. این کالا می تواند هر چیزی باشد ، از بی ارزش ترین کالا تا با ارزش ترین آن ، شما میتوانید
این کالا را مستقیما از تولید کنندگان آن ویا از طریق توزیع کنند گان کالا خریداری نمایید ویا اینکه خود تولید کننده وعرضه کننده آن کالا باشید.

۲-مکان
شما می بایست همچنین مکانی برای عرضه کالاهای خود داشته باشید .داشتن یک مکان برای ارایه کالا ضروری است .این مکان گاهی اوقات می تواند بسیار موقتی حتی به شکل یک شماره تلفن باشد! که این شماره تلفن در تجارت به عنوان مکان شما قلمداد می شود.

۳-جلب مشتری
برای جلب وجذب مشتری نیازمند یافتن روشهایی می باشید که به این فرآیند بازاریابی گویند.چنانچه کسی از امکانات شما اطلاعاتی نداشته باشد ، هرگز قادر به فروش کالای خود نخواهید شد. یکی از روشهای جذب مشتری قرار دادن محل فروش در مراکز پر رفت وآمد تجاری است . تهیه و ارسال کاتالوگ مربوط به پذیرش سفارشات پستی نیز خود نوعی دیگر از این موارد است . روشهای دیگری شامل دادن آگهی ،جارزدن در خیابان ویا حتی گذاشتن فردی درلباس عروسکی در کنارخیابان تا با
دست تکان دادن برای ماشینهای در حال عبور جلب مشتری نمود.

۴-سیستم در یافت پول
سیستمی برای دریافت پول اجناس سفارش داده شده از طرف مشتری نیز بایستی وجود داشته باشد . بطور مثال در فروشگاههای بزرگ ومعتبر پرداخت اجناس خریداری شده بصورت نقدی یا چک ویا از طریق کارتهای اعتباری انجام می شود.از طرفی دیگر در بعضی از شرکتها نیازی نیست تا پول خرید
کالا ویا سرویس ارایه شده در زمان تحویل آنها پرداخت شود وبرخی از محصولات وخدمات پیوسته در
حال ارایه شدن هستند (آب ،برق و….)که هزینه آنها بافرستادن صورتحساب دریافت می گردد.

۵-تحویل کالا
روش وسیستمی است برای تحویل محصول ویا خدمات به مشتری لازم لست وجود داشته باشد . در فروشگاهی مانند (وال-مارت) این عمل به صورت خودکار انجام می شود .
مشتری کالای مورد نظر خود رابرداشته پول آنرا پرداخت می نماید و از فروشگاه خارج می گردد . در خرید و فروشهایی که از طریق سفارشات پستی صورت می گیرد کالای مورد نیاز مشتری بسته بندی شده واز طریق پست فرستاده می شود.
اجناس بزرگ نیز توسط کامیون ویاقطار ارسال می گردد.

۶-کالای مر جوعی
گاهی اوقات مشتری کالای خریداری شده را نمی پسندد ،بنابراین می بایست روشی برای پذیرفتن کالای مرجوعی خود بیابید. بطور قطع مبلغی را برای پس فر ستادن کالا از طرف مشتری منظور
خواهید کرد وهمواره مشتریان خود را نسبت به عدم باز پس گرفتن کالای فروخته شده واینکه در
صورت پس فرستادن آن بعنوان جریمه هزینه ای کسر خواهد شد شد ، مطلع وآگاه سازید.

۷-معیوب شدن کالا
گاها یک کالای فروخته شده دچار اشکال ویا خرابی می شود در این حالت می بایست در صورت داشتن ضمانت نامه در مورد کالای فروخته شده به تعهدات آن عمل کرد که این مسیله در مورد خرده فروشان وفروشندگان جز این قسمت از کار اغلب توسط تولید کنندگانی که جنس را در اختیار آنها قرار داده اند تا بفروش رسانند انجام می شود وتعهد این کار بر عهده آنها می باشد.

۸- سرویس وخدمات پس از فروش
امروزه بسیاری از محصولات آنقدر متنوع وعملکرد آنها پیچیده شده است که نیازمند خدمات وارایه سرویس پس از فروش به مشتری می باشند،در این حالت نیازمند داشتن بخشی تحت همین عنوان می باشد تا موارد مربوط به راهنمایی و کمک به مشتری جهت استفاده از آن کالا را انجام دهند.
کامپیوتر در این زمینه می تواند مثال بسیار خوبی باشد . کالاهایی مانند تلفن همراه که مدام در حال تغییر وتحول هستند ، نیازمند دگرگونی وتغییر در خدمات پس از فروش نیز می باشند زیرا مشتر ی خواهان آنست تا این خدمات در طول زمان تغییر نماید .
در فروشگاههایی که از طریق تجارت الکترونیکی صورت می گیرد تمامی این عناصر وجود دارد.

برای اداره کردن تجارت الکترونیک عوامل زیر مورد نیاز است :
۱-داشتن یک محصول برای عرضه کردن

۲-مکانی برای فروش-در تجارت الکترونیک محصولات بر روی وب سایت عرضه می گردند ووب سایت حکم مکان رادارد که در آن اجناس وخدمات ارایه میگردد .

۳-روشی برای جلب مشتری به وب سایت خود
۴-روشی برای دریافت سفارشات online form

۵-روشی برای دریافت پول
معمولا عمل پرداخت حسابهای شرکتها وبازرگانان از طریق کارت اعتباری صورت می گیرد ودر این حالت باید بر روی وب سایت از ضمانت مطمینی جهت انتقال این اطلاعات به بانک بر خوردار باشیم ویا اینکه اصلا مایل باشید دریافت پول را از همان روشهای معمول ومتداول سنتی یعنی پرداخت مستقیم ونقدی ویا از طریق چک وپست صورت دهید.

۶-اجرای سهل وآسان عملیات ارسال کالا به مشتری

۷-روشی برای دریافت کالای مرجوعی

۸- در صورت نیاز روشی برای انجام ادعاهایی که در خصوص تضمین کالا صورت گر فته است .

۹- روشی برای فراهم آوردن سرویس دهی به مشتری :اغلب از طریق پست الکترونیک وفرمهای online انجام می شود.


به نقل از http://www.academist.ir/?p=326
 
Last edited:

souraj20437

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
21 می 2011
نوشته‌ها
4
لایک‌ها
0
روز شنبه 10 اردیبهشت ویژه برنامه ای درباره بازار فارکس از شبکه استانی اصفهان پخش شده است. بنابر اخبار رسیده تکرار این برنامه روز سه شنبه نیز پخش خواهد شد.

از طریق لینک زیر می توانید این ویژه برنامه تلویزیونی را دانلود کنید.

http://uploadfa.com/yyy518istxba
 
بالا