چند نکته در مورد خدمات این سایت

شروع موضوع توسط mitch ‏8 آپریل 2004 در انجمن میزبانی وب

1. mitch

mitch کاربر تازه وارد

با سلام؛
    من یکی از مشتری های شما هستم. شاید بعضی از پیام های من را خوانده باشید. در این پیام قصد دارم به بعضی از نکات قوت و ضعف سرویس های شما اشاره کنم. از حق نگذریم، فاروم (Forum) شما یکی از بهترین ها است، قیمت های شما عالیست و پاسخ گویی شما به مشتری ها مناسب است. اخیرا هم امکانات جدیدی ارایه کرده اید که نشانه توجه شما به حقوق مشتری ها و تلاشتان برای توسعه کارتان است. اما چند نکته درباره سرویس های شما قابل تامل است:

1. شما چهار نوع سرویس ارایه می کنید که قیمت هر سرویس بزرگتر، دو برابر قیمت سرویس قبل است. این در حالی است که مقدار و نوع خدمات از این تصاعد تابعیت نمی کنند. به عنوان مثال سرویس شماره یک، شامل یک بانک MySQL است. سرویس شماره دو، دو عدد و سرویس شماره سه، سه عدد بانک MySQL دارند. در حالیکه قیمت سرویس شماره سه، چهار برابر سرویس شماره یک است. این موضوع شامل تعداد POP3 Accounts و Sub-domains هم می شود. همچنین شما در سرویس شماره سه اجازه استفاده هم زمان از دو domain را می دهید. در حالیکه مشتری با خرید دو عدد سرویس شماره یک میتواند به این ویژگی دست پیدا کند. البته منکر فواید این سرویس به تنهایی نمی شوم، ولی اگر دقت کنید متوجه این نا هماهنگی ها می شوید.

2. ارایه بعضی خدمات هزینه ای در بر ندارد. به عنوان مثال کاربران هنگام ساخت یک POP3 Account فضای مورد استفاده آن را از فضای سرویسی که خریداری کرده اند متقبل می شوند. پس محدود کردن آنها به پنج یا ده عدد اکانت غیر ضروری است. شما می توانید محدودیت تعداد این اکانت ها را برداشته و یا مقدار بیشتری به کاربران بدهید. مثلا 50 تا 100 عدد. توجه کنید که تقریبا هیچکدام از کاربران این تعداد اکانت را نخواهند ساخت. در حالیکه این افزایش تعداد، جنبه تبلیغات را هم برای شما خواهد داشت. این موضوع را در مورد FTP Accounts نیز می توان مطرح کرد.

3. نیاز های کاربران بسیار متفاوت است. صرفا با فروش چهار نوع سرویس، خواسته های مشتریان برآورده نمی شود. گاهی اوقات مشتریان به قسمت کوچکی از یک سرویس نیاز دارند. مثلا Band Width بزرگ بدون PHP و MySQL. یا امکان بکار گیری چند Domain بدون احتیاج به فضای زیاد ارایه سده در یک سرویس گران قیمت. پیشنهاد می کنم بعضی از این قابلیت ها را جداگانه ارایه کنید تا نیاز تعداد بیشتری از مشتریان برآورده شود. مثلا ارایه جداگانه اکانت MySQL, Domain Pointer، FTP Account، فضا، پهنای باند و.... این کار حتما تعداد مشتریان شما را افزایش خواهد داد.

البته صاحبان سایت ابزارهای فارسی نیز برای عملکرد و تصمیم گیری های خود دلایلی دارند که شنیدن آنها خالی از لطف نخواهد بود.

با تشکر.

2. ehsan

ehsan Administrator

ممنون از میچ عزیز. با افرادی که اینجوری انتقاد میکنند و حرفهای اصولی میزنن خیلی حال میکنم.

در مورد نکته اول ، قیمت گذاری های ما بر اساس میزان فضا و Transfer ماهیانه بوده است. و موارد دیگه برای اینکه پلانها مانند هم نباشند و انگیزه یا دلیلی برای تغییر پلان برای کسی باشه ، تعریف شده.

در مورد نکته دوم ، درسته از لحاظ حجم برای ما فرقی نمیکنه. ولی شما یک نکته رو در نظر نگرفتی اونم اینکه هر چه تعداد ایمیل زیاد میشه ، منابع (Resource) بیشتری از سرور مصرف میشه. خب هرچه تعداد ایمیلهای بیشتری ساخته شده باشه ، در لحظه و در ساعت ، ایمیل بیشتری رد و بدل میشه. خلاصه اینکه معیار محدودیت برای ایمیل فضا نبوده است و Resource های سرور بوده. همچنین برای Subdomain که شما مطرح نکرده بودی.

در مورد نکته سوم هم شاید شما دقت نکرده باشید ولی تعداد زیادی در همین قسمت سوالات قبل از خرید و یا از طریق ایمیل ، نیازهای خودشون رو مطرح کردن و حالت به قول معروف Customize شده ای رو سفارش دادن. البته خب این ضعف ما است که در جایی به این نکته به صورت واضح اشاره نکردیم که ملتی که به سایت میان متوجه شوند.

در پایان یه چیزی هم فراموش نشه و اونم اینکه هر نفر یا تیمی برای عملکرد و تصمیم گیریهای خودش ، سیاستهایی داره که بر پایه اونا رفتار میکنه و خیلی از این سیاستها ممکنه عمومی نباشه و خیلی ها هم ممکنه به مرور زمان عوض بشه.

به هر حال مجموعه پرشین تولز غیر از موارد مثبتی که شما و دوستان اشاره می کنید ، نقاط ضعف خیلی زیادی داره که تلاش ما اینه که این نقاط رو روز به روز کمتر کنیم.

باز هم ممنون از نکاتی که اشاره کردید.

3. Azemati

Azemati کاربر فعال مووبل تایپ<br> فروشنده معتبر [<a title= کاربر فعال

سوال و جواب خوبي بود.

احسان جان مي تونيد يك سيستم تعريف كنيد كه مثلا طرف بياد در سايت و يك هاست براي خودش Customize كنه.
    مثلا در بخش مربوطه، روبروي تعداد ايميل ، تعداد سابدومين، مقدار پهناي باند و ... مقادير مورد نظر و نيازش رو بنويسه. ( و مثلا بگه كه پوينت دامين مي خاد يا نه و ... ) بعد خود به خود قيمت هاستي با اين مشخصات محاسبه بشه و همون لحظه به شخص ارئه بشه. همچين چيزي سراغ داري؟ ( حتما بايد خودتون بنويسيد؟ چيز رايگاني فك مي كني باشه ؟ )

توي http://www.iranhostingcenter.com الان همين طوريه!

اگه پيدا بشه كه خيلي طوفانه. :)

4. mitch

mitch کاربر تازه وارد

با تشکر از احسان. من یک درخواست دارم که به صورت PM خواهم فرستاد.

5. knowhow

knowhow مدیران قدیمی

میچ جان ممنون .
    می خواستم به حرفهای احسان این رو هم اضافه کنم که به نظر من شعار دادن در کلمه های تبلیغاتی خیلی خوبه. مثلا عالی می شه که ما بنویسیم مثلا 20 مگ فضا با بینهایت ایمیل یا بینهایت پهنای باند خوب به طور معمول کسی که 20مگ فضا داره خیلی سخت می تونه 1گیگ ترانسفر رو پر کنه یا مثلا رو 20 مگ فضا چند تا میل قابل استفاده مگه می شه ساخت !!! ولی خوب خودمون هم می دونیم که اگه یه روزی یه کاربر مثلا یکهو 10 گیگ مصرف کرد و یا تعداد ایمیل هاش به سرور فشار اورد مجبور هستیم که بهش بگیم که یا بره پلان بعدی یا بره یه جا دیگه کاری که خیلی ها می کنند. ولی خوب ما اصل رو بر این گذاشتیم که چیزی رو به کاربر بگیم که توانایی انجامش رو داشته باشیم. می گن چنگ اول به از صلح آخر است.
    خوب شده بارها که کاربری 2تا یا 4 تا ایمیل بیشتر روی یه پلن گرفته و ما هزینه ای هم ازش نگرفتیم. ما با مشتری ها تا جایی که بشه راه میاییم.

در مورد سیستم Customise plan خیلی فکر خوبیه ولی این ایده قبلا هم توی ذهم ما اومده بود. خوب نوشتن کدش هم کاری نداره فقط ما باید فرمول در بیاریم براش که خوب فرمول خاصی نداریم فعلا مثلا برای هر گیگ فضای اضافه.
    پلان هایی که ما در آوردیم تقریبا می شه گفت نیاز 90% کاربرها رو برطرف می کنه اون 10% هم مثل گذشته با زدن ایمیل مشکلشون حل می شه.
    البته سیستم Navigation و صفحه بندی قسمتهای مختلف سایت غیر از فروم واقعا بی خوده در حال حاضر !!! یعنی کاربر تا ندونه ما چی ارائه می کنیم نمی تونه بهش برسه ! که انشاللاه به زودی یک انقلاب کلی در سایت ایجاد می کنیم.

6. Azemati

Azemati کاربر فعال مووبل تایپ<br> فروشنده معتبر [<a title= کاربر فعال

ممنون از توضيحات.

اره دقيقا؛ سايتتون الان يكپارچه و منظم نيست. كسيكه بياد پرشين تولز دات كام شايد اصلا نفهمه اينترنت و تلفن اينترنتي مي دين :)
    پس زودتر انقلاب كنيد ;)

7. footbal
zarpopخرید بک لینک