برگزیده های پرشین تولز

چند کیلو دیگه باید چاق کنم تا معاف شم :( کمک !(چی بخورم چاق شم)

vmmahdi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
سلام دوستان . بنده وزنم ۱۴۶ و قدم ۱۸۰ هست و اینطور که خبر دارم باید حدود ۱۵۳/۴ باشم تا معاف شم .
میشه راهنمایی کنم که چه چیز هایی میتونم بخورم که حدود ۱۰ کیلو چاق شم ؟ (زمان هم کم دارم)به غیر از اون قلبمم ۱۱ درصد بزرگتر هست و زانو درد دارم ایا میتونم از این طریق ها هم معافی بگیرم؟
فقدر دوستان لطفا از این حرفا که برو سربازی و چرا نمیری نزنید و مسخره نکنید.پدرم مریض هست و مجبورم بمونم و کمکش کنم .

gheysar.

همکار بخش خودرو و رانندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
4,492
همون چیزایی که تا حالا خوردی.

Sent from my C5303 using Tapatalk

mehdeejay2020

Registered User
لایک‌ها
570
داداش مگه این نوع معافیت ها هنوز برقرار هستن؟
من شنیدم چند سال پیش جمع شده معافیت لاغری و چاقی

mohsen25

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,116
تا اونجا که میدونم چند وقتیه معافیت لاغری و چاقی حذف شده. توی آموزشی چند نفر داشتیم فوق العاده چاق ولی معاف نشده بودن.

Dr.H

Registered User
لایک‌ها
91
این گونه معافیت ها به دلیل سو استفاده ها حذف شده ...شنیدم فقط در موارد خاص اجرا می شوند ... در ضمن بخاطر وزن بالاتون ، پیشنهاد میکنم ، هرچه سریعتر اقدام برای کاهش وزن رو شروع کنید... چون افزایش وزن ، ریسک بیماری های خطرناک رو بالا میبره ...

tpshd

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
2,931
برین **** وظیفه
اینجا به نتیجه نمیرسی

vmmahdi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
دوستان تشکر . معاف نشدم :(
مدیر انجمن لطفا تاپیک رو قفل کن

Dr.H

Registered User
لایک‌ها
91
با توجه به مدرکتون میتونید از یک اداره که نیاز داره امریه بگیرید! نگران نباشید، سربازی تجربه خوبیه

vmmahdi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
ممنون دوست عزیز.
با توجه به مدرکتون میتونید از یک اداره که نیاز داره امریه بگیرید! نگران نباشید، سربازی تجربه خوبیه
بیشتر به چشم یک اردوی اجباری بهش نگاه میکنم ولی خب به خاطر خانواده نگران هستم که اونم درست شد . و گفتم من که چاق هستم یکی دو کیلو دیگه هم میزارم روش معاف میشم که انگار برداشته شده . حتی پزشکی که رفتم برای معاینه وزنمم نکشید و گفت خودت همه چیز رو وارد کن بعدشم مهر و امضا زد.
در کل ایشالا خوش میگزره.

cinablue

Registered User
لایک‌ها
3,190
سربازی هیچی نیست
ازش غول نسازید
توی اموزشی احتمالا حدود 20 کیلو لاغرتر میشید
من 89 کیلو بودم توی 2 ماه اموزشی شدم 76
و میتونید تا پایان خدمت حتی به عدد 100 هم نزدیک بشید که مطمئنا برای سلامتی خودت هم که شده مفید هست
شرایط سربازی هم که راحت تر حتی قابل خرید شده
تا چند وقت دیگه هم گواهینامه بدون سربازی صادر میشه
تنها دلیل برای سربازی علنا میشه پاسپورت
چون دیگه اداره دولتی هم وجود نداره برای پایان خدمت

vmmahdi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
خوب دوستان سلام
من واقعا یادم نمیاد که دو سال پیش همچین تاپیکی زدم و الان خندم میگیره بعد از دیدنش
بزارید داستان سربازی رفتنم رو با همون 146 کیلو وزن براتون تعریف کنم.
من 146 کیلو وزن داشتم و بسیار بچه ننه (نه که الان نباشم ;) ) و بیشترین استرسی که داشتم دوری از خانواده بود برای همین از همان قبل از اعزام و از همان روز هایی که تصمیم گرفتم دانشگاه رو رها کنم و شاخ این غول روبشکونم رو ذهنم کار کردم که این یک اردو هست که میخوایم بریم خوش بگزرونیم مثل یک کمپ تابستونه . خانواده هم برام سنگ تموم گزاشتن چون میدونستن لباس بهم نمیخوره قبل از عزام رفتیم لباس سایز بزرگ خریدم و مادرم هم چون فکر میکرد دارم میرم مناطق قعطی زده برام انواع کنسرو هارو به همراه تعداد زیادی بسته های یک نفره عسل و میوه ی خوشک شده و پاستیل و ... گرفته بود .
روز قبل از رفتنم همه میگفتن رفتی اونجا بهت گفتن بدو نگی نمیتونما بدو ! گفتن زمین بکن نگی نمیتونما بکن ! گفتن بمیر نگی ... اقا این شد خط ما که هرچی گفتن بدون فکر انجام بدیم (در ادامه به این قضیه اشاره میکنم)
از روز قبل بهمون گفته بودند که اموزشی افتادید تبریز ما خیالمون راحت شد که قزوین نیفتادیم (بین قزوین و تبریز 50 .50 بود lol) ما تا صبح خابمون نبرد از خوشحالی چون اخر های ماه رمضون هم بود گفته بودن روزه بگیرید اگه از رز شرعی گزشتیمم قبل از ظهر بخورید ما هم روزه گرفته بودیم و هیچی نخورده بودیم فقدر یک شیشه اب هندونه با خودم برده بودم
نماز ظهر که شد پرسیدم گفتن روزت درست نیست ما هم اب هندونرو باز کردیم اول دو نفر و بعد 3 و بعد 5 و بعد 8 نفر شدیم به هر کدوم یک نصفه لیوان اب هندونه رسید خوردیم و به به و چه حالی میده اینجا هم مثل دبیرستانه چیزی نمیشه خورد همه لاشخور داشتیم حال میکردیم . از وقتی اتبوس راه افتاده بود همه بغض کرده بودند من انقدر رو ذهنم حکار کرده بود بر عکس همه خوشحال بودم بغل دستیم میزد تو سرش میگفت وای خدا الکی الکی 2 سال سربازم !
ما رسیدیم به تبریز گفتند هرچی تو ساکتون هست بریزید بیرون . یک سری ها اصلا ساک نداشتن چیزی با خودشون نیورده بودن ولی مت یک ساک داشتم باسه دهه هشتاد قدیمی رنگ ابی و سبز (نمدونم باسه کی بوده داده بودن من ببرم با خودم ) توشم پر خوراکی ساک رو ریختم بیرون همه نگاه میکردن بابا این چیه ؟ دژبانه اومد گفت اومدی بغالی باز کنی ؟ گشتن گفتن جمع کنید من هر کاری کردم اینایی که ریخته بودم بیرون تو ساک جمع نمیشد به هزار بدبختی جاشون دادم همون موقع ساک پاره شد ... .
سرتون رو با خاطراتی که برای خودم جذابه ولی مممکنه برای شما نباشه در نیارم من شب قبل از اعزام نخوابیده بودم و شبی که تو پادگان بودیم هم نخوابیده بودم و چون هیجان داشتم شب اول همه گریه میکردن ولی من خوشحال بودم روز اولی تو پادگان فردای اون شبی که رسیدیم من باز هم روزه بودم در حالی که فقدر یک لیوان اب هندونه از حدود دوروز قبل خورده بودم و سحر هم کسی نگفته بود که اذان میگه ابی چیزی بخورید فقدر دیدیم حسینیه داره اذان صبح رو میگه
اقا ما اب بدنمون کم شد شب دوم که همه میخندیدم من گریه میکردم !
اقا روز دوم رو روزه نگرفتیم حالمون بهتر شد و بعد هم عید فطر شد سوار اتبوسمون کردن گفتن برید شهراتون فردای عید فطر برگردید من نشستم تو اتوبوس به دلم افتاد برم تهران کسی منتظرم نیست به راننده اتوبوس گفتم گوشیت رو بده یک زنگ بزنم گفت نمیدم و خیلی بد صحبت کرد به یک سربازه که دیده بود خوراکی چیا با خودم اورده بودم گفتم هرچی غذا با خودم اوردم رو بهت میدم برو به راننده بگو پولش رو میدم پیادم کنه (کل ساک رو گفته بودن باید برگردونی lol) رفت گفت راننده عوضی مارو تا شهر هم نبرده بود کرایه تا تهران رو گرفت پیادم کرد . من یک تلفن پیدا عمومی پیدا کردم زنگ زدم دیدم بله خانواده من رو فرستاده سربازی یک روزم صبر نکرده بلند شدن رفتن خارج (همه خانواده دارن ما هم داریم . فقدر من اضافه بودم) بلند شدم رفتم هتل تا فردای عید فطر فردای عید هم پیتزا گرفتم بردم باسه دژبان ها نشستیم گپ زدن حالم خوب شده بود
اقا سرتون رو درد نیارم تا اون روز یک هفته بود که از اعزامم گزشته بود و فقدر 3 چهار روز دیگه تو پادگان قرار بود بمونم و خودم خبر نداشتم !
و از فردای اون روز اموزش هامون شروع شد چون یگان خاصی بودم که نام نمیتونم ببرم اموزش های سختی هم داشتیم و اب سردکن در گروهان ما خراب بود و ما هم تنبلیمون میومد بریم یگان های دیگه اب بیاریم نوشابه گرم میخوردیم جای اب
اب بدن من خیلی کمت شده بود و فعالیت های سنگینی که داشتم کار دستم داد . یادتونه گفتم گفته بودن بمیر هم بمیرم ؟ میگفتن سینه خیز برو مثل مارمولک سینه خیز میرفتم هرچی میگفتن میرفتم تو این بین من تو یکی از پردین هاو سینه خیز رفتنا چون اب بدنمم کم شده بود و مثانم خشک بود به مثانم فشار اومد و مثانم چیز خورد و خونریزی داخلی پیدا کردم :/
نامه ی اعزام به بهداری رو گرفتم ولی نتونستم از درد برم و مسئول اون شب هم یک ادم عوضی بود بود میگفت تو چاقی از پرخوردی دلدرد گرفتی اجازه نداد با امبولانس برم من یک شب کامل جلو دستشویی افتاده بودم هم خون ازم میرفت هم استفراغ میکردم فرداش به بچه ها کمکم کردن رفتم بهداری بهم سرم و قرص زیر زبونی زدن و گزاشتن گفتن یا سنگ کلیس یا اپانتیسه دردم بهتر شد برم گردوندن به اسایشگاه چون نمیدونستن کدومش رو دارم و باید میفرستادنم بیمارستان داخل تبریز حالم بهتر شده بود درد و خونریزی نداشتم رفتم سر یکی از کلاس و این سری غش کردم دوباره بردنم بهداری بهم قرص زیر زبونی گزاشتن و دو روز بعد رو تو اسایشگاه گزروندم از درد تا اینکه بهم گفتن وسایلت رو جمع کن برگردی تهران
از صبح تا ظهرش طول کشید تا کار های اداری رو انجام بدم و گفتن چه مشکلی داری گفتم خوب دلدرد دارم گفتن نمیشه این رو بزنیم گفتم خوب زانو درد و قلب درد داشتم از قبل اینارو بزنید
تو همین مراحل یکی از درجه دار ها که باید امضا اخر رو میزد گفت بلند شو وایسا وایسادم زانو هام رو دید گفت تو چرا قبل از سربازی اقدام به معافی نکردی ؟ زانو هات واقعا داغونه . گفتم فکر نمیکردم مهم باشه
اقا مارو از پادگان انداختن بیرون گفتن تا 5 روز دیگه خودت رو فلان جا معرفی کن ببینیم مشکل داشتی یا الکی گفتی مریضی که در بری :/ من اونشب تبربز خابیدم زنگ زدم خانوادم اومدن دنبالم برگشت تهران خودم رو معرفی کردم و دوره ی خدمت من تموم شد ! کل هم ار روز اعزام تا روز معرفی 17 روز بیشتر نشد که یک هفته هم تو پادگان نبودم .
اونجا فرستادنم بیمارستان چون بیمارستان وقت نمیداد و من باید سریع بررسی پزشکی میشدم که اگه مشکلی ندارم دوباره برم گردونن شماره های دکتر هارو گرفتم رفتم معطبشون . برای قلب دکتره گفت سرباز رو فقدر تو بیمارستان معاینه میکنم گفتیم که من رفتم و برگشتم گفت معاینه میکنم معاینه کرد گفت باید دستگاه فشار خون ببندی یک روز بستم گفت فشار داری ولی معاف نمیشی . برای من از اونجا برای زانو هام هم نامه داده بودن و دکتر ارتوپد تو خود بیمارستان تونستم وقت بگیرم رفتم گفت برو عکس بنداز رفتم انداختم اوردم نشونش دادم گفت این عکس کجاست ؟ اشتباه انداختی گفتم زانومه این شکلیه :/ شروع کرد نوشتن گفت بشین تا نشستم زانوم گفت تق ! نامه رو محرمانه کرد فرستاد به بخش معافی او اینا اونجا هم گفتن چند روز دیگه اس ام اس میدیم .
به پدرم زنگ زدن گفتن بیاین پروندش رو بگیرین پسرتون معاف میشه ولی باید بره کمیته ی عالی پزشکی ببینیم معاف دائم میشه یا نه فقدر از رزم ما هم بلند شدیم رفتیم اونجا گفت کمیته ارتوپدی 14 شهریور برگزار میشه وقت داد ما 14 شهریور با عکس و اینا رفتم وقتم شد رفتم تو از 5 تا دکتر 2 تاشون بیشتر تو نبودن الباقی رفته بودن چایی بخورن و اینا اقا گفت شلوارت رو درار در اوردم زانو هام رو دید به اون یکی گفت 15 نیست منم تو ویکی پدیا خونده بودم باید بیشتر از 15 باشه تا معاف بشم گفتم عکس هم اوردم میخواین ببینید گفت نه اون یکی گفت نه بزار ببینیم عکس رو که دید خط کش گزاشت روش گفت بزن بند ب منم شلوارم رو پام کردم عکس و اینارو گرفتم رفتم بیرون رفتم تو ویکی پدیا دیدم بند ب معاف دائم هست وای خدا نمیدونید چه احساسی داشتم
بعد از ظهرش نامه هارو دادن اومدم پایین یک سربازه بود دست میزد بر اساس حجم نامه ها میگفت معاف دائمی یا از رزم یا استراحت موقت باسه من رو گفت دائمی گفتم بازش کن شیرنی بهت میدم بازش کرد دائم بودم بهش یک 50 دادم دوباره برام پلمپ کرد اومدم از بیمارستان بخش معافی ها اونجا هم مسئولش گفت میدونی معاف شدی یا نه برو بستنی بخر باسه همه و اینا گفتم میدونم گفت حیف شد و ...
اقا در کل من خرداد از دانشگاه معاف شدم تیر اعزام شدم مرداد برگشته بودم و شهریور روز تولدم معاف شدم و دقیقا یک ماه بعد 15 مهر کارت معافیم رو دم در خونه گرفتم
بعد از اینکه کارت معافیم رو گرفتم دژبان اومد در خونه و من رو برد به جرم فرار از سربازی ! گفتن نامه از تبریز اومده تو رفتی بهداری دیگه برنگشتی :|
حالا قضیه چی بود ؟ من a سرباز شدم و به پادگان b برای دوره ی اموزشی انتقال داده شدم که بعد از اموزشی برگردم به همون a ولی چون زودتر برگردوندنم من رو تو کار های اداری به جای فرستادن به a فرستادن به c و در c معاف شدم (یک درصد هم امکان نداشت تو همون A به خاطر حساسیت هایی که وجود داشت معاف بشم )و بعد تمام سرباز های a از b برگشته بودن به غیر از من اون ها هم نامه زده بودن این سرباز چی شده اون ها هم گفتن این رفته بهداری دیگه برنگشته پس فرار کرده :| و این ها دژبان فرستاده بودن من رو بگیرن و بابام کارت معافیم رو اورد ولم کردن .
این بود داستان خدمت 17 روزه ی من :|

kima

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
150
بسیار هم خوب و عالی
سربازی که انشالله تمام شد ولی بهتره که یک همت چند ماهه کنید و این اضافه وزن رو از بین ببرید که هیچ سودی نداره
الان جوون هستید و اثراتش رو مثل زانو درد و قلب درد دیدین اما در آینده خدایی نکرده ممکنه بیشتر اذیتتون کنه
الان که جوونید و متابولیسم بالاست راحت میشه حجم زیادی ازش رو کم کرد

❤️️

Registered User
لایک‌ها
49
ای بابا, من تازه میخواستم بهت پیشنهاد دارو بدم که دیدم تاپیک 2015 هست دی

❤️️

Registered User
لایک‌ها
49
ماه رمضان مگر اعزام هم دارن؟!

❤️️

Registered User
لایک‌ها
49
آموزشی ماه رمضون هم مگه میزارن؟

vmmahdi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
13
بسیار هم خوب و عالی
سربازی که انشالله تمام شد ولی بهتره که یک همت چند ماهه کنید و این اضافه وزن رو از بین ببرید که هیچ سودی نداره
الان جوون هستید و اثراتش رو مثل زانو درد و قلب درد دیدین اما در آینده خدایی نکرده ممکنه بیشتر اذیتتون کنه
الان که جوونید و متابولیسم بالاست راحت میشه حجم زیادی ازش رو کم کرد
درود بر شما عزیز
ممنون بابت توصیه برای کاهش وزن
من خیلی تلاش کردم که با **** غذایی کاهش وزن پیدا بکنم ولی نشد که نشد دکتر های مختلف تغزیه رفتم یکی میگفت در روز فقدر اندازه کف دست نون جو بخور با یک سیب و دوتا گردو :| یکی میگفت باید فقدر کاهو بخوری و کمبود هارم با قرص جبران کنی و ...
روش های جراحی رو تحقیق کردم تا رسیدم به اسلیو معده با این که خسته شده بودم از اضافه وزن ولی بازم حاضر نبودم زیر تیغ برم ولی با تححقیق هایی که کردم با افرادی اشنا شدم که 8 سال بود اسلیو کرده بودن و عوارض جانبی خطر ناک و بلند مدت نداشتند و راضی بودن باسه همین 7 ماه پیش اسلیو کردم و از 153 الان رسیدم به 101 که بر اساس قدم و قفسه سینه ی بزرگم وزن ایده عالم هست و الان به عبارتی لاغر شدم ولی خوب مشکلات زانوم سر جاش هست و بعد از اینکه بیمم رو تمدید کردم باید سالی یکی از زانو هام رو عمل بکنم چون واقعا درد دارم خیلی کمتر از زمانی که اضافه وزن داشتم ولی بازم درد هست .

آموزشی ماه رمضون هم مگه میزارن؟
هر ماه سال اعزام هست
سخت گیری های اموزشی هم به پادگانی که داخلش هستی ربط داره و اینکه **** باشی یا ارتش
از طرفی دژبان های پادگان ها به این که روزه هستی یا نه کار دارن بیشتر و میتونن مشکل درست کنن فرمانده های اموزشی زیاد سخت نمیگیرن میگن نباید بخرید و بخورید تجدید دوره میشید ولی میدیدن ما داریم اب میخوریم چیزی نمیگفتند . باسه ما حداقل این چنین بود
یکی از افرادی که دو گروهان ما بود دو روز مونده به پایان دوره ی اموزشیش تجدید دوره شده بود اونم به خاطر اینکه جلو دژبان بادوم از درخت کنده بود خورده بود :|

بالا