منتخب بازارچه

چه اسكريپتي مخربه؟ كار خلاف قانون چيه؟ (بندهاي مبهم)

Erfan

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
19 دسامبر 2002
نوشته‌ها
12
لایک‌ها
2
احسان جان خسته نباشي .. کار جالبيه و حق تو هم هست .. ما هم دوستت داريم و خيلي دلمون ميخواد مهمان تو بشيم .. اما اين تعهد نامه خريد بعضي بنداش خيلي مبهم و کلي هستند .. به گمانم احتياج به مجلسي باشه که اين قانون اساسي رو تفسير کنه ...<span style='color:red'>
PersianTools حق دارد خدمات ارائه شده به هر کسی که کارهای خلاف قانون انجام می دهد را قطع نماید. همچنین کلیه قعالیتهای غیرقانونی را Cancel نماید.</span>
اين بند و چند تا ديگه خيلي مبهمند ... منظورت کدوم قانونه!
 

Erfan

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
19 دسامبر 2002
نوشته‌ها
12
لایک‌ها
2
<span style='color:green'>PersianTools حق دارد هر گونه برنامه CGI مخربی را که در سایت استفاده می نمایید پاک نماید...</span>
درباره اين يكي بند هم اگه فهرست برنامه هاي مورد تائيد خودت رو بنويسي .. خيلي بهتره .. جنگ اول به از صلح آخر.
 

knowhow

مدیران قدیمی
تاریخ عضویت
25 دسامبر 2002
نوشته‌ها
3,479
لایک‌ها
21
سلام ،

دوست عزيز و گرامي

مطئمنا مي دوني كه ارائه اينگونه خدمات در كشور ما كمي سخت است.
به هر حال همانطور كه شما ممكن است وسواس و ترس خاصي در انتخاب شركت سرويس دهنده خدمات داشته باشيد به ما هم حق بدهيد كه چندين برابر شما وسواس و ترس در مورد كاربرانمون داشته باشيم.
چون ما دلمون مي خواد سرويسهايي رو ارائه كنيم كه بهترين باشه و قيمتها پايين باشه.
دلمون نمي خواد فعاليتهاي مخرب يك نفر (چه از نظر هك و چه از نظر ايجاد سايتهاي خلاف اخلاق و ...) باعث بشه كه ارائه خدماتمون به كاربران ديگر مخدوش و يا ناقص بشه.
ما دلمون مي خواد همانطور كه شروع كرديم و بهتر از اون ادامه بديم. در اين راستا ، به ما حق بدهيد كه اگر كاربري فعاليتي انجام داد كه باعث بشه كل سرورها و يا خدمات ما با مشكل مواجه بشه ، با اون برخورد كنيم.
 

ehsan

Administrator
مدیر انجمن
Administrator
تاریخ عضویت
5 دسامبر 2002
نوشته‌ها
7,935
لایک‌ها
3,828
محل سکونت
Internet
عرفان جان سوالهاي خوبي پرسيدي... شايد بايد اينها رو همونجا توضيح ميداديم ولي احساس کردم يه تومار طولاني ميشه...

محمدرضا (Knowhow) توضيحات خوبي داده و من در ادامه اونا بايد اضافه کنم:

منظور از کلمه قانون ، در عبارت فوق قانون عرف اينترنت در اين زمينه است. بر اساس اين تعهد که تقريبا تمام سرويس دهندگان فضاي وب بر اون تکيه دارن راه اندازي سايتهاي پورنو (Adult Content) با استفاده از سرويسهاي ما مجاز نيست و اين حق رو به خودمون ميديم که بر اساس اون تعهدنامه ، اکانت افراد خاطي رو Suspend کنيم.

در مورد اسکريپتهاي مخرب CGI به طور دقيق هيچ فايل و يا مجموعه اي رو نميشه ليست کرد. نحوه سنجش ما هم در اين مورد استفاده از Log هاي سرور در لحظه مواجهه با مشکل است. به اين ترتيب که اسکريپتي که باعث ايجاد بار اضافي بر روي سرورها شود و فعاليت عادي سرور را مختل کند ، مخرب تشخيص داده مي شود. حالا اين اسکريپت از طرف هر شخص و يا شرکتي نوشته شده باشد. چرا که بر اساس گزارشهاي لحظه به لحظه سرورهاي ما ، اسکريپتي که منجر به Crash کردن سروري شود تشخيص داده مي شود و سپس اکانت فرد صاحب اين اسکريپت به طور موقت Suspend ميشود و تا اسکريپتي که مشکل ايجاد کرده Disable شود.

ويژگي Shared Hosting همين است و شما در منابع سرور خود با ديگر استفاده کنندگان بر روي همان سرور سهيم هستيد، براي همين ما نميتونيم به يک نفر اجازه بديم که از حق ديگران استفاده کنه. در اينصورته که سرويسها براي همه به صورت بهينه نتيجه خواهند داد.

يه توضيج نسبتا فني هم بدم. دليلي که تکيه اصلي بر اسکريپتهاي CGI هست اينه که مثلا براي فايلها و فعاليتهاي PHP يک time out از پيش تعريف شده وجود داره. به همين دليل به اين راحتي با مشکلي مواجه نخواهد شد. ولي در CGI اين time out وجود نداره. براي همينه که ما به همه توصيه مي کنيم از مجموعه ها و کدهاي PHP / MySQL استفاده کنن.
 
بالا