برگزیده های پرشین تولز

چه خانواده‌هايي يارانه نقدي مي‌گيرند

majid1366

Registered User
لایک‌ها
707
این داستان یارانه به دو قشر اصلا اسیب نمیزنه
جانبازان و خانواده های شهدا
مایه دارهای خفن

starpars

Registered User
لایک‌ها
0
اينجا تنها قشري كه بهش شوك وارد ميشه كساييه كه درآمدشون نزديك خوشه 2 هست ولي افتادن توي خوشه 3 . اين همه جمعيت با درآمد مختلف رو به 3 قسمت تقسيم كردن اصلا درست نيست

RPG 8

Registered User
لایک‌ها
426
منابع ملی کیسه خلیفه نیست که کسی بیاد بشینه در جامعه پخش کنه.باید با منابع ملی اقتصاد رو به کار انداخت تا مردم از دسترنج خودشون استفاده کنن
ولی بر عکس تا الان منابع ملی همینطور بی رویه پخش میشده و طبق آمارها اتفاقا قشر مرفه بیشترین دریافت رو داشتن
ضمنا تعریف یارانه رو بخونید برای اطلاعات بیشتر:
http://banki.ir/danestaniha/214-general/2270-subsid
حضرت علی 1 دینار بیشتر به کسی از بیت المال نداد، حتی به برادر کور و فقیرش همون پولی رو داد که به ثروتمندا میداد!البته ایشون از اموال خودشون به فقرا و مستمندان میدادن(همیشه اختیار یه سری اموال دست حاکم هست که امروز همون شرکتای دولتی و شبه دولتی میتونن همین نقش رو داشته باشن + در آمدها و چیزای دیگه که ما ازشون بیخبریم) نه اینکه از شیکم یه عده ببرن و بریزن تو شکم یه عده دیگه!(جالبه مدعی عدل هم هستن اقایون!).
هر ایرانی حق داره از ثروتهای خدادادی سرزمینش سهم داشته باشه چه ثروتمند چه فقیر!

soroush_shz

Registered User
لایک‌ها
40
این طرح از بن و ریشه خراب هست الان تمام کارشناسهای اقتصادی میگن تورم باور نکردنی به وجد میاد
همه اینا به کنار تنها کسانی ضربه میخورن که از دولت حقوق میگیرن یا همون کارمندان . اون مغازه دار و کارخونه دار که دستش تو جیب خودشه ببینه سود کم شد قیمت جنسش رو زیاد میکنه و این طرح هیچ فساری روش نمیاره ولی اون بد بخت کارمند که همون حقوق رو میگیره دستشم به جایی بند نیست

اگه واقعا میخوان همه از منابع ملی استفاده کنن باید یه فکری به حال کارمندها بکنن به خدا اسیب پذیریشون خیلی بالاست دولت هم که تا 15000 کار نکشه 10000 نمیده . نمونش هم میگم که نگید اومد همینجوری گفت و رفت
الان کارمندان مخابرات راه دور شیراز بیش از 1 سال هست حقوقی دریافت نکردن و هر روز میان تو خیابون اعتراض میکنن تاحالا چندین نفر خودکشی کردن حساب کنید یه خانواده حداقل 4 نفره 12 ماه حقوق نگیره با این وضعیت تورم
حالا طرح میریزن میگن زیره 500 هزاز تومان یارانه مییرن بعد خودشون اعلام میکنن خط فقر 700 هزار تومان که به خدا اینم دروغ هست وقی میگن 700 رو 1 میلیون باید حساب کرد
این طرح تنها سودی که داره جیب دولت پر پولتر میشه فقط و فقط همین :(

NAKOOT

Registered User
لایک‌ها
454
هر وقت دادن حسابه!
4fvfcja.gif

یارانه رو از برق و آب و هزار کوفت زهرمار می خوان بردارن، همون رو بدن به ملت، از اونور هم قیمت همون آب و برق رو بیشتر کنن!
یعنی عملاً شما یه چیزی هم باید بزاری روش بدی پول به همون چیزایی که یارانش رو برداشتن!
292.gif

soroush_shz

Registered User
لایک‌ها
40
هر وقت دادن حسابه!
4fvfcja.gif

یارانه رو از برق و آب و هزار کوفت زهرمار می خوان بردارن، همون رو بدن به ملت، از اونور هم قیمت همون آب و برق رو بیشتر کنن!
یعنی عملاً شما یه چیزی هم باید بزاری روش بدی پول به همون چیزایی که یارانش رو برداشتن!
292.gif

خیلی بیشتر از یه چیزی باید بدید
اینطور که میگن حدود 20 برابر میشه قبوض حالا حتی اگر 5 برابر هم بشه 4 تا قبض هست . اینا به کنار بقیه چیزها رو حساب کنید بعد سر جمع میان 50000 میدن . این همه یارانه حذف میشه کارخونه دارم واسه اینکه ضرر نکنه میکشه رو قیمتش بعد همش حذف 50000 میدن اخه این کجاش کمک به قشر اسیب پذیر هست بیشتر کمک به جیب دولت

persianalpha

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,386
بزار پول برق بشه 200 تومن ببینن اونوقت میتونن مردم رو جمع کنن

persianalpha

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,386
باید به 3 بحث در این مورد توجه کنیم :

1- فرمهای پر شده شامل 61 میلیون نفر هست ! که از این میان 47 میلون نفر در خانواده ای زندگی میکنن با اون وضع که در خوشه ها در پست اول آمده.واقعا درآمد خیلی کمی دارن و باورنکردنیه

افرادی با این سطح درآمدی مسلما نه خونه بزرگی دارن که نیاز به برق و گاز زیاد داشته باشه نه لوازم الکترونیکی زیاد.نه چند ماشین دارن . نه از خیلی یارانه های دیگه استفاده ای دارن
پس مسلما وضع کنونی ظلم واضحی هست حداقل به 47 میلیون نفر

2- قرار بود به همه اقشار مساوی یارانه داده بشه که حرف و حدیثی توش نباشه! اما ؟! من نمی دونم مجلس دقیقا چی تصویب کرد
اما اگر قرار باشه به تعداد خاصی داده بشه باید به چند سوال پاسخ داده بشه!
1- آیا اصلا با این درآمدها و این تعداد نفرات خانواده ها توان زندگی در شهرهای بزرگی مثل تهران را دارند؟
2- قیمتهای بسیاری از امکانات و کالا ها در شهرهای بزرگ تفاوت فاحشی با شهرهای کوچک دارد! قیمت تاکسی رو در تهران با خیلی شهرها مقایسه کنید! قیمت میوه ها ! قیمت نان ! و ...
3- مثل طرحهای مالیاتی در این مورد هم قشر کارگر و کارمند تا قرون آخر درآمدشون در دست دولت هست.چه تضمینی هست که تاجران و بازرگانان و افرادی که شغلهای رسمی و غیر رسمی آزاد دارند در مورد رقم دقیق درآمدشون راست بگن؟

3- رقم دریافتی هم که تو پست اول نوشته شده!

منابع ملی کیسه خلیفه نیست که کسی بیاد بشینه در جامعه پخش کنه.باید با منابع ملی اقتصاد رو به کار انداخت تا مردم از دسترنج خودشون استفاده کنن
ولی بر عکس تا الان منابع ملی همینطور بی رویه پخش میشده و طبق آمارها اتفاقا قشر مرفه بیشترین دریافت رو داشتن
ضمنا تعریف یارانه رو بخونید برای اطلاعات بیشتر:
http://banki.ir/danestaniha/214-general/2270-subsid

اگه کیسه خلیفه نبود که تو جیب امثال شما ها و حزب الله و فلان جا نمیریختن

فرشید

Registered User
لایک‌ها
122
مثل اینکه اعلام کردن حدود سی میلیون نفر جزو دهک اول هستند یعنی درآمد ماهانشون زیر 80 هزار تومنه
درواقع نصف کشور محتاج نون شبشون هستند. عجب روزگاری شده

persianalpha

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,386
اره دیگه اون موقع دهنشون ...

MasoudM

Registered User
لایک‌ها
651
راستي يه سوال !

خانواده يه زوج متاهل محسوب ميشن ديگه ؟ يعني اگه يه نفر مستقل زندگي كنه اما ازدواج نكرده باشه ( ضمنا بالاي 18 سال باشه ) خانواده جدا محسوب نميشه ؟

Mahdy2021

Registered User
لایک‌ها
74
خیلی بیشتر از یه چیزی باید بدید
اینطور که میگن حدود 20 برابر میشه قبوض حالا حتی اگر 5 برابر هم بشه 4 تا قبض هست . اینا به کنار بقیه چیزها رو حساب کنید بعد سر جمع میان 50000 میدن . این همه یارانه حذف میشه کارخونه دارم واسه اینکه ضرر نکنه میکشه رو قیمتش بعد همش حذف 50000 میدن اخه این کجاش کمک به قشر اسیب پذیر هست بیشتر کمک به جیب دولت
:blink:
آخه شما چرا درست نمی خونی؟! رقم 50 از کجا اومد؟
خوشه يك، درآمد سرانه هر نفر 788 هزار و 381 ريال و در خوشه دو درآمد سرانه هر نفر يك ميليون و 303 هزار و سه ريال است
مثلا به یه خانواده 5 نفره اگر در خوشه 1 باشه نزدیک 400 تومن میدن و اگر همین خانواده در خوشه 2 باشه 650 تومن میدن

--
البته به هر حال به نظر من ارقام عادلانه نیست.چون هزینه در یه شهر بزرگ با یه شهر کوچک خیلی فرق میکنه
شما با 700 تومن در ماه در تهران به زور یه خانواده رو می چرخونی (با تمام هزینه ها) اما با همین 700 تومن ممکنه در یه شهر کوچیک وضع متوسطی داشته باشی
مثلا پدر من که الان کارمنده اگر به هر شهری انتقالی بگیره همین حقوق تهران رو میگیره.دیگه خودتون حساب کنید

ولی ظاهرا که این ارقام تصویب نشده : http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8810290648

به نظر من 3 نکته مهمه:
1- فرق هزینه های خانوارها در شهرها و مناطق باید جدا بشه
2- خوشه ها باید جمعیت بیشتری رو در بر بگیرن.جمعیت 73 میلیونی داخلی که حدود 61 میلیون نفرشدر این طرح شرکت کردن نشون میده عده ای که اقعا نیاز نداشتن نیومدن
پس در خود این 61 میلیون نفر حداکثر 2-3 میلیون وضعشون در حدی هست که نیاز به یارانه ندارن
3- قشر کارمند و کارگر خیلی راحت حذف میشن.بر عکس مشاغل آزاد
حضرت علی 1 دینار بیشتر به کسی از بیت المال نداد، حتی به برادر کور و فقیرش همون پولی رو داد که به ثروتمندا میداد!البته ایشون از اموال خودشون به فقرا و مستمندان میدادن(همیشه اختیار یه سری اموال دست حاکم هست که امروز همون شرکتای دولتی و شبه دولتی میتونن همین نقش رو داشته باشن + در آمدها و چیزای دیگه که ما ازشون بیخبریم) نه اینکه از شیکم یه عده ببرن و بریزن تو شکم یه عده دیگه!(جالبه مدعی عدل هم هستن اقایون!).
هر ایرانی حق داره از ثروتهای خدادادی سرزمینش سهم داشته باشه چه ثروتمند چه فقیر
حرف شما اشکال اسای داره.
همین الان به کشورهای پیشرفته نگاهی بینداز و ببین مثلا به بیل گیتس هم پولی داده میشه؟
یارانه برای کمک به اقشار کم درآمد هست برای گذران زندگی نه کسب درآمد نفتی
این پولهای به این شکل باید صرف بیمه ها و کمک های اجتماعی بشه.مثلا باید یه درآمد ماهیانه بدن به بیکارا نه اینکه کسی که شغلی داره و ماهی 2-3 میلیون داره بیاد یه چیزی هم از دولت بگیره

Last edited:

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
الان داشتم جام جم میخوندم

نوشنه بود یه خانواده 6 نفری که بالای 788 هزار تومن میگیره جز اقشار متمول جامعه هست!!!

واقعا من در این حرف موندم.

یه روز میان میگن خط فقر 700 هزار تومن

یه روز هم میگن متمول 788 هزار تونن

یعنی فاصله بین ثروت و فقر در کشور ما فقط 78 هزار تومنه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

به قول دوستان و شخص مهدی خان عزیز این ارقام شبیه طنز میمونه

در همین تهران الان با 1.5 در ماه زندگی خوب نمیچرخه

این ارقام رو باید تجدید نظر کنن

خیلی مضحک هستند. جسارت نشه به حامیان طرح. من با خود طرح مشکل ندارم. اما با کسانی که قراه طرح رو اجرای کنن و صحت از درست انجام دادن کارشون کارشون و همچنین این ارقام و نحوه محاسبات اینها شدیدا مشکل دارم.

NAKOOT

Registered User
لایک‌ها
454
:blink:
حرف شما اشکال اسای داره.
همین الان به کشورهای پیشرفته نگاهی بینداز و ببین مثلا به بیل گیتس هم پولی داده میشه؟
یارانه برای کمک به اقشار کم درآمد هست برای گذران زندگی نه کسب درآمد نفتی
این پولهای به این شکل باید صرف بیمه ها و کمک های اجتماعی بشه.مثلا باید یه درآمد ماهیانه بدن به بیکارا نه اینکه کسی که شغلی داره و ماهی 2-3 میلیون داره بیاد یه چیزی هم از دولت بگیره

یکم اطلاعاتت رو بالا ببر!
1- بیل گیتس که الان دیگه نه کارمند و نه مدیر ماکروسافت هستش!
2- اون استیو جابز توی اپل هستش حقوق سالیانه 1 دلار می گیره اونم برای اینه که مالیات نده!
3- کی گفته به بیل گیتس پولی داده نمی شه؟؟ اون هم شهروند محسوب می شه و مثل بقیه حقوق پایه شهروندی رو داره!
واقعاً نمی دونم بخندم به این حرف شما یا گریه کنم!

Mahdy2021

Registered User
لایک‌ها
74
یکم اطلاعاتت رو بالا ببر!
1- بیل گیتس که الان دیگه نه کارمند و نه مدیر ماکروسافت هستش!
2- اون استیو جابز توی اپل هستش حقوق سالیانه 1 دلار می گیره اونم برای اینه که مالیات نده!
3- کی گفته به بیل گیتس پولی داده نمی شه؟؟ اون هم شهروند محسوب می شه و مثل بقیه حقوق پایه شهروندی رو داره!
واقعاً نمی دونم بخندم به این حرف شما یا گریه کنم!
:lol:
یعنی چی یعنی بیل گیتس جزو ثروتمندان دنیا حساب نمیشه؟
برای اطلاعات شما : http://www.forbes.com/2009/03/11/worlds-richest-people-billionaires-2009-billionaires_land.html
بیل گیتس بعد از 2-3 سال دوباره جایگاه ثروتمندترین فرد دنیا رو پس گرفت.رئیس بودن یا نبودن مایکروسافت ربطی به ثروت ایشون نداره
حقوق شهروندی منظور شما چی هست؟ میشه بگی بیل گیتس الان از دولت آمریکا چه نوع کمکی دریافت میکنه؟ نقدی؟ کالا؟

الان داشتم جام جم میخوندم

نوشنه بود یه خانواده 6 نفری که بالای 788 هزار تومن میگیره جز اقشار متمول جامعه هست!!!

واقعا من در این حرف موندم.

یه روز میان میگن خط فقر 700 هزار تومن

یه روز هم میگن متمول 788 هزار تونن
ظاهرا اینها توضیح کامل ندادن و همه رو از جمله من رو با اشتباه انداختن

اینو بخون:
آيا فيش حقوق ماهانه سرپرست خانوار معيار تعيين دهکهاي جامعه هستند؟

اين يکي از پرسشهاي موجود در اين باره است. خبرنگار مهر از کارگروه تحول اقتصادي دولت کسب اطلاع کرد: براساس پنج معيار غيردرآمدي «خودرو، مسکن، تحصيلات، تعداد افراد شاغلين خانوار و ميزان وام اخذ شده از **** بانکي» دهک‌بندي‌ها انجام خواهد شد.

بدين ترتيب مشاهده مي‌شود که در نحوه تعيين خوشه بندي‌ها، فيش حقوق سرپرست خانوار تاتيري در آن ندارد و متغييرهاي غيردرآمدي، دهک‌بندي‌ها را مشخص خواهد کرد.
اینطوری درسته.اینکه 700 تومن در ماه در آمد یعنی نیاز نداره غیر عقلانیه

Last edited:

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
همینه که من رو میترسونه

سخنگو میاد یه چیزهایی میگه -- بعد در تلویزیون تکذیب میشه

اینها راستش فکر میکنم که خودشون هم نمیدونن چیکار دارن میکنن برای همینه که هر کی یه حرفی میزنه.

اخرش هم دود این قضیه میره تو چشم من و شما و مردم

یه روزی میگن 90 درصد در امد جامعه فقط به 10 درصد جمعیت تعلق داره

الان میبینیم که 90 درصد جامعه شدن متمول و بقیه فقط باید یارانه بگیرن

خدا به همه ما رحم کنه

NAKOOT

Registered User
لایک‌ها
454
:lol:
یعنی چی یعنی بیل گیتس جزو ثروتمندان دنیا حساب نمیشه؟
برای اطلاعات شما : http://www.forbes.com/2009/03/11/worlds-richest-people-billionaires-2009-billionaires_land.html
بیل گیتس بعد از 2-3 سال دوباره جایگاه ثروتمندترین فرد دنیا رو پس گرفت.رئیس بودن یا نبودن مایکروسافت ربطی به ثروت ایشون نداره
حقوق شهروندی منظور شما چی هست؟ میشه بگی بیل گیتس الان از دولت آمریکا چه نوع کمکی دریافت میکنه؟ نقدی؟ کالا؟

ظاهرا اینها توضیح کامل ندادن و همه رو از جمله من رو با اشتباه انداختن

اینو بخون:

اینطوری درسته.اینکه 700 تومن در ماه در آمد یعنی نیاز نداره غیر عقلانیه

من بحثی در مورد جایگاه بیل گیتس نکردم! توی پولدار بودنش که شکی نیست! :blink:
بحث اینا بود ببین:

هر ایرانی حق داره از ثروتهای خدادادی سرزمینش سهم داشته باشه چه ثروتمند چه فقیر

بعد شما گفتی:
حرف شما اشکال اسای داره.

بیل گیتس هم حق استفاده بیمه درمانی که دولت ارائه می ده رو داره!
کلاً حقوق اجتماعی پایه هر جامعه شهروندی!
اگه چیزی یارانه بخوره اون هم دریافت می کنه و دلیل نمی شه چون وضعش خوبه حق استفاده نداشته باشه!
حالا نمی دونم این کجاش برای شما سئوال هستش؟ شاید حقوق اجتماعی و شهروندی مردم رو درک نمی کنید!

ali-boofaloo

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
66
یعنی مایی که تاحالا مثلا 30 تومن پول برق میدادیم با قطع یارانه های دولتی باید 60 تومن پول برق بدیم درحالی که یارانه نقدی ای هم دریافت نخواهمیم کرد؟
بعد دهها سال ما در حال تجربه کمونستیگری ای هستیم که دهها سال پیش مطرود شد

بالا