برگزیده های پرشین تولز

چه شغلی با 200 میلیون خوبه

behnood-irani

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام
مرسی از کمکتون
من سوالم اینه کسی تا حالا سراغ پرورش شتر مرغ رفته؟
من علاقه دارم بهش و میخوام این کارو بکنم
اگر کسی اطلاعاتی داره بگه
مجوز برای چیه ؟
یعنی کسی نمیتونه یه زمین و یه باغی چیزی بگیره و شروع کنه حتما باید مجوز باشه؟
با حدود 100 تا 200 میلیون میشه؟

davi12

Registered User
لایک‌ها
781
مجوزش رو باید از جهاد بگیرید و کار مشکلی نیست اما باید ببینید توجیه اقتصادی داره یا نه .مرغ با این که گرون شده هم تولید کننده میناله هم مصرف کننده

behnood-irani

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
مجوزش رو باید از جهاد بگیرید و کار مشکلی نیست اما باید ببینید توجیه اقتصادی داره یا نه .مرغ با این که گرون شده هم تولید کننده میناله هم مصرف کننده
خوبی شتر مرغ اینه میشه به راحتی صادر کرد
البته تولید داخلی همین میزان تقاضای داخلی رو هم کفاف نمیده
من کارمندم و دیگه خسته شدم با این سرمایه ای که تونستم جمع کنم میخوام این کارو کنم
از همون بچگی هم علاقه به کشاورزی و دامپروری داشتم و دارم

davi12

Registered User
لایک‌ها
781
خوبی شتر مرغ اینه میشه به راحتی صادر کرد
البته تولید داخلی همین میزان تقاضای داخلی رو هم کفاف نمیده
من کارمندم و دیگه خسته شدم با این سرمایه ای که تونستم جمع کنم میخوام این کارو کنم
از همون بچگی هم علاقه به کشاورزی و دامپروری داشتم و دارم
باید تحقیق کنی چرا تولید انقدر زیاد نشده که کفاف نمیده (شاید سود نداشته) یک مدت صبر کن ببین چی میشه به خاطر دلار اوضاع مالی کشاورزا خوب شد .الان دلار داره میاد پایین ببین با این نرخ هم کشاورزی هنوز سود داره یا نه

این رو هم برای دامپروری همیشه بدون که مثل صنعت نیست که وقت که نهاده ها گرون شد یا محصول رو کسی نخرید متوقف کنی با موجود زنده طرف هستی حتی اگر هم ضرر بدی باید شکمش رو سیر کنی

پیشنهاد من اینه که درکنار کارمندی این کار رو انجام بدی (به کارگر بسپاری و ....)پدر من یکی از بزرگترین مرغداری های کشور رو داشت که ورشکسته شد و درکنار اون کارمند بود و یه آب باریکه ای برای گذران زندگی داره

behnood-irani

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
باید تحقیق کنی چرا تولید انقدر زیاد نشده که کفاف نمیده (شاید سود نداشته) یک مدت صبر کن ببین چی میشه به خاطر دلار اوضاع مالی کشاورزا خوب شد .الان دلار داره میاد پایین ببین با این نرخ هم کشاورزی هنوز سود داره یا نه

این رو هم برای دامپروری همیشه بدون که مثل صنعت نیست که وقت که نهاده ها گرون شد یا محصول رو کسی نخرید متوقف کنی با موجود زنده طرف هستی حتی اگر هم ضرر بدی باید شکمش رو سیر کنی

پیشنهاد من اینه که درکنار کارمندی این کار رو انجام بدی (به کارگر بسپاری و ....)پدر من یکی از بزرگترین مرغداری های کشور رو داشت که ورشکسته شد و درکنار اون کارمند بود و یه آب باریکه ای برای گذران زندگی داره
والا تا اونجایی که پرسو جو کردم گفتن تولید زیاد نیست چون کسی سمتش نمیره و شتر مرغ پرورشش نسبت به سایر چیزها خیلی سخت تره
چیزی هم که منو نگران میکنه گرون شدن خوراکشه

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,305
از فکر شترمرغ و قارچ و بسته بندی ادویه جات و خیار شور و .... بیاید بیرون .این بخش رو نگاه کنید همه اولین فکری که به ذهنشون میرسه اینها هست (آواز دهل شنیدن از دور خوش است)
من به همه میگم قبل از هرکاری ,مثلا خیار شور , شما یه دبه بخر ببین میتونی یه دبه رو بفروشی بعد دنبال تولید باش
شتر مرغ هم همین هست
یه مستند درباره شترمرغ شبکه 1 فکر میکنم چند سال پیش پخش کرد اگر پیدا کنید ببینید خیلی دیدتون رو باز میکنه یه خانمی مثلا 10 سال پیش 20 میلیارد هزینه کرده بود تازه 8 سال بعدش به سود دهی رسیده بود خود همون خانم میگفت اگر پول توی بانک بود سودش چندین برابر بود !
سرمایه 100 تومن برای اینکار در حد حرف هم واقعا نشدنی هست . شما به یه مغازه فروش گوشت شترمرغ هم فکر کنید باز 100 تومن کمه. این مقدار برای همچین کاری هزینه مطالعات و تحقیقات قبل از شروع به کار هست

Last edited:

web-developer

Registered User
لایک‌ها
725
شترمرغ رو کسی نگه میداره که بچه روستا باشه و کشاورز زاده
چندوقت پیش یه راننده ایی تعداد جوجه برای یه جوونی برده بود که مثلا میخاست بوقلمون پرورش بده
خود راننده همونجا گفته بود همه این حیوونها رو میخای بکشی
با یک کلاس رفتن نمیشه حیوون نگه داری
حیون مثل بچه اس دائما باید زیرشو تمیز کنی
ابش رو نگاه کنی - غذاش رو نگاه کنی
یه روز بخای تعطیل کنی همه میرن به فنا
یا یکی می گفت یهو بری سمتشون چندتا شون می ترسن و میمیرن(برای من که عجیب بود)
برای خیارشور
شما تا حالا چندبار خیارشور گذاشتی؟
چندبار بردی مغازه بفروشی؟
همین جوری بری ده تن خیار بخری و مثلا یکی فرمول بهت بگه
مطمئن باش کلا ضرر میشه

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
سلام
مرسی از کمکتون
من سوالم اینه کسی تا حالا سراغ پرورش شتر مرغ رفته؟
من علاقه دارم بهش و میخوام این کارو بکنم
اگر کسی اطلاعاتی داره بگه
مجوز برای چیه ؟
یعنی کسی نمیتونه یه زمین و یه باغی چیزی بگیره و شروع کنه حتما باید مجوز باشه؟
با حدود 100 تا 200 میلیون میشه؟
سلام
شما اگر خوراک با قیمت مناسب بتونید تهیه کنید از اون طرف بتونید شتر مرغ را بفروشید تا کسی باهاتون کاری نداره نیاز به مجوز نیست .اکثرا هم مجوز برای وام یا کار در ابعاد بزرگ می گیرند یا از یک سازمانی میاند بهشون گیر میدند.
این تاپیک هرچند قدیمه اما اطلاعاتش مفیده
https://forum.persiantools.com/threads/مشاوره-در-زمینه-پرورش-شترمرغ-میخوای-بیا-داخل.649760/

باهمین 200تومن هم میشه شروع کرد اما احتمالا درآمدتون ناچیز خواهد بود و بعد باید حساب کنید خرج زندگی از کجا بدید
شما که میگید علاقه دارم تا حالا یک ماه تو مزرعه شترمرغ کارگری کردید؟؟؟؟یا از دور قشنگ دیدید؟؟؟همین موجود وحشی بشه به راحتی می تونه شما را بکشه.اصلا می دونید جیره غذایی این موجود چه طوری باید تنظیم بشه؟؟!!

behnood-irani

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
از فکر شترمرغ و قارچ و بسته بندی ادویه جات و خیار شور و .... بیاید بیرون .این بخش رو نگاه کنید همه اولین فکری که به ذهنشون میرسه اینها هست (آواز دهل شنیدن از دور خوش است)
من به همه میگم قبل از هرکاری ,مثلا خیار شور , شما یه دبه بخر ببین میتونی یه دبه رو بفروشی بعد دنبال تولید باش
شتر مرغ هم همین هست
یه مستند درباره شترمرغ شبکه 1 فکر میکنم چند سال پیش پخش کرد اگر پیدا کنید ببینید خیلی دیدتون رو باز میکنه یه خانمی مثلا 10 سال پیش 20 میلیارد هزینه کرده بود تازه 8 سال بعدش به سود دهی رسیده بود خود همون خانم میگفت اگر پول توی بانک بود سودش چندین برابر بود !
سرمایه 100 تومن برای اینکار در حد حرف هم واقعا نشدنی هست . شما به یه مغازه فروش گوشت شترمرغ هم فکر کنید باز 100 تومن کمه. این مقدار برای همچین کاری هزینه مطالعات و تحقیقات قبل از شروع به کار هست
نه خیارشور نمیخوام
دقیقا بنده هم اول کار میخوام مثلا با 5 یا 10 تا جوجه شروع کنم ببینم اصلا میتونم یا نه و چه چیزایی لازمه نوع رفتار حیوون رو بتونم بفهمم و نیازهاش و ...
اگر دیدم میتونم کم کم بیشترش میکنم

behnood-irani

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
شترمرغ رو کسی نگه میداره که بچه روستا باشه و کشاورز زاده
چندوقت پیش یه راننده ایی تعداد جوجه برای یه جوونی برده بود که مثلا میخاست بوقلمون پرورش بده
خود راننده همونجا گفته بود همه این حیوونها رو میخای بکشی
با یک کلاس رفتن نمیشه حیوون نگه داری
حیون مثل بچه اس دائما باید زیرشو تمیز کنی
ابش رو نگاه کنی - غذاش رو نگاه کنی
یه روز بخای تعطیل کنی همه میرن به فنا
یا یکی می گفت یهو بری سمتشون چندتا شون می ترسن و میمیرن(برای من که عجیب بود)
برای خیارشور
شما تا حالا چندبار خیارشور گذاشتی؟
چندبار بردی مغازه بفروشی؟
همین جوری بری ده تن خیار بخری و مثلا یکی فرمول بهت بگه
مطمئن باش کلا ضرر میشه
ببخشید خیارشور من نگفتم اصلا نمیدونم خیارشور رو برای چی گفتید
در مورد شتر مرغ هم بله میخوام از کم شروع کنم ببینم اصلا میتونم یا نه

behnood-irani

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام
شما اگر خوراک با قیمت مناسب بتونید تهیه کنید از اون طرف بتونید شتر مرغ را بفروشید تا کسی باهاتون کاری نداره نیاز به مجوز نیست .اکثرا هم مجوز برای وام یا کار در ابعاد بزرگ می گیرند یا از یک سازمانی میاند بهشون گیر میدند.
این تاپیک هرچند قدیمه اما اطلاعاتش مفیده
https://forum.persiantools.com/threads/مشاوره-در-زمینه-پرورش-شترمرغ-میخوای-بیا-داخل.649760/

باهمین 200تومن هم میشه شروع کرد اما احتمالا درآمدتون ناچیز خواهد بود و بعد باید حساب کنید خرج زندگی از کجا بدید
شما که میگید علاقه دارم تا حالا یک ماه تو مزرعه شترمرغ کارگری کردید؟؟؟؟یا از دور قشنگ دیدید؟؟؟همین موجود وحشی بشه به راحتی می تونه شما را بکشه.اصلا می دونید جیره غذایی این موجود چه طوری باید تنظیم بشه؟؟!!
تشکر لینک خوبی بود مطالب خوبی گفته شده بود

بله من تجربه روستا داشتم و مرغ و خروس و بوقلمون داشتیم
در مورد غذا هم خیر اطلاعاتی در مورد شتر مرغ ندارم

behnood-irani

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام
دوستان به جز پرورش شتر مرغ به نظرتون چه کار دیگه ای میتونم بکنم ؟

peyman1one

Registered User
لایک‌ها
559
سلام
دوستان به جز پرورش شتر مرغ به نظرتون چه کار دیگه ای میتونم بکنم ؟

پرورش لاما چطوره یادمه چند سال پیش صحبتش بود که تو ایران دارن پرورش میدن ولی من تاحلا گوشتشو ندیدم تو سوپر مارکت

davi12

Registered User
لایک‌ها
781
من خودم پرورش زنبور رو دوست دارم اما کار سختیه

srx190d

فروشنده معتبر
فروشنده معتبر
لایک‌ها
5,894
ما ی قومی داشتیم معلم بود
دو سال آخر خدمت رفت روستا
٢٠٠ تا گوسفند هم گرفت
هر روز به یکی از دانش آموزان می‌گفت ببره چرا
بعد دو سال سرمایه‌گذاری که کرده بود ١٠ تا در ١۵ برابر شده بود حداقل
تازه حقوق بازنشستگی ش هم کم کم ٣٠ درصد بالاتر رفته بود

سرمایه‌گذاری که کرده بود به کل دوران خدمت ش می ارزید

Sent from my iPhone 7 using Tapatalk

davi12

Registered User
لایک‌ها
781
برای مشاوره شتر مرغ و ...با شرکت خوراک دام پارس تماس بگیر
parsfeedco.com

deremel400

Registered User
لایک‌ها
3,759
ما ی قومی داشتیم معلم بود
دو سال آخر خدمت رفت روستا
٢٠٠ تا گوسفند هم گرفت
هر روز به یکی از دانش آموزان می‌گفت ببره چرا
بعد دو سال سرمایه‌گذاری که کرده بود ١٠ تا در ١۵ برابر شده بود حداقل
تازه حقوق بازنشستگی ش هم کم کم ٣٠ درصد بالاتر رفته بود

سرمایه‌گذاری که کرده بود به کل دوران خدمت ش می ارزید

Sent from my iPhone 7 using Tapatalk
دامداری صنعتی به روشهای دوقلوزایی هم اینقدر سود نمیده اگر اینجور بود همه الان در به در دنبال گوسفند بودند.شاید منظورتون از دوسال این دوسال اخیر بوده که یک دفعه قیمت گوشت چند برابر شد .اگر نه در شرایط عادی هیچ وقت گوسفند داری 10برابر سود نداره .الان یه آپارتمان منطقه متوسط اصفهان یک میلیارده طرف می فروخت میرفت تو کار گوسفند دوسال دیگه 10میلیارد پول داره!!!!خوب دیگه همه مملکت میشدند گوسفند دار.

Wallet

Registered User
لایک‌ها
53
شتر مرغ هم همین هست
انقدر زیاد شده که نگو

بالا