چه لینوکسی از همه سبکتره ؟

شروع موضوع توسط Rabinhood ‏20 مارس 2006 در انجمن بایگانی

1. Rabinhood

Rabinhood کاربر تازه وارد

سلام

آیا کسی لینوکس روی سیستمهای ضعیف نصب کرده ؟

مثلا Pentium II 333

برای نصب یه نرم افزار خاص میخوامش .

اگر اینکار رو انجام دادید نوع و ورژنش رو بگید

لطفا کمکم کنید

2. zfarhad2003

zfarhad2003 Registered User

خوب شما می تونید هر لینوکسی رو روی سیستمتون نصب کنین. فکر نکنم مشکل خاصی حین نصب پیش بیاد.

فقط متاسفانه فکر نکنم بتونید خیلی راحت از محیطهای گرافیکی لینوکس استفاده کنین چون سیستمتون ضعیفه و برای محیطهای گرافیکی مثله KDE و GNome زیاد خوب جواب نمی ده شاید اصلا کار هم نکنه.

ولی به احتمال خیلی قوی می تونین از محیط متنی لینوکس که قدرت خاص خودش رو داره استفاده کنین.

3. the_patriot

the_patriot Registered User

لینوکس حتی بر روی سیستم های 486 (منظور قبی از پنتیم)نیز قابل پیاده سازی است! لیکن بسته به استفاده ؛امکانات سیستمی می طلبه !
    مثلا لینوکسی مثل نوپیکس که live هست اگر شما سیستم متنی بخواهید رم 16 نیاز دارد اگر بخواهید از gui(رابط گرافیکی کاربر استفاده کنید اگه اشتباه نکنم رم 64 و اگر بخواهید علاوه بر اینا از امکاناتی چون openOfficeاستفاده کنید دیگه 128 و... اصلا حسن لینوکس اینه که از نظر سخت افزاری خیلی با کاربر راه میاد .

4. irgamer

irgamer مدیر بازنشسته

Damn Small Linux توزیع واقعا سبکیه اما اگر بخوای کارایی بیشتر بدون افت سرعت در حد KDE و Gnomeداشته باشی از محیط گرافیکی XFCE استفاده کن. اگر اشتباه نکنم در technotux.org تاپیکهایی با موضوع مشابه هست، شاید کمک کنه.
    موفق باشید

5. persian-earning

persian-earning کاربر فعال درآمد اینترنتی کاربر فعال

من زياد در اين زمينه كار نكردم ولي فكر كنم توزيع ubuntu خوب باشه اگر خواستي من چند تا ازش دارم بگو بهت بدم!!!

zarpopخرید بک لینک