برگزیده های پرشین تولز

چه کاری بیرون نت هست؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

sr70i

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
83
داداش نمیشه سخته
معلومه که سخته ، کار آسونی وجود نداره آدمایی که دنبال کار آسونن به هیچی نمیرسن رفیق
ولی اینو یادت باشه همه چیز مثل دوچرخه سواری میمونه باید انقدر بخوری زمین تا یاد بگیری ولی وقتی یاد گرفتی دیگه فقط لذت میبری

navid2000xp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
61
اینهایی که شما میگید تمام مال اروپا و آمریکا و... ست که سیستم ثبت ایده دارن
اینجا تا بیای به یک نفر بگی فلان طرف ایدرو دزدیده و بهترشو برا خودش درست کرده
مطلب دوم اینکه ایده در درجه اول نیاز به سرمایه کلان بعد پارتی و دم هزار نفر ازجمله 3پاو دوپا چهارپا رو دیدن داره
والی سایتت و سیستمی که پشتش نشستی فردا صبحش میره برا قرنتینه
براتم پرونده درست میکنن تا یک عمر باش خوش باشی و حال کنی
برات سایتهای موزیک و فیلمو مثال میزنم 10-20تا سایت براتون نمونه میارم که هر کدوم 13-14 سال
سابقه داشتن و بعد صاحباش یا جم کردن یا دستگیر شدن اما فقط یدونش موند و تهران موزیک شد و داره فعالیت میکنه
یا سایت فیلم همین چند وقت پیش تاپیکشم هنوز هست دوستی همینجا نوشته بود ریختن سیستمش و بردن پرونده شده براش
ولی فقط یدونش شد تاینی مووی و حتی دوبلرهای معروف هم دارن باهاش همکاری میکنن
یادمه یه برنامه ای شبکه یک چند وقت پیش نشون میداد دانشجوهایی که ایده داشتن رو میاورد
یکی یکی ایدشون رو میگفتن و کارشناس تحلیل میکرد از میون 50 تا ایده که توی اون مدت دیدم فقط
دونفری که سرمایه داشتن موفق شدن بقیه هر چند ایده های خیلی خیلی عالی و خوبی هم داشتن ولی سرمایه نداشتن و منتظر
سرمایه گذاری بخش خصوصی یا وام دولتی بودن.
متاسفانه یا خوشبختانه
شما طوری فکر میکنی که انگار تماما ملت مغزشون رو آکبند گذاشتن کنار نه عزیز
سیستم اقتصادی رو طوری چیدن ملت سراغ اینجور طرحها نتونن برن و بچسبن به دلالی اجناس چون اگر این ایده ها عملی بشه
نون میلیاردی اونایی که میلیون هم نمیدونن چندتا صفر داره یکشبه آجر میشه

sr70i

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
83
اینهایی که شما میگید تمام مال اروپا و آمریکا و... ست که سیستم ثبت ایده دارن
اینجا تا بیای به یک نفر بگی فلان طرف ایدرو دزدیده و بهترشو برا خودش درست کرده
مطلب دوم اینکه ایده در درجه اول نیاز به سرمایه کلان بعد پارتی و دم هزار نفر ازجمله 3پاو دوپا چهارپا رو دیدن داره
والی سایتت و سیستمی که پشتش نشستی فردا صبحش میره برا قرنتینه
براتم پرونده درست میکنن تا یک عمر باش خوش باشی و حال کنی
برات سایتهای موزیک و فیلمو مثال میزنم 10-20تا سایت براتون نمونه میارم که هر کدوم 13-14 سال
سابقه داشتن و بعد صاحباش یا جم کردن یا دستگیر شدن اما فقط یدونش موند و تهران موزیک شد و داره فعالیت میکنه
یا سایت فیلم همین چند وقت پیش تاپیکشم هنوز هست دوستی همینجا نوشته بود ریختن سیستمش و بردن پرونده شده براش
ولی فقط یدونش شد تاینی مووی و حتی دوبلرهای معروف هم دارن باهاش همکاری میکنن
یادمه یه برنامه ای شبکه یک چند وقت پیش نشون میداد دانشجوهایی که ایده داشتن رو میاورد
یکی یکی ایدشون رو میگفتن و کارشناس تحلیل میکرد از میون 50 تا ایده که توی اون مدت دیدم فقط
دونفری که سرمایه داشتن موفق شدن بقیه هر چند ایده های خیلی خیلی عالی و خوبی هم داشتن ولی سرمایه نداشتن و منتظر
سرمایه گذاری بخش خصوصی یا وام دولتی بودن.
متاسفانه یا خوشبختانه
شما طوری فکر میکنی که انگار تماما ملت مغزشون رو آکبند گذاشتن کنار نه عزیز
سیستم اقتصادی رو طوری چیدن ملت سراغ اینجور طرحها نتونن برن و بچسبن به دلالی اجناس چون اگر این ایده ها عملی بشه
نون میلیاردی اونایی که میلیون هم نمیدونن چندتا صفر داره یکشبه آجر میشه
نه تو ایران ها نه تو همه جای دنیا آدمایی هستن که آیه یاس میخونن همیشه و یکی از دلایلی که یکی کار آفرین میشه از بین 1 میلیون نفر همینه
تیپ شخصیت آدما توی شروع کار خیلی مهمه یه سریا میجنگن
یه سریام فقط میگن نمیشه ، میگیرنت ، پارتی میخواد و...
کجای دنیا سایت موزیک و فیلم زدن رو میگن ایده آخه برادر من؟
ایده تو ایران کم نداریم که عملی شده و میلیاردی پول در اوردن
میخوای برات بشمرم؟

دیجی کالا
پونیشا
بیپ تونز
نوار
نیمکت
میلوژی
کافه بازار
آپارات
دیوار
شیپور
فرانش
پی پینگ
دونیت
تخفیفیان
نت برگ
اوووووو انقدر زیادن که نمیشه شمردشون
این لینک ندتاشونو گذاشته
http://www.khoshfekri.com/iranian-startups/
اینا انصافن ایده هاشون ناب بوده حالا کاری ندارم چون یوتیوب بسته بود آپارات اومد بالا یا کافه بازار یا دیجی کالا بخاطر بسته بودن سایتهای اصلی اومدن بالا
ولی بازم همین که نیاز کاربرا رو تامین کردن خودش خیلی خوبه
و این که میگی سرمایه کلان میخواد و اینارو که اصلا قبول ندارم
مگه دیجی کالا از چی شروع کرد؟
یا کافه بازار؟؟ کافه بازار یه مارکت خیلی کوچیک بود با چندتا برنامه نویس و طراح که تو یه خونه چند اتاقه شروع به کار کرد
اصلا راه اندازی استارت آپ از یه چیز کوچیک شروع میشه و کم کم بزرگ میشه
متاسفانه شما میخوای همه چیز آماده باشه بری بشینی پشت میز و دستور بدی ، نه این خبرا نیست والا فیسبوک و واتزاپم اینجوری درست نشدن
همه از کوچیک شروع کردن
اپل و ماکروسافت از گاراژ خونشون شروع کردن
ببین لپ کلام اینه که اگه کار آفرین شدن آسون بود الان 99 درصد تو فقر نبودن
کار آفرین بودن کار بسیار سختیه نه ایران همه جای دنیا
خیلیاشون سقوط میکنن خیلیاشون میرن بالا ولی همه جای دنیا مشترکه
حالا اینه تو نته
بیرونم کار آفرینی خیلی باحاله
مثلا به شما دو میلیون و نیم بدن میری باهاش گوشی میخری و تو تلگرام با دوستات از اوضاع بد اقتصاد میگی
اما یه زن با پونصد تومن یه جا اجاره کرد و دو میلیون داد به چرخ خیاطی و کارو شروع کرد
بعد از 2سال 15 تا چرخ داره براش کار میکنه
میبینی ؟؟ کار آفرینی یعنی این
یکی دو تا نیست آخه اندازه یه کتاب 500 صفحه ای از این آدما میشناسم فقط
بعد وقتی با بنزش تو ترافیک میبینی بهش فحش میدی که دزد یا فلان فلان شده (هر چند پولشونو میزنن تو تولید جا خریدن بنز)
یه دوستمونم گفت تحصیلات و بها نمیدن
رفیق اکثر آدمای موفق دنیا ترک تحصیلین ، چرا؟ چون فهمیدن تو دانشگاه هیچی برای یادگیری وجود نداره باس بزنی بیرون تا یاد بگیری
کاش یه سر برید دیجیاتو و سرچ کنید توش اینفوگرافی
اینفوگرافی زندگی نامه استیو جابز و مارک ذاکربرگ رو بخونید
قشنگ میفهمید آمریکام باشی باز خیلی خیلی خیلی مشکل داری تا ایده تو عملی کنی
خود استیو جابز میدونی چند هزار تا تلفن زد تا اولین سرمایه گذار رو پیدا کرد؟؟
همه کشورا همه جای دنیا کار آفرین دارن
آدمایی که نمیترسن ، آدمایی که بهونه نمیگیرن
شروع میکنن و ایمان دارن که میشه و میتونن

Last edited:

sr70i

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
83
یه نگاه به این بنداز
http://avatech.ir/en/startups/
خیلیاشون دارن کار میکنن و درآمدای عالی دارن بعضیاشونم چند سال دیگه میشن یه کسب و کار درست حسابی
و شما هنوز دارین سایت موزیک میزنید یا سایت فیلم
این یه گوششه تعداد استارتاپایی که گمنامن خیلیه بعد از چند ماه یکیشون میترکه و خیلیاشونم در حال آماده شدنن
آره رفیق اینجا ایرانه و تو بدترین شرایط کاری هم یه سری آدم هستن که با ایده هاشون فراتر از تفکر شما پول در میارن

ODE112

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,288

ODE112

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,288
یه نگاه به این بنداز
http://avatech.ir/en/startups/
خیلیاشون دارن کار میکنن و درآمدای عالی دارن بعضیاشونم چند سال دیگه میشن یه کسب و کار درست حسابی
و شما هنوز دارین سایت موزیک میزنید یا سایت فیلم
این یه گوششه تعداد استارتاپایی که گمنامن خیلیه بعد از چند ماه یکیشون میترکه و خیلیاشونم در حال آماده شدنن
آره رفیق اینجا ایرانه و تو بدترین شرایط کاری هم یه سری آدم هستن که با ایده هاشون فراتر از تفکر شما پول در میارن

من تو هر کدوم از این سایتای شتابدهنده رفتم؛‌تاکید رو این داشتن که باید تیم باشید!
تیم درست کردن سخت ترین کار تو ایران هست!
اینایی که تیم تشکیل دادن و با هم مچ شدن درصدشون خیلی کمه!
من چند بار خواستم تیم تشکیل بدم و کارمو حرفه ای تر دنبال کنم؛‌ ولی بعد از کلی ضرر کردن الان به این نتیجه که با هیچ ایرانی جماعت تیم تشکیل ندین! جز اینکه بیان یه چیزی ازت یاد بگیرن و ول کنن برن فایده ای نداره کار تیمی با ایرانی جماعت.
اینایی هم که میبینید که ایرانی هستن و تونستن تیم تشکیل بدن دلایل و انگیزه های دیگه ای برای با هم کار کردن داشتن!‌حالا یا از قبل دوست بودن رفیق بودن یا خلاصه یه ریشه ای داشته رابطشون... همینطوری به صرف اینکه این یه سره کارو بگیره اون یه سر دیگه کار رو بگیره یه تیم درست حسابی تشکیل نمیشه...
حداقل من اینطوری فکر میکنم.

021nima

Registered User
لایک‌ها
376
درستو ول نکن این همه سال صبح زود پا شدی رفتی مدرسه حیفه به خاطر 2 3 سال بشی مثل اون که تا لنگ ظهر میخوابیده

amin885

Registered User
لایک‌ها
1,149
نه تو ایران ها نه تو همه جای دنیا آدمایی هستن که آیه یاس میخونن همیشه و یکی از دلایلی که یکی کار آفرین میشه از بین 1 میلیون نفر همینه
میخوای برات بشمرم؟

دیجی کالا
پونیشا
بیپ تونز
نوار
نیمکت
میلوژی
کافه بازار
آپارات
دیوار
شیپور
فرانش
پی پینگ
دونیت
تخفیفیان
نت برگ
این لینک ندتاشونو گذاشته
اینا انصافن ایده هاشون ناب بوده حالا کاری ندارم چون یوتیوب بسته بود آپارات اومد بالا یا کافه بازار یا دیجی کالا بخاطر بسته بودن سایتهای اصلی اومدن بالا
یا کافه بازار؟؟ کافه بازار یه مارکت خیلی کوچیک بود با چندتا برنامه نویس و طراح که تو یه خونه چند اتاقه شروع به کار کرد
متاسفانه شما میخوای همه چیز آماده باشه بری بشینی پشت میز و دستور بدی ، نه این خبرا نیست والا فیسبوک و واتزاپم اینجوری درست نشدن
همه از کوچیک شروع کردن
حالا اینه تو نته
مثلا به شما دو میلیون و نیم بدن میری باهاش گوشی میخری و تو تلگرام با دوستات از اوضاع بد اقتصاد میگی
اما یه زن با پونصد تومن یه جا اجاره کرد و دو میلیون داد به چرخ خیاطی و کارو شروع کرد
بعد وقتی با بنزش تو ترافیک میبینی بهش فحش میدی که دزد یا فلان فلان شده (هر چند پولشونو میزنن تو تولید جا خریدن بنز)
رفیق اکثر آدمای موفق دنیا ترک تحصیلین ، چرا؟ چون فهمیدن تو دانشگاه هیچی برای یادگیری وجود نداره باس بزنی بیرون تا یاد بگیری

شما تو ایران یه طرح ببر بده هیچ کسی تحویلتم نمیگیره از جمله همین چند وقت پیش فردی که از ایران رفت امریکا و شد طراح یکی از قسمتهای مهم هواپیما سازی اما توی ایران تحویلش نگرفتند چرا چون سرمایه نداشت طرحش رو به اجرا برسونه

توی ایران فقط سرمایه هست که حرف اول رو میزنه شما سرمایه داشته باش میتونی کار گروهی و ایده دیگران رو هم بدزدی و اجرا کنی امثال دیجی کالا و.. حتی اگر این طرح زودتر از این ها در سر خیلی ها افتاده باشه اما سرمایشو نداشته باشن

همین مسئول کافه بازار برید مصاحبه هاشو گوش کنید که با چه موقعیت وداشتن چه فرصتهایی و سرمایه ای شروع کرد و تونست با بکار گرفتن بقیه ای که با پول دادن بهشون براش کار کردن و اوایل واردات گوشی اندروید به ایران هم بود کارش گرفت همچنین خیلی ها هستند موقعیت خوبی دارند مثلا خود بنده بارها خواستم کاری رو کنم که فقط این کار در تهران جواب میداده اما نتونستم چون موقعیت مسکن و زندگی رو در تهران نداشتم

اینو به یاد داشته باشید حتی اگر شما مثال میزنید فلانی با دو میلیون رفت چرخ خیاطی خرید و کار خیاطی شروع کرد صدرصد از رشته خیاطی چیزی میدونسته که اینکارو کرده پس نمیشه از همه توقع داشت که چرا نرفتی فلان کارو کنی شما فرض کن فردی 7 سال از عمرش رو درس میخونه و تلاش میکنه که بتونه برنامه نویسی و ... یاد بگیره شما نباید از این فرد توقع داشته باشی بیاد بره یه چادر پهن کنه جنس چینی بفروشه و یا چرخ خیاطی ببره خیاطی کنه
چیزی که متاسفانه تو کشور ما هنوز تفهیم نشده اینکه هر کسی بر اساس استعداد های خودش باید بکار گرفته بشه نه از سر مجبوری برای یک لقمه نون

خود بنده بشخصه بارها مشاغلی توی ذهنم میاد که میتونم سر دو تا سه سال چندصد میلیون کار کنم اما حتی اگر میلیاردر هم بشم به خودم اجازه نمیدم برم این کارها رو بکنم چون به خودم میگم من هدفم برای نشون دادن استعدادم در شغلی که دنبالش رفته بودم هست نه هر شغلی که فقط مقصود پول باشه اما متاسفانه در کشور ما همه چیز شده پول اصلا استعداد و تجربه و هر فردی برای چه کاری ساخته شده اصلا درش مطرح نیست
شما برو زندگی نامه آقای استیو جابز رو برید بخونید در کشوری زندگی میکرد که یک زمانی وقتی میخواست بره یک پاور کامپیوتر طرح اولیشو بده بسازن درسته با رفتن سراغ چندین نفر اما باز هم چند نفرو گیر اورد که تونست متقاعد کنه کمکش کنن و تونست با کمک دیگران اون طرح ها رو تجمیع کنه اما در کشور ما شما حتی یک نفر هم پیدا نمیکنی که بتونی بدون پول راضیش کنی در طرحی همراه شما باشه و بنده اینو با شما شرط میبندم اینجا نه المان هست نه کشورهای دیگه که به کسی برای رفتن دنبال دانش بها بدهند.

همین دی جی کالا شما مصاحبشو بخونید ایشون و برادرانشون با 3میلیارد تومن سرمایه استارت کار رو زدند مسلما هر کسی بتونه ساختمانی رو و یک وب سایت و اون سرمایه و استخدام نیروی کار و همچنین موقعیتش در تهران جایی باشه که با تامین کنندگان کالا قرارداد ببنده و در کارش حساب وکتاب داشته باشه میتونه در این راه موفق بشه
بکی دوستان من سالها قبل رفت مغازه زد کم کم مغازه سوپری رو خرید و الان مغازش قیمت بسیار بالایی پیدا کرده خود من بشخصه اگر میخواستم اهداف اون دوستم رو داشته باشم و یک مغازه سوپری رو در داشتم صدرصد الان مثل همون دوستم بودم با داشتن یک مغازه چند صد میلیونی اما بنده علاقم کارهای فنی بود و همین الانم حاضرم که نه اون مغازه چند صد میلیونی و نه اون درامد ماهانه رو داشته باشم ولی همه این تجربیات و دانشم رو با اینکه به هیچ پولی نرسیدم با چند صد میلیون اون دوستم عوض نمیکنم.

در مورد پارتی هم بهتون بگم به شخصه از توی اقوام و دوستانم اگه 40 نفر رو میشناختم که الان کارمند جایی هستند تمام 40 نفرشون با پارتی و اشنایی رفتن سر کار حتی اگر سواد کار رو هم نداشتند.
اینها تجربه یک عمر زندگی تو جامعه ماست حالا شما هر چی میخواید بیاید بگید نه اینطور نیست! ولی مطمئن باشید تا موقعیتش نباشه نمیشه حتی ولو شده به این وابسته باشه که شما مکان زندگیت با دیگران فرق کنه.

موفق باشید.

Last edited:

navid2000xp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
61
میخوای برات بشمرم؟

دیجی کالا
پونیشا
بیپ تونز
نوار
نیمکت
میلوژی
کافه بازار
آپارات
دیوار
شیپور
فرانش
پی پینگ
دونیت
تخفیفیان
نت برگ
این لینک ندتاشونو گذاشته
همه از کوچیک شروع کردن
حالا اینه تو نته

جدن این سایتایی که گفتی فکر میکنی ایدن؟
بقول خودت . کجای دنیا از دزدیدن ایده و فکر یکی دیگه میشه کاسبی جدیدی راه انداخت ؟بجز ایران
همشون کپی از ایده های اونوریان بودن حداقل ی چیز جدید میگفتی کپی نباشه مثل همراه مکانیک
برو تحقیق کن ببین صاحبش چه طرح باحالی رو پیاده کرده با چقدر شرو کرده همراه مکانیکی که حتی تاحالا اسمشم نشنیدی
پ.ن:بحثو ادامه نمیدم چون داره میره به سمت کل کل. از قدیم گفتن صلاح مملکت خویش را خسروان دانند.

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
معلومه که سخته ، کار آسونی وجود نداره آدمایی که دنبال کار آسونن به هیچی نمیرسن رفیق
ولی اینو یادت باشه همه چیز مثل دوچرخه سواری میمونه باید انقدر بخوری زمین تا یاد بگیری ولی وقتی یاد گرفتی دیگه فقط لذت میبری

من خودم به شخصه عاشق فروشم , حتی اگر 100 تومن سود کنم ذوق میکردم , رفتم خدمت برگشتم , بخاطر همین رفتم کاردانی مدیریت کسب و کار ( بیزینس منجمنت ) گرفتم و شروع کردم سرم پر از ایده بود
رفتم کلاس ها 72 ساعته کارآفرینی جهاد دانشگاهی , رفتم کلاس ها مهارتی تو ایجاد کسب و کار , کتاب ها وابسطه به این موضوع خریدم
بعد هر چی شروع کردم بخاطر نداشتن سرمایه میلیونی , عدم حمایت تعاونی ها , گرون تر در اومدن کالا تولیدی از کالا چینی و ......... به شکست رسید و سرمایه ام هم نابود شد
در آخر تصمیم گرفتم آسیب شناسی اجتماعی گرایش پیشگیری از اعتیاد تو دانشگاه شهرداری بخونم که به واسطه آشنایی که تو شهرداری دارم وارد شهرداری شم کارمند بشم , تا بعد از چند سال که سرمایه به دست آوردم ( چون حقوق و مزایا برای کارمندا شهرداری بالاست حتی اگر پیمانکاری باشی ) شروع کنم یه فعالیت تجاری استارت بزنم که برادرمم گفت منم هستم
اما درسم تموم شده و نتونستم وارد شهرداری بشم وضع استخدام خیلی خرابه
الانم با 28 سال سن آواره ام
مثال ها شما بیشتر بدرد اروپا و .... میخوره نه اینجا

Last edited:

sr70i

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
83
من خودم به شخصه عاشق فروشم , حتی اگر 100 تومن سود کنم ذوق میکردم , رفتم خدمت برگشتم , بخاطر همین رفتم کاردانی مدیریت کسب و کار ( بیزینس منجمنت ) گرفتم و شروع کردم سرم پر از ایده بود
رفتم کلاس ها 72 ساعته کارآفرینی جهاد دانشگاهی , رفتم کلاس ها مهارتی تو ایجاد کسب و کار , کتاب ها وابسطه به این موضوع خریدم
بعد هر چی شروع کردم بخاطر نداشتن سرمایه میلیونی , عدم حمایت تعاونی ها , گرون تر در اومدن کالا تولیدی از کالا چینی و ......... به شکست رسید و سرمایه ام هم نابود شد
در آخر تصمیم گرفتم آسیب شناسی اجتماعی گرایش پیشگیری از اعتیاد تو دانشگاه شهرداری بخونم که به واسطه آشنایی که تو شهرداری دارم وارد شهرداری شم کارمند بشم , تا بعد از چند سال که سرمایه به دست آوردم ( چون حقوق و مزایا برای کارمندا شهرداری بالاست حتی اگر پیمانکاری باشی ) شروع کنم یه فعالیت تجاری استارت بزنم که برادرمم گفت منم هستم
آخه کیو دیدی با کلاس کار آفرینی رفتن بشه کار آفرین؟؟
آخه کدوم کار آفرین با سرمایه میلیاردی شروع کرده ؟؟
اگه اینجوری باشه که اصلا کار آفرین نیست اسمشو میذارن سرمایه گذار
کار آفرین با هیچی شروع میکنه و پیشرفت میکنه
شما چجوری میخوای کار آفرین شی که آرزوت کارمندی تو یه جای دولتیه؟
من هزارتام مثال از ایران بزنم باز شما میگی مال آمریکا و اروپاست؟
بستنی میهن از یه چرخ بستی فروشی شروع شد
سوپر مارکت دریانی از دست فروشی شروع شد
بابا خیلی کار آفرین داریم نه فقط نت بیرونم خیلیه
کسی که میخواد پیشرفت کنه نیاز به یه تیپ شخصیتی داره
اگه آدم ریسک پذیر و شجاع و اهل جنگیدن ووو ... هستی میشی کار آفرین
اگه نیستی میشی کارمند ، آره رفیق کارمند
حالا تو این وسط سه راه واسه پول در اوردن
کارمند = حقوق کم + بدون ریسک + زندگی عادی + سرمایه اولیه هیچی
دلال = درآمد زیاد + یه ذره ریسک + زندگی مفرح + سرمایه اولیه زیاد
کار آفرین = در آمد زیاد + ریسک زیاد + زندگی مفرح + سرمایه اولیه کم
حالا اینکه شما میخوای کارآفرینی کنی که نیاز به سرمایه اولیه زیاد داره شما دیگه کار آفرین نیستی
درسته پوله میتونه کمکت کنه ولی همه چیز نیست
در مورد اون دوستمونم که راجع به شتاب دهنده ها گفت
رفیق من اونارو مثال زدم وگرنه اصلا نیازی نیست بری ایده تو بگی بهشون خودتم میتونی رو ایده هات کار کنی و از کوچیک شروع کنی
من یه دوستی داشتم از اتاقش شروع کرد و یه پارچه خرید دوربینم داشت نه دوربین حرفه ای ها نه یه دوربین عادی
از دوستاش عکس میگرفت میذاشت فیسبوک ، انصافا فتوشاپشم عالی بود
کم کم دوربین خرید
مشتری از فیسبوکش میگرفت
بعد نور حرفه ای خرید
الان تو ولنجک آتلیه داره
فیلم عروسی میگیره واسه یه شب 20 میلیون تومن
اونم اگه فکر شمارو داشت میگفت ای بابا من که دفتر ندارم
من که دوربین ندارم
اصلا کی میاد تو اتاقم برا عکاسی؟
میبینی رفیق
همه چیزای بزرگ شروع کوچیکی دارن

sr70i

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
83
جدن این سایتایی که گفتی فکر میکنی ایدن؟
بقول خودت . کجای دنیا از دزدیدن ایده و فکر یکی دیگه میشه کاسبی جدیدی راه انداخت ؟بجز ایران
همشون کپی از ایده های اونوریان بودن حداقل ی چیز جدید میگفتی کپی نباشه مثل همراه مکانیک
برو تحقیق کن ببین صاحبش چه طرح باحالی رو پیاده کرده با چقدر شرو کرده همراه مکانیکی که حتی تاحالا اسمشم نشنیدی
پ.ن:بحثو ادامه نمیدم چون داره میره به سمت کل کل. از قدیم گفتن صلاح مملکت خویش را خسروان دانند.
دزدی ایده کلمه مناسبی نیست ، این ایده ها اکثرن یه چیز جدید با خودشون دارن و اصلا همچین چیزی که شما میگی نیست
اینجوری اگه بخوای فک کنی پس میگی وقتی آمازون هست دیگه ای بای و علی بابا حق ندارن فروشگاه اینترنتی بزنن؟؟
یا مثلن فقط اپل گوشی بسازه؟ بقیه ایده دزدن؟
وقتی ایران نیاز به سایت اشتراک گذاری ویدیو داره پس حتمن یکی میزنه ، من مطمعنم اگه یوتیوبم باز بود باز آپارات محبوبیت خودشو داشت چون واقعا از نظر ux / ui چیز تر تمیزیه و خوب فارسی شده ، جواب کاربر عادی رو میده درسته کم و کاستی هم زیاد داره ولی همین که زدن باز دمشون گرم خیلیا جرعت همچین کاریو ندارن که حتی بهش فکر کنن

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
آخه کیو دیدی با کلاس کار آفرینی رفتن بشه کار آفرین؟؟
آخه کدوم کار آفرین با سرمایه میلیاردی شروع کرده ؟؟
اگه اینجوری باشه که اصلا کار آفرین نیست اسمشو میذارن سرمایه گذار
کار آفرین با هیچی شروع میکنه و پیشرفت میکنه
شما چجوری میخوای کار آفرین شی که آرزوت کارمندی تو یه جای دولتیه؟
من هزارتام مثال از ایران بزنم باز شما میگی مال آمریکا و اروپاست؟
بستنی میهن از یه چرخ بستی فروشی شروع شد
سوپر مارکت دریانی از دست فروشی شروع شد
بابا خیلی کار آفرین داریم نه فقط نت بیرونم خیلیه
کسی که میخواد پیشرفت کنه نیاز به یه تیپ شخصیتی داره
اگه آدم ریسک پذیر و شجاع و اهل جنگیدن ووو ... هستی میشی کار آفرین
اگه نیستی میشی کارمند ، آره رفیق کارمند
حالا تو این وسط سه راه واسه پول در اوردن
کارمند = حقوق کم + بدون ریسک + زندگی عادی + سرمایه اولیه هیچی
دلال = درآمد زیاد + یه ذره ریسک + زندگی مفرح + سرمایه اولیه زیاد
کار آفرین = در آمد زیاد + ریسک زیاد + زندگی مفرح + سرمایه اولیه کم
حالا اینکه شما میخوای کارآفرینی کنی که نیاز به سرمایه اولیه زیاد داره شما دیگه کار آفرین نیستی
درسته پوله میتونه کمکت کنه ولی همه چیز نیست
در مورد اون دوستمونم که راجع به شتاب دهنده ها گفت
رفیق من اونارو مثال زدم وگرنه اصلا نیازی نیست بری ایده تو بگی بهشون خودتم میتونی رو ایده هات کار کنی و از کوچیک شروع کنی
من یه دوستی داشتم از اتاقش شروع کرد و یه پارچه خرید دوربینم داشت نه دوربین حرفه ای ها نه یه دوربین عادی
از دوستاش عکس میگرفت میذاشت فیسبوک ، انصافا فتوشاپشم عالی بود
کم کم دوربین خرید
مشتری از فیسبوکش میگرفت
بعد نور حرفه ای خرید
الان تو ولنجک آتلیه داره
فیلم عروسی میگیره واسه یه شب 20 میلیون تومن
اونم اگه فکر شمارو داشت میگفت ای بابا من که دفتر ندارم
من که دوربین ندارم
اصلا کی میاد تو اتاقم برا عکاسی؟
میبینی رفیق
همه چیزای بزرگ شروع کوچیکی دارن

یه حرفی هایی میزنیا , آدم بخواد یه کالایی رو هم بخره میره تو اینترنت میچرخه میبینه نظرات کسایی تجربه استفاده از اون کالا دارنو میخونه جمع بندی میکنه بعد تصمیم به خریدن یا نخریدن میگره
بعد شما میگی : آخه کیو دیدی با کلاس کار آفرینی رفتن بشه کار آفرین؟؟
آدم بخواد پشمک فروشم بشه باید پشمک درست کردن یاد بگیره

کسی نگفت سرمایه میلیادری , گفتم سرمایه میلیونی

انگار کامنت بالا منو دقیق نخوندی دوباره میذارم قشنگ بخون قرار نیست نت برداری خبر نگاری کنی :

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
دزدی ایده کلمه مناسبی نیست ، این ایده ها اکثرن یه چیز جدید با خودشون دارن و اصلا همچین چیزی که شما میگی نیست
اینجوری اگه بخوای فک کنی پس میگی وقتی آمازون هست دیگه ای بای و علی بابا حق ندارن فروشگاه اینترنتی بزنن؟؟
یا مثلن فقط اپل گوشی بسازه؟ بقیه ایده دزدن؟
وقتی ایران نیاز به سایت اشتراک گذاری ویدیو داره پس حتمن یکی میزنه ، من مطمعنم اگه یوتیوبم باز بود باز آپارات محبوبیت خودشو داشت چون واقعا از نظر ux / ui چیز تر تمیزیه و خوب فارسی شده ، جواب کاربر عادی رو میده درسته کم و کاستی هم زیاد داره ولی همین که زدن باز دمشون گرم خیلیا جرعت همچین کاریو ندارن که حتی بهش فکر کنن

اتفاقا دزدی هست , یاد فیلمی افتادم که یه خانواده آمریکایی متشکل از مادر و پدر و دختر بودن , دختر با دوستاش رفتن فرانسه , دختر تو فرانسه دزیده شد توسط گروهی که دخترا میدزدین معتادشون میکردن و از این دخترا برای حمل و نقل مواد مخدر - فروش اجزا بدونشون و ..... استفاده میشد -- پدر خانواده در اصل مامور اطلاعاتی کنار گذاشته شده بود رفت فرانسه تا دخترشو پیدا کنه , وقتی به یکی از اعضا بلند پایه این باند رسید
پدر گفت : دخترم کجاست؟ چه بلایی سرش آوردین --- طرف گفت دوست عزیز این بیزینسه

یعنی اسم دزدی و کلاه برداری و حقو وحقوق دیگران خوردن اسمش ایده پردازی ؟ کسب و کار ؟ بیزیس هست؟
دزدی دزدیه , خوب و بد نداره
دزدی فقط از دیوار مردم بالا رفتن نیست

sr70i

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
83
یه حرفی هایی میزنیا , آدم بخواد یه کالایی رو هم بخره میره تو اینترنت میچرخه میبینه نظرات کسایی تجربه استفاده از اون کالا دارنو میخونه جمع بندی میکنه بعد تصمیم به خریدن یا نخریدن میگره
بعد شما میگی : آخه کیو دیدی با کلاس کار آفرینی رفتن بشه کار آفرین؟؟
آدم بخواد پشمک فروشم بشه باید پشمک درست کردن یاد بگیره

کسی نگفت سرمایه میلیادری , گفتم سرمایه میلیونی

انگار کامنت بالا منو دقیق نخوندی دوباره میذارم قشنگ بخون قرار نیست نت برداری خبر نگاری کنی :

اکثر کار آفرینا نمیدونن دانشگاه کار آفرینی یعنی چی!
میدونی چرا؟ چون نبوده و خیلی کمه
نمیگم شروع کردن علمی بده ولی علم همه چیز نیست ، مثلا مهندسای عمرانی که مسافر کشن
حالا تا صبحم بگن ما میخواستیم برج بسازیم و ...
ولی خودم یه کار دان عمران میشناسم اگه یه روز نره سر پروژه اون پروژه رسمن تعطیله
همه جا همینه
قرار نیست کسی که یه رشته رو میخونه بشه بهترین و کسی که نمیخونه بشه چیزی بلد نیست
دانشگاهو بنداز دور اصلا
من رشتم عمرانه ولی زیاد پیگیرش نیستم و قط دارم تمومش میکنم بندازم دور
ولی میشینم با بچه های آی تی میبینم من بیشتر از اونا برنامه نویسی میدونم
میشینم بهشون میگم نیازی نیست بیای اینجا اگه بلد باشی میتونی از نت کلی آموزشی برنامه نویسی ببینی
اونم کیا یاد میدن؟ کسایی که برنامه نویسن نه استادی که میاد کلاسشو تموم کنه و تهشم یه 10 بده بره
اکثر کار آفرینا تو دنیا یا بیسواد بودن یا اخراجی از دانشگاه یا اصلا رشته تحصیلیشون ربطی به کارشون نداشته
البته مثال نقضشم هست ولی شما صرف داشتن مدرک به چیزی دست پیدا نمیکنی
کامنتتو خوندم برادر
بیست و هشت سالته
دو تا رشته عوض کردی
میخواستی بزنی تو کار سرمایه نداشتی
اصلا از نوع کامنت معلومه که هیچوقت به یه شروع کوچیک فکر نکردی
خلاصه به نظرم هرکسی میخواد یه کاری شروع کنه دنبال بهونه نمیگرده ، شروع میکنه
منم همه زورمو گذاشتم برا اینکه حداقل بتونم 2 نفرو مجاب کنم که شروع کنن
حداقل این نوشته ها اینجا هست و شاید یکی بخونه و شروع کنه نکردم که هیچی
من تا اونجا که ازم بر میومد چیزایی که دیدم و چیزایی که اتفاق افتاده و تجربه هامو نوشتم
بقیه اش دیگه اراده طرفه
یکی از دوستام کل ایدش این بود که صد میلیون بده یه دستگاه سی ان سی بخره که ماهی بیست میلیون در میاره
که البته فقط 5 میلیونش نقده بقیش چک کوتاه مدت و بلند مدت میدن
دستگاه سی ان سی چوب برای منبت کاری
مشتریشم داشت اونم نه یه دونه مشتری 10تا مشتری
ولی صد میلیون پول نداشت
دوستم هیچی از چوب نمیدونست اصلا
یعنی باید میرفت دانشگاه صنایع چوبی میخوند؟
نه یه سری کارمند هستن که با ماهی 1 میلیون حاظرن همون کارو انجام بدن
خلاصه اول رفت آمار گرفت که میتونه 60 تومن بده بقیشو قسط بندی میکنن براش
بازم 60 میلیون پول نداشت
رفت پیش مشتریاش گفت شما حاظرین 6 تومن بهم بدین منم قول میدم منبت کاریاتونو تا 8 میلیون مجانی انجام بدم
اونام قبول کردن و قرار داد نوشتن باهم
رفیقم 60تومن جور کرد داد دستگاه
8تومن کار دستگاه حدودن 10/12 روز طول میکشه
خلاصه الان رفیقم داره دومین دستگاهم میخره
با هیچی
مشتریاشم هی دارن بیشتر میشن
با هم حرف میزنیم
میگه من کل 30 سالو از دست دادم تازه از 30 سالگیم انگار متولد شدم
من خیلی از این آدما دور برم دیدم
کاش دور بر شما هم بود تا انقدر بیحال بودین
انقدر نمیگفتین نمیشه نمیتونیم اینا برا اروپاست و...

sr70i

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
83
اتفاقا دزدی هست , یاد فیلمی افتادم که یه خانواده آمریکایی متشکل از مادر و پدر و دختر بودن , دختر با دوستاش رفتن فرانسه , دختر تو فرانسه دزیده شد توسط گروهی که دخترا میدزدین معتادشون میکردن و از این دخترا برای حمل و نقل مواد مخدر - فروش اجزا بدونشون و ..... استفاده میشد -- پدر خانواده در اصل مامور اطلاعاتی کنار گذاشته شده بود رفت فرانسه تا دخترشو پیدا کنه , وقتی به یکی از اعضا بلند پایه این باند رسید
پدر گفت : دخترم کجاست؟ چه بلایی سرش آوردین --- طرف گفت دوست عزیز این بیزینسه

یعنی اسم دزدی و کلاه برداری و حقو وحقوق دیگران خوردن اسمش ایده پردازی ؟ کسب و کار ؟ بیزیس هست؟
دزدی دزدیه , خوب و بد نداره
دزدی فقط از دیوار مردم بالا رفتن نیست
باشه شما به بزرگترین فروشگاه اینترنتی چین (علی بابا) بگو دزد
به e bay هم بگو دزد
اینا از رو آمازون اسکی رفتن دیگه؟
یا به vemo هم بگو دزد که از یوتیوب ایده دزدیده

ehsanservat

Registered User
لایک‌ها
2,509
باشه شما به بزرگترین فروشگاه اینترنتی چین (علی بابا) بگو دزد
به e bay هم بگو دزد
اینا از رو آمازون اسکی رفتن دیگه؟
یا به vemo هم بگو دزد که از یوتیوب ایده دزدیده

دزدیه دزدیه فرقی نداره کی و کجا
مثل این میمونه پول یکی بخوری آبم روش بعد بگی فلانی هم این کارو کرده بوده پس درسته
دزدی پول حروم خوریه
یا بخوای بری تو کار غیر غانونی مواد مخدر بعد بگی الان این یا اون دارن اینکارو میکنن

sr70i

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
83
ببخشید من زیاد حرف زدم
ولی حالا که بحث استارت آپ پیش اومد خوبه یه تعریفیم از استارت آپ داشته باشیم
ببینید استارت آپ یه فرهنگه
فرهنگی که نگاهو به زندگی تغییر میده
مثلا شما تو خیابون آشغال میبینی به جای اینکه فحش بدی به دولت که ای بابا این آشغالا چرا اینجا ولو شده و پول نفتو میگیرن میخورن
به این فکر می افتی که چکار میشه کرد تا این آشغالا مکانیزه جمع شن
میبینید؟ این فرهنگ استارت آپیه
فرهنگی که نیومده پشت میز بشینه
فرهنگی که قرار نیست استخدام بشه
فرهنگی که مدرک براش مهم نیست
این یه فرهنگه که باهاش دردها و نیازهای جامعه رو میبینه و راهکار میده
و سریعن بدون هیچ پیچ و خم اداری به فکر درست کردن اون نیازه
متعصفانه تو اینجا این فرهنگ هنوز جا نیوفتاده و همه یه جورایی هنوز دنبال مدرکن
دنبال استخدامن
دنبال اینن همه چیز رو بندازن تقصیر دولت
دنبال نمیشه و نشد اوردن تو کارن
یه مسال باحال بخوام بزنم دوست خودمو میگم که تو دانشگاه خودمون عمران میخوند و نمراتش افتضاح بود
یه روز دیدم داره میره آزمایشگاه دانشگاه
گفتم بیا با هم بریم فک کردم کلاس داره
دیدم نه تنهاست و یه استاده اونجا بود فقط
گفتم داستان چیه؟ گفت من یک ماه دیگه انصراف میدم از درس و این حرفا ولی صحبت کردم بیام اینجا رو یه چیزی تحقیق کنم
آمارشو در اوردم دیدم این رو یه ماده کار میکنه که باعث میشه سیمان با عیار 350 بتونه مقاومت عیار 700 رو بده تو بتن
گفتم خوب این به چه دردت میخوره؟
میخوای ثبت اختراع کنی چیه داستان؟
گفت نه ساده ای؟ میخوام پولدر بیارم ازش
وقتی به یه شرکت بگی من با سیمان 350 مقاومت 700 بهت میدم حقوقم ازت نمیخوام
فقط اگه 10 تومن سود کردی با این کار 5 تومنشو بده من چه اتفاقی می افته؟؟
سود شرکت 2 برابر میشد با این کار که نصفش میرسید به رفیق من
نشستیم حساب کردیم دیدیم میشه ماهی 500 میلیون تومن برای یه کارخونه بچینگ بتن
بله دوستان 500 میلیون در ماه
رفیقم الان این در آمد رو داره
این یعنی استارت آپ یعنی کار آفرینی یعنی ایده یعنی پیدا کردن نیاز و راهکار دادن بهش
یعنی به فکر مدرک نبودن به فکر نمره نبودن به فکر مقاله کپی پیست نکردن
بعدش که آمارشو در اوردم دیدم این آقا 3سال رو این ایده وقت گذاشته و دانشگاه اومدن فقط برای این بوده که بتونه از آزمایشگاه استفاده کنه
الان هم یکی از میلیاردرای ایرانه
خلاصه دوستان خیلی نیاز تو همه جا هست
آیا شما هم میبینیدشون؟
این دوستم نگفت اینا مال اروپاست
نگفت مجوز نمیدن
نگفت پول ندارم
نگرفت خونه بخوابه
دنبال زدن سایت موزیک نبود
فقط و فقط یه ایده داشت
امیدوارم کمکی کرده باشم
بازم ببخشید اگه چیزی گفتم و نا به جا بوده
سعیم فقط این بوده تجربیاتمو به اشتراک بذارم

amin885

Registered User
لایک‌ها
1,149
ببخشید من زیاد حرف زدم
ولی حالا که بحث استارت آپ پیش اومد خوبه یه تعریفیم از استارت آپ داشته باشیم
ببینید استارت آپ یه فرهنگه
فرهنگی که نگاهو به زندگی تغییر میده
مثلا شما تو خیابون آشغال میبینی به جای اینکه فحش بدی به دولت که ای بابا این آشغالا چرا اینجا ولو شده و پول نفتو میگیرن میخورن
به این فکر می افتی که چکار میشه کرد تا این آشغالا مکانیزه جمع شن
میبینید؟ این فرهنگ استارت آپیه
فرهنگی که نیومده پشت میز بشینه
فرهنگی که قرار نیست استخدام بشه
فرهنگی که مدرک براش مهم نیست
این یه فرهنگه که باهاش دردها و نیازهای جامعه رو میبینه و راهکار میده
و سریعن بدون هیچ پیچ و خم اداری به فکر درست کردن اون نیازه
متعصفانه تو اینجا این فرهنگ هنوز جا نیوفتاده و همه یه جورایی هنوز دنبال مدرکن
دنبال استخدامن
دنبال اینن همه چیز رو بندازن تقصیر دولت
دنبال نمیشه و نشد اوردن تو کارن
یه مسال باحال بخوام بزنم دوست خودمو میگم که تو دانشگاه خودمون عمران میخوند و نمراتش افتضاح بود
یه روز دیدم داره میره آزمایشگاه دانشگاه
گفتم بیا با هم بریم فک کردم کلاس داره
دیدم نه تنهاست و یه استاده اونجا بود فقط
گفتم داستان چیه؟ گفت من یک ماه دیگه انصراف میدم از درس و این حرفا ولی صحبت کردم بیام اینجا رو یه چیزی تحقیق کنم
آمارشو در اوردم دیدم این رو یه ماده کار میکنه که باعث میشه سیمان با عیار 350 بتونه مقاومت عیار 700 رو بده تو بتن
گفتم خوب این به چه دردت میخوره؟
میخوای ثبت اختراع کنی چیه داستان؟
گفت نه ساده ای؟ میخوام پولدر بیارم ازش
وقتی به یه شرکت بگی من با سیمان 350 مقاومت 700 بهت میدم حقوقم ازت نمیخوام
فقط اگه 10 تومن سود کردی با این کار 5 تومنشو بده من چه اتفاقی می افته؟؟
سود شرکت 2 برابر میشد با این کار که نصفش میرسید به رفیق من
نشستیم حساب کردیم دیدیم میشه ماهی 500 میلیون تومن برای یه کارخونه بچینگ بتن
بله دوستان 500 میلیون در ماه
رفیقم الان این در آمد رو داره
این یعنی استارت آپ یعنی کار آفرینی یعنی ایده یعنی پیدا کردن نیاز و راهکار دادن بهش
یعنی به فکر مدرک نبودن به فکر نمره نبودن به فکر مقاله کپی پیست نکردن
بعدش که آمارشو در اوردم دیدم این آقا 3سال رو این ایده وقت گذاشته و دانشگاه اومدن فقط برای این بوده که بتونه از آزمایشگاه استفاده کنه
الان هم یکی از میلیاردرای ایرانه
خلاصه دوستان خیلی نیاز تو همه جا هست
آیا شما هم میبینیدشون؟
این دوستم نگفت اینا مال اروپاست
نگفت مجوز نمیدن
نگفت پول ندارم
نگرفت خونه بخوابه
دنبال زدن سایت موزیک نبود
فقط و فقط یه ایده داشت
امیدوارم کمکی کرده باشم
بازم ببخشید اگه چیزی گفتم و نا به جا بوده
سعیم فقط این بوده تجربیاتمو به اشتراک بذارم

باز هم موقعیت مهمه.... یکی دوستان دربه در دنبال کار بود رفته بود از سر مجبوری و حتی دلشم نمیخواست راننده مهندسین چینی در یک کارخانه شده بودبا حقوق کم.. اما همین باعث شد کار کردن با یک دستگاه خاص رو یاد بگیره از بس ماه ها کنار اونها بود و ازشون هم پرسیده بود گویا مترجم هم داشتند و همین باعث شده بود بره بگه من میتونم بدون این مهندسین چینی انجام بدم و با کمال تعجب تونست بالای سر همون دستگاه وایسه و کار کنه وقتی دیدن یاد گرفته اون هم با حقوف ماهانه 5 میلیون.. یعنی دقیقا عین این دوست شما که موقعیت براش جور شده هر کسی از یه جایی که خودشم فکرشو نمیکنه یه استارت تو ذهنش میخوره و همین مهمه همین دوست ما اصلا روزهای اول فکرم نبوده بره تنظیمات این دستگاه رو یاد بگیره تا اینکه یه روز میره از سر بیکاری وایمیسه نگاه کردن و علاقه مند میشه یعنی همون جرقه اولیه در ذهنش زده میشه که یاد بگیره و اینکه میتونه بعد رفتن این مهندس چینی جای اونو بگیره تا بتونه اینکارو بکنه باز هم میگم حتی یک شانس و یه جرقه و یک فکر میتونه یک فرد رو در جایی قرار بده که خودشم فکرشم نمیکرده البته با تلاش خودش هم نه اینکه بیخیال باشی. و این موارد برای همه کس پیش نمیاد..

Last edited:

zafc68

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
توکلت به خدا باشه اگه میتونی ی شریک پیدا کن باهاش فلافلی بزن اینجوری هم به درست میرسی هم به کارت

از کدوم شهری؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا