منتخب بازارچه

چه کسی میتواند برنامه نویس شود

behnamadel

کاربر تازه وارد
اول از همه خیلی ها قبل از اینکه برنامه نویسی را شروع کنند دنبال این هستن که چقدر طول میکشه تا من برنامه نویس حرفه ای بشم باید اول کار خدمتتون عرض کنم این کار سختی داره خیلی هم سختی داره ولی اگر صبرو به خرج بدهید و عشق به برنامه نویسی داشته باشید درزمان چندان دور درامد خوبی خواهید داشت.

ولی اگر صبر و حوصله نداشته باشید مطمئن باشید هیچ وقت شما برنامه نویس خوب نخواهی شد تو مسیری که شما میخواهید برنامه نویس شوید مشکلاتی خواهد داشت که با صبر و حوصله شما به این سختی غلبه می‌کنید اگر می خواهید که بهترین زبان های برنامه نویسی را در حال حاضر در جهان هستند را مقایسه کنید پیشنهاد می‌کنم مقالاتی در سایت بمب کد وجود داره حتما مطالعه کنید خیلی به دردتون می خوره.


پیشنهاد مقاله:
*برای یادگیری طراحی وب و آموزش برنامه نویسی چه مراحلی را باید گذراند؟
*معرفی بهترین زبان های برنامه نویسی(آپدیت)برنامه نویسی چقدردرامد دارد

شما چند نوع می تونید از برنامه نویسی کسب درآمد کنید:

برنامه نویسی بصورت فریلنسری

اولین روش این است که شما به صورت فریلنسری یعنی به صورت آزادکاری شروع به گرفتن کار کنید به مشتری تحویل بدید که این یکی از مزیت هایی که داره شما خودتون دستمزد خودتون را تعیین می کنید مدیری نداری که واستون دستور بده ،مزیت این کار این هستش که اگر شما کارتان را به نحو احسن انجام بدید ممکنه که بعداً هم مشتری های شما زیاد بشه یعنی از طریق تبلیغات دهان به دهان یعنی یک کار که شما تحویل دادید فردی که گرفته اگر راضی باشه میره به یکی از دوستانش شما رو معرفی میکنه در حال حاضر سایت هایی که به صورت فریلنسری در ایران کار می کنند 1-پونیشا 2-انجام میدم و…هست.

برنامه نویسی بصورت کارمندی
از برنامه نویسی به صورت کارمندی کسب درآمد بکنید یعنی شما در یکی از زبان های برنامه نویسی که تخصص دارید در یکی از شرکت استخدام میشید و با تعیین میزان حقوق ثابت ماهانه برای آن شرکت کار می کنیدبعضی از برنامه نویسا با این روش خیلی راحت هستند.

چطور میتونم برنامه نویسی را یاد بگیرم

چطور میتونم برنامه نویسی را یاد بگیرم

خوشبختانه طی چند سال گذشته در حوزه آموزش رشد بهتریدر کشور داشتیم مثلاً سایت هایی وجود داره برنامه نویسی را برای شما یاد میده یکی از این سایت ها سایت فرادرس – سایت فرانش- سایت دانشجویار- سایت سون لرن- و …است که این سایت ها بهترین آموزش های زبان های برنامه نویسی در جهت آموزش و یادگیری تولید میکنند.
دیگر روش که شما میتونید آموزش برنامه نویسی را شروع کنید و یاد بگیرید به صورت حضوری در کلاس ها هست یعنی مستقیماً با استاد در ارتباط هستید یکی از مزیت های این روش وجود داره شما هر سوالی داشتی می تونید از شخص مدرس بپرسید

روش بعدی اموزش با کمک کتاب روش بعدی شما از روی کتاب آموزش ببینید که این هم برای خودش معایبی داره به نظر من بهترین روش برای یادگیری همان روش اول است که ویدیو های آموزشی رو که به صورت رایگان و چه به صورت پولی خریداری بکنید و آموزش خودتان را از پایه شروع کنید.

کسانی که تازه می خواهند وارد شوند زیاد به خودشون فشار وارد می‌کنند و می‌گویند که ما از برنامه نویسی متنفر هستیم ولی باید خدمتتون عرض کنم یکی روش رو بهتون میگم اگر دوست داشتید استفاده بکنید چون این روش وجود داره واقعاً کاربردی هستش و نتیجه داده این هستش که شما اصلاً فکر نکنید که میخوای برنامه نویسی کنید شما در فکر این باشید که می خواهد یکی چیزی را خلق کنید و شما از همان ابتدایی که آموزش های ویدیویی را مشاهده می کنید نرم افزاری که قرارهست در آن برنامه نویسی کنید و نصب کنید و همزمان با آموزش کد بزنید و منتظر نباشید که فقط مشاهده بکنید ویدیوها را و بعد از یادگیری کامل برید به سمت نرم‌افزاربرید و برنامه نویسی کنید این یکی از بدترین روش ها است پس نتیجه گرفتیم برای اینکه بهتر یاد بگیریم برنامه نویس رو باید همزمان اموزش را که می بینیم ما هم برنامه نویسی کنیم.

من کساین رو میشناسم که میخواستند برنامه نویسی را شروع کنند و متنفر بودند صحبت می کردم ولی بعد از دو سال که همدیگرو دیدیم فعلی پرسیدم وضعیتتان چطور هست گفتند که خیلی خوبی هست و گفتند بهتر از نمیشه یعنی راضی بودند (مطمئنا از این بهتر ه میشه) ازشون درخواست کردم اگر ممکنه بیشتر توضیح بدند که چطور درامد کسب میکنند و گفتند که اپلیکیشن‌هایی می‌کنیم در کافه بازار و گوگل پلی برای فروش میزارن و با استفاده از روش هایی که وجود دارد کسب درآمد خوبی دارد.
برنامه نویس

بعضی از آنها از به صورت فریلنسری در سایت های خارجی و بعضی هم سایت های ایرانی شروع به کار هستند خدمت تون عرض کنم کسانی که در سایت های خارجی کار میکنند دستمزدشان به دلار هستب و حتما درآمدشون نسبت به داخل کشوربیشتر خواهد بود.

روش هایی که میتونید از برنامه نویسی درامد داشته باشید چند مدل هست طراح سایت باشید فکر کنم زیاد بهتون توضیح لازم نباشه یعنی هر شرکت یا شخصی که سایتی لازم داشت یک سایتی را طراحی بکنید و در اختیارش قرار بدید دیگر روش این هستش که شما اپلیکیشن تولید بکنید و در کافه بازار وگوگل پلی … در بذارید شما میتوانید اپلیکیشن خودتون رو به صورت پولی بزارید و یا اینکه شما به صورت رایگان بذارید و بعد از اینکه نصب زیادی گرفتید شروع به تبلیغات درون برنامه ای بکنید و یا اینکه شما اپلیکیشنی را تولید کنید که پرداخت درون برنامه داشته باشه.

و در آخر خدمتتون عرض می کنم این مقاله به صورت خیلی دوستانه در اختیار شما قرار گرفت و امیدوارم که استفاده خوبی از این مقاله داشته باشید فقط یه چیزی رو که در آخر خدمتتون عرض کنم برنامه نویسی یکی از پر درامد ترین کار ها در جهان و در ایران است.

شما اگر به مدت 2سال شروع به یادگیری برنامه نویسی بکنید به شما قول میدم بعد از دو سال شما برنامه نویس حرفه ای تبدیل خواهید شد فقط اول کار سخته اگر شما این دشواری هایی که در اول کار وجود دارد تحمل بکنید مطمئناً شما به یک برنامه نویس حرفه ای تبدیل خواهد شد تقریبا ۹۵ درصد از کسانی که در برنامه نویسی موفق نمیشوند همان اول کار رها می کند چون واقعا دشوار های وجود دارد که برای بعضی ها قابل تحمل نیست و امیدوارم از این مقاله استفاده مفید کرده باشید آرزوی موفقیت برای شما دارم.
بمب کد
 

mehdeejay2020

Registered User
احسنت
مقاله بسیار مفیدی بود.ویژگی خیلی خوبش این بود که زبان مقاله خیلی ساده و خودمونی بود و رفته بود سراغ اصل مطلب
نه مث خیلی مقاله ها که واژه های قلمبه و رسمی دارن و طرف دو خط میخونه خسته میشه
 

ya3ya6

Registered User
احسنت
مقاله بسیار مفیدی بود.ویژگی خیلی خوبش این بود که زبان مقاله خیلی ساده و خودمونی بود و رفته بود سراغ اصل مطلب
نه مث خیلی مقاله ها که واژه های قلمبه و رسمی دارن و طرف دو خط میخونه خسته میشه
موافقم. البته اونها که میگی قلمبه سلمبه است، اکثرا خودشون مقاله رو نمینویسند و متن هاشون محتوای خاصی نداره، فقط برای سئو اینکارو میکنند. (اکثرا کپی پیست - ترجمه - ... است.)
 

epsi1on

Registered User
به نقل از کسی: یکی از مهمترین فاکتورهایی که یه برنامه نویس داره اینه که باید بتونه ساعت های طولانی پشت کامپیوتر بشینه...
 

moj1rayaname

Registered User
بله برنامه نویسی خوبه به شرطی که اصولی یاد گرفت و اگر از همان ابتدا غیر اصولی کار بشه همیشه در اجرا پروژه ها به مشکل می خورین ...
پس بهتره با یک برنامه نویس دلسوز مشورت کنید تا راه درست و اینده داررا نشانتان بدند
درامد برنامه نویسی هم به مدل همکاری خیلی ارتباط نداره .. ( فریلنسری یا کارمندی ) و بیشتر به خلاقیت برنامه نویس ارتباط دارد
اگربرنامه نویس خلاق نباشه دراینده یا فریلنسر میشه یا کارمند و پروژه هایی که ازش می خوان رو خیلی خوب اجرا می کنه و حقوق میگیره و مولتی میلیونر میشه
اما اگر خلاقیت داشته باشد پروژه های موفقِ خودشو اجرا می کنه مثل اسنپ یا فیلیمو و .. و مولتی میلیاردر میشه
 

bmw

کاربر تازه وارد
سلام
الان ۱. راحترین ۲. بهترین برنامه برنامه نویسی برای کامپیوتر چیه دوستان
 
بالا