برگزیده های پرشین تولز

چگونه برای ویدیو کیفیت اتوماتیک بزاریم

tofanman

Registered User
لایک‌ها
155
سلام وقتتون بخیر دوستان بنده مدتی هست برای سایتم که یک رسانه تماما ویدیویی هست کیفیت اتوماتیک اضافه کنم تا با توجه به سرعت اینترنت تغییر پیدا کنه : گویا باید CDN خریداری کنم با پیگیری های بنده هر ساعت حدود 20هزارتومن خواهد بود که واقعا سنگینه چطور میتونم با کمترین هزینه اینکارو انجام بدم ؟

MOHAMMAD026_1

مدیر بخش ویژه وب مستر
مدیر انجمن
لایک‌ها
8,688
این نوع تغییر کیفیت از طریق cdn، نیاز به convert لحظه ای داره که خب پروسس سنگینیه و هزینه زیادی هم میطلبه
بهترین کار اینه که موقع آپلود ویدیو، پلاگین یا نرم افزار مورد استفادتون کیفیت های مختلف رو بسازه و لیست کیفیت رو بر اساس اون توی پلیر نمایش داده بده (شاید پلاگین هایی باشه که ویدیو های قبلی رو هم اینکارو کنه) اصولا فضای ذخیره سازی به مراتب ارزون تر از پردازش لحظه ای هست

tofanman

Registered User
لایک‌ها
155
ممنون از راهنماییتون ولی متوجه منظورتون نشدم , امکانش هست یکم باز تر صحبت کنید , خودتون برامون انجام میدین (سفارششو بهتون بسپارم؟)

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,721
روزانه چندتا ویدیو ؟
من چند سال پیش همچین کاری میخواستم انجام بدم، البته قسمت کانورت ویدیو از ۱۰۸۰ به کیفیت های مختلف
تا اونجایی که تحقیق کردم با ffmpeg امکانش بود که باید پلاگین میساختیم که خودمون دانشش رو نداشتیم، البته با منابع معمولی یا اشتراکی هم نمیشد اینکارو کرد

tofanman

Registered User
لایک‌ها
155
روزانه چندتا ویدیو ؟
من چند سال پیش همچین کاری میخواستم انجام بدم، البته قسمت کانورت ویدیو از ۱۰۸۰ به کیفیت های مختلف
تا اونجایی که تحقیق کردم با ffmpeg امکانش بود که باید پلاگین میساختیم که خودمون دانشش رو نداشتیم، البته با منابع معمولی یا اشتراکی هم نمیشد اینکارو کرد
با ffmpeg میشه تبدیل فرمت کرد و چند تا کیفیت تولید کرد. تا جایی که من میدونم فعلا بهم hls رو معرفی کردن که واقعا گرون در میاد.

omen13

Registered User
لایک‌ها
116
پخش فایل ویدیویی به صورت استریم هست یا فایل مستقیم پخش می شه؟

اگه فایل مستقیم هست، کیفیت های مختلف رو موقع آپلود ذخیره کنید (روی سرور با ffmpeg تبدیل کنید فرمت ها رو)، موقع پخشش با جاوا اسکریپت سرعت نت کاربر رو در بیارید و اتوماتیک تغییر بدین آدرس ویدیو رو

فایل ها رو چطور آپلود می کنید؟ اسکریپت دارید یا از طریق ftp آپلود می کنید؟

اگه اسکریپت دارید، یه مرحله convert هم باید به کارتون اضافه بشه. اگه ftp دارید کار می کنید، بهتره یه اسکریپت بنویسید که هم آپلود رو انجام بده، هم تبدیل فرمت با ffmpeg رو.

Last edited:
بالا