برگزیده های پرشین تولز

چگونه عكسهاي سه بعدي توليد كنيم 3d

لایک‌ها
0
سلام
بسیار خوب ... از امروز (بهتر بگم امشب) برای تولید عکسهای سه بعدی تلاش میکنیم ...

از گذاشتن عکسهای سه بعدی که خودتون تولید نکردید تو این تاپیک خودداری کنید
میتونید عکسهایی که خودتون تولید میکنید رو اینجا قرار بدید
عکسهایی رو هم که خودتون تولید نکردید بگذارید توی تاپیک (عکسهای سه بعدی جادوئی)
اگر سئوالی هم در این زمینه داشته باشید تا جایی که بدونم در خدمتتون هستم
--------------------------

اگر کسی چیزی در این مورد میدونه بگه ...

منم از امشب شروع میکنم ....

موفق و پاینده باشید ...

لایک‌ها
0
سلام

خوب اول یه توضیح در مورد اینجور عکسها میدم که دقیقا بدونید چرا این اتفاق میافته و دو تا عکس کنار هم چرا اینطور سه بعدی به نظر میاد و چطور باید این عکسها رو ببینید ...

در اصل خطای دید انسان در بعضی از موارد (حتی به غیر از عکس سه بعدی) ایجاد تصاویر زیبایی میکنه که شاید روزی چند بار این اتفاق برامون بیافته و اصلا هم بهش دقت نکنیم. به عنوان مثال برای دیدن همین تصویر مانیتور هم از خطای دیدمون بهره میبریم.

اول طریقه دیدن تصویر های سه بعدی که از دو عکس کنار هم تشکیل شدن و میگم ...
کار خیلی راحتیه ... فقط باید کمی دقت کنید و سعی کنید حالت چشمهاتون رو کاملا تو دستتون بگیرید ...
یک چشمتون رو ببندید و با چشمی که بازه عکس سمت مخالفش رو نگاه کنید. یعنی اگه چشم راستتون رو بستید با چشم چپ عکس سمت راستی رو نگاه کنید. بعد این کار رو با چشم سمت چپ ادامه بدید. (این تمرین بود)
حالا هر دو چشم رو کاملا باز نگهدارید و با چشم راست عکس سمت چپ و با چشم سمت چپ عکس سمت راست رو نگاه کنید (یعنی دقیقا حالت ضرب دری) برای این کار لازم نیست زیاد به مانیتور نزدیک بشید فاصله حدودا 15 سانتی متری کافیه البته اگر کار رو یاد بگیرید میتونید از 20 یا 30 سانتی متری هم این کار رو بکنید. سعی کنید دقیقا با هر چشم به صورت ظربدری به وسط عکس ها نگاه کنید. زاویتون نسبت به عکس باید کاملا 90 درجه باشه یعنی مستقیم به عکس نگاه کنید و از بالا و پایین یا چپ و راست به عکس نگاه نکنید. در این حالت هر عکس به دو عکس تبدیل میشه که نصف عکسهای مجازی تشکیل شده داخل عکسهای اصلی به نظر میاد سعی کنید و چشمتون رو حرکت بدید تا دو عکس مجازی تشکیل شده روی هم جفت بشن. وقتی هم که جفت بشن خود به خود چشم به حالت ثابت در میاد و فوکوس چشم مثل فوکوس لنز دوربین عمل میکنه و عکس سه بعدی تشکیل میشه. اصل ساختن همه تصاویر سه بعدی همین حالته. حتی فیلمهای سه بعدی که با عینک های سه بعدی به حالت جالب و زیبای سه بعدی در میاد هم از خاصیت دو لنزی (دو چشمی) استفاده میکنن... به این صورت که هر لحظه از فیلم رو با دو تا لنز ثبت میکنن که لنز سمت راست به چپ و لنز سمت چپ به راست انحراف زاویه بسیار کم و دقیقی داره که البته بستگی به عمق تصویر داره... که بعد با استفاده از عینکهای سه بعدی که شیشه های رنگی (آبی و قرمز) دارن چشم به طور نا خود آگاه به خاطر رنگ و زاویه قرار گرفتن شیشه های عینک و زاویه قرار گرفتنشون و بافت شیشه ها به سمت مورد نظر هدایت میشه و فیلم به شکل سه بعدی دیده میشه.

توصیه :1- بعد از هم 5 دقیقه تمرین کمی به چشمانتون استراحت بدید
2- وقتی کار رو یاد گرفتید میتونید حتی 20 دقیقه این عکسها رو ببینید بدون اینکه چشمتون خسته بشه اما باز این کار رو بیشتر از 15 دقیقه ادامه ندید و بعد از این مدت حتما چند دقیقه (مثلا 3 دقیقه) به چشمتون استراحت بدید
3- کسانی که ضعف در بینایی دارن مخصوصا آستیکمات این عکسها رو راحتتر میتونن ببینن اما مشاهده طولانی مدت یک عکس باعث خستگی چشمشون میشه اما اگرچند عکس مختلف باشه میتونن تا همون 15 یا شاید 20 دقیقه بدون هیچ مشکلی به عکسها نگاه کنن.
4 – این نوع تصاویر به چشم آسب نمیرسونن اما باعث خستگی چشم میشن مخصوصا برای ماها که صبح تا شب پای کامپیوتر نشستیم و همش به مانیتور خیره شدیم و اکثرمون از خاصیت تنبلی چشم برخورداریم.
5 - کار خیلی سادئیه ... خوبه که امتحان کنید.

نمونه اين عكسها رو هم توي تاپيك عكسهاي سه بعدي جادويي ميتونيد ببينيد

دقت كنيد كه به اون چيزايي كه گفتم عمل كنيد :

1.jpg
موفق باشید ....

HendeseH

Registered User
لایک‌ها
1
بسيار عالي.
به عنوان تاپيك هم بپپردازيد لطفا تا توانايي گذاشتن اين نوع عكس ها از جانب من و ديگران هم باشد.
خوبه يك آمار هم بگيريم ببينيم چند نفر تا حالا توانستن اين گونه عكس ها رو ببينند. (عكس بالا نمونه ي خوبي است)

لایک‌ها
0
به نقل از HendeseH :
بسيار عالي.
به عنوان تاپيك هم بپپردازيد لطفا تا توانايي گذاشتن اين نوع عكس ها از جانب من و ديگران هم باشد.
خوبه يك آمار هم بگيريم ببينيم چند نفر تا حالا توانستن اين گونه عكس ها رو ببينند. (عكس بالا نمونه ي خوبي است)

به روي چشم
در حال آماده كردن چند نمونه ساده هستم براي اينكه بتونم روي عكس دقيق براتون توضيح بدم ... فكر كنم تو دو تا قسمت بتونم كامل براتون توضيحش بدم ...

اولين پست امشب خواهد بود.

موفق باشيد ...

لایک‌ها
0
كيا ميتونن عكسهاي سه بعدي رو ببينن ...؟

فقط به همين تاپيك ريپلاي بزنيد !!!

HendeseH

Registered User
لایک‌ها
1
و البته چه كساني تلاش كرده اند ولي هنوز نميتونند به اين تجربه ي لذت بخش دست پيدا كنند ؟
ببينم اين آواتور من 3 بعدي نميشه ؟

لایک‌ها
0
به نقل از HendeseH :
و البته چه كساني تلاش كرده اند ولي هنوز نميتونند به اين تجربه ي لذت بخش دست پيدا كنند ؟
ببينم اين آواتور من 3 بعدي نميشه ؟

من فعلا فقط دارم وعده ميدم ... .
پيشنهادت خيلي توپ بود ... دنبال يه عكسي ميگشتم كه سه بعدي كردنش راحت باشه ...

اولين جلسه درس رو با سه بعدي كردي آواتور تو شروع ميكنم ... منتظر باش ... حدود ساعت 10 سه بعدي شده تحويلت ميدم و مراحلش رو هم واست توضيح ميدم ....

HendeseH

Registered User
لایک‌ها
1
جدي !!!
منتظرم. اينجا كسي ديگه به اين عكس هاي سه يعدي علاقه اي نداره ؟ خيلي جالبه كه.
تعداد بيننده هاي اين صفحه هم كم نيستند . قضيه چيه ؟

لایک‌ها
0
من پدربزرگم از دنيا رفت و بعد هم سفر در پيش داشتم مدتي نبودم (دقيقا تا امروز) سعي ميكنم بيشتر وقت بذارم ...

meli

Registered User
لایک‌ها
23
من هم می بینم
اون عکست خیلی جالب بود.
امیدوارم بقیه هم بتونن این عکسا رو ببینن
نه ببخشید حس کنن!

meli

Registered User
لایک‌ها
23