برگزیده های پرشین تولز

چگونه كامپيوتر خود را به صورت دومین سرور پیکربندی کنم

Masud_Taheri

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
دوستان من چگونه می توانم کامپیوتر های شبکه خود را در ویندوز ایکس پی و یا 2000 سرور به صورت دومین پیکر بندی کنم
لازم به ذکر است که من می توانم کامپیوتر های خود را به طور workgroup پيكربندي كنم

سوال ديگرم اين است كه چگونه مي توانم كامپيوتري كه داراي ويندوز 2000 Professional است رو با ويندوز
2000 سرور طوري مرتبت كنم كه هر وقت يك يوزر در ويندوز 2000 سرور تعريف كردم كلاينت من بتواند با آن يوزر وارد سيستم شود
لازم است كه اشاره كنم من در حالت workgroup نتوانستم اينكار را انجام بدهم شايد در حالت domain بتوانم اين كار را انجام بدهم با تشكر
مسعود طاهري [/left]

koorosh

Registered User
لایک‌ها
10
برای راه اندازی Domain (Active Directory)I در ويندوز 2000، نياز به يک DC (Domain Controller)I داری
برای اين کار، در ويندوز Server ، از طريق RUN ، دستور DCPromo رو اجرا کن. Wizard رو تا انتها ادامه بده تا DC آماده بشه.
حالا کافيه تمام سيستمهای ديگر رو در اين Domain وارد کنی.

نميدونم تا چه حد نياز به توضيح و راهنمايی داری. هرجا که با مشکلی برخوردی بپرس.

خوش باشی دوست من . . .

sefrvayek

Registered User
لایک‌ها
5
اقا يه سولل:
امكان نصب Active Directory روي كامپيوتري كه كارت شبكه نداره هست؟ فقط براي يادگيري اون؟

koorosh

Registered User
لایک‌ها
10
هر وقت برای هر کاری، نياز به کارت شبکه داشتی، ميتونی از
Control Panel > Add Remove Hardware > add new device > Add a new device > select from list > Network Adaptors > Microsoft
Microsoft Loopback Adaptor رو نصب کنی. يه کارت شبکه مجازی، که ميتونی همه کارايی که با کارت شبکه ميکنی رو با اون هم انجام بدی. IP بدی ، و . . .

خوش باشی

sefrvayek

Registered User
لایک‌ها
5
خيلي عچيبه من اين پست رو الان ميبينم :shock:
به هر حال مرسي خيلي به دردم خورد.

بالا