منتخب بازارچه

برگزیده های پرشین تولز

چگونه می‌توان از کاربران ویندوز 10 در برابر بدافزارها محافظت نمود؟ (بخش 2)

sanjary

Registered User
تاریخ عضویت
29 اکتبر 2017
نوشته‌ها
99
لایک‌ها
1
سن
33
در مقاله ی قبل به یک سری موارد که می تواند به امنیت بیشتر شما در ویندوز کمک کند، اشاره کردیم. تنظیمات یک سری پیش فرض ها و بک آپ گیری مراحلی بودند که مهم بودن آن ها را بیان کردیم، اما در این مقاله قصد داریم دو راه دیگر که البته مکمل راه های قبلی هستند را متذکر شویم.

استفاده از یک آنتی ویروس قوی حتی به صورت رایگان

نباید عملکرد آنتی ویروس ها و راهکارای امنیتی را نادیده گرفت. آنتی ویروس ها با لایه های امنیتی خود قادرند بدافزارها را در مراحل اولیه شناسایی و فورا آن ها را حذف کنند. بدون راهکارهای امنیتی احتمال مبتلا شدن به ویروس ها بسیار زیاد است و راهی برای گریز از آن ها وجود نخواهد داشت. شما می توانید آنتی ویروس ها را با توجه به فعالیت خود در فضای مجازی و قدرت آن ها انتخاب نمایید. در صورتی که وبگردی زیادی دارید و زمان بسیاری را در وب به سر می برید، بایستی آنتی ویروس هایی که در حالت آنلاین از اطلاعات شما محافظت میکنند را انتخاب نمایید. آنتی ویروس های آفلاین تنها برای اسکن سیستم کاربرد دارند و شما را حین وبگردی محافظت نخواهند کرد.

راهکارهای کسپرسکی و Eset قادر است بدافزارهای قدرتمندی همانند CTB-Locker، Locky، Petya و خانواده ی تسلاکریپت ها را شناسایی و فورا آن ها را مسدود سازد.

در صورتی که از یکی از راهکارهای امنیتی کسپرسکی یا Eset بر روی سیستم خود استفاده می کنید می توانید خاطر جمع باشید که مقابل پیشرفته ترین حملات سایبری روز دنیا در امان خواهید ماند. شما همچنین می توانید از نسخه های آزمایشی و رایگان راهکارهای امنیتی کسپرسکی و نسخه ی رایگان و امن آن بهره مند شوید.

دریافت پچ ها به طور منظم

مایکروسافت به طور منظم پچ های امنیتی ویندوز 10 را منتشر می کند که آن ها اغلب به صورت خودکار از طریق ویندوز 10 دریافت می شوند. اما اگر شما خبری در رابطه با باج افزارها می شنوید و یا متوجه حمله ای می شوید که ممکن است سیستم شما را به خطر بیندازید نباید صبر کنید تا آپدیت ویندوز برای شما دست به کار شود و آپدیت را انجام دهد. در این مواقع شما بایستی بلافاصله ویندوز خود را آپدیت کنید تا سیستم شما محافظت شود. شما همچنین می توانید از Windows Defender، ابزار آنتی بدافزار مایکروسافت برای مقابله با بدافزارهای روز به روش زیر اطمینان حاصل کنید.
win10_ransomware_windows_update-100745733-large
win10_ransomware_windows_update-100745733-large
به تنظیمات ویندوز خود بروید، Update & Security را انتخاب و دکمه ی Check for updates را بزنید. اگر آپدیتی وجود داشته باشد، با زدن این دکمه آپدیت انجام می شود و سیستم شما آسیب پذیری ها را رفع و قابلیت های جدیدی را دریافت می کند. اگر شما از یک آنتی ویروس و راهکار امنیتی قوی و قابل اعتماد استفاده می کنید می توانید خاطر جمع باشید که سیستم شما توسط نرم افزار به صورت خودکار آپدیت خواهد شد و تمام پچ های امنیتی دریافت خواهند شد. به عنوان مثال آنتی ویروس کسپرسکی قادر است پچ های امنیتی را دریافت و سیستم شما را آپدیت کند.
 
بالا