آژانس هواپیماییexchanging

چگونگی استفاده تجاری از یک طرح صنعتی؟

شروع موضوع توسط naeemtop ‏28 می 2010 در انجمن گفتگوی آزاد

1. naeemtop

naeemtop Registered User

سلام

میخواستم بپرسم آیا میشه طرح صنعتی که تو آمریکا ثبت شده رو اینجا تولید کرد؟

همونطور که میدونید طرح های صنعتی شامل همه اطلاعات نمیباشند.من مدت ها روی یک طرح ثبت شده کار کردم و تونستم نتایج خوبی بدست بیارم.ابعاد.نحوه عملکرد و ... و میتونم مهندسی معکوس هم انجام بدم

و هر کسی رو میتونم قانع کنم که این طرح باعث شکوفایی صنعت میشه.طرحش هم جدیده

میشه راهنمایی کنید که به کجا مراجعه کنم و چیکار کنم؟

2. Cleeev

Cleeev Registered User

on the edge of a super-massive black-hole
    اگه طرح مزبور ثبت شده باشه مثلاً به عنوان اختراع، باید بری نوع و مفاد گواهی ثبتشو بخونی... بستگی داره اون چیز چی هست... مثلاً یه شرکت موبایل سازی، برای نصف تکنولوژی هایی که استفاده میکنه توی یه موبایل، حق اختراع به مخترع اون تکنولوژیا میده...!

مثلاً یه وقت هست تو میخوای یه دستگاه معمولی و جهانی رو بسازی، خوب زیاد مهم نیست... ولی وقتی بخوای مثلاً یه قطعه خاص با یه معماری خاص و کلاً ثبت شده رو بسازی، لازمه ـش اجازه گرفتن و پرداخت حق اختراعه...

معمولاً تکنولوژی های خاص حق کپی رایت سفت و سختی دارن... البته اگر در اون مورد تحریم باشیم (مثلاً قطعه هواپیما) در نتیجه کسی نمیتونه ازت شکایت کنه که چرا فلان کردی... ولی اگه در مورد اون تکنولوژی تحریم نباشیم، قانونیش اینه که حق استفاده از تکنولوژی رو به صاحب امتیاز بپردازی...

در کل بهترین مرجع واسه چنین چیزایی، فکر کنم مشاوره گرفتن از وکلا و سازمان ثبت اسناده...

Last edited: ‏28 می 2010