منتخب بازارچه

برگزیده های پرشین تولز

چگونگی رجیستر کردن گوشی های مسافرتی (طرح رجیستری)

PersianApple

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
10 ژانویه 2018
نوشته‌ها
4
لایک‌ها
1
سن
41
طرح رجیستری با مشارکت وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و اپراتورهای تلفن همراه، ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز و گمرک ج.ا.ا به اجرا گذاشته می‌شود. هدف از اجرای این طرح، مبارزه سیستمی با عرضه و فعالیت تلفن‌های همراه (و سایر تجهیزات دارای سیمکارت) قاچاق و تقلبی میباشد.

طبق قوانین طرح رجیستری ، هر مسافر خارج کشور می تواند تا سقف ۲ گوشی برای استفاده شخصی یا هدیه وارد ایران کند و باید در همان گمرگ فرودگاه، هزینه گمرک را پرداخته و سپس به مخابرات مراجعه کند و اگر مسافری هزینه گمرک را همانجا پرداخت نکند، در آینده امکان پرداخت گمرک وجود ندارد. هزینه گمرک معادل ۲۰‎٪ قیمت مصوب گمرک می باشد .

توجه داشته باشید که در صورت عدم ثبت گوشی در طرح رجیستری ، اپراتورهای داخل کشور فقط تا 30 روز به شما خدمات ارائه خواهند کرد و پس از آن گوشی بلاک می شود . رجیستر کردن گوشی مسافرتی به دو روش انجام می شود ، یک روش رجیستر کردن گوشی مسافرتی در دفاتر گمرکی و روش دیگر رجیستر کردن گوشی مسافرتی از طریق سایت گمرک می باشد . در این مطلب ما قصد داریم شما را با این روش ها (طرح رجیستری) بیشتر آشنا کنیم .

رجیستر کردن گوشی مسافرتی در دفاتر گمرکی

در این روش شما می‌توانید ضمن مراجعه به دفاتر گمرکی در فرودگاه ها و پایانه های مرزی و اظهار گوشی و پرداخت هزینه گمرکی آن، گوشی را ثبت نمایید. هنگام مراجعه به دفاتر گمرکی از شما خواسته می‌شود تا مشخصات تلفن همراه خود را ارائه کرده و هزینه گمرکی آن را پرداخت نمایید. سپس یک مجوز در اختیارتان قرار داده می‌شود.

شما باید مجوز ارائه شده را تا پایان مراحل ثبت و رجیستر کردن گوشی در سامانه همتا به همراه داشته باشید. چند روز بعد از اینکه عوارض گمرکی گوشی را ارائه کردید، می‌توانید ضمن مراجعه به سامانه همتا فعال سازی گوشی را انجام دهید.


رجیستر کردن گوشی مسافرتی از طریق سایت گمرک

در این روش باید به سایت سازمان گمرک جمهوری اسلامی ایران مراجعه و مراحل زیر را انجام دهید :

1. به صفحه ثبت گوشی های موبایل مسافرتی مراجعه کنید.
کد IMEI گوشی مورد نظرتان را وارد کنید و بعد از ارائه کد امنیتی بر روی گزینه ادامه کلیک نمایید.
برای دریافت کد IMEI گوشی می توانید کد *#۰۶# را شماره گیری کنید . همچنین این کد در پشت بعضی گوشی ها و یا جعبه گوشی درج شده است .

2. در مرحله بعد باید برند ، مدل و مشخصات فنی گوشی خود را به طور صحیح وارد کنید.

3. در این مرحله باید شماره سیم کارت ، کد ملی و شماره گذرنامه خود را وارد کنید. توجه داشته باشید که شماره سیم کارتی که وارد می‌شود حتما باید به نام شخصی باشد که کد ملی و اطلاعات وی را وارد کرده‌اید، در غیر این صورت سیستم با خطا مواجه شده و نمی توانید به مرحله بعد بروید.

4. یک کد امنیتی از طریق پیامک به شماره‌ تماسی که وارد کرده بودید ارسال می‌شود. این کد را باید در این مرحله وارد کنید و بر روی گزینه ادامه کلیک نمایید.

5. هزینه مورد نظر برای ثبت یا رجیستر کردن گوشی مسافرتی نمایش داده می‌شود. با کلیک بر روی گزینه “پرداخت” می‌توانید به صفحه پرداخت هزینه مراجعه کرده و هزینه را پرداخت کنید. هزینه گمرکی دریافتی متناسب با مدل و نوع گوشی که وارد کرده‌اید می باشد و برای همه یکسان نیست.
 
بالا