برگزیده های پرشین تولز

چگونگی زدن حرف آخر در ورد

Monirzadeh

Registered User
لایک‌ها
35
می خواستم بدونم چجوری میشه حرف آخر را در ورد زد مثلا اگر بخواهم بنویسم
کاری از دستم ساخته س.
چجوری میشه بدون فاصله س را به صورت مستقل نوشت چون اگر سر هم بنویسید میشه
کاری از دستم ساختهس
:wacko:

rezadignity

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
6
چجوری میشه بدون فاصله س را به صورت مستقل نوشت چون اگر سر هم بنویسید میشه
ها ای که وگویی یعنی چه؟ درستش اینه که بنویسی ساخته است. اگر میخوای گویشی بنویسی هیچ راهی به جز اونی که خودت نوشتی نداره!
یه راه دیگش اینه که بنویسی ساختس؟

پری

کاربر فعال ادبیات
کاربر فعال
لایک‌ها
20
فکر نکنم بدون فاصله بشه ولی اگه (ِی) باشه با عوض کردن فونت میشد ولی حروفات دیگه نمیشه مطمئن نیستم و لی با یه ترفند اگه فاصله رو کمتر کرد در اون جا بشه (character spacing) ببینیم دوستای دیگه چه نظری دارن

پری

کاربر فعال ادبیات
کاربر فعال
لایک‌ها
20
به نقل از rezadignity :
ها ای که وگویی یعنی چه؟ درستش اینه که بنویسی ساخته است. اگر میخوای گویشی بنویسی هیچ راهی به جز اونی که خودت نوشتی نداره!
یه راه دیگش اینه که بنویسی ساختس؟
این بهتره و را حت تره

3epehr

Registered User
لایک‌ها
0
خوب حالا مگه همون Space زدن چشه؟!

Parham

Registered User
لایک‌ها
2
اینجوری: ساخته‌س!
یک کاراکتر ZWNJ(Zero Width Non Joiner) میخواد که اگر صفحه کلید فارسی ویندوزت مشکلی نداشته باشه با Shift + Space میتونی تایپ کنی. تازه اینجوری هم میشه: س‍ ! یعنی کاراکتر Zero Width Joiner
اگر هم نتونستی این تاپیک رو بخون: افزودن زبان فارسی به ویندوز XP

amironline

Registered User
لایک‌ها
0
اینجوری: ساخته‌س!
یک کاراکتر ZWNJ(Zero Width Non Joiner) میخواد که اگر صفحه کلید فارسی ویندوزت مشکلی نداشته باشه با Shift + Space میتونی تایپ کنی. تازه اینجوری هم میشه: س‍ ! یعنی کاراکتر Zero Width Joiner
در تكميل حرفاي پرهام اينو بگم كه شما ميتونين كاراكتر Zero Width Non Joiner رو از منوي insert و گزينه symbol پيدا كنين

Monirzadeh

Registered User
لایک‌ها
35
من با دکمه Shift + Space نتونستم زبان فارسی را هم درست نصب کردم همونطور که اونجا گفته بود
از راه amironline ولی اگر می شد بگید چی کار کنم که با همون Shift + Space بشه این کار را کرد که سرعتم گرفته نشه بهتر بود

amironline

Registered User
لایک‌ها
0
شما ميتونين تو همون پنجره symbol قسمت پايين Shortcut Key رو مشخص كنين برا من كه همون Shift+Space هست

milad_21

Registered User
لایک‌ها
0
من چرا این Zero Width Non Joiner رو پیدا نمی کنم! منم خیلی وقته که این مشکل رو دارم! می خوام بین "می" و "خوام" فاصله نباشه، ولی جدا باشه!
306.gif

Parham

Registered User
لایک‌ها
2
میلاد جان اگر صفحه کلید فارسی ویندوز رو به همون شکلی که در آخرین پست تاپیک افزودن زبان فارسی به ویندوز XP ذکر شده تصحیح کنید با همون شیفت و فاصله حتما میتونید اون رو استفاده کنید.
در غیر اینصورت در نرم‌افزار Word از منوی Insert گزینه Symbol رو انتخاب کنید. سپس از پنجره Symbol برگه Special Charachters رو انتخاب کنید. تو لیستی که اونجا دارید کاراکترهای مختلفی هست. No-Width Optional Break همون ZWNJ هست که میشه با اون نوشت: می‌خوام و No-Width Non Break هم همون کاراکتر ZWJ هست که میشه با اون نوشت: می‍ به جای می!

milad_21

Registered User
لایک‌ها
0
مرسی پرهام جان!
من اونو نخودم! ولی وقتی xp نصب می کردم فارسی رو هم نصب کردم و کار دیگه ای نکردم!
الان اون 2 موردی که گفتی رو توی word پیدا کردم! ولی نمی تونم براشون shortcut تعیین کنم! کار نمی کنه!
306.gif

بالا