برگزیده های پرشین تولز

ژله بستنی خاص

madareto.com

Registered User
لایک‌ها
51
ژله نیمرو با بستنی
%DA%98%D9%84%D9%87-%D9%86%DB%8C%D9%85%D8%B1%D9%88-%D8%A8%D8%A7-%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D9%86%DB%8C.jpg

یکی از راحت ترین دسرها ژله بستنی است فقط کافی است یک بسته ژله و یک مقدار بستنی وانیلی در خانه داشته باشید حالا اگر می خواهید یک کم دکوراتیوتر عمل کنید به شکل در می آوریمش و دسرتان را به روش متفاوت تر و زیباتری سرو کنید.
من تو این ژله نیمرویی از مخلوط ژله آلورا و بستنی استفاده کردم تا به شکل سفیده تخم مرغ در بیارم.
مواد لازم :
بستنی وانیلی یک بسته
ژله هلو یک بسته
ژله آلوورا یک بسته
طرز تهیه :
ابتدا ژله هلو را ابتدا با نصف لیوان آبجوش مخلوط میکنیم تا کاملا ژله در آن حل شود بعد یک لیوان بستنی به آن اضافه می کنیم و داخل فنجان ریخته و در یخچال می گذاریم.

تهیه ژله نیمرو با بستنی
jelly-half-egg-with-icecream01.jpg

حالا در ظرف دیگر ژله آلوورا را با نصف لیوان آبجوش مخلوط کرده تا کاملا ژله در آبجوش حل گردد و و بعد ۱ لیوان بستنی اضافه می کنیم.
بعد از اینکه ژله هلو که در فنجان ریخته بودیم را آماده شد در داخل ظرفی ژله ها را قرار می دهیم.

سوال : اينها رو فقط توي همون فنجونها ريختين منظورم همون زرده وسط ژله نيمرو هستش چون خيلي جالب شده بعد موقع برگردوندن از فنجون اذيت نميكنه راحت جدا ميشه چون من قبلا شنيده بودم كه اين ژله رو فقط توي جاتخم مرغي يخچالهاي قديمي ميشه به اين شكل در آورد ولي اگه توي فنجون هم به اين شكل بشه خيلي جالب ميشه ؟
پاسخ : من اونو تو فنجون درست کردم و از قبل هم چرب کرده بودم بنابراین راحت از ظرف جدا شد.

ژله نیمرو با بستنی
jelly-half-egg-with-icecream02.jpg

بعد ژله آلوورا را به آن اضافه میکنیم و دوباره در یخچال می گذاریم تا ژله آلوورا بسته شود.

ژله نیمرو
jelly-half-egg-with-icecream03.jpg

در نهایت ژله را به صورت نامرتب بریده یعنی به شکل نیمرو میبریم و در ظرف مناسب سرو نماییم.

ژله نیمرو مرحله به مرحله
jelly-half-egg-with-icecream04.jpg

سوال : اين زردهاي ژله نيمرو دقيقا همون ژله هلو با بستني هستش آخه رنگشون خيلي فرق كرده و به نظر من مخلوط ژله هلو و بستني همچين رنگي نداره ؟
پاسخ : باید خدمتتون عرض کنم که بله ژله هلو هست اگر فکر میکنید ژله هلو شما کم رنگ تر میشه می تونید از ژله پرتغال استفاده کنید.
آموزش تموم شد امیدوارم لذت ببرید

اموزش ژله نیمرو
jelly-half-egg-with-icecream05.jpg

برای درست کردن این دسر یک راه دیگه هم وجود دارد :
دیگر کم کم دارد هوا گرم می شود و بازار بستنی فروشی ها هم داغ اگر مهمان سرزده ای برایتان آمده و می خواهید تنها با بستنی ساده از او پذیرایی نکنید ، یک قوطی کمپوت هلو تهیه کنید تا با آن یک دسر سریع و جالب و خوشمزه آماده کنید اگر هم وقت کافی داشتید که چه بهتر کمپوت هلو هم خودتان درست کنید.
مواد لازم :
کمپوت هلو ۱ قوطی
بستنی وانیلی نیم لیتر
توت فرنگی و کیوی برای تزیین
طرز تهیه :
ابتدا مقداری از بستنی درون بشقابها می ریزیم تا نرم شود بعد آن را به طور منظم و یک دست کف بشقاب پهن کرده و درون فریزر یا جایخی می گذاریم تا خودش را بگیرد سپس کمپوت هلو را که معمولا در قوطی کنسرو از وسط به دو نیم شده و آماده است برمی داریم بعد از ۲۰ دقیقه که بستنی خودش را گرفته آن را بیرون آورده و نصف هلو را وسط بشقاب بستنی می گذاریم و اطراف آن را با اسلایس کیوی و توت فرنگی تزیین کرده سرو می کنیم.

عکس ژله نیمرو
jelly-half-egg-with-icecream06.jpg

اولین آموزش ژله نمیرویی بود و دومین آشپزی دسر بستنی نیمرویی بود که جفتشون ابتکاری هست.
دسر نوش جان.

بالا