برگزیده های پرشین تولز

ژیاد شدن خود به خود صفحات 404 در گوگل ویمستر

hamid_shahrsaz

Registered User
لایک‌ها
369
سلام دوستان

متاسفانه یه سایتم به نظر یه ایرادی داره

روزانه به ارور های 404 اضافه میشه

میرم دستی پاک میکنم از گوگل وبمستر اما باز هم روزانه چند تایی اضافه میشه

مثلا بعضی لینکام هستن با اینکه آدرسشون درسته و وجود داره باز نمیشن

به نظر شما مشکل از چی میتونه باشه؟

k-boy

Registered User
لایک‌ها
7,060
پیوند یکتارو دستکاری کردی؟
چنتا بود و الان چنتا شده؟

hamid_shahrsaz

Registered User
لایک‌ها
369
پیوند یکتارو دستکاری کردی؟
چنتا بود و الان چنتا شده؟
نه داداش هیچی رو دستکاری نکردم

عکسش جاهایی که شکست داره خودم دستی پاک کردم لینکا رو

فایل های ضمیمه

• Untitled.png
    Untitled.png
    19.9 KB · نمایش ها: 12

k-boy

Registered User
لایک‌ها
7,060
مشکلی نداره. شاید تگ یا پستیو پاک کردی که اینطوری شده. لینکایی که مشکلشون رفع شده رو باید پاک کنی. اگه لینکا موردی ندارن و گوگل ارور اشتباهی گرفته خودشون خود به خود رفع میشن.
خودت پیوند یکتایی که 404 داده رو با محتویات سایتت بررسی کن ببین چرا این ارورارو داده ولی این تعداد زیاد مهم نیست. اگر تغییری تو پیوند یکتا بدی یا تگ و دسته ای رو پاک کنی این مشکل حاد میشه...
اگه خیلی زیادتر شد چند نمونه از لینکایی که گوگل ارور گرفته رو برام خصوصی کن تا چک کنم...

hamid_shahrsaz

Registered User
لایک‌ها
369
مشکلی نداره. شاید تگ یا پستیو پاک کردی که اینطوری شده. لینکایی که مشکلشون رفع شده رو باید پاک کنی. اگه لینکا موردی ندارن و گوگل ارور اشتباهی گرفته خودشون خود به خود رفع میشن.
خودت پیوند یکتایی که 404 داده رو با محتویات سایتت بررسی کن ببین چرا این ارورارو داده ولی این تعداد زیاد مهم نیست. اگر تغییری تو پیوند یکتا بدی یا تگ و دسته ای رو پاک کنی این مشکل حاد میشه...
اگه خیلی زیادتر شد چند نمونه از لینکایی که گوگل ارور گرفته رو برام خصوصی کن تا چک کنم...
البته چند وقت پیش ایندکس تگ ها را yoast بستم

احتمال داره مال اون باشه؟

k-boy

Registered User
لایک‌ها
7,060
ارور 404 وقتی پیش میاد که یه مطلبی از سایت شما حذف شده باشه یا پیوند یکیایی قبلا ایندکس شده باشه و الان دیگه محتواش پاک شده باشه. اگه همه تگارو پاک کردی که بله همش 404 میشه! ولی نوایندکس کردن به 404 ربطی نداره...

hamid_shahrsaz

Registered User
لایک‌ها
369
ارور 404 وقتی پیش میاد که یه مطلبی از سایت شما حذف شده باشه یا پیوند یکیایی قبلا ایندکس شده باشه و الان دیگه محتواش پاک شده باشه. اگه همه تگارو پاک کردی که بله همش 404 میشه! ولی نوایندکس کردن به 404 ربطی نداره...
خوب آخه یه سری از تگ هام ایندکس شده بوده

بعد تحقیق کردم گفتن تگ ها رو noindex کنی بهتره (نظر شما چیه؟) بعد منم این کار رو کردم

k-boy

Registered User
لایک‌ها
7,060
ایندکس شدنش که ضرری نداره . یه مدتیه گوگل زیاد تگارو بالا پایین میکنه (ننتایجی که رو تگا میان ثبات ندارن) و خیلیاشو حذف کرده ولی معلوم نیست بعدا چی پیش بیاد.
برای اینکه نقشه سایت سنگین نشه (مخصوصا اگه از google xml sitemap استفاده میکنی) میتونی از اونجا حذفشون کنی ولی نوایندکس کردنشو پیشنهاد نمیدم.
پ.ن: البته اگه خیلی وقته اینکارو کردی دیگه ایندکسش نکن چون به مشکل میخوری. فعلا بود و نبودش تاثیر زیادی نداره...

hamid_shahrsaz

Registered User
لایک‌ها
369
ایندکس شدنش که ضرری نداره . یه مدتیه گوگل زیاد تگارو بالا پایین میکنه (ننتایجی که رو تگا میان ثبات ندارن) و خیلیاشو حذف کرده ولی معلوم نیست بعدا چی پیش بیاد.
برای اینکه نقشه سایت سنگین نشه (مخصوصا اگه از google xml sitemap استفاده میکنی) میتونی از اونجا حذفشون کنی ولی نوایندکس کردنشو پیشنهاد نمیدم.
پ.ن: البته اگه خیلی وقته اینکارو کردی دیگه ایندکسش نکن چون به مشکل میخوری. فعلا بود و نبودش تاثیر زیادی نداره...
نه از نقشه خود yoast استفاده میکنم

حدود 1 ماهی هست که ن ایندکسشون کردم دوست عزیز

این ارور های 404 خودش رفع میشه یا دستی باید پاک کنم؟

k-boy

Registered User
لایک‌ها
7,060
نه از نقشه خود yoast استفاده میکنم

حدود 1 ماهی هست که ن ایندکسشون کردم دوست عزیز

این ارور های 404 خودش رفع میشه یا دستی باید پاک کنم؟
ارورای 404 خودشون رفع میشن . لینکایی که 404 میگیرن بعد از یه مدت از لیست ایندکسا حذف میشن. رفع دستی برای مواقع ضروریه مثل وقتی که پیوند یکتارو تغییر میدی و دوباره برمیگردونی سرجاش و میخوای به گوگل بفهمونی که مشکل برطرف شده و لینکاتو از صف حذف شدن دربیاری بیرون...
اگه این لینکایی که ارور 404 گرفتنو دیگه لازم نداری بذار بمونه , خودبخود حذف میشه.

hamid_shahrsaz

Registered User
لایک‌ها
369
ارورای 404 خودشون رفع میشن . لینکایی که 404 میگیرن بعد از یه مدت از لیست ایندکسا حذف میشن. رفع دستی برای مواقع ضروریه مثل وقتی که پیوند یکتارو تغییر میدی و دوباره برمیگردونی سرجاش و میخوای به گوگل بفهمونی که مشکل برطرف شده و لینکاتو از صف حذف شدن دربیاری بیرون...
اگه این لینکایی که ارور 404 گرفتنو دیگه لازم نداری بذار بمونه , خودبخود حذف میشه.
آخه الان چندین ماهه اینطوری هست دوست عزیز و هی زیاد میشه

الان یه نمونه رو پخ میکنم براتون

بالا