برگزیده های پرشین تولز

کارت کامپکت فلش در کدام دوربین ؟

REZA_PA48

Registered User
لایک‌ها
4
من یک کارت کامپکت فلش دارم. می خواستم بپرسم که این کارت حالا در کدامیک از دوربین های دیجیتال تازه و با کیفیت بالا و برند معروف می توان استفاده کرد؟

Niaz

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
16
بسیاری از دوربین های جدید حرفه ای و برند معروف مثل کانن و حتی نیکون فعلا از Comact Flash استفاده میکنند

مثل Canon EOS 350D , Canon EOS 20D , Nikon D70s , Nikon D200 , Canon EOS 5D , Sony Cybershot DSC R1 , Canon EOS-1D Mark II و ...

البته در دوربین های حرفه ای که اکثرا" DSLR هستند CF کاربرد بیشتری داره چون توجه زیادی به سایز دوربین و حتی power consumption نمیشه , ولی در دوربین های جدید آماتور و point and shoot مثل سری جدید A کانن مثلا A620 و یا سری جدید S مثل S80 از SD/MMC استفاده کردند . به طور کلی تمامی PowerShot های سال 2005
ظاهرا" مجبوریم در این رنج با کامپکت فلش خداحافظی کنیم

REZA_PA48

Registered User
لایک‌ها
4
من بیشتر تمایلم روی سونی و سایبر شلتهاست. آیا سونی در تمام دوربینهایش از کامپکت استفاده می کندیا در این مدل خاص؟

farhoud

Registered User
لایک‌ها
3
من كانون a95 دارم و كامپاكت فلاش ميخوره.در ضمن بگم اين نوع كارتها پر سرعت ترين كارت تهاي حافظه هستند

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
12
نه سوني براي خودش کارت حافظه اختصاصي داره . مگه سوني رو نميشناسي که چه انحصار طلب منحوسيه اينهو مايکروسافته ميخواد همه چي رو خودش بسازه . سوني يه نوع حافظه داره با نام تجاري مموري استيک که قيمتش هم متناسب با نام بزرگ سوني وحشتناکه . اما تو مدل R1 سوني از اين نوع کارت حافظه هم استفاده شده . سي اف هنوز هم تو دوربينها استفاده ميشه . حالا شما براي چي ميخواي اين اطلاعات رو برو سر اصل مطلب تا بهتر کمکت کنيم.

Parham

Registered User
لایک‌ها
2
مدل قبلی سونی یعنی F828 ، هم MS میخوره و هم CF. البته این دوربین امکان فیملبرداری با اندازه 640*480 و با سرعت 32 فریم درثانیه و 16 فریم در ثانیه داره که برای سرعت بالا یعنی 32 فریم در ثانیه حتما باید از MS و یا از Micro Drive بجای CF استفاده بشه.

REZA_PA48

Registered User
لایک‌ها
4
راستشو بگم دوست من یک کارت پانصد و دوازده مگابایت کامپکت فلش دارد و به پول نیاز دارد. من هم می خوام با پول این کارت بهش کمک کنم و هم در دوربینی که می خوام بخرم این کارتو توش استفاده کنم. برای این.

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
ميتونيد توي بخش بازارچه هم بفروشيش كه مجبور نشيد لباس بگيريد براي دگمه! البته معلوم نيست كه كي خريده بشه. اگر هم واقعا ميخوايد دوربين بگيريد. فكر كنم پايينترين قيمت براي D70 باشه.

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
12
نه عزيزم اينکارو نکن چون ممکنه تو انتخاب دوربين اذيتت کنه . ممکنه دوربيني که بودجت بخوره کارت سي اف بهش نخوره و خلاصه خوب حالتو بگيره . حالا چقد ميده کارتشو و مدلش چيه تا خودم ابش کنم برات.

REZA_PA48

Registered User
لایک‌ها
4
مارکش
sandisk
هستشو قیمت تقریبیش چنده؟
در مورد
d70
هم می شه یک کمی اطلاعات بدین؟

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
" اينجا " ميتونيد دوربينهايي كه از اين كارت پشتيباني ميكنند را ببينيد. البته با قيمت حدودي هست.
از دوربينهايي كه نياز جان گفتند من سوني 828 رو به نسبت قيمت و امكاناتش پيشنهاد ميكنم. اگر قيمت بالاتري مد نظر داريد كه باز هم مشكلي نيست.

Parham

Registered User
لایک‌ها
2
به نقل از fireboy :
" اينجا " ميتونيد دوربينهايي كه از اين كارت پشتيباني ميكنند را ببينيد. البته با قيمت حدودي هست.
از دوربينهايي كه نياز جان گفتند من سوني 828 رو به نسبت قيمت و امكاناتش پيشنهاد ميكنم. اگر قيمت بالاتري مد نظر داريد كه باز هم مشكلي نيست.
هر چند که جناب fireboy استاد ما هستند، ولی اگر کار نسبتا حرفه‌ای میکنید من 828 رو توصیه نمیکنم! خیلی نویز داره! درسته که ظاهرا امکانات و مشخصات خوبی داره ولی همین نویزش خیلی کار رو خراب میکنه. این حرف رو همینجوری نمیزنم. خودم یکی دارم. R1 از نظر نداشتن نویز خیلی بهتر شده.

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
دوست عزيز دوربينهاي 828 , R1 و هم رده اون در حد نيمه حرفه اي محسوب ميشوند اما اگر دقت كنيد منظور من بين اين دوربينهايي هست كه نياز جان ليست كرده بود :) . چون اينطور كه نگاه كردن 828 ظاهرا از بقيه پايينتر هست. اگر قيمت براشون مهم نباشه كه پيشنهاد هاي خوب ديگه زياد هست :happy: .
- در مورد نويز , درسته سوني ها نويز دارند اما اين رو ميشه تا حدودي براي بعضي عكسها جبران كرد (هم نرم افزاري و هم موقع گرفتن عكس) و اين فقط با زياد كار كردن با دوربين به دست مياد. چون دستتون مياد كه چطور نويز كمتري توش ايجاد بشه. (اما بالاخره براي بعضي محيط ها نويز توش وجود داره)

بالا