برگزیده های پرشین تولز

کارت گرافیک

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
به نقل از anathema :
جالبه كه توي بنچماركها geforce4 mx از Geforce FX 5200 قويتره
البته توي همه بنچماركها نه.اما در كل آره GF 4 MX خيلي نزديك هست قدرتش به GF FX 5200
به نقل از anathema :
منم موندم چي بخرم ؟
4 يا FX
بسته به جيبت داره.Geforce هاي سري TI كاملا بهتر و قويتر هستن از FX5200 .
اما اگه پولتر زياد كني بتوني يه FX5600 يا Radeon 9600 Pro بخري خيلي منطقي تر هست.از هر دو تاي اينها.

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
به نقل از ali206speed :
پول كه خودت ميدوني رفتم رم خريدم ولي تا چند وقت ديگه اگه بشه ميخوام TI 4280 بخرم راستي اين كارت دووم 3 رو مياره يا نه بعد radeon 9000 چي اينم مياره يا نه خدا كنه كه نياره تا من دلم خنك بشه تا همه بفهمن كه geforce كجا ATI كجا هر چند كه روي ATI كم نميشه از بس كه پر رو هست :D

حالا زياد هم به فكر دوم 3 نباش چون نه تنها اين گرافيكها بلكه احتمالا براي اجراي اون بازي خاص بايد كل سيستمت رو ازتقا بدي :D
اما تا اونجا كه ميدونم هيچكدوم از اين كارتهايي كه اسم بردي نميتونن اونو اجرا كنن.
حد اقل يه FX5600 يا معادلش از ATI رو لازم خواهد داشت.و براي اجراي خوبش هم بايد يه FX5900 حداقل باشه يا يه Radeon 9800 + يه سيستم خيلي قوي.

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
اتفاقا من هم در پي خريد يك كارت گرافيك هستم.
كارت من الان MX440 SE هست. امام فكر مي كنم تا يك ماه ديگه در بازيها كم بياره.
من شايد بتونم تا 200000 تومان پول بدم. در اين زمينه بهترين انتخاب چيست؟
در زمينه ي 300000 تومان چي؟ (اين ديگه واسه اطلاعات عموميه پولم اين قدر نميرسه!)
بايد توجه داشت كارتهاي ATI اين اواخر خيلي خوب عمل كردند و زودتر از Nvidia وارد دنياي 256 مگابايتها شدند.
ATI داره روي NVIDIA رو خوب كم مي كنه!
اما از نظر شفافيت ATI بهتره ولي سازگاري Nvidia بيشتره.
من كه ميخوام به ATI روي بيارم.
راستي بعد از اينكه كارت در زمينه ي 200000 را معرفي كردين بگين به نظرتون تا چند ماه كم نمياره.
من كارتمو يك سال پيش خريدم مي گفتن كارتت تا دوسال كم نمياره اما الان حسايب كم آورده.
موفق باشيد.

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
در ضمن بعد از GFX 5900 ultra & Radeon 9800 Pro بهترين كارت چيه؟ چه قيمتي؟
ممنون.

anathema

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
ممنون.
ديگه براي كاراي معمولي از اينا قويتر پيدا نميشه
ولي اگه براي كاراي حرفه اي بخواي انواع حرفه اي با قيمت هاي حرفه اي پيدا ميشه!!

anathema

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
Fx5600
من كه ميخوام به Ati روي بيارم.
كارتهاي Ati خيلي گرونه!
ولي آره اين Ati جديدن خيلي داره خوب كار ميكنه . قبلا كه افتضاح بود.

ali206speed

Registered User
لایک‌ها
3
به نقل از MohammadR :
ممنون.
فعلا كه به جز اينا چيز ديگه نيومده ولي يه كارت ديگه هم تو راه به نام FX 5950 :p كه مثل 5900 هست ولي خيلي خيلي خوب direct x 9 رو ساپورت ميكنه و با اين كارت خيلي قشنگ روي ATI كم ميشه و دشمناي ATI كه من باشم خوشحال ميشن :D :D :D

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
به نقل از MohammadR :
اتفاقا من هم در پي خريد يك كارت گرافيك هستم.
به نظر من يكي از بهترين انتخابها با اين حدود پول Radeon 9600 XT هست.و يا Radeon 9600 Pro كه البته XT تا حدي بهتره و كمي هم گرونتر.
به نقل از MohammadR :
در زمينه ي 300000 تومان چي؟ (اين ديگه واسه اطلاعات عموميه پولم اين قدر نميرسه!)
حالا كه سوال جنبه اطلاعات عمومي! داره بنظر من تو رده 300 تومن كارتي ارزش نداره و بهتره بري سراغ رده 400 تومن! كه اونجا Geforce 4 5950 هست حدود 410 تومن.و Radeon 9800 كه اونم همين حدودا بايد باشه.
ديگه بالاترهم ميشه حدود 470 تومن كه Radeon 9800 XT هست و Geforce FX 5950 Ultra .
(قيمتها حدودي هست و برد تا برد ميتونه متغير باشه هميشه)
به نقل از MohammadR :
راستي بعد از اينكه كارت در زمينه ي 200000 را معرفي كردين بگين به نظرتون تا چند ماه كم نمياره.
من كارتمو يك سال پيش خريدم مي گفتن كارتت تا دوسال كم نمياره اما الان حسايب كم آورده.
ابدا نميشه اين سوال رو جواب داد!
اما يك نكته اي اين وسط شايد كمك كنه : هيچوقت به حساب اينكه فلان كارت تا چند ماه كم نمياره و فلان كارت جديدترين و گرونترينه نبايد خريد كرد.هميشه بايد بسته به وضع پول و علاقه اي كه به بازيها داري سعي كني يه كارت متعادل بخري و ديگه نگران اين چيزهاش هم نباشي.مثلا بنظر شخصي من خريدن يه كارت گرافيك 400 هزارتومني اصلا منطقي نيست.اما يه كارت تا سقف 200 تومني چرا. اميدوارم منظورو گرفته باشي.

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
به نقل از anathema :
كارتهاي Ati خيلي گرونه!
اتفاقا يكي از حسنهاي ATI اينه كه هميشه مدل معادل و رقيبش با Nvidia از اون ارزونتره.
به نقل از anathema :
ولي آره اين Ati جديدن خيلي داره خوب كار ميكنه . قبلا كه افتضاح بود.
درسته.الان خوب داره كار ميكنه اما قديمترها افتضاحهاي بزرگي ساخته بود مثل سري Rage كه از اين كارتها آشغالتر و باگدار تر من نديدم! و همينطور سري Radeon 7000 و 7200 .و تو اون موارد مدلهاي هم رده Nvidia يك دنيا از اون سرتر بودن.

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
به نقل از anathema :
ديگه براي كاراي معمولي از اينا قويتر پيدا نميشه
ولي اگه براي كاراي حرفه اي بخواي انواع حرفه اي با قيمت هاي حرفه اي پيدا ميشه!!
اميدوارم اشتباه نكنيد..چون تمام تكنولوژي و صنعت اين كارتهاي گرافيكي كه داريم دربارشون حرف ميزنيم , نهايتا براي يك چيزه : بازي!
براي كارهاي حرفه اي به معناي كلمه اش كارتهايي هست كه اصلا با اينها ساختارشون متفاوته و براي بازي هم اصلا مناسب نيستن و حسابشون جداست.
وچرا از اين چند مدل بالاتر هم داريم كه آخرين و پيشرفته ترين چيپ ها گرافيكي كه تا به امروز ساخه شده اينها هستن :
Nvidia Geforce FX 5950 Ultra و
ATI Radeon 9800 XT

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
به نقل از ali206speed :
فعلا كه به جز اينا چيز ديگه نيومده ولي يه كارت ديگه هم تو راه به نام FX 5950 :p كه مثل 5900 هست ولي خيلي خيلي خوب direct x 9 رو ساپورت ميكنه و با اين كارت خيلي قشنگ روي ATI كم ميشه و دشمناي ATI كه من باشم خوشحال ميشن :D :D :D

FX5950 Ultra همين الان هم هست حتي توي ايران ;)
و اينكه Radeon 9800XT از اون تا حدودي بهتر ظاهر شده (البته اينها خيلي نزديك هم هستن و اين بهتر بودن 9800XT هم فقط توي تستها و فريم ها بوده و درعمل شايد كسي فرق خاصي بين اين دوتا حس نكنه)

فعلا Nvidia رقابت رو به ATI باخته..البته اين توي سريهاي قبل از 5900 بيشتر هست و تو سري 5900 با بالا خيلي نزديك هم هستن.
بايد ديد Nvidia توي سري هاي اينده چكار ميكنه.من كه حس ميكنم داره بدجور تلاش ميكنه تا حسابي جبران كنه سريهاي بعدي.(اميدوارم چون من بين ايندوتا هميشه طرفدار Nvidia بودم و هستم) :p

nvidia.jpg

nvidia-eq-logo.gif

ali206speed

Registered User
لایک‌ها
3
به نقل از rammstein_persia :
FX5950 Ultra همين الان هم هست حتي توي ايران ;)
و اينكه Radeon 9800XT از اون تا حدودي بهتر ظاهر شده (البته اينها خيلي نزديك هم هستن و اين بهتر بودن 9800XT هم فقط توي تستها و فريم ها بوده و درعمل شايد كسي فرق خاصي بين اين دوتا حس نكنه)

فعلا Nvidia رقابت رو به ATI باخته..البته اين بيشتر توي سريهاي قبل از 5900 بيشتر هست و تو سري 5900 با بالا خيلي نزديك هم هستن.
بايد ديد Nvidia توي سري هاي اينده چكار ميكنه.من كه حس ميكنم داره بدجور تلاش ميكنه تا حسابي جبران كنه سريهاي بعدي.(اميدوارم چون من بين ايندوتا هميشه طرفدار Nvidia بودم) :p
تو رو خدا دعا كن كه NVIDIA يه كم به خودش بياد و روي اين ATI رو كم كنه چون من آبروم داره پيشه اين رفيقم كه كل انداختم ميره تا چند روز ديگه هم مياد اينجا هر چي كه دلش ميخواد از ATI تعريف ميكنه هر امتحاني هم بگيد با اي تي آي كرده

anathema

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
اميدوارم اشتباه نكنيد..چون تمام تكنولوژي و صنعت اين كارتهاي گرافيكي كه داريم دربارشون حرف ميزنيم , نهايتا براي يك چيزه : بازي!
منظورم براي ساخت انيميشن هاي خدايي مثل monsters inc , shrek بود.

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
به نقل از ali206speed :
تو رو خدا دعا كن كه NVIDIA يه كم به خودش بياد و روي اين ATI رو كم كنه چون من آبروم داره پيشه اين رفيقم كه كل انداختم ميره تا چند روز ديگه هم مياد اينجا هر چي كه دلش ميخواد از ATI تعريف ميكنه هر امتحاني هم بگيد با اي تي آي كرده

:D اي بابا اين رفيقت حالا مدل كارتش چيه؟ نترس حالا اگه كارتش زير 9600 هست ميتوني با كارتي كه ميخري روشو كم كني :D :D

johnsss

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از anathema :
منظورم براي ساخت انيميشن هاي خدايي مثل monsters inc , shrek بود.
برای ساختن (در اصل Render کردن فيلمهايی که ميبينيد (مثل LoTR, Shrek, Matrix, ...) از سخت افزارها و در نتيجه کارت های گرافيکی خاصی استفاده ميشه. هر چند که در عمل کارت گرافيک زياد مهم نيست و Processing Power بسيار مهم تره. که اونم با Parallel Programming (Parallel Rendering) انجام ميشه (چندين و چند کامپيوتر قوی با هم این تصاوير رو به صورت رندر ميکنند.
البته کارتهای خاصی هم هستند که برای این برنامه ساخته شده اند و این کار را سرعت ميبخشند. در کل. اینها برای ما ها نيست. برای حرفه ای ها است.

ali206speed

Registered User
لایک‌ها
3
:D اي بابا اين رفيقت حالا مدل كارتش چيه؟ نترس حالا اگه كارتش زير 9600 هست ميتوني با كارتي كه ميخري روشو كم كني :D :D
كارت خودش radeon 9000 هست كه ميخواد 8500 بگيره چون 8500 استاندارد تره ولي در كل ما با گرافيكه خودمون كاري نداريم فكر كن من رئيس شركت NVIDIA هستم اونم رئيس شركت ATI كل انداختن ما تا اين حد رفته بالا مه جديدترينهارو كل ميندازيم :D

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
به نقل از ali206speed :
كارت خودش radeon 9000 هست كه ميخواد 8500 بگيره چون 8500 استاندارد تره :D
عجب آدم توپيه! از اين بهتر نميشه :D (اينكه ميخواد 8500 بگيره جاي 9000 چون ميگه استادندارد تر!! هست)
بهرحال فرقي نداره چه 8500 داشته باشه چه 9000 و چه 9200,تو اگه Geforce TI بگيري از اون قويتره.و حتي
FX5200 هم از اينها تا اونجا كه ميدونم قويتره.

ali206speed

Registered User
لایک‌ها
3
عجب آدم توپيه! از اين بهتر نميشه :D (اينكه ميخواد 8500 بگيره جاي 9000 چون ميگه استادندارد تر!! هست)
بهرحال فرقي نداره چه 8500 داشته باشه چه 9000 و چه 9200,تو اگه Geforce TI بگيري از اون قويتره.و حتي
FX5200 هم از اينها تا اونجا كه ميدونم قويتره.
ببينم اين تي آي كه ميگي DX 9 رو ساپورت ميكنه ؟
بعد تا چه حد از 5600 ضغيفتره ؟

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
به نقل از ali206speed :
ببينم اين تي آي كه ميگي DX 9 رو ساپورت ميكنه ؟
بصورت سخت افزاري مثل سري FX نه ساپورت نميكنن TI ها و اين تنها بديشونه.
اما يادت نره كه براي كسي كه ميخواد 70-80 تومن پول بده فقط دو تا انتخاب هست از NVIDIA يكي FX5200 و يكي هم سري TI.اينهم يادت نره كه ساپورت DX9 سخت افزاري الان فعلا ازش ساتفاده خاصي نميشه (در آينده نزديك ميشه) و اينكه كارت FX5200 با وجود اينكه ساپورت ميكنه DX9 رو اما در عمل براي بازيهايي كه قراره بياد مثل دوم 3 و هاف لايف 2 كه كاملا DX9 ساپورت رو ميخوان,كارت ضعيفي هست.پس در عمل DX9 ساپورت بودن FX5200 فايده اي نداره.مگه اينكه بري سراغ FX5600 به بالا.
به نقل از ali206speed :
بعد تا چه حد از 5600 ضغيفتره ؟
ببين اگه ميتوني پول براي 5600 جور كني..اصلا فكر TI رو نكن.همين.
اما اگه نيمتوني حدود 140 تومن (كه قيمت FX5600 هست) رو جور كني و حداكثر همون 7-80 تومن داري,TI الان بهترين انتخابه (از نوع Nvidia)

براي بار هزارم : اگه ميتوني ,پولتر بيشتر كن و FX5600 يا Radeon 9600 Pro بخر.
Geforce 4 TI براي كسي خوبه كه عجله هم داره نميتونه صبر كنه.و الان پولش نهايتا اندازه يه FX5200 هست و ميخواد اونو بخره.

بالا