برگزیده های پرشین تولز

کارت گرافیک

ali206speed

Registered User
لایک‌ها
3
ببين من دنباله كارتي ميگردم كه ورودي هم داشته باشه حالا من صبر ميكنم تا پول دستم بياد بعد اين كارت fx 5600 رو بخرم ولي 256 MB چه جوريه خوب هست كه پول اضافي بديم بعد اين كارت ورودي دارش هم هست ؟

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
به نقل از ali206speed :
ببين من دنباله كارتي ميگردم كه ورودي هم داشته باشه حالا من صبر ميكنم تا پول دستم بياد بعد اين كارت fx 5600 رو بخرم ولي 256 MB چه جوريه خوب هست كه پول اضافي بديم بعد اين كارت ورودي دارش هم هست ؟

وردوي اگه منظورت VIDEO IN هست آره مدلهاي اينجوري هست.(ايني كه من ميگم فقط وردوي ويديو داره نه تيونر تلويزيون..يعني ميشه ويديو/رسيور و هر دستگاه ديگه ايو بهش وصل كرد ديد تو مانيتور) ولي نميشه ضبط (كپچر) كرد يا نميشه تلويزيون معمولي رو ديد.
اينكه كارتي باشه با اين چيپ گرافيكي (FX5600) كه كپچر هم داشته باشه و يا Tuner TV هم باشه من خبر ندارم.
در مورد رم 128 يا 256 هم خب بهتره 256 (البته بيشتر توي كارتهاي قويتر از اين مهم هست) و اختلافشون توي اينجور كارتي اونقدرا نيست .اما در كل بهتره.
مثلا كارت FX 5600 برد Abit (كه مارك خوبيه) 128 مگش هست 125 تومن, 256 مگش هست 145 تومن.
انتخاب با خودته.

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
سلام.
1-مي خواستم بدونم آيا ATI همه ي بازيها را اجرا مي كنه و به عبارتي سازگاري كامل داره؟ و اينكه درايورهاش كه مشكل نصب نداره؟(آخه مي گفتن قبلا درايوراش افتضاح بوده)
2-اينكه ميگن فلان چيز DirectX 9 را ساپرت مي كنه مگه مثلا MX440SE ساپرت نمي كنه؟ پس مزايايي اينا چيه؟
3-چرا شما اصلا حرفي از G4 Ti4600 يا G4 Ti4800 نميارين؟
اينا چنده؟
يا كدوم كارتها برابري مي كنه؟
(يادش بخير يك زماني آرزوي Ti4600 داشتم.)

ali206speed

Registered User
لایک‌ها
3
به نقل از MohammadR :
سلام.
1-مي خواستم بدونم آيا ATI همه ي بازيها را اجرا مي كنه و به عبارتي سازگاري كامل داره؟ و اينكه درايورهاش كه مشكل نصب نداره؟(آخه مي گفتن قبلا درايوراش افتضاح بوده)
2-اينكه ميگن فلان چيز DirectX 9 را ساپرت مي كنه مگه مثلا MX440SE ساپرت نمي كنه؟ پس مزايايي اينا چيه؟
اينا چنده؟
سلام محمد خان راستش من هم خودم دنبال كارت خوب هستم ولي اين كه ميگي كارت mx 440 se__ Direct x 9 رو ساپورت ميكنه يا نه بايد بگم كه نه اون زمان كه اين كارت بود خبري از DX 9 نبود كارتهايي كه DX 9 رو كامل ساپورت بكنن از Gefroce كه از مدل FX 5600 شروع ميشه تا FX 5950 و از ATI هم از 9600 به بالا تا 9800 كاملا ساپورت ميكنن

ali206speed

Registered User
لایک‌ها
3
به نقل از MohammadR :
سلام.
اينا چنده؟
من كوچيكتم شما خيلي با معرفتي از راهنمايي هات خيلي خيلي ممنونم راستش من بعد از اين همه دنگو فنگ فهميدم كه كارتي كه ورودي و تيونر داشته باشه و خودش هم قوي باشه بهترين انتخاب ATI 9000 pwer color هست كه هم كپچر كردنش قويه هم اينكه بازيارو خوب اجرا ميكنه مخصوصا pro evolution soccer 3 هم انكه قيمتش بد نيست 127000 تومن البته حدودي گفتم ولي به نظر من كه خيلي كارت خوبيه من جديدا كارتهارو با بازيه PES 3 امتحان ميكنم كه اين كارت واقعا خوب اين بازي رو اجرا ميكنه :happy:

ali206speed

Registered User
لایک‌ها
3
راستي اين كارتهاي ATI كه ورودي و تيونر دارن بهشون ميگن All in wonder كه بورد اين كارت رو خود شركت ATI ميزنه و همه ميتونن از نظر كيفيت خيالشون راحت باشه ميگم rammsetein ديگه از كارتهاي NVIDIA خسته شدم باور كن ATI خيلي بهتر مخصوصا اين كارتهاي ورودي دار كه بوردش هم واسه ATI هست ولي زير 9000 يه كم ضعيف اين 9000 كه گفتم 64 MB هست راستي ولي خيلي قويه اگه تونستي آمار اين كارت هم بگير ببين ارزش داره يا نه شرمندتم كه همش گير ميدما :D

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
به نقل از MohammadR :
سلام.
اينا چنده؟

1-كلا چيزي كه هست ATI با بعضيها بازيها كمي ممكنه مشكل پيدا كنه (بخاطر درايورهاش) اين عيب هميشگي كارتهاي ATI بوده خصوصا قديم تر ها كه افتضاح بود واقعاواما جديدا اين موضوع كمرنگ تر شده (اما كمابيش هست)
اينم بگم كه درايورهاشو دائم اپديت ميكنه و با اپديت معمولا اين مشكلا حل ميشن و يا خيلي از بازيها پچ مخصوص
ATI ميدن كه اين مشكلاتو حل كنه.اما در كل از نظر بدون كم باگ بودن و بيمشكلي كارتهاي NVIDIA از ATI هميشه مطمئن تر بودن.اما درحال حاضر هم با اينكه ATI ها از نظر سازگاري هنوز ممكنه مشكلاتي داشته باشن اما اين قابل حل هست و چيزي نيست كه خيلي بخواد نگران كننده باشه.

2-منظور ساپورت DirectX9 بصورت سخت افزاري هست.كه البته بازيهايي كه اينو لازم داشته باشن هنوز رايج نشدن.
اما تا ساله ديگه احتمالا اكثر بازيها ايونو لازم داشته باشن.(مثلا دوم 3)
و اينكه كارت MX440 و كلا سري Geforce 4 MX و Geforce 4 TI دايركت اكس 9 رو ساپورت نميكنن بصورت سخت افزاري.و همچنين ATI هاي قبل از Radeon 9500 Pro (اگه اشتباه نكرده باشم) هم دايركت اكس 9 ساپورت نيستن.
اين كارتها قبل از اومدن DirectX9 ساخته شدن و براي همينه كه ساپورتش نميكنن.

3-كلا سري TI سري خيلي قوي اي بود و هنوز هم هست و در مقابل مدلهاي رقيبش از ATI اينها معمولا بهتر بودن الان هم تنها مشكلشون اينه كه DX9 ساپورت نيستن براي بازيهاي آينده, و الي الان هم پرفرمنس خيلي بالايي دارن.
من قيمت روز همه اينها رو نميدونم.

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
به نقل از ali206speed :
راستي اين كارتهاي ATI كه ورودي و تيونر دارن بهشون ميگن All in wonder كه بورد اين كارت رو خود شركت ATI ميزنه و همه ميتونن از نظر كيفيت خيالشون راحت باشه ميگم rammsetein ديگه از كارتهاي NVIDIA خسته شدم باور كن ATI خيلي بهتر مخصوصا اين كارتهاي ورودي دار كه بوردش هم واسه ATI هست ولي زير 9000 يه كم ضعيف اين 9000 كه گفتم 64 MB هست راستي ولي خيلي قويه اگه تونستي آمار اين كارت هم بگير ببين ارزش داره يا نه شرمندتم كه همش گير ميدما :D

ببين فقط All In Wonder ها نيستن كه بردشون رو خود ATIميزنه.همه كارتهاي ATI معمولي هم برد خود ATI هم هست تو بازار.برد شركتهاي ديگه هم هست.
بردهاي خودش خوبه اما اينجورام افسانه اي نيست كه فكر كني.يعني بردهاي بعضي شركتهاي ديگه از برد اورجينال خود ATI بهتر و گرونتر هم داريم! (من خودم هر ATI تا بحال داشتم اورجينال بوده بردش)

در مورد All In Wonder ها همكه حسابش جداست ديگه خودت ميدوني گروني اينكارتها بخاطر همون TV Tuner و
Capture هست كه دارن و الي از نظر قدرت گرافيكي اين بسته داره به اينكه چه مدلي باشن! يعني Radeon 9000 يا هرچي ديگه باشن با يه Radeon 9000 ديگه كه معموليه و All In Wonder نيست هيچ فرقي نداره! (اينو حتما ميدوني اما خيليا ديدم كه نميدونن اينو)
بهرحال All In Wonder يه چيز چند كاره هست و قيمتشم بخاطر امكاناتش مناسبه.

ali206speed

Registered User
لایک‌ها
3
به نقل از rammstein_persia :
ببين فقط All In Wonder ها نيستن كه بردشون رو خود ATIميزنه.همه كارتهاي ATI معمولي هم برد خود ATI هم هست تو بازار.برد شركتهاي ديگه هم هست.
بردهاي خودش خوبه اما اينجورام افسانه اي نيست كه فكر كني.يعني بردهاي بعضي شركتهاي ديگه از برد اورجينال خود ATI بهتر و گرونتر هم داريم! (من خودم هر ATI تا بحال داشتم اورجينال بوده بردش)

در مورد All In Wonder ها همكه حسابش جداست ديگه خودت ميدوني گروني اينكارتها بخاطر همون TV Tuner و
Capture هست كه دارن و الي از نظر قدرت گرافيكي اين بسته داره به اينكه چه مدلي باشن! يعني Radeon 9000 يا هرچي ديگه باشن با يه Radeon 9000 ديگه كه معموليه و All In Wonder نيست هيچ فرقي نداره! (اينو حتما ميدوني اما خيليا ديدم كه نميدونن اينو)
بهرحال All In Wonder يه چيز چند كاره هست و قيمتشم بخاطر امكاناتش مناسبه.
ولي در كل ati 9000 چيزه بدي نميتونه باشه من خيلي از بازيهارو روش امتحان كردم ولي چون حرفي كه قبلا زدي رو من خيلي اثر گذاشته و من اگه اين كارت رو بگيرم ديگه بسمه و همين كه PES 3 رو مياره تا 1000 ساله ديگه هم حال ميده بعدشم ميرم دنباله يه كنسول كه خيالم راحت بشه :D

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
من كوچيكتم شما خيلي با معرفتي از راهنمايي هات خيلي خيلي ممنونم راستش من بعد از اين همه دنگو فنگ فهميدم كه كارتي كه ورودي و تيونر داشته باشه و خودش هم قوي باشه بهترين انتخاب ATI 9000 pwer color هست كه هم كپچر كردنش قويه هم اينكه بازيارو خوب اجرا ميكنه مخصوصا pro evolution soccer 3 هم انكه قيمتش بد نيست 127000 تومن البته حدودي گفتم ولي به نظر من كه خيلي كارت خوبيه من جديدا كارتهارو با بازيه PES 3 امتحان ميكنم كه اين كارت واقعا خوب اين بازي رو اجرا ميكنه
سلام.
شما اينو به من گفتين يا به rammstein_persia ؟
من كه هر چي فكر مي كنم مي بينم كاري نكردم!
به هر حال من همشه طرفدار بهترين هستم نه شركتي خاص!
اينكه آدم فقط بخواد از يك شركت بگيره به نظر من كار اشتباهيه. بايد ديد بهترين و مناسب ترين چيه؟
به هر حال ازتون ممنونم.
(من اگه بخوام بگيرم R9600 XT مييگرم كه در اين مدل از رقيبش بهتره!)
موفق باشيد و ممنون.

nochy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ببخشيد كارت nvidaGeForce MX 440خوب كارتيه يا بد كارتي :eek:

MohammadR

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
10
به نقل از nochy :
نظر منو بخواي اگه مي توني پول بذار حداقل Geforce 4 MX460 يا MX480 بگير.
اگه بازم ميتوني بذاري Ti4200 بگير!! :D
وگرنه Geforce FX 5200 يا همون MX440 را بگير.
موفق باشي. :lol:

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
به نقل از nochy :

×× خوبه آقا منم از همين دارم البته ناگفته نماند كه من حدود 8 ماهي فكر كنم بشه كه دارمش. الان خوب نميشه اون جنس رو گير آورد حد اقل من كه نديدم مگه اينكه مدل هاي بالاتر بگيري.

...
واقعا چه جوريه كه براي بازي آدم بره 170000 تا 400000 تومن بده :wacko: واقعا كه .

در ضمن به جاي اين همه پول براي كارت گرافيك, ميشه يه كارت گرافيك معمولي داشت و يك سي پي يو ي بالا.

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
به نقل از fireboy8766 :
در ضمن به جاي اين همه پول براي كارت گرافيك, ميشه يه كارت گرافيك معمولي داشت و يك سي پي يو ي بالا.
نه دوست عزيز.شما وقتي يه كارت گرافيكي ضعيف داشته باشي,حتي اگه قويترين CPU دنيا رو هم داشته باشي و بالاترين مقدار رم رو هم بگذاري اينها ابدا نميتونه ضعف كارت گرافيكت توي اجراي گيمها رو رو جبران كنه. ;)
هرچند داشتن CPU قوي و رم هم براي بازي موثره اما اولين و مهمترين چيز كارت گرافيك قوي خواهد بود.

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
به نقل از nochy :

زمان خودش كارت خوبي بود.(عالي نه, اما خوب بود با توجه قيمتش)
اما الان اگه ميخواي بخري..نه ديگه اين كارت ميشه گفت قديمي شده و قيمتشم هم خيلي افت كرده.
البته از خيلي كارتهاي همرده خودش اگه بخواي حساب كني بهتره (مثلا از ATI Radeon 7500 و به پايين كاملا بهتره)
بستگي داره بخواي چقدر هزينه كني و چقدر برات بازي كردن مهم باشه. ;)

nochy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
حالا با اين كارتي كه من دارم چه بازي هايي را نميشه اجرا كرد؟؟؟

fireboy

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
nvidaGeForce MX 440 الان چيزه خيلي مزخرفي شده اما من هنوز از اوني كه اون زمان گرفتم راضيم.
در ضمن دوست عزيز من گفتم كارت گرافي معمولي با سي پي يو بالا. :cool:

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
به نقل از nochy :
حالا با اين كارتي كه من دارم چه بازي هايي را نميشه اجرا كرد؟؟؟

چون منهم از همين كارت دارم جوابتو ميتونم بگم : خيلي از بازيهاي جديد رو اصلا نميتونه اجرا كنه.مثلا Prince Of persia و خيلي بازيهاي از يكسال پيش به بعد رو هم كند و ضعيف اجرا ميكنه.(تعداشون زياده)
كلا اين كارت ديگه عمرش تقريبا تموم شدست و از اين به بعد متاسفانه بايد در انتظار اينجور مشكلات باشي باهاش.

esimof

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سر GPU صحبت زياد شده.
مي‌خواستم بدونم كار بردسازهاي مختلف چطوره.
مثلا كارتهاي Gainward هميشه با GPU مشابه نسبت به ديگر بردسازها قيمت كمتري دارند.
مي‌خواهم بدونم GPU ها بهترين عملكردشون روي كدام بردهاست.

rammstein_persia

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
به نقل از esimof :
سر GPU صحبت زياد شده.
مي‌خواستم بدونم كار بردسازهاي مختلف چطوره.
مثلا كارتهاي Gainward هميشه با GPU مشابه نسبت به ديگر بردسازها قيمت كمتري دارند.
مي‌خواهم بدونم GPU ها بهترين عملكردشون روي كدام بردهاست.

سوال مشكلي هست و نميشه كلي جواب داد.
اما در كل يك سري شركتها هستن كه بردهاشون هميشه خوب و با طراحي با دقت هست و از اون جمله :
Gigabyte
Asus
Soltec
MSI
Gainward
و چند مارك ديگه.
Gainward جزو بردهاي خوب هست ولي معمولا بردهاي 4 شركت بالايي با كيفيت تر هستن (و گرونتر)

و يك سري شركتها هستن كه بردهاشون معمولا خيلي ارزونتره و طراحي ضعيفي دارن با استفاده از ارزونترين قطعات جانبي و فنهاي بيكيفيت و تست خيلي ضعيف (شركتهاي چيني) از جمله :
Pine
Volcano
و كلي ماركهاي جورواجور و بعضا No-name دديگه.
بي كيفيتي اينها حتي با نگاه كردن هم مشخصه.

بالا