منتخب بازارچه

برگزیده های پرشین تولز

autonine

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
13 نوامبر 2018
نوشته‌ها
1
لایک‌ها
0
سن
56
برای همه ما پیش آمده که در زمان خرید و فروش اتوموبیل بخواهیم کسی را همراه خود داشته باشیم تا از لحاظ فنی اطلاعاتی داشته باشد تا انتخاب بهتری داشته باشیم.

البته خدمات متفاوتی در سطح شهر در اختیار شهروندان قرار گرفته که به آن ها کمک می کند با دید بازتری اتوموبیل مد نظر خود را خریداری نمایند.

خدماتی مثل معاینه فنی برای خودروهای دست دوم که البته ارزش واقعی خودرو را تعیین نمی کند. هدف ما از این مقاله تعریف و در اختیار گذاشتن خدمات است که توسط آن شهروندان عزیز می توانند به بررسی کامل خودرو از لحاظ فنی، بدنه و موتور ماشین به منظور تعیین میزان سلامت خودرو و ارزش واقعی آن دست یابند این موضوع حتی در مورد خودرو های صفر هم صدق می کند.

قصد دارد برای رفاه حال خریداران خودرو و همچنین انتخاب دقیق تر آن ها خدمات کارشناس خودرو در محل را در اختیار شهروندان بگذارد تا شما بتوانید از طریق اپلیکشن اُتوناین در هر جایی که هستید درخواست کارشناس خودرو دهید تا در سریع ترین زمان در محل حاضر شود.


ضرورت کارشناسی خودرو
شاید تجربه خرید خودرویی را داشته اید یا از آشنایان خود شنیده اید که یک اتوموبیل با ظاهر و بدنه ای کاملا سالم خریداری کرده اند اما بعد از چند وقت دائم در تعمیرگاه بوده است دلیل آن هم عدم شناخت به موتور و سلامت فنی ماشین است. شما می توانید با کمک گرفتن از یک کارشانس خودرو مانع ضررهای مالی شوید. شاید خودرو مد نظرتان از لحاظ ظاهری کاملا سالم باشد اما از لحلظ فنی ایراداتی داشته باشد و از دید شما پنهان باشد.

مثلا شاید فروشنده، کیلومتر شمار خودرو را دست کاری کرده باشد تا میزان مسافت طی شده کمتری را به شما نشان دهد، گاهی این کار به قدری زیرکانه و دقیق انجام شده که فقط یک کارشناس خودرو می تواند به آن پی ببرد .

کمک گرفتن از یک تعمیرکار و کارشناس متبحر و با تجربه می تواند شما را از ایرادات و هزینه های احتمالی آن در آینده مطلع کند

در ایران صنعت تعمیر و بازسازی خودرو بسیار پیشرفت کرده است و فعالان این حوزه بسیار در کار خود متبحر هستند. مثلا اگر شخصی بخواهد ماشینی خریداری کند که آسیب دیده باشد اما از چندین نقطه آسیب دیده باشد ارزش بیشتری نسبت به خودرویی دارد که رنگ شده است زیرا معتقدند که با این کار ایراد ماشین را مخفی کرده اند. یا خودرویی که در یک سانحه دچار آسیب بدنه شده باشد دیگر آن استحکام اولیه را ندارد مگر آنکه آن قسمت از خودرو به طور کامل تعویض گردد که همه این موارد نیازمند یک کارشناس خودرو می باشد.

کارشناسی بدنه خودرو
کارشناسی بدنه خودرو از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است زیرا به هر نوع خوردگی، تغییر شکل یا دفرمه شدن، رنگ شدگی، تعویض و یا زنگ زدگی در قطعات می پردازد که نقش بسزایی در تعیین قیمت خودرو دارد. در صورتی که خودرویی در یک تصادف دچار آسیب شده باشد و تغییر ظاهر داده باشد طبیعتا از استحکام اولیه برخوردار نخواهد بود مگر اینکه قطعه یا بخش آسیب دیده تعویض شده باشد. کارشناسی بدنه خودرو خود شامل سه بخش می‌ باشد که عبارتست از:

  • بررسی شاسی و ستون‌های خودرو

  • بررسی رنگ شدگی بدنه خودرو

  • بررسی تعویض قطعات بدنه خودرو
 
Last edited by a moderator:

aslanzade

کاربر تازه وارد
تاریخ عضویت
21 آگوست 2019
نوشته‌ها
3
لایک‌ها
2
سن
32
محل سکونت
تهران
کارشناس خودرو در محل باید تمام این کارها را انجام دهد

مرحله اول : کارشناسی رنگ و بدنه خودرو

۱- بررسی شاسی و ستون های خودرو
یکی از بخش های مهم در فرأیند کارشناسی خودرو بررسی شاسی و ستون های آن است که اگر خودرو در این بخش ها دچار آسیب باشد باید از خرید این خودرو خودداری کنید چون از استحکام پایینی برخوردار بوده و افت قیمت شدیدی به علت کارایی پایین خواهد داشت.
تنها کارشناسان متخصص و مجرب قادر به تشخیص ایرادات مربوط به شاسی و ستون ها هستند و لازم است حتما قبل از خرید خودرو با کارشناسان مجرب مشورت نمایید.
۲- بررسی رنگ شدگی بدنه خودرو
با توجه به این که صافکاری و نقاشی خودرو با مهارت بالایی ممکن است انجام شود بررسی رنگ شدگی بدنه خودرو با دقت و تجربه و تخصص بالایی قابل انجام خواهد بود. با بهره گیری از جدیدتری دستگاه های تست رنگ دیجیتال و آنالوگ خودرو را از نظر رنگ بررسی کرده و در گزارش کارشناسی به طور دقیق نتایج را ارائه می نمایند.
۳- بررسی تعویض قطعات بدنه خودرو
معمولا یکی از چالش های مهم کارشناسی خودرو بررسی و شناسایی قطعات تعویض شده است زیرا ممکن است قطعه تعویض شده از یک ماشین هم مدل دیگر جایگزین شده باشد و و ضخامت و رنگ برابری با قطعه اصلی داشته باشد.اگر قسمتی از بدنه آسیب دیده باشد و منجر به تعویض قطعه گردد این موضوع موجب کاهش چشم گیری در قیمت خودرو می گردد.


مرحله دوم : کارشناسی فنی خودرو

یکی از مهم ترین بخش های کارشناسی خودرو آزمون سلامت فنی و موتور هست که نیازمند این هست که کارشناس اطلاعات به روز در حوزه مکانیک خودرو داشته باشد و بتواند مشکلات فنی را در مورد هرگونه صدا و لرزش شرح دهد و در گزارش درج نماید که این فرآیند شامل مراحل زیر می باشد:
۱- آزمون سلامت موتور
مهم ترین و اصلی ترین بخش خودرو ، موتور است بنابراین کارشناسی دقیق موتور دارای درجه حساسیت و اهمیت بالایی می باشد.ممکن است هنگام فروش خودروهایی که مشکل موتوری دارند از ترفندهایی برای حل کوتاه مدت مشکلاتی مثل روغن سوزی، مشکل پیستون و مواردی از این قبیل استفاده نمایند بنابراین اگر بدون استفاده از تجربه کارشناسان خودرو زبده خودرویی را که دارای چنین مشکلاتی است خریداری کنید، ضرر زیادی را متحمل خواهید شدید.
۲ – آزمون سلامت گیربکس
با توجه به این که اگر گیربکس خودرو کارکرد صحیحی نداشته باشد می تواند خسارت های زیادی از جمله بالا رفتن مصرف سوخت و هزینه های دیگری را ایجاد نماید، لازم است کارشناس خودرو بررسی دقیقی در این بخش داشته باشد.
۳- آزمون سلامت جلوبندی
یکی از مراحل مهم در کارشناسی برای خرید خودرو، سیستم جلوبندی سالم می باشد چون موجب رانندگی بهتر شده و اگر جلوبندی دارای نقص فنی باشد، موجب ساییدگی و فرسودگی زودرس لاستیک های خودرو شما می شود و ایمنی سرنشینان را کاهش می دهد.


مرحله سوم : تست دیاگ در کارشناسی خودرو
کارشناس مجرب دستگاه دیاگ را جهت بررسی اطلاعاتی مانند میزان مسافت طی شده، باز شدن ایربگ ها و میزان مصرف سوخت به کامپیوتر خودرو متصل می کنند و این دستگاه بیشتر در تشخیص سلامتی ایمنی خودرو مانند کیسه های هوا،ترمزها و سیستم ایمنی کاربرد دارد.اطلاعات کامل در مورد دستگاه دیاگ خودرو را اینجا


مرحله چهارم : تست آپشن و تجهیزات جانبی
آپشن های متفاوت در تعیین قیمت خودروهای صفر و کارکرده تاثیر گذار بوده و ارزیابی این بخش با توجه به فناوری های به کار رفته در هر مدل خودرو می باشد .


مرحله پنجم : ارائه گزارش و ضمانت نامه معتبر
یکی از موارد مهمی که در گزارش کارشناسی خودرو شما درج می شود شماره شاسی خودرو است و این کار به خریدار کمک می کند که اگر فروشنده در فاصله کارشناسی خودرو تا تعویض پلاک خودرو را تعویض کرد، ازین موضوع مطلع گردد.


علاوه بر اطلاعات صفحه آمپر،بررسی فرمان خودرو، کیلومتر ماشین از موارد مهمی هست که حتی اگر دستکاری شده باشد بایستی مورد بررسی قرار گرفته و در گزارش کارشناسی ثبت گردد و تمامی بخش های دیگر شامل سنسورها، داشبورد،چراغ ها و صندلی ها باید کاملا چک شود و گزارش گردد
 
Last edited by a moderator:
بالا