برگزیده های پرشین تولز

کار و زندگی در نیویورک

brothrhood2

Registered User
لایک‌ها
17
سلام دوستان ...
میخاستم بدونم که اوضاع کار در نیویورک چطوری هست ؟
کسی اطلاعاتی داره ؟

اگر بطلبه :D خرداد امسال گوش شیطون کر :D میخام برم دیگه هم بر نمیگردیم اگر خدا بخاد :D.

کسی هست که بخاد اون موقع ها بره ؟

lildude

Registered User
لایک‌ها
1,449
درود،

آب و هواش خوبه.

Using Tapatalk

hashem2050

Registered User
لایک‌ها
246
ببین برای کار تو نیویورک و ... باید اینا رو بگی
تحصیلات؟رشته؟
تخصص؟
زبان؟
چه کاری ؟
کاری که میخوای رو بگو اگه نمیخوای بگی بهت بگم تو نیویورک چند درصد میتونی پیدا کنی و حقوقش چقدره
مثلا کار تو رستوران و کافه و ...ساعت 10 دلار داره تا به بلا بستگی به کارش داره و کارت و .... و نشون نمیده چقدر هیت بعضی اوقات زیاد و بعضی اوقات هیچی ولی اینجور کارا پیدا میشه
ولی برای کارایی که نیاز به تخصص و ... داره باید بدویی و یا کاری کنی که از بقیه سرتر باشی و .... باز بستگی به کارش داره و خودت

managermd

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
232

chance

Registered User
لایک‌ها
119
سلام دوستان ...
میخاستم بدونم که اوضاع کار در نیویورک چطوری هست ؟
کسی اطلاعاتی داره ؟

اگر بطلبه :D خرداد امسال گوش شیطون کر :D میخام برم دیگه هم بر نمیگردیم اگر خدا بخاد :D.

کسی هست که بخاد اون موقع ها بره ؟

ای شیطون داری فیلمبردار میشی ؟ :lol:

از اونجایی که یک سری گفتند که چرا اینقدر فاز منفی میدی :

نیویورک بهترین جا برای ایرانیاست یعنی وقتی یه ایرانی وارد میشه فورا ازش درخواست کار میکنن و در عرض 5 دقیقه گرین کارتش رو صادر میکنن بعدم خیلی خوبه اونجا دیگه ایرانیا خیلی هستن
کار فراوونه یه ایرانی که وارد میشه تو فرودگاه براش جشن ورود میگیرن همینا دیگه راستی از اونجا که یکی از راهنمایان پی تی هر جا رو که گیرش اومد گفت برید با دختراش ازدواج کنید تا اقامت بگیرید حالا دیگه اینجا اونجوری نیست که . اینجا دختراش میفهمن ایرانی هستی خود به خود عاشق میشن
یه کلابم تازه وا شده (اشاره به کامبیز)

الان فاز مثبت شد ؟

برای اینکه به جرم اسپم اعدام نشیم :

شما اول میری بعد میپرسی کار هست ؟:D

takesh

Registered User
لایک‌ها
4,325
دادا جون عزیزت رفتی بیا دوباره پست بزن ببینیم می ارزه بقیه عمر مسخره مون رو تو کف نیویورک باشیم یا نه

brothrhood2

Registered User
لایک‌ها
17
یریچ جو گیر نشین بابا :D

من تازه میخام خرداد با یک گروه فیلم برداری برم ...

حالا ببینیم اگر اونا انگشت نگاری نشم خیلی خوبه ...

نیویورک شهر بزرگی هست ولی اینو مطمعا هستم که کار هایه ساده (رستوران و .. ) پیدا میشه تو خود ایران هم بخایی کار ساده انجام بدی با ماهی 300/400 حقوق همه جا پیدا میشه و فقط روزنامه رو باز کن ...
ما هم که میخاییم بریم دانشگاه پس فکر کنم داستان ما اینطوری باشه که برم اونجا 1 ماهی قاچاق زندگی کنم و بعد درخاست بدم البته باید اونجا کاری کنم که مثلا اگر بیام تو ایران به ...... برم ...

حالا ببینیم چی میشه ...

همه یک ایشا الله بگین ما بریم نیویورک

matgogoia

همکار بازنشسته
لایک‌ها
4,006
دوست عزیز دیروز هم تاپیکتون رو در مورد مسافرت به ایالات متحده خوندم
به عنوان پیشنهاد بهتون میگم یک سری مسائل رو ساده اگارانه بهشون نگاه نکنید - امریکا کشوری نیست که به سادگی بشه بهش رفت و بعد هم روال عادی زندگی رو شروع کرد (کشورهای دیگه شاید ولی امریکا سخت گیری به شدت زیاده)

ضمن اینکه نیویورک یکی از گرانقیمت ترین شهرهای دنیاست که زندگی برای کسی که داره ریال از اینجا با خودش میبره بسیار سخته و پیشنهادم اینه که اگر به هر طریق موفق شدید برسید امریکا ابتدا از شهرهای ارزون تر مثل دالاس - آستین و یا کلا شهرهای جنوبی شروع کنید و بعد به فکر مناطق گرونقیمت تر بیافتید

miladsw

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
با سلام به همه چرا این تاپیک خاک میخوره ؟ بابا کمی فعال باشین بذارین هم مردم استفاده کنن هم خودمون حالا من خودم شروع میکنم
من فوق لیسانس نرم افزار کامپیوتر هستم تخصصم هم برنامه نویسی c# هست
زبان در حد عالی
ولی بودجه برای بردن کمه مثلا حداکثر 7000 دلار. میخوام از اولین روزی که رفتم نیویورک دنبال کار بگردم.
به نظر شما با مدرک آِ تی کار خوب پیدا میشه یا نرم افزار کامپیوتر؟
اگر اونجا بخام بعد از دو سه ماه کار کردن ماشین بگیر حق بیمه ش چقدر میشه؟
من خودم کم مصرف هستم خخخخ نگاهی به قیمت های خوراکی ها انداختم به نظر خودم ماهی به 150 دلار نمیرسه خوراک
کمترین اجاه خونه در منهتن چقدره؟
ممنون میشم جواب بدید

marco250

Registered User
لایک‌ها
340
با سلام به همه چرا این تاپیک خاک میخوره ؟ بابا کمی فعال باشین بذارین هم مردم استفاده کنن هم خودمون حالا من خودم شروع میکنم
من فوق لیسانس نرم افزار کامپیوتر هستم تخصصم هم برنامه نویسی c# هست
زبان در حد عالی
ولی بودجه برای بردن کمه مثلا حداکثر 7000 دلار. میخوام از اولین روزی که رفتم نیویورک دنبال کار بگردم.
به نظر شما با مدرک آِ تی کار خوب پیدا میشه یا نرم افزار کامپیوتر؟
اگر اونجا بخام بعد از دو سه ماه کار کردن ماشین بگیر حق بیمه ش چقدر میشه؟
من خودم کم مصرف هستم خخخخ نگاهی به قیمت های خوراکی ها انداختم به نظر خودم ماهی به 150 دلار نمیرسه خوراک
کمترین اجاه خونه در منهتن چقدره؟
ممنون میشم جواب بدید
شما که تحصیلات کامپیوتر دارید و زبانتان در حد عالی است ، اومدید در انجمن فارسی زبان دنبال جواب سئوالاتتان می گردید ؟؟

برای اطلاعات در زمینه کار :
www.indeed.com
www.monster.com

برای اطلاعات اجاره مسکن :
www.zillow.com
www.trulia.com

برای اطلاعات در مورد بیمه خودرو :
www.statefarm.com
www.Geiko.com

در ضمن خرید ماشین در سال اول ، بدترین تصمیم برای یک تازه وارد به نیویورکه.

saeedboy68

Registered User
لایک‌ها
254
آخرین فعالیت brothrhood2:
‏11 جولای 2013

4505.jpg

miladsw

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
شما که تحصیلات کامپیوتر دارید و زبانتان در حد عالی است ، اومدید در انجمن فارسی زبان دنبال جواب سئوالاتتان می گردید ؟؟

برای اطلاعات در زمینه کار :
www.indeed.com
www.monster.com

برای اطلاعات اجاره مسکن :
www.zillow.com
www.trulia.com

برای اطلاعات در مورد بیمه خودرو :
www.statefarm.com
www.Geiko.com

در ضمن خرید ماشین در سال اول ، بدترین تصمیم برای یک تازه وارد به نیویورکه.
خیلی ممنون. هدفم از گشتن سایت های فارسی اینه که اگه کسی تو نیویورک باشه یا رفته برگشته و غیره... ازش تجربه بگیرم.
اجاره داخل منهتن پایین تر از 1000 نداره ولی تو شمال بروکلین و آستوریا(نمیدونم اسم دقیقشو طبق گوگل مپ میگم) هست حدود 500 تا 800
درباره ماشین هم با شما موافقم. (برای راهنمایی پرسیدم)
با تحقیق های خودم + لینک های شما این جمع بندی رو کردم که اگر کسی مثلا ماهانه 3200(کف درآمد) دلار درآمد داشته باشه با کسر 30 درصد مالیات که میمونه تقریبا 2200 زندگی مجردی به خوبی میچرخه تازه پس انداز هم میشه کرد با پس انداز 1000 دلار در ما شما میتونید 2 ساله ماشین اسپورتیج بخرید صفرشو اینو بگم که با 5000 دلار میتونید مورانو 2008 بگیرید.
2200 - 1000 = 1200
1000 پس انداز رو میگم
از 1200 . 700 اجاره 500 هم خوراک پوشاک اگه از نظر خوراک کم مصرف باشد میتونید با دو ماه پس انداز با خرج خوراک موبایل سامسونگ اج 6 بخرید.
به نظرم خیلی به صرفه است زندگی در نیو یورک اگه دوستان نظری دارند درباره برنامه ریزی من بیان کنند تا اشتباههارو اصلاح کنم ممنون

marco250

Registered User
لایک‌ها
340
خیلی ممنون. هدفم از گشتن سایت های فارسی اینه که اگه کسی تو نیویورک باشه یا رفته برگشته و غیره... ازش تجربه بگیرم.
اجاره داخل منهتن پایین تر از 1000 نداره ولی تو شمال بروکلین و آستوریا(نمیدونم اسم دقیقشو طبق گوگل مپ میگم) هست حدود 500 تا 800
درباره ماشین هم با شما موافقم. (برای راهنمایی پرسیدم)
با تحقیق های خودم + لینک های شما این جمع بندی رو کردم که اگر کسی مثلا ماهانه 3200(کف درآمد) دلار درآمد داشته باشه با کسر 30 درصد مالیات که میمونه تقریبا 2200 زندگی مجردی به خوبی میچرخه تازه پس انداز هم میشه کرد با پس انداز 1000 دلار در ما شما میتونید 2 ساله ماشین اسپورتیج بخرید صفرشو اینو بگم که با 5000 دلار میتونید مورانو 2008 بگیرید.
2200 - 1000 = 1200
1000 پس انداز رو میگم
از 1200 . 700 اجاره 500 هم خوراک پوشاک اگه از نظر خوراک کم مصرف باشد میتونید با دو ماه پس انداز با خرج خوراک موبایل سامسونگ اج 6 بخرید.
به نظرم خیلی به صرفه است زندگی در نیو یورک اگه دوستان نظری دارند درباره برنامه ریزی من بیان کنند تا اشتباههارو اصلاح کنم ممنون
از سایت زیر هم می تونی کمک بگیری.
با وارد کردن zip code یا اسم شهر یک سری اطلاعات مثل آب و هوا ، میزان جرم وجنایت و ... پیدا کنی.
www.areavibes.com

تو آمریکا انقدر دیلهای زیاد رو برندهای مطرح خودرو وجود داره که دیگه کسی دنبال اشغالهای کره ای نیست.

miladsw

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
از سایت زیر هم می تونی کمک بگیری.
با وارد کردن zip code یا اسم شهر یک سری اطلاعات مثل آب و هوا ، میزان جرم وجنایت و ... پیدا کنی.
www.areavibes.com

تو آمریکا انقدر دیلهای زیاد رو برندهای مطرح خودرو وجود داره که دیگه کسی دنبال اشغالهای کره ای نیست.
اره بابا بهترین ماشینو میتوان با حقوق 3 ماه خرید.
حالا من برندی رو گفتم که خیلی از مردم ایران تو کفش هستن
قیمت dodge challenger 4000 دلار
پورشه 911 توربو اس که تو ایران فکر کنم 1 میلیاردو خرده ایه که با 1000 سال کار کردن نمیتوان خرید تو نیویورک میتوان درطی 3 یا 4 سال خرید
درباره خونه هم بهترین جای منهتن البته آپارتمان از 250000 بگیر برو بالا
اونجا هیچ چیز رویا نیست.
الان پدر من تو عراق (شرکت ایرانیه) کارمیکنه ماهی 1000 دلار الان 5 ماه ندادن هنوز حقوقشو

mehrdadkey2

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
دوستان کسی در خصوص هزینه های اجاره یک اتاق تو نیویورک منهتن اطلاعاتی اگه داره ممنون میشم ارائه بده.

بالا