برگزیده های پرشین تولز

کالبدشکافی Task Manager! حرفه ای ها لطفاً پاسخ دهند.

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
درود
من یه پرسش هایی درباره تسک منیجر دارم که جواب بعضیهاشو می تونم حدس بزنم. اما میخوام به طور علمی و دقیق بدونم.

اولیش اینه:
PF چی هست و چه رابطه ای با رم داره؟ آیا عدد PF هر چی بیشتر باشه بهتره یا کمتر؟
خیلی ممنون

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
مخفف page file هست.

CZed

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
درود
من یه پرسش هایی درباره تسک منیجر دارم که جواب بعضیهاشو می تونم حدس بزنم. اما میخوام به طور علمی و دقیق بدونم.

اولیش اینه:
PF چی هست و چه رابطه ای با رم داره؟ آیا عدد PF هر چی بیشتر باشه بهتره یا کمتر؟
خیلی ممنون

برای اینکه بدونی page file چیه اول باید بدونی که مفهوم Virtual Memory چیه. توی ویندوزهای 32 بیتی، هر برنامه ای، مستقل از اینکه سیستم چقدر حافظه داره، فکر میکنه که 2^32 یا 4GB حافظه در اختیار داره. یعنی فضای آدرسش 32بیتیه. از اونجایی که معمولا روی سیستم ها اینقدر حافظه واقعی نیست، به این حافظه میگیم حافظه مجازی (البته اینی که گفتم تعریف دقیقش نیست!).
page file این فایده رو داره که برنامه هایی که زیاد استفاده نمیشن ( و البته در حال اجرا هستن، ولی زیاد فعال نیستن) رو از حافظه واقعی خارج میکنیم و میریزمشون توی حافظه مجازی روی هارد دیسک. اینطوری حافظه برای برنامه های فعالتر خالی میشه. معمولا این فایل c:\pagefile.sys هست.
معمولا پیشنهاد میشه که تنظیمهای pf رو دست نزنین چون خود ویندوز خوب تنظیمش میکنه. کلا اینطوری که 1.5 برابر حافظه واقعی باید باشه. اون سیستم هایی که حافظه زیادی دارن، نیازشون به pf گنده کمتره.
اینجا به طور خلاصه در باره pagefile حرف زده. اگه بیشتر میخوای بدونی باید کتابهای مربوط به سیستم عامل رو بخونی.

بالا