برگزیده های پرشین تولز

کامپیوتر من تا بالا بیاد ده بار رستارت میکنه. چرا؟

yehnafar

Registered User
لایک‌ها
0
اقا سلام

کامپوتر من چند وقتیه یه گیر عجیب پیدا کرده و اون این که ه ر دفعه که می خوام روشنش کنم تا بالا بیاد حدود 10 بار خد به خود رستارت میشه. رستاترت شدنش هم از وقتی شروع میشه اتفاق می افته تا زمانی که صفحه لوگین میاد و حتی زمانی که لوگین میکنی.

یعنی مثلا دفعه ول بلافاصله بعد از روشن شدن کامپیوتر رستارت میشه. دفعه دوم یه دقیقه باعد از بوت شدن دستگاه.

کسی میتونه حدش بزنه علتش چیه دقیقا؟

می ترسم سی پی یوم در دراز مدت یه چیزیش بشه. :( :(
جون من اگ چیزی به ذنتون میرسه راهنمایی کنید. :wacko: :(

live for what?

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
374
ممکنه اشکال Ram یا Windows باشه
اما احتمال زیاد اشکال Power هست!

gameron

Registered User
لایک‌ها
4
اول از همه ويندوز رو عوض كن تا مطمئن بشي مشكلت نرم افزاري نيست !!!
اگه حل نشد يكي از قطعات سيستمت بدون كه با بقبه Match نيست
يه پاور ديگه بنداز اگه درست نشد يه رم ديگه بنداز يا حتي يه گرافيك ديگه ...
معلوم ميشه مشكلت از كجاست
اما اينم بگم اگه مشكلت سخت افزاريه مادريردت همچين جالب نيست چون با هر قطعه اي سازگار نيست

esmigel

Registered User
لایک‌ها
417
اول ويندوز عوض كن...اكه مشكل باز بعد چند روز بيش اومد شك نكن كه ويروس گرفتي...ROSE.EXE

Mammads

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اقا سلام

یعنی مثلا دفعه ول بلافاصله بعد از روشن شدن کامپیوتر رستارت میشه. دفعه دوم یه دقیقه باعد از بوت شدن دستگاه.

. :wacko: :(

خوب آقا اصلا با ویندوز ربطی‌ نداره رم رو عوض کن یا حد عقل اگه 2 تا رم داری یکیشو در بیار اگه هم پاور دم دست داری عوض کن این مشکل خلاصه باید سعی‌ و خطا کنی‌ تا ببینی‌ اشکال دقیق از کدوم قطعه هست شاید هم از مادر برد باشه

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
همه اين جوابها، احتمالات رو ميگه و احتمالاً هيچ كدومشون رو هم خودت نمي توني امتحان كني. من مشكل مشابه شما رو داشتم (البته فقط روزي 10 بار ريستارت مي شد نه يك ساعتي ده بار) و همه ميگفتن اينو عوض كن اونو عوض كن من هم كه قطعه يدكيشونو نداشتم. آخرش رفتم شركت كامپيوتري سر كوچه، اول پاور رو عوض كرد، مشكل حل نشد، بعد رم رو عوض كرد مشكل حل شد. البته ممكنه مشكل شما از كارت گرافيك يا حتي Fan سي پي يو باشه.

فكر مي كنم تنها راه شما هم همين باشه كه يا خودت قطعات رو يكي يكي عوض كني، يا بدي يه نفر برات همين كارو بكنه. فقط هر جور كه عمل كني، قطعاً بين 15 تا 55 تومن تو خرج خواهي افتاد.

در ضمن اگر اين مشكل، هميشگي نيست و فقط گاهي اتفاق مي افته (مشابه مورد من) بايد با طرف قرار بگذاري كه قطعات رو يكي يكي تعويض كنه، شما ببري خونه تست كني، اگه حل نشده بود براش پس بياري (با يه مقدار كسر قيمت) و بعد يه قطعه ديگه رو تعويض كني. خودم مجبور شدم همين كارو بكنم. اول 16 تومن گرفت پاور رو عوض كرد، درست نشد، بعد گفت كه رم 512 قيمتش 53 تومنه و با كسر 16 تومن، بايد 37 تومن ديگه ميدادم. پول رو دادم پاور رو برداشت و رم رو عوض كرد مشكل حل شد.

gameron

Registered User
لایک‌ها
4
همه اين جوابها، احتمالات رو ميگه و احتمالاً هيچ كدومشون رو هم خودت نمي توني امتحان كني. من مشكل مشابه شما رو داشتم (البته فقط روزي 10 بار ريستارت مي شد نه يك ساعتي ده بار) و همه ميگفتن اينو عوض كن اونو عوض كن من هم كه قطعه يدكيشونو نداشتم. آخرش رفتم شركت كامپيوتري سر كوچه، اول پاور رو عوض كرد، مشكل حل نشد، بعد رم رو عوض كرد مشكل حل شد. البته ممكنه مشكل شما از كارت گرافيك يا حتي Fan سي پي يو باشه.

فكر مي كنم تنها راه شما هم همين باشه كه يا خودت قطعات رو يكي يكي عوض كني، يا بدي يه نفر برات همين كارو بكنه. فقط هر جور كه عمل كني، قطعاً بين 15 تا 55 تومن تو خرج خواهي افتاد.

در ضمن اگر اين مشكل، هميشگي نيست و فقط گاهي اتفاق مي افته (مشابه مورد من) بايد با طرف قرار بگذاري كه قطعات رو يكي يكي تعويض كنه، شما ببري خونه تست كني، اگه حل نشده بود براش پس بياري (با يه مقدار كسر قيمت) و بعد يه قطعه ديگه رو تعويض كني. خودم مجبور شدم همين كارو بكنم. اول 16 تومن گرفت پاور رو عوض كرد، درست نشد، بعد گفت كه رم 512 قيمتش 53 تومنه و با كسر 16 تومن، بايد 37 تومن ديگه ميدادم. پول رو دادم پاور رو برداشت و رم رو عوض كرد مشكل حل شد.
حتما با اين راه كه جواد گفت مشكلت حل ميشه ...
اين مشكل فقط به خاطر ست نبودن قطعاتت با هم هست
شايد هم به خاطر نيم سوز بودن يه قطعه

بالا