برگزیده های پرشین تولز

کانال یوتیوب , فارسی یا انگلیسی؟

GamesWorld

کاربر فعال ارزهای دیجیتال
فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,707
سلام دوستان
در حال تحقیق و بررسی برای راه اندازی کانال یوتیوب هستم
هنوز موضوعی رو انتخاب نکردم , هرچی دردسر کمتر بهتر :D
منتها فعلا دارم به نکته مهمتری فکر میکنم , زبان !

فارسی یا انگلیسی ؟ مسئله این است

من را با نظرات ارزشمند خود مستفیض کنید:cool:

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,232
دوستمون کاربر @helpmasteri یه مدت پیگیر همچین حرکتی بودن..

MixMkv

Registered User
لایک‌ها
137
پیشنهاد من کانال فارسی هست, در انگلیسی رقابت بسیار زیاد است و برای رسیدن به بهترین حالتش حداقل 5-6 سال ویدیوهای با محتوی قوی و باکیفیت باید تولید کنید. چون توی هر زمینه ای بخواهید ویدیو بسازید چنین کانال قوی در حال فعالیت هستند و باید با انها رقابت کنید!
اما در وب فارسی چون همه توی اینستا ویدیو میسازن, رقبای زیادی توی یوتیوب ندارید و میتوانید خوب رشد کنید.
باز هم بیشتر تحقیق کنید......

GamesWorld

فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,707
هنوز هستم دنبال مکان و تجهیزاتشم D:
رفیق سخت میگیریا! مکان و تجهیزات نمیخواد , برای استارت , تجهیزات گوشی موبایلت , مکان هم یه گوشه از اتاقت :D
نهایت باید یه میکروفون بخری که اونم از این یقه ای ها برای شروع کفایت میکنه

پیشنهاد من کانال فارسی هست, در انگلیسی رقابت بسیار زیاد است و برای رسیدن به بهترین حالتش حداقل 5-6 سال ویدیوهای با محتوی قوی و باکیفیت باید تولید کنید. چون توی هر زمینه ای بخواهید ویدیو بسازید چنین کانال قوی در حال فعالیت هستند و باید با انها رقابت کنید!
اما در وب فارسی چون همه توی اینستا ویدیو میسازن, رقبای زیادی توی یوتیوب ندارید و میتوانید خوب رشد کنید.
باز هم بیشتر تحقیق کنید......
اتفاقا امروز به همین فکر میکردم , وقتی شما وارد یوتیوب میشی در بین چند صد ویدئویی که در صفحه اصلی هست حتی یه کانال تازه پا با ساب زیر 2 هزار نیست
همه ویدئوها مربوط به کانال هایی با ساب بالای حداقل 6-7 هزار هست

داشتم به فکر میکردم با این تفاسیر یه کانال تازه پا چطور میتونه رشد کنه !!

ولی تو این مدت که تحقیق کردم یه چیز در همه یوتیوبرها مشترک بوده ولی اکثرا نمیدونن علتش چی بوده , و اون این بوده که در یک بازه زمانی در طول فعالیتشون یهو کانال رشد عحیبی پیدا کرده , مثلا تا 5 ماه بازدیدها 400-500 تا بوده یهو از ماه ششم رشد کرده و رسیده به 2000-3000

MixMkv

Registered User
لایک‌ها
137
رفیق سخت میگیریا! مکان و تجهیزات نمیخواد , برای استارت , تجهیزات گوشی موبایلت , مکان هم یه گوشه از اتاقت :D

اتفاقا امروز به همین فکر میکردم , وقتی شما وارد یوتیوب میشی در بین چند صد ویدئویی که در صفحه اصلی هست حتی یه کانال تازه پا با ساب زیر 2 هزار نیست
همه ویدئوها مربوط به کانال هایی با ساب بالای حداقل 6-7 هزار هست

داشتم به فکر میکردم با این تفاسیر یه کانال تازه پا چطور میتونه رشد کنه !!

ولی تو این مدت که تحقیق کردم یه چیز در همه یوتیوبرها مشترک بوده ولی اکثرا نمیدونن علتش چی بوده , و اون این بوده که در یک بازه زمانی در طول فعالیتشون یهو کانال رشد عحیبی پیدا کرده , مثلا تا 5 ماه بازدیدها 400-500 تا بوده یهو از ماه ششم رشد کرده و رسیده به 2000-3000
بله. حالا پیشنهاد میکنم یک قیاس هم بین کانال های فارسی و انگلیسی انجام بدین, احتمالا نتایج خوبی برسید.
مدت فعالیت
تعداد ویدیو های ارسال شده
محتوی و کیفیت ویدیو ها
مدت فعالیت و قیاس نرخ رشد و بازدید ویدیوها

پیشنهاد می کنم به ساب زیاد توجه نکنید, به چشم دیدم کانال های انگلیسی با ساب 50-100 کا ویدیوهای انها بین 5-40 کا ویو میخوره اما مثلا کانال میا پلیز با 30کا ساب هر ویدیو توی 24 ساعت اول بالا 60-70 کا ویو داره و به بالای 100کا هم میرسه.... (این میزان ویو در حالی است که کاربرای وب انگلیسی چندین برابر فارسی است) این مورد رو خوب قیاس کنید.

GamesWorld

فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,707
فقط باید ویدیو تعداد بالا و با کیفیت بزاری، اینو یوتوبر های خارجی هم گفتن (کانال Graham Stephan رو ببین درباره یوتوب گفته خیلی ویدیو خوبیه)
160 هزار دلار در ماه درآمد داره
115 هزار دلارش از تبلیغات کانال های یوتوب هست
تو یکی از ویدیو ها هم گفت که کانالم بعد چند ماه جهش داشت. فقط برای کانال های انگلیسی از 400-500 به 2000-3000 نیست خیلی عددا بالاتره. برای فارسی که مخاطب کمتری داره این اعداد درسته.
حالا من دنبال 100 هزار دلار نیستم , فعلا برام مهمه که استارت بزنم
البته هنوز در مورد موضوع به نتیجه ای نرسیدم , تنوع موضوع زیاده
فعلا بهترین گزینه ای که دارم با توجه به تجربه خودم , گیم هست که قطعا از نظر رقابتی موضوع سختیه

GamesWorld

فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,707
گیم به زبان انگلیسی موضوع سختیه
باید با شوخی ها و حرف زدن محاوره ای کامل آشنا باشی
ویدیو های آموزشی راحت تره یه متنی مینویسی و شروع میکنی به توضیح دادن، گیم فی البداهست
قطعا همینطوره , بخاطر همین دارم در مورد گیم به زبان فارسی فکر میکنم

helpmasteri

Registered User
لایک‌ها
1,637

تجهیزات مثل دوربین و میکروفون دارم . نورپردازی مونده و یه سری چیزای کوچیک دیگه . الان رقابت بیشتر شده فکر نکنم با گوشی بشه خیلی دیده شد.
آخه دخترن همکارام ( 2 تا ) و نمیشه آورد خونه ای که داداشم هست D:

GamesWorld

فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,707
تجهیزات مثل دوربین و میکروفون دارم . نورپردازی مونده و یه سری چیزای کوچیک دیگه . الان رقابت بیشتر شده فکر نکنم با گوشی بشه خیلی دیده شد.
آخه دخترن همکارام ( 2 تا ) و نمیشه آورد خونه ای که داداشم هست D:
رفیق برای استارت کار لازم نیست حرفه ای باشی
چرا نشه با گوشی دیده شد ! مهم کیفیت ضبط هست که الان هر گوشی میان رده ای هم 1080 داره
شوما موشکلت اینا نیست ! موشکل شوما همون همکاراتن ;)

hossein_online

Registered User
لایک‌ها
412
من تجربه ای تو یوتیوب ندارم ولی به نظرم به هر روشی میخوای محتوا تولید کنی باید علاقه و حرفه خودت رو لحاظ کنی
یعنی موضوعی که میخوای انتخاب کنی مهم تر از زبانی هست که میخوای به اون زبان محتوا تولید کنی
نهایتا اینه که به هر دو زبان تولید می کنی و فید بک ها رو مقایسه می کنی.

تولید محتوا کار باید آسون شروع بشه ولی در کل کار پیچیده ای هستش.

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,724
هم فارسی و هم انگیسی جفتش خوبه
بستگی به ایده‌ت داره
ایده فارسی به نظرم کارای تخصصی نمیخاد کنی چن مخاطبین فارسی زبان دنبال کارا تخصصی توی کانالای فارسی نیستن و نیازهاشون تو یوتیوب غیر فارسی بهتر و بیشتر و جذاب تره
و از اونجایی که اکثر بازدیدای کانالای فارسی دنبال سوژه های خنده دار و لوس هستن، به نظرم کارای طنز خیلی عالیه
همین که یه چیزو ریویو کنی و دربارش با صدا و لحجه استاندارد توضیح بدی کافیه

seomanager

Registered User
لایک‌ها
188
از نظر من انگلیسی کار کن و محتوای فان قرار بده. محتوای فانی که کپی رایت نداشته باشه بچسبون به هم بشه 20 دقیقه و بعد بزن بره.

vlasek

Registered User
لایک‌ها
1,280
مهمتر از تمام اینها قسمت وریفای کاره که یوتیوب نامه ای که حاوی کد وریفای هست را به آدرس کشوری غیر از ایران میفرسته و تحریمیم اینجاشو...
آدرس خونه و آشنای خارج نشین لازم دارید که حاضر باشه همکاری کنه چونکه مالیات میره واسش!
این قسمتشو حل کردید به من داخل واتس اپ پیام بدید ادامه راه رو بهتون میگم.
۰۹۰۲۷۷۳۰۹۲۰
کلا نباید ردی از مشخصات و ip ایران بمونه حتی به سرور مجازی هم حساسه تا حدودی وگرنه اکانت شما رو بلاک خواهند کرد...

GamesWorld

فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,707
این قسمتشو حل کردید به من داخل واتس اپ پیام بدید ادامه راه رو بهتون میگم.

کلا نباید ردی از مشخصات و ip ایران بمونه حتی به سرور مجازی هم حساسه تا حدودی وگرنه اکانت شما رو بلاک خواهند کرد...
برادرم کانادا هست و از لحاظ وریفای و دریافت پول مشکلی ندارم

در مورد قسمت دوم از گفته شما که گفتید نباید ردی از ایران باشه فکر نکنم آپلود ویدئو از ایران ربطی به مانیتایز شدن داشته باشه
به عنوان مثال کانال skillvid رو چک کنید , چند ویدئو آموزشی در مورد کسب درآمد از طریق یوتیوب داره که در یکی از اونها رسما اعلام میکنه که ساکن تهران هست
ولی الان کانالش مانیتایز شده و به گفته خودش پول رو از طریق یکی از دوستانش در ترکیه نقد میکنه

به هرحال هنوز استارت نزدم و درحال تکمیل تحقیقات هستم ,

vlasek

Registered User
لایک‌ها
1,280
برادرم کانادا هست و از لحاظ وریفای و دریافت پول مشکلی ندارم

در مورد قسمت دوم از گفته شما که گفتید نباید ردی از ایران باشه فکر نکنم آپلود ویدئو از ایران ربطی به مانیتایز شدن داشته باشه
به عنوان مثال کانال skillvid رو چک کنید , چند ویدئو آموزشی در مورد کسب درآمد از طریق یوتیوب داره که در یکی از اونها رسما اعلام میکنه که ساکن تهران هست
ولی الان کانالش مانیتایز شده و به گفته خودش پول رو از طریق یکی از دوستانش در ترکیه نقد میکنه

به هرحال هنوز استارت نزدم و درحال تکمیل تحقیقات هستم ,
من خیلی دنبالش بودم که مشکل دریافت کد وریفای داشتم و آشنای خارج از کشور نداشتم که موافقت کند داستان ۲سال پیشه...
با این تفاسیر خودم حاضرم با شما همکاری کنم طی این ۲سال تحقیقاتمو جامعتر کردم.
شمارمو فرستادم داخل واتس اپ پیام بفرستید صحبت کنیم یا شماره خودتونو بفرمایید.
ضمنا پلانهای کسب درآمد یوتیوب مدتی است تغییر کردند و از جهاتی بدتر و از جهاتی بهتر شدند.
ممنونم

GamesWorld

فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,707
من خیلی دنبالش بودم که مشکل دریافت کد وریفای داشتم و آشنای خارج از کشور نداشتم که موافقت کند داستان ۲سال پیشه...
با این تفاسیر خودم حاضرم با شما همکاری کنم طی این ۲سال تحقیقاتمو جامعتر کردم.
شمارمو فرستادم داخل واتس اپ پیام بفرستید صحبت کنیم یا شماره خودتونو بفرمایید.
ضمنا پلانهای کسب درآمد یوتیوب مدتی است تغییر کردند و از جهاتی بدتر و از جهاتی بهتر شدند.
ممنونم
خیلی ممنون , هر زمان همه چیز قطعی شد و خواستم استارت بزنم حتما باهاتون تماس میگیرم

javadth

کاربر فعال پرشین تولز، همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
15,987
انگلیسی بهتره بنظرم

میتونی محتوی فارسی رو به انگلیسی ترجمه کنی

GamesWorld

فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,707
برای اینکه شرایط کپی رایت در مورد تریلر بازیها و فیلمها برای خودم روشن بشه بصورت آزمایشی کانالی با مضمون تریلر بازی راه اندازی کردم
تا امروز که مشکل کپی رایت نبوده به غیر از تریلرهای کمپانی Namco Bandai
البته فعلا چون بازدید نداره

بالا