برگزیده های پرشین تولز

کاهش هزینه برق 10 تا 30 درصد با میکرو خازن

vahid_itc

Registered User
لایک‌ها
127
الهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم​
دستگاه جبران ساز میکرو خازن حذف کننده راکتیو

دستگاه میکرو خازن از بانک خازن سنتی داخل بازار خیلی بهتر است و دارای مزایای بیشتری می باشد که در ادامه با آنها اشاره میکنم

کاهش مصرف 5 الی 30 درصدی برق با حذف راکتیو توسط دستگاه میکرو خازن

مقدمه
در شبکه های توزیع برق همیشه با پس افت جریان از ولتاژ و مصرف بار راکتیو مواجه هستیم لذا در تمامی مواقع بارگیری بخشی از انرژی مصرفی بصورت بار راکتیو از چرخه مصرف خارج میشود.
این توان قابل استفاده نیست و در مسیر عبور تلف میشود و در عین حال برای شبکه زیان های زیر را در بر دارد:
1- با اضافه شدن جریان منبع و در نتیجه نیاز به منابع با توانهای بیشتر.
2- با افزایش جریان عبوری، نیاز به سیم و کابل با سطح مقطع بالاتر داریم که موجب افزایش هزینه ها میشود.
3- اتلاف انرژی در سیم ها و کابلها باعث افزایش دمای آنها شده و عمر مفیدشان را کاهش میدهد.

لذا شرکت های توزیع برق ، مشترکین پر مصرف را مجاب به استفاده از خازن جهت کاهش بار راکتیو می نماید.
اشکالات فراوان در نصب و راه اندازی خازن ها و بانک خازنی وجود دارد که موجب افزایش تلفات انرژی و اعمال هزینه های مازاد می شود ، عمده این اشکالات عبارتند از :
1- عدم مطابقت خازن گذاری با میزان بار مصرفی و نوع بار
2- عدم دقت در عمر مفید خازن ها
3- عدم تنظیم صحیح رگلاتور

مزایای دستگاههای جبران ساز شرکت ما :
ایمنی دستگاههای ما در مقابل شوک های الکتریکی
سازگار با استاندارد های ایمنی
جبران سازها در صورت دو فاز شدن مدار الکتریکی ، دچار آسیب نمی شوند
بازگشت سریع به سرمایه
نصب و راه اندازی آسان
دو سال گارانتی تعویض

نحوه عملکرد دستگاهها :
1- کاهش نیاز به بار راکتیو و بالا بردن ظرفیت الکتریکی هادیها
2- اصلاح ضریب توان
3- ذخیره سازی بهینه انرژی
4- تثبیت ولتاژ ورودی و افزایش طول عمر تجهیزات الکتریکی
5- بهبود جریان الکتریکی عبوری از خطوط
6- کاهش نویزها و شوک های الکتریکی
7- کاهش تلفات انرژی

این دستگاه برای هر واحد تولیدی و یا غیر تولیدی صنعتی که مصرف برق سه فاز بیش از 32 آمپر مصرف دارند و به دنبال حذف راکتیو هستند کاربرد دارد ( کارخانجات، کارگاهها ، فروشگاه های بزرگ، جایگاههای CNG ، و .... )

دوستان دقت کنید دستگاه های مشابه وجود دارد همانطور که قبلا گفتم اشکالات فراوان در نصب و راه اندازی خازن ها و معایبی که در خود بانک خازنی سنتی وجود دارد موجب افزایش تلفات انرژی و اعمال هزینه های مازاد می شود کیفیت خازن ها و روش کار ما کاملا بهینه تر از روش های قدیمی و مرسوم داخل بازار است و برخلاف خازن های داخل بازار عمر مفید بسیار بالائی دارند به همین سبب هزینه نگهداری خیلی پائینتر است و برگشت سرمایه سریع ترس دارد ، حتی در برخی صنایع خرابی در حد صفر است

این روش و قطعات هیچ مشکلی قانونی نداره و هیچ مشکلی در سیستم برق رسانی ایجاد نمی کنه درضمن برق دزدی یا چیزی شبیه این هم نیست ، یک راهکار فنی و مهندسی است برای کاهش مصرف برق و ذخیره سازی بهینه انرژی که در برخی مواقع برای مشترکین پرمصرف از سوی شرکت توزیع برق اجبار میشه

( جمع بندی مطالب : ما راکتیو رو به نزدیک صفر میرسونیم و هارمونیک شبکه رو کاهش میدیم و شما در قبض بعدی متوجه کاهش هزینه ها خواهید شد قبل از شروع کار هم کارشناسی لازم به جهت اطمینان از بازدهی دستگاه هها انجام خواهد شد )

برای مشاوره اطلاعات دستگاهای در حال استفاده و آخرین فیش برق مکان مورد نظرتون رو + آدرس و شماره تلفن از طریق تلگرام یا ایمیل برای من ارسال کنید تا کارشناسان ما اطلاعات لازم را در اختیارتان قرار بدهند

به مرور مطالب رو تکمیل کنم
شماره تلگرام
09193658936
[email protected]
با تشکر و احترامات شایسته
رضائی

***************************************************************************************
فروش لوله برق پلی آمید ، خرطومی، زانویی برق مستقیم از تولید کننده
قابل عرضه به فروشگاه ها و پروژه های ساختمانی و سازندگان محترم
مناسب برای تمامی پروژه های ساخت و ساز
جهت اطلاع از سایز ، کیفیت و قیمت و نحوه ارسال لوله لطفاً تماس بگیرید
رضائی 09193658936

Last edited:

hamed_eshg

Registered User
لایک‌ها
296
میشه بپرسم از چه روشی استفاده میکنید ؟
نصب بانک خازنی هست ؟

vahid_itc

Registered User
لایک‌ها
127
این کار اخلاقی هستش؟
فردا اگه اداره برق اومد و بردمون زندان چی میشه؟
سلام بله اخلاقی است برق دزدی و چیزهای شبیه این نیست و این کار حتی از سوی وزارت نیرو پیشنهاد و حمایت هم میشه
دوستان این کار علمی و مهندسی است

Last edited:

vahid_itc

Registered User
لایک‌ها
127
میشه بپرسم از چه روشی استفاده میکنید ؟
نصب بانک خازنی هست ؟
بله درسته از یکسری خازن استفاده میشه و روش رو مهندس موقع بازدید توضیح میدن چون تخصصی است

Last edited:

m_2t_ab

مدیر بازارچه - فروشنده معتبر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
2,026
سلام دوستان عزیز
(با اجازه آغازگر)
روشی که عموما در این کار استفاده میشه «اصلاح ضریب توان» هست و این کار نه تنها هیچ مشکل قانونی نداره بلکه از طرف وزارت نیرو توصیه و گاهی اجبار میشه!
البته این قضیه کلا مربوط به مصرف کنندگان صنعتی و سه فاز میشه و برای مصرف کنندگان خانگی کاربردی نداره.
بطور ساده میشه گفت مصرف کنندگان سه فاز دو هزینه برق دارن، یکی هزینه برق توان واقعی که ارزان هست و دیگری هزینه برق توان موهومی که گران هست. توان موهومی در محل قابل ایجاد هست. (مثلا با بانک خازنی و یا منابع تغذیه سوئیچینگ) و در صورتی که این تجهیزات نصب بشه هزینه برق به مقدار قابل توجی کاهش پیدا می کنه (خصوصا برای مراکزی که بارهای غیر خطی مثل موتورهای القایی زیاد دارن ...)
و در واقع هزینه اولیه این تجهیزات در مدت زمان کوتاهی (بسته به نوع تجهیزات) مستهلک میشه و پس اون برای مرکز صنعتی سودآوری داره.
در این زمینه می تونید مطالعه کنید:
http://fa.wikipedia.org/wiki/اصلاح_ضریب_توان
موفق باشید

Last edited:

vahid_itc

Registered User
لایک‌ها
127
سلام دوستان عزیز
(با اجازه آغازگر)
روشی که عموما در این کار استفاده میشه «اصلاح ضریب توان» هست و این کار نه تنها هیچ مشکل قانونی نداره بلکه از طرف وزارت نیرو توصیه و گاهی اجبار میشه!
البته این قضیه کلا مربوط به مصرف کنندگان صنعتی و سه فاز میشه و برای مصرف کنندگان خانگی کاربردی نداره.
بطور ساده میشه گفت مصرف کنندگان سه فاز دو هزینه برق دارن، یکی هزینه برق توان واقعی که ارزان هست و دیگری هزینه برق توان موهومی که گران هست. توان راکتیو در محل قابل ایجاد هست. (مثلا با بانک خازنی و یا منابع تغذیه سوئیچینگ) و در صورتی که این تجهیزات نصب بشه هزینه برق به مقدار قابل توجی کاهش پیدا می کنه (خصوصا برای مراکزی که بارهای غیر خطی مثل موتورهای القایی زیاد دارن ...)
و در واقع هزینه اولیه این تجهیزات در مدت زمانی مستهلک میشه و پس اون برای مرکز صنعتی سودآوری داره.
در این زمینه می تونید مطالعه کنید:
http://fa.wikipedia.org/wiki/اصلاح_ضریب_توان
موفق باشید
سلام خواهش می کنم
ممنون از توضیحاتتون خیلی عالی بود

فرصتی مناسب برای کاهش هزینه های سنگین برق

vahid_itc

Registered User
لایک‌ها
127
من دو تا کنتور برق دارم که رقم مجموع دو کنتور برق حدود 120-150هست
برای من صرف میکنه
برق تک فازه هر دو؟
برای این مبلغ مناسب نیست مصارف صنعتی و تجاری مناسبه

cr7gr8

Registered User
لایک‌ها
175
چنده

vahid_itc

Registered User
لایک‌ها
127
سلام
عزیز چند نوع دستگاه داریم که بستگی داره به میزان مصرف برق و نوع سیستم های شما و چند ملاک دیگر که موقع کارشناسی به شما گفته میشه کدام دستگاه و چه تعداد برای شما مناسبه
لطفا آخرین فیش برق رو برام ارسال کنید + اینکه بفرمائید مکان مورد نظر شما در زمینه ای فعالیت میکند و از چه دستگاه هایی استفاده میکنید تا بررسی اولیه انجام بشه بعد بتونم خدمتتون توضیح بدم

Last edited:

ctcn8311885

Registered User
لایک‌ها
1,168

vahid_itc

Registered User
لایک‌ها
127
هزینش چقدر هست ؟
سلام
هزینه بستگی داره به اینکه چه دستگاهی برای شما مناسب باشه و انتخاب دستگاه هم باید ببینیم میزان راکتیو شما چقدره از چه دستگاه هایی استفاده میکنید ، ساعات کاری و ... چند عامل دیگه که باید کارشناسی بشه تا ببینیم برای شما مقرون به صرفه است یا نه
لطفا آخرین قبض برق رو برام ارسال کنید تا مورد شما رو بررسی کنیم
مچکرم

vahid_itc

Registered User
لایک‌ها
127
نمونه کار هم دارید؟
بله داریم
سعی میکنم درصورت امکان به پست اول اضافه کنم
برای مثال ایران خوردرو کار شرکت ماست
و خیلی از شرکت های معتبر و بیمارستان ها و کارگاههای سطح کشور که به پست یک اضافه خواهم کرد

dieselpower

Registered User
لایک‌ها
238
سلام
عزیز مارک خازن ها و رگلاتور مورد استفاده چی هست؟چقدر گارانتی دارند؟
قیمت رگلاتور و لیست قیمت خازنها(هم سیلندری و هم کتابی) هم لطف کنید ممنون میشم

vahid_itc

Registered User
لایک‌ها
127
سلام
عزیز مارک خازن ها و رگلاتور مورد استفاده چی هست؟چقدر گارانتی دارند؟
قیمت رگلاتور و لیست قیمت خازنها(هم سیلندری و هم کتابی) هم لطف کنید ممنون میشم

درود
لطفاً محدوده قیمت و توضیحات کاربردی تر رو بفرستید+ شرایط نمایندگی در صورت امکان.
مرسی
ممنون از پیغامتون اطلاعات رو براتون پ خ کردم

دوستان کار ما سادست و دستگاههای ما جدید و انحصاری
ما راکتیو رو به صفر میرسونیم و هارمونیک شبکه رو کاهش میدیم و شما در قبض بعدی متوجه کاهش هزینه ها خواهید شد
قبل از شروع کار هم کارشناسی لازم به جهت اطمینان از بازدهی دستگاه هها انجام خواهد شد پس جای هیج نگرانی نیست

the boy

ستاره پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
7,209
http://forum.persiantools.com/threads/سوال-فنی-برقی.698081/
سلام داداش شما که کارت اینه یه سری به تاپیک من میزنی در مورد تاپیک یه مشاوره بدی بهمون ؟ دمت گرم
این دستگاه کاهش مصرف برق به درد من میخوره ؟ هزینه اش چقدره ؟ وصل کردنش چی جوریه ؟

vlasek

Registered User
لایک‌ها
1,280
آقا در مورد چاه ارت یه توضیحی میدید؟
راستش اینروزها خیلی سرم شلوغ هست اما همون موقع رفتم دنبالش یکی از دوستان برقکار گفت غیر ممکنه با این کار، فقط با چاه ارت میشه هزینه برق رو صفر کرد.
یه چاه 4-5متری برا خونه ای که برق سه فاز نداره، نمیدونم نول رو ازش بگیریم و این چیزها، من اطلاع بسیار کمی دارم در این موارد.
قبض برق هر 1.5ماه فکر میکنم میاد، شما حاضر میشید مثلاً سه ماه روی دوتا قبض خازنهاتون رو تست کنید و بعد اگه اوکی بود مشتریهای شما پرداخت کنند؟
ممنون

بالا