• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

کتابچه راهنمای آندروید

danzelha

Registered User
تاریخ عضویت
12 اکتبر 2011
نوشته‌ها
1,616
لایک‌ها
256
این کتاب دارای پنج بخش میباشد که هر بخش یک موضوع خاصی از سیستم عامل آندروید را دنبال می کند؛ در زیر خلاصه ای از مطالب درون کتاب را برایتان آورده ایم:


download.php


از بچگی تا پادشاهی!

آندروید را می توان به عنوان یکی از تاثیرگذارتین سیستم عامل های قرن حاضر دانست.پا به پای iOS،آندروید توانسته است راه را برای موبایل هایی هموار کند که حرف جدیدی برای گفتن دارند و مفهومی نو از فناوری را عرضه کرده اند.

در حال حاضر،آندروید گوی سبقت را از حریفان ربوده و در صدر پرکاربرد ترین سیستم عامل ها قرار دارد.این در حالی است که فعلا خبری از افول این سیستم عامل قدرتمند نیست!

این کتاب شما را با آندروید آشنا می کند و با حقه ها و روش هایی که در ادامه ارائه خواهند شد،لذت استفاده از این آندروید را بیش از پیش برای شما آشکار می سازد.

فقط اجازه دهید قبل از وارد شدن به این مباحث،نگاهی به تاریخچه آندروید و همچنین تفاوت میان ورژن های مختلف آن در بازار بیندازیم.شاید مبحث دوم به نظر خیلی مهم نرسد،اما چون اندروید هر چند وقت یکبار با یک ورژن جدیدتر بروزرسانی می شود،آشنا شدن با پروسه ورژن ها امری حیاتی است.

تاریخ مختصر آندروید

آندروید در همین چند سال اخیر نگاه کاربران را به خودش جلب کرد،اما اگر بخواهیم ریشه یابی کنیم،برمیگردد به سال ۲۰۰۳ که شرکت آندروید تاسیس شد.

جالب است بدانید که اوج جذابیت آن هنگامی بود که در سال ۲۰۰۵ توسط گوگل خریداری شد.

حتی بعد از خرید آندروید،اهمیت آن برای گوگل پنهان بود.شرکت آندروید در طول وجود خارجی اش،نم پس نداده بود و مانند یک پسر خوب و مودب و سربه زیر به کارش ادامه می داد.

گوگل ورژن ۱٫۰ آندروید را در سال ۲۰۰۸ بر روی گوشی HTC Dream (G1) عرضه کرد که توام بود با یک وعده برای یک انقلاب در پلتفرم های منبع باز وسایل موبایل.

بعضی ها معتقد اند این وعده توسط گوگل محقق نشده است،اما خوب قطعا طرز نگاه گوگل به پلتفرم های منبع باز با طرز تفکر اپل بسیار متفاوت است و همین نوید بخش خواهد بود.

آندروید کار بزرگی انجام داد و آن،جلوزدن از رقبای قدرتمندی مانند نوکیا،بلک بری و اپل بود.

اگر عمیق تر به آندروید نگاه کنیم،متوجه یک کرنل لینوکس می شویم.کاربرانی که گوشی هایشان را هک می کنند خوشبختانه یا متاسفانه باید با دستور های prompt دست و پنجه نرم کنند.

اگرچه هنوز لینوکس در ژرفای آن نفس می کشد،اما آندروید آن قدر ها هم شبیه لینوکس نیست،چون اصلا می خواهد گذشته تاریکش را فراموش کند و یک رابط کاربری را ارائه کند که هر کسی از آن لذت ببرد.


دانلود :
کد:
http://gooyaup.com/uploads/gooya_13210863631.pdf
 

danzelha

Registered User
تاریخ عضویت
12 اکتبر 2011
نوشته‌ها
1,616
لایک‌ها
256
مجله الکترونیکی آندروید حاوی برنامه , بازی است،که بصورت ماه نامه در اختیار کاربران گرامی قرار داده میشود. مجله برای اولین بار بصورت کتاب الکترونیکی ( PDF ) تهیه شده است.

برای استفاده از مجلات نیاز به نرم افزار Adobe Acrobat Reader و یا برنامه ای با قابلیت نمایش فایلهای ( PDF ) میباشد.


download.php
لینک دانلود :
کد:
http://danzel.persiangig.com/Documents/Android%20Magazine%281%29.pdf
 

danzelha

Registered User
تاریخ عضویت
12 اکتبر 2011
نوشته‌ها
1,616
لایک‌ها
256
در این شماره سعی برآن شده است که با بهترین و کاربردی ترین آموزشهای اندروید که حتی افراد مبتدی نیز میتوانند از آن به بهترین شکل ممکن استفاده نمایند را تهیه نمائیم.

download.phpلینک دانلود :
کد:
http://danzel.persiangig.com/Documents/Android%20Magazineg.pdf
 

danzelha

Registered User
تاریخ عضویت
12 اکتبر 2011
نوشته‌ها
1,616
لایک‌ها
256
برای خیلی از کاربرا این سوال پیش میاد که کدوم برنامه در زمینه های مختلف از بهترینهاست؟

در این مجله سعی شده تا بهترین ها معرفی شوند.


download.php
لینک دانلود :
کد:
http://danzel.persiangig.com/Documents/Android%20Magazineg1.pdf
 
بالا