برگزیده های پرشین تولز

کتاب یا e.book? چرا؟

sedo

Registered User
لایک‌ها
1,574
سلام
لطفا بگویید واسه خوندن کدوم رو ترجیح می دید؟ نوستالژیک بازید و با بوی کاغذ و صدای صفحات نوی کتاب فاز می گیرید یا اینکه از طریق تبلت و لپ تاپ دوست دارید کتاب بخونید؟

nethanzo

Registered User
لایک‌ها
123
هر کدوم جای خودشو داره. ولی من کتاب رو دوست دارم و هرگز قادر نخواهم بود چیزی رو بصورت ایبوک مطالعه کنم. هر ایبوکی رو هم که بخوام بخونم، پرینت میگیرم. البته ارزش آموزشی کتاب های صوتی رو بعنوان یکی از انواع ایبوک نباید دور از نظر نگهداشت.

phoenix_i06

Registered User
لایک‌ها
175
کتاب فیزیکی رو به الکترونیکی ترجیح میدم، قبلا هم زیاد کتاب میخریدم ولی الان تا اونجایی که امکان داره سعی میکنم لااقل اون کتابهایی که الکترونیکیش هست رو نخرم، خوشبختانه کتابهای تخصصی که لازم دارم اکثرا اینطوری قابل دسترس هست. کتاب بخرم هم بعد از اینکه خوندم، سعی میکنم بدم به یه آدمی که میدونم میخونه و نگه نمیدارم به جز کتابهایی که بارها ممکنه بخونم مثلا کتاب شعر. مقام و منصبی! داشتم به هر دانش آموز و دانشجو مجانی یه کیندل میدادم که اینقدر کاغذ مصرف نشه. چقدر در دوران دانشجویی جزوه پرینت کردیم، برای هر درس چند سری جزوه، هیچ کدومشم نخوندیم :lol:

Sony_B

Registered User
لایک‌ها
44
بقول بچه ها فیزیکی رو ترجیح می دم... نور مانیتور و غیره موقع خوندن می ره رو اعصابم!

Bvafa

کاربر فعال ادبیات
کاربر فعال
لایک‌ها
3,795
ای بوک از این جهت خوبه که هم بیشتر در دسترسه و هم اینکه کم هزینه تره
اما کلی تو کتابفروشی ها پرسه زدن و کتاب خریدن خودش یه مزه ی دیگه ایی داره
ضمن اینکه من خیلی از ای بوک ها رو خوندم که ناقص بوده....

hossein137

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,757
ضمن اینکه من خیلی از ای بوک ها رو خوندم که ناقص بوده....
+
این یکی از معضلات ایبوک هاست.افرادی که ایبوک ها رو درست میکنند برای کم شدن مطالب و راحتی خواننده(که بیشتر وقت ها هم درست نیست) قسمت هایی از اون رو حذف میکنند و به نظرم اصلا" کار جالبی نیست.من یه دوره خیلی ایبوک میخوندم.اگر مانیتور خوبی داشته باشی و فضا از نظر نور مشکلی نداشته باشه میشه به ایبوک ها دل بست.ولی وقتی میبینی کتاب از نظر فیزیکی هم کامل تر و هم دوست داشتنی تره.بهتره دنبال ایبوک نباشی.
من الان فقط کتاب رو ترجیح میدم به خاطر مشکلاتی که نداره.جدا از اون حس خوبی که داره.
ولی گاهی وقت ها هم مجبوری ایبوک بخونی(مثلا" کم بودن وقت/نبودن اون کتاب تو بازار و ... باعث این کار میشه)
الان هم سعی میکنم هر کتابی رو که بخوام بخونم بخرم و بعد هم نگهش دارم.

Damn

Registered User
لایک‌ها
630
+
این یکی از معضلات ایبوک هاست.افرادی که ایبوک ها رو درست میکنند برای کم شدن مطالب و راحتی خواننده(که بیشتر وقت ها هم درست نیست) قسمت هایی از اون رو حذف میکنند و به نظرم اصلا" کار جالبی نیست.من یه دوره خیلی ایبوک میخوندم.اگر مانیتور خوبی داشته باشی و فضا از نظر نور مشکلی نداشته باشه میشه به ایبوک ها دل بست.ولی وقتی میبینی کتاب از نظر فیزیکی هم کامل تر و هم دوست داشتنی تره.بهتره دنبال ایبوک نباشی.
من الان فقط کتاب رو ترجیح میدم به خاطر مشکلاتی که نداره.جدا از اون حس خوبی که داره.
ولی گاهی وقت ها هم مجبوری ایبوک بخونی(مثلا" کم بودن وقت/نبودن اون کتاب تو بازار و ... باعث این کار میشه)
الان هم سعی میکنم هر کتابی رو که بخوام بخونم بخرم و بعد هم نگهش دارم.
خیلی جالبه
من تنها دلیلی که گاهی ایبوک میخونم برای رهایی از سانسور هست
البته فکر میکنم به منبع ی که کتاب ازش میگیری و موضوع کتاب هم مرتبط باشه
در راستای تاپیک هم باید بگم کتاب
چون هم لذت بخش تره هم بهتر میتونی باهاش درگیر بشی خسته کننده هم نیست
ایبوک باعث میشه ازفضای ذهنی کتاب بیرون بیای بنظرم ایبوک دو جا کاربرد داره
یکی همین فرار از سانسور هست و دیگری وقتی که کفگیر به تهه دیگ مییخوره

just_german

Registered User
لایک‌ها
102
حقیقتش انقدر هزینه ها رفته بالا که برای من دیگه نمیصرفه ماهی چند صد هزار تومن پول کتاب بدم جاش یه ایبوک ریدر گرفتم و خیال خودم رو راحت کردم!!!

patteerr

Registered User
لایک‌ها
3,141
كتاب . حالا يه سايتي هم پيدا كنم ميذارم يك دلايل بسيار موجهي نوشته و به كامل مقايسه كرده .

brainsore

Registered User
لایک‌ها
3,189
با کتاب باید عشق کرد! زیرش خط کشید، هایلایتش کرد، برداشتهاتو موقع خوندنش کناره هاش یادداشت کنی... هیچ کدوم از این کارها را نمیشه به همون راحتی کتاب کاغذی، با نوع الکترونیکیش انجام داد.

lilyrose

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8,207
با کتاب باید عشق کرد! زیرش خط کشید، هایلایتش کرد، برداشتهاتو موقع خوندنش کناره هاش یادداشت کنی... هیچ کدوم از این کارها را نمیشه به همون راحتی کتاب کاغذی، با نوع الکترونیکیش انجام داد.

حرف دل منو زدی سلطه جان ! تازه وضعیت راحتی که آدم موقع خوندن کتاب به خودش می گیره رو نگفتی :دی

لمس کاغذ زیر انگشتانت ... :rolleyes: اگر کتاب نو باشه ، بوی خوش کاغذ تازه ! لذت کتاب خریدن !

تو بعضی زمینه ها مثل کتاب خوندن نباید با پیشرفت تکنولوژی همگام شد * ! شیوه های کلاسیک و قدیمی بیشتر آدمو راضی می کنن!

*: نقل از لی لی !

lildude

Registered User
لایک‌ها
1,449
سلام
لطفا بگویید واسه خوندن کدوم رو ترجیح می دید؟ نوستالژیک بازید و با بوی کاغذ و صدای صفحات نوی کتاب فاز می گیرید یا اینکه از طریق تبلت و لپ تاپ دوست دارید کتاب بخونید؟

بوی کاغذ، جوهر، صحافی، بویِ نویی یِ کتاب، خط کشی ها, لکه ی غذا.

John Sky

Registered User
لایک‌ها
13
کتاب - چون فعلا خریدن یه ایبوک ریدر خوب با قیمت مناسب، امکانپذیر نیست.

brainsore

Registered User
لایک‌ها
3,189
حرف دل منو زدی سلطه جان ! تازه وضعیت راحتی که آدم موقع خوندن کتاب به خودش می گیره رو نگفتی :دی

لمس کاغذ زیر انگشتانت ... :rolleyes: اگر کتاب نو باشه ، بوی خوش کاغذ تازه ! لذت کتاب خریدن !

تو بعضی زمینه ها مثل کتاب خوندن نباید با پیشرفت تکنولوژی همگام شد * ! شیوه های کلاسیک و قدیمی بیشتر آدمو راضی می کنن!

*: نقل از لی لی !

علی هستم :)

بوی کتابو خیلی خوب گفتی لیلی خانم. بنده یه زمانی (کودکی و نوجوانی) هر چه مجله بود که می تونستم بخونم (کیهان بچه ها، سروش کودکان/نوجوان، سلام بچه ها، دانشمند و ...) را میخریدم به دلیل عمده همین بوی تند کاغذ و چاپ نوش. سرمستم می کرد اصلا :D

mohsen25

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
4,116
در کل کتاب راحتتره ولی پولش زیاد میشه (چه چاپ چه خرید) برای همین مجبورم رو همون لپ تاپ بخونم تا چشمام داغون بشه :(

بالا