برگزیده های پرشین تولز

کدام دوربین را از بین گزینه های مشخص شده انتخاب کنم؟

arsalan693

Registered User
لایک‌ها
10

bahri-d

Registered User
لایک‌ها
225
WX100 البته برای مصارف خانگی . چون شما کمتر نیاز به تنظیم دستی که canon sx150 داره نیاز پیدا میکنی . ضمن اینکه هم سنسور cmos exmor سونی و هم لنز G که هر دوش تو این دوربین هست کیفیتهای قابل قبولی داره .

arsalan693

Registered User
لایک‌ها
10
WX100 البته برای مصارف خانگی . چون شما کمتر نیاز به تنظیم دستی که canon sx150 داره نیاز پیدا میکنی . ضمن اینکه هم سنسور cmos exmor سونی و هم لنز G که هر دوش تو این دوربین هست کیفیتهای قابل قبولی داره .

سپاس
نظرتون در مورد fujifilm s3300 چیه ؟
Fujifilm FinePix S3300 - دوربین دیجیتال فوجی فیلم فاین‌ پیکس اس 3300

kyle

مدیر بورس و بانکداری
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,201
سلام دوستان میشع سریع راهنماییم کنید
ممنون میشم
blushsmiley.gif

1تومن میخام بدم این دوربین پایینی رو بخرم

Sony Cyber-Shot DSC-HX20V
تازه1هفته استفاده شده هم18ماه گارانتی داره

خوبه یا شما پیشنهاد دیگه ای دارین؟؟؟؟؟؟؟؟

پخ بدید

TLSD

Registered User
لایک‌ها
34
سلام دوستان میشع سریع راهنماییم کنید
ممنون میشم
blushsmiley.gif

1تومن میخام بدم این دوربین پایینی رو بخرم

Sony Cyber-Shot DSC-HX20V
تازه1هفته استفاده شده هم18ماه گارانتی داره

خوبه یا شما پیشنهاد دیگه ای دارین؟؟؟؟؟؟؟؟

پخ بدید

قیمت آکبندش الان زیر 1100. وقتی دوربین از جعبه باز میشه 10 تا 30 درصد میاد پائین.

حالا باز خود دانی ! دوربین خوبی هم هست. اینجا مشخصات کاملش رو زده دوربین عکاسی Compact سونی مدل Cyber-Shot DSC-HX20V

ولی توصیه می کنم حتما مطمئت شو که ضربه نخورده باشه یا باز نشده باشه ! اگر این دو مورد وجود نداشت می تونی بخری ! ( البته با قیمت مناسب )

در کل یه توضیه کلی می کنم و اون اینه که اگر اطلاعاتی از دوربین ها ندارید ، حداقل به چند تا چیز دقت کنید. پول اضافه بابت مگاپیکسل بالاتر ندید.

به سنسور و اندازه ی سنسور دوربین حتما دقت کنید. همیشه زوم اپتیکال به زوم دیجیتال ارجحیت داره و گول زوم بالای دیجیتال رو نخورید.

به mode ها دستی و اتوماتیک دوربین دقت کنید . هرچی این مود ها بیشتر باشه دست شما برای عکس انداختن در شرایط مختلف بازتره !

باز هم اگر موردی بود در خدمتیم.

peyman1989

Registered User
لایک‌ها
15
دوستان کسي هست canon G15 يا مدل پايين تري از سري G داشته باشه؟
يه نمونه عکس گرفته شده با اين سري دوربين ميخوام و دوربين بعدي
(Canon EOS 1100D (Rebel T3
بين اين دو مدل کدوم رو پيشنهاد ميکنيد، جدا از اينکه يکي dslr هست و اون يکي نيست ، کيفيت عکسي کدوم بهتر و کم نويز تره
يه دوربين خونگي داريم و الان يه دونه به عنوان دوربين شخصي و عکاسي در روز و شب در سفر و يکم کاراي حرفه اي تر از point & shot ميخوام

Sent from my Desire HD using Tapatalk 2

hossein137

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,758
دوستان کسي هست canon G15 يا مدل پايين تري از سري G داشته باشه؟
يه نمونه عکس گرفته شده با اين سري دوربين ميخوام و دوربين بعدي
(Canon EOS 1100D (Rebel T3
بين اين دو مدل کدوم رو پيشنهاد ميکنيد، جدا از اينکه يکي dslr هست و اون يکي نيست ، کيفيت عکسي کدوم بهتر و کم نويز تره
يه دوربين خونگي داريم و الان يه دونه به عنوان دوربين شخصي و عکاسي در روز و شب در سفر و يکم کاراي حرفه اي تر از point & shot ميخوام

این دو تا لینک ریووی 1100d و g15 هست
تو قسمت های مختلف میتونید عملکرد دوربین و نویز و ... رو بسنجید.
اگر باز هم نمونه عکسی خواستید میتونید تو قسمت سمپل ایمیج مدل دوربین رو سرچ کنید و ببینید ازش عکسی هست یا نه

Canon Rebel T3 / EOS 1100D Review: Digital Photography Review

Canon PowerShot G15 Quick Review: Digital Photography Review

صفحات مختلفی داره که میتونید انتخاب کنید

peyman1989

Registered User
لایک‌ها
15
این دو تا لینک ریووی 1100d و g15 هست
تو قسمت های مختلف میتونید عملکرد دوربین و نویز و ... رو بسنجید.
اگر باز هم نمونه عکسی خواستید میتونید تو قسمت سمپل ایمیج مدل دوربین رو سرچ کنید و ببینید ازش عکسی هست یا نه

Canon Rebel T3 / EOS 1100D Review: Digital Photography Review

Canon PowerShot G15 Quick Review: Digital Photography Review

صفحات مختلفی داره که میتونید انتخاب کنید

ممنونم فردا سر فرصت ميخونم، پيشنهاد خود شما براي قيمت يک ميليون و دويست سيصد يه دوربين با کاربرد هاي که گفتم چيه؟ عجله ندارم ميتونم منتظر مدل هايي که بزودي ميان هم بشم، يا مدل هايي که به روز نيستن ولي مدل هاي واقعا خوبي هستند

hossein137

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,758
ممنونم فردا سر فرصت ميخونم، پيشنهاد خود شما براي قيمت يک ميليون و دويست سيصد يه دوربين با کاربرد هاي که گفتم چيه؟ عجله ندارم ميتونم منتظر مدل هايي که بزودي ميان هم بشم، يا مدل هايي که به روز نيستن ولي مدل هاي واقعا خوبي هستند

به نظر من با این قیمت و یه ذره بیشتر اگر بذارید روش میتونید به d3100 نیکون و لنز 18-105 فکر کنید که ست خوبیه.در کل اگر بخواید بدنه ی نیکون با حدود این قیمت (به صورت دست دوم) بخرید حداقل لنزی که میتونید باهاش تهیه کنید 18-105 هست
ولی اگر بخواید نو بخرید همون 1100D در مقابل g15 خیلی بهتر بهتون کار میده (از لحاظ کیفیت و ...) و تازه میتویند بعدا" لنز دیگه ای هم تهیه کنید مثل 50mm f1.8 که یه پرایم ارزون قیمته

richard.sa

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من چند تا دوربین مدنظرم هست که بخرم لطفا یکی بهم بگه بینشون کدوم بهتره؟ برای استفاده خانگی میخوام که حملش راحت بشه منظورم اینه که مسافرتی باشه و بزرگ نباشه ضمن اینکه به لحاظ امکانات چیزی مثل dslr باشه. یه چیزی میخوام که تا سالها برام دوام بیاره ومجبور نشم عوضش کنم.پولش هم تا 17000000 تومان اوکی هست.خیلی در مورد ویژگیهای یک دوربین خوب تحقیق کردم اما از اونجائیکه تا بحال نخریدم نمیدونم که کدوم برند واقعا به لحاظ کیفیت عکس خوبه و کدومشون واقعیه؟
لطفا بین دوربینهای زیر بهم بگید کدومش خوبتره و به درد من میخوره؟
canon g1x
canon s100
canon s110
canon s120
panasonic tz 30
panasonic lx 7
panasonic Lf1
panasonic sz7
panasonic tz 25
samsung EX2f
samsung nx 2000
samsung nx 1100
sasung nx 1000
sony RX100 II

اما حقیقت اینه که از اول تصمیم داشتم g1x بگیرم اما خیلی دودل بودم چون خودم یک دوربین فیلمبرداری panasonic SD900 دارم که خیلی ازش راضی هستم.علت اینکه قصد خرید دوربین عکاسی رو دارم اینه که میخوام در عین اینکه کیفیت عکسش فوق العاده باشه(در حدdslr) فیلمبرداریش هم درحد عالی باشه.نمیدونم g1x کیفیت فیلمبرداریش درچه حد هست ولی میخوام بتونم جایگزینی برای دروبین فیلمبرداریم هم بشه و دیگه نیازی نباشه دوتا دوربینم رو همراه خودم به مسافرت ببرم.همینطور که گفتم برام سایز و زوم و خیلی چیزها مهمند.مثلا میخوام در جاهایی مثل زیارتگاهها که امکان بردن دروبین های بزرگ نیست بتونم تو جیبم جاش بدم و یواشکی عکس وفیلم بگیرم .برای همین خیلی مردد هستم چی بگیرم که کیفیت عکس g1x رو داشته باشه و در عین حال فیلمبرداریش هم خوب باشه و بتونم از فواصل دور عکس و فیلم بگیرم بدون نویز و ....
یکی میگه سونی بگیر ،یکی میگه پانا سونیک و...
یکی میگه سونی رنگهاش اغراق آمیز و مصنوعیه و مشخصات فنی تجاری داره و یکی میگه پاناسونیک رنگهاش سرد و بی روحه.خلاصه نمیدونم چی بگیرم.لطفا خودتون رو جای من بگذارید و با توجه به تجربه و اطلاعات فنی بالاتون برام یک دوربین معرفی کنیدیا از لیست بالایی یا هر چی که خودتون میفرمایید.
لطفا زود جواب بدید چون نیاز فوری دارم
ممنون از همتون

peyman1989

Registered User
لایک‌ها
15
به نظر من با این قیمت و یه ذره بیشتر اگر بذارید روش میتونید به d3100 نیکون و لنز 18-105 فکر کنید که ست خوبیه.در کل اگر بخواید بدنه ی نیکون با حدود این قیمت (به صورت دست دوم) بخرید حداقل لنزی که میتونید باهاش تهیه کنید 18-105 هست
ولی اگر بخواید نو بخرید همون 1100D در مقابل g15 خیلی بهتر بهتون کار میده (از لحاظ کیفیت و ...) و تازه میتویند بعدا" لنز دیگه ای هم تهیه کنید مثل 50mm f1.8 که یه پرایم ارزون قیمته

سلام
از سایتی که پیشنهاد کردین نمونه عکس ها رو دیدم ، خیلی ممنون
شما میدونید این عکس چرا اینقدر نویز داره؟

DSC_0269: dpreview review samples: Galleries: Digital Photography Review

nikon d3100

Evil007

Registered User
لایک‌ها
12

Evil007

Registered User
لایک‌ها
12
Last edited:

Evil007

Registered User
لایک‌ها
12
از بین این دوربین ها کدو رو پیشنهاد میدید............ اگه مورد بهتر سراغ دارید ممنون میشم راهنمائی کنید (محدوده 300000 تومان)

Canon Ixus 132 IS - دوربین دیجیتال کانن ایکسوس 132 IS

Sony Cybershot DSC-W710 - دوربین دیجیتال سونی سایبرشات DSC-W710

Canon PowerShot SX150 IS - دوربین دیجیتال کانن پاورشات اس ایکس 150 آی اس

یکی کمک کنه من نوب هستم تو دوربین

کسی هم ما رو کمک نکرد......... :(

Last edited:

salman 313

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
باعرض ادب و احترام خدمت شما
یک مشاوره می خواستم.
می خواهیم مستند بسازیم.برای ساخت مستند از بین دوربین های ۷D و ۵D II و ۵D III کدام را انتخاب کنیم.؟
بهترین لنزی که برای فیلمبرداری خوب است و می توان کاری خوبی را ارائه داد چیست؟
مناسب ترین لنز برای عکاسی کدام است؟
اگر بخواهیم فیلمبرداری طولانی داشته باشیم باید چه کار کنیم؟چه رمی باید داخل دوربین بیندازیم؟اسم رم را نیز بگوئید.برای محیط بسته مثل منزل باید چه اقداماتی انجام داد؟
یک پایه دوربین خوب و دارای قابلیت مناسب را هم معرفی کنید.
اگر زحمتی نباشد قیمت هر یک را هم بگوئید. وبگوئید برای داشتن یک ست خوب چقدر باید هزینه کنم؟
باسپاس از پاسخگوئی شما
امیدوارم که در لحظه لحظه های زندگیتان سرشار از خوب وخوشی ومعنویت باشد.
ارداتمند شما سلمان فارسی

salman 313

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
علت تفاوت قیمت بدنه این دوربین ها برای چیست؟
چرا بدنه 5 D III از بدنه 5 D II گران تر است؟یا بدنه 7D از اینها ارزان تر است؟

mehrzad60

Registered User
لایک‌ها
44
درود
دوستان و اساتید بهترین گزینه بین دو مدل زیر کدوم هستش؟
1- sony w80
2-Canon IXUS510
اگه پیشنهادی برای عکاسی اشیاء خیلی کوچک (به طور مثال ذاخل چشم) دارین بفرمائید. با تشکر

enom

Registered User
لایک‌ها
48
سلام
بنا به خیلی دلایل، دست کم به خاطر سایز سنسور 7D ارزانتر است....

همیشه گرانترین بهترین نیست
کاربرد ماست که بهترین را معنا می‌کند....

hossein137

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
لایک‌ها
10,758
سلام
باعرض ادب و احترام خدمت شما
یک مشاوره می خواستم.
می خواهیم مستند بسازیم.برای ساخت مستند از بین دوربین های ۷D و ۵D II و ۵D III کدام را انتخاب کنیم.؟
بهترین لنزی که برای فیلمبرداری خوب است و می توان کاری خوبی را ارائه داد چیست؟
مناسب ترین لنز برای عکاسی کدام است؟
اگر بخواهیم فیلمبرداری طولانی داشته باشیم باید چه کار کنیم؟چه رمی باید داخل دوربین بیندازیم؟اسم رم را نیز بگوئید.برای محیط بسته مثل منزل باید چه اقداماتی انجام داد؟
یک پایه دوربین خوب و دارای قابلیت مناسب را هم معرفی کنید.
اگر زحمتی نباشد قیمت هر یک را هم بگوئید. وبگوئید برای داشتن یک ست خوب چقدر باید هزینه کنم؟
باسپاس از پاسخگوئی شما
امیدوارم که در لحظه لحظه های زندگیتان سرشار از خوب وخوشی ومعنویت باشد.
ارداتمند شما سلمان فارسی

سلام
سوالتون خیلی کلی هست.اما به هر حال بدنه ی مارک 3 بهتر از مارک 2 هست.اگر هم خواستید بدنه ی ارزون قیمت تری تهیه کنید 70D گزینه ی خیلی خوبیه
سوال دومتون هم خیلی کلی هست.ممکنه من بگم بهترین ها برای فیلم برداری 1D-C هست با یه سری لنز فیکس.یا بلک مجیک معرفی کنم.شما باید بودجه تون رو مشخص کنید.چه کیفیتی میخواید؟ برای چه کاری میخواید؟ چه فواصل کانونی احتیاج دارید؟ نورپردازی کار چطور هست؟ همه ی این ها باید مشخص بشه تا بشه جواب قطعی داد
سوال سومتون هم خیلی کلی تر از همه ی سوال هاتونه.بهترین لنز برای چه ژانری؟ بر فرض مثال 24-70 لنز خیلی خوبی هست (ورزن f2.8) اما به درد کار پرتره کادر بسته نمیخوره.یا مثلا" 16-35 به درد کار حیاط وحش نمیخوره.یا 300 اف 4 به درد کار منظره نمیخوره.وقتی میگید بهترین ها این مشکلات هم به وجود میاد
برای فیلم برداری با تایم بالا شما باید از هاردهای ssd با رابط به دروبین و یا usb به لپ تاب استفاده کنید.میتونید از مموری کارت های وای فای دار هم استفاده کنید که کمی محدودیت سرعت دارند.برندهای زیادی هم هست.برای محیط بسته شما باید به یه طریقی نور رو تامین کنید.یا از طریق پرژکتورها و یا از طریق لنزهایی با اپرچر باز
به طور کلی اگر بخوام نه خودم گیج بشم و نه شما من ست زیر رو بهتون توصیه میکنم که بهترین نیست اما کار رو به راحتی راه میندازه
دوربین :canon 70D
لنزها: 18-135stm و یک لنز پرایم مثل 35 میلی متر
در صورت نیاز فلاش اکسترنال/کیف خوب و مموری با حجم بالا
سه پایه :مانفروتو 190 به همراه هد و یا بال هد دلخواه.
جمع این ها کلا" زیر 5 تومن میشه

سلام

موارد زیادی هست دوست عزیز
اول از همه پروسسور هست و بعد از اون جنس بدنه/نوع آب بندی و بعد مقایسه اش با 7 دی سایز بزرگتر سنسور و از این دست

بالا