برگزیده های پرشین تولز

کدام ISO رو برای دوربین دیجیتال انتخاب کنم؟

omid7822

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام خدمت اساتید محترم
طی تحقیقاتی که کردم متوجه شدم که در دوربینهای دیجیتال هر چه iso رو بزرگتر انتخاب کنیم کیفیت تصاویر در نور کم بیشتر است ولی امروز تفاوت عکسهای گرفته شده با iso های مختلف، عکس این مطلب رو نشان داد اگه ممکنه افرادی که به دوربینهای دیجیتال واردن کمکم کنند
در ضمن مشتاقم که کارشناسان عزیز نظرشون رو راجع به این دوربین بدن.

من لینک وب سایت رو هم میزارم تا جریان چیه؟

http://www.dcresource.com/reviews/sony/dsc_n2-review/index.shtml

Fantasio

Registered User
لایک‌ها
76
هرچه ایزو کمتر بهتر
همواره سعی می شه از ایزوهای پایین استفاده بشه؛ چون ایزوهای بالا نویز عکس رو بسیار زیاد می کنه.
اگر در نور کم از ایزوهای بالا استفاده می کنیم، به خاطر این است که مجبور به این کار هستیم، چون ایزوهای بالا امکان استفاده از سرعت های بالاتر شاتر رو ممکن می کنند. یعنی می شه سریعتر عکس گرفت.

monjamed

كاربر فعال سریال تلویزیونی
کاربر فعال
لایک‌ها
2
در واقع ايزوي بالا يعني حساسيت بالا. وقتي نور كمه ما حساسيت فيلم يا سنسور رو بالاتر مي‌گيريم تا عكس به اندازه‌ي كافي روشن و واضح باشه.
تو دوربين‌هاي كامپكت معمولا ايزوي بالاتر از 200 چندان قابل استفاده نيست چون نويز به شدت زياد مي‌شه. بنابراين وقتي نور كافي ندارين بهتره با سه پايه يا فلاش عكس بگيرين ...

omid7822

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام با تشکر از پاسخی که دادید ولی راجع به دوربینی که لینکش رو گذاشتم (sony DSC-N2) نظری ندادید
در مورد پاسخی که دادید پس چرا دوربینهایی که ISO بالاتر دارند گرونتر هستند؟ و همچنین در مورد دوربینهایی که حالت auto دارند از این امکان استفاده کنیم بهتر نیست؟
در مورد کیفیت فیلمبرداری که این دوربین داره اگه کسی اطلاعی داره بهم بگه.
در ضمن اگه یه کارت حافظه با ظرفیت نسبتا بالا (2 گیگا بایت) استفاده کنیم چند ساعت میشه فیلم برداری کرد؟

darya_s

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
5
طی تحقیقاتی که کردم متوجه شدم که در دوربینهای دیجیتال هر چه iso رو بزرگتر انتخاب کنیم کیفیت تصاویر در نور کم بیشتر است

خیر برعکس هست، هرچه ایزو بیشتر، کیفیت پایینتر.

سلام با تشکر از پاسخی که دادید ولی راجع به دوربینی که لینکش رو گذاشتم (sony DSC-N2) نظری ندادید

من عکسهای اون لینک رو نگاه کردم، کاملا واضح بود عکسهایی که با ایزوی بالاتر گرفته شده بودند، کیفیتشون بدتر بود.

در مورد پاسخی که دادید پس چرا دوربینهایی که ISO بالاتر دارند گرونتر هستند؟

خوب آنهایی که ایزو بالاتر دارند، یعنی در ایزوهای بالاتر نسبت به همرده های خود کیفیت بالاتری دارند و بنابراین گرانتر هستند. که این امر به اندازه سنسور و کیفیت آن بستگی دارد.

و همچنین در مورد دوربینهایی که حالت auto دارند از این امکان استفاده کنیم بهتر نیست؟
منظورتون رو از این جمله متوجه نشدم.

در مورد این دوربین اطلاعاتی ندارم، برای مشاوره در مورد خرید دوربین به تاپیک مربوطه مراجعه کنید.

monjamed

كاربر فعال سریال تلویزیونی
کاربر فعال
لایک‌ها
2
در مورد دوربینهایی که حالت auto دارند از این امکان استفاده کنیم بهتر نیست؟

خب بهتره از ایزوی بالا، کمتر استفاده کنین! اگه بذارین رو حالت اتوماتیک دوربین در صورت ضرورت بالاترین ایزو رو انتخاب می‌کنه. پیشنهاد من اینه که از ایزوهای بالای 200 استفاده نکنین (تو این رده دوربین‌ها البته)

m.shabani

کاربر فعال بازارچه
کاربر فعال
لایک‌ها
1,074
خیر برعکس هست، هرچه ایزو بیشتر، کیفیت پایینتر.

من عکسهای اون لینک رو نگاه کردم، کاملا واضح بود عکسهایی که با ایزوی بالاتر گرفته شده بودند، کیفیتشون
به تاپیک مربوطه مراجعه کنید.

دوست عزيز اين حرف شما درست نيست ايزو يك حالت از عكاسيه نميتونيم بگيم كيفيتشون بده يادتون باشه شرايط در ايزو متفاوته........ خوب شما در يك محيط با نور كم در ايزوي 100 يك عكس بگيريد حالا در همون محيط با ايزوي 200-400-800 يا بالاتر عكس بگيريد خوب حالا بگيد كدوم قابل قبولتره عكس سياه و تاريك يا يك عكس خوب با نويز......

Fantasio

Registered User
لایک‌ها
76
دوست عزيز اين حرف شما درست نيست ايزو يك حالت از عكاسيه نميتونيم بگيم كيفيتشون بده يادتون باشه شرايط در ايزو متفاوته........ خوب شما در يك محيط با نور كم در ايزوي 100 يك عكس بگيريد حالا در همون محيط با ايزوي 200-400-800 يا بالاتر عكس بگيريد خوب حالا بگيد كدوم قابل قبولتره عكس سياه و تاريك يا يك عكس خوب با نويز......

یعنی چه؟!
خب ایزوی بالا این امکان رو می ده که در محیط های کم نور بدون استفاده از سه پایه عکاسی کرد ولی در عین حال کیفیت عکس رو پایین می آره و نویز عکس رو زیاد می کنه.

darya_s

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
5
دوست عزيز اين حرف شما درست نيست ايزو يك حالت از عكاسيه نميتونيم بگيم كيفيتشون بده يادتون باشه شرايط در ايزو متفاوته........ خوب شما در يك محيط با نور كم در ايزوي 100 يك عكس بگيريد حالا در همون محيط با ايزوي 200-400-800 يا بالاتر عكس بگيريد خوب حالا بگيد كدوم قابل قبولتره عكس سياه و تاريك يا يك عكس خوب با نويز......[/
QUOTE]

دوست عزیز، اگر سوال باز کننده این تاپیک رو میخوندید و اون لینکی رو که داده بودند نگاه میکردید، متوجه میشدید که ایشون دقیقا این مطلب رو برعکس فکر میکردند و از عکسهای اون لینک تعجب کرده بودند که چرا عکس با ایزوی 1600 مثلا اینقدر کیفیتش بده و نویزدار هست، فکر میکردند که باید برعکس باشه.

توی ریویوها هم اگر نگاه کنید، مقایسه کیفیت عکس در ایزوهای مختلف رو بررسی میکنند از یک سوژه با ایزوهای مختلف عکس میگذارند، ولی وقتی نگاه میکنید شرایط نوری تمام عکسها یکی است، بنابراین سرعت شاتر عکسها با هم متفاوت است اما با ایزوهای مختلف عکاسی شده تا فقط تفاوت کیفیت عکسها در ایزوهای مختلف نشان داده شود. در اینجا هم بحث سر همین موضوع است.

m.shabani

کاربر فعال بازارچه
کاربر فعال
لایک‌ها
1,074
یعنی چه؟!
خب ایزوی بالا این امکان رو می ده که در محیط های کم نور بدون استفاده از سه پایه عکاسی کرد ولی در عین حال کیفیت عکس رو پایین می آره و نویز عکس رو زیاد می کنه.

منظور من اينه كه عكاسي با حساسيت بالا يك حالت عكاسيه يعني در موارد خاص كه نور كم باشه و يا نتونيم با سرعت مينيمم شاتر عكس بگيريم استفاده ميكنيم پس عكس هاي كه با حساسيت بالا (ايزو) گرفته ميشه رو نميشه با عكس هاي معمولي مقايسه كرد . در اين حالت از عكاسي بسته به كيفيت سنسور و تكنولوژي ساخت دوربين كيفيت متفاوته معمولا عكس هاي كه با دوربين هاي متفاوت و در ايزوهاي متفوت ميگيرند رو با هم مقايسه ميكنند مثلا ميگن فلان دوربين در ايزوي 800 با شرايط يكسان از فلان دوربين با همين ايزو عكس قابل قبول تري ارائه ميده يا ميزان نويز در يك دوربين در ايزوي400 قابل قبول هست منظور از قابل قبول اين نيست كه يك عكس با كيفيت و بدون نويز داريم منظور اينه كه مقدار نويزي كه براي اين حالت در حال حاضر تعريف شده(با پيشرفت تكنولوژي شايد ملاك ها فرق كنه) كمه و قابل قبوله ......
در كل منظور من اينه كه ايزو هم يكي از حالتهاي عكاسيه و در شرايط خاص از اون استفاده ميشه و با انتخاب اون (بستگي به نوع دوربين)بايد يك سري شرايط در عكاسيه ايزو رو قبول كنيد

يك عكس خوب با نويز......[/
QUOTE]

دوست عزیز، اگر سوال باز کننده این تاپیک رو میخوندید و اون لینکی رو که داده بودند نگاه میکردید، متوجه میشدید که ایشون دقیقا این مطلب رو برعکس فکر میکردند و از عکسهای اون لینک تعجب کرده بودند که چرا عکس با ایزوی 1600 مثلا اینقدر کیفیتش بده و نویزدار هست، فکر میکردند که باید برعکس باشه.

توی ریویوها هم اگر نگاه کنید، مقایسه کیفیت عکس در ایزوهای مختلف رو بررسی میکنند از یک سوژه با ایزوهای مختلف عکس میگذارند، ولی وقتی نگاه میکنید شرایط نوری تمام عکسها یکی است، بنابراین سرعت شاتر عکسها با هم متفاوت است اما با ایزوهای مختلف عکاسی شده تا فقط تفاوت کیفیت عکسها در ایزوهای مختلف نشان داده شود. در اینجا هم بحث سر همین موضوع است.[/QUOTE]

درسته

بالا