برگزیده های پرشین تولز

کدوم نرم افزار پایگاه داده رو شروع کنم یاد بگیرم؟

jopeter

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
میشه راهنماییم کنید که کدوم نرم افزار پایگاه داده رئ شروه کنم یاد بگیرم که هم بازار کارش خوب باشه و هم به عنوان یک مهندس کامپیوتر شناخته بشم؟
oracle
my sql
sql server
...........

l ممنون میشم یک منبع خوب هم برام بگید.

Para2x

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
27
فعلا توی ایران بازار Sql Server داغه , MySql هم خوبه

M+J

مدیر بازارچه
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
4,011
اگه php کار میکنی mysql
اگه asp.net کار میکنی sql server

ولی اوراکل یه چیز دیگست :cool:

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745
فرق زیادی نمیکنه همشون sql ن. الان دیگه داره برنامه ها، بخصوص تحت وب میره به سمت NoSQL و یواش یواش باید با sql خداحافظی کنین D:

Datis0

Registered User
لایک‌ها
42
فرق زیادی نمیکنه همشون sql ن. الان دیگه داره برنامه ها، بخصوص تحت وب میره به سمت NoSQL و یواش یواش باید با sql خداحافظی کنین D:

دقیقا می خواستم بگم گرامر یکی تقریبا :)

web developer

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوست عزیز...تمامی پیاگاه داده هایی که دوستان عزیزم معرفی کردن در جایگاه خودشون بسیار عالی هستند.ولی باید ببینی چه کاری را می خواهی با چه زبانی انجام بدی.اگر به برنامه نویسی وب علاقه مندی و این کار را با زبان php می خواهی انجام بدی MySql بسیار گزینه مناسبی است.اگر به کار با ابزار های .Net علاقه داری(چه وب چه ویندوز) خوب SQL Server بهتر از بقیه عمل می کنه.ORACLE معمولا تو کاربردها کوچک مورد استفاده نداره بدلیل قدرت بالا و پیچیدگی ای که داره بیشتر در جاهایی ازش استفاده می کنند که SQL Server و یا MYSQL جوابگو نیستش.البته با توجه به اینکه MySQL هم توسط شرکت اوراکل داره مدیریت می شه فکر می کنم آینده خوبی داشته باشه.پیشنهاد می کنم سری به این سایت بزنی تا بطور تخصصی تر بتونی در این باره تصمیم بگیری.

najafzadeh

کاربر فعال پایگاه داده ها
کاربر فعال
لایک‌ها
28
سلام دوست عزیز...تمامی پیاگاه داده هایی که دوستان عزیزم معرفی کردن در جایگاه خودشون بسیار عالی هستند.ولی باید ببینی چه کاری را می خواهی با چه زبانی انجام بدی.اگر به برنامه نویسی وب علاقه مندی و این کار را با زبان php می خواهی انجام بدی MySql بسیار گزینه مناسبی است.اگر به کار با ابزار های .Net علاقه داری(چه وب چه ویندوز) خوب SQL Server بهتر از بقیه عمل می کنه.ORACLE معمولا تو کاربردها کوچک مورد استفاده نداره بدلیل قدرت بالا و پیچیدگی ای که داره بیشتر در جاهایی ازش استفاده می کنند که SQL Server و یا MYSQL جوابگو نیستش.البته با توجه به اینکه MySQL هم توسط شرکت اوراکل داره مدیریت می شه فکر می کنم آینده خوبی داشته باشه.پیشنهاد می کنم سری به این سایت بزنی تا بطور تخصصی تر بتونی در این باره تصمیم بگیری.

در تکمیل فرمایشات این دوستمون باید عرض کنم که شرکت اوراکل اعتراف کرد که بعد از ورود نسخه 2008 اس کیو ال سرور واقعا رقابت نزدیکی بین اوراکل و اس کیو ال به وجود آمده است و به جرات می توان گفت که نسخه های جدید اس کیو ال در حد و اندازه های اوراکل کاربرد دارند.
البته بنا بر فرمایش دوستمون باید ببینین که در کجا و چه کاری رو می خواهین انجام بدین.

بهتره اول اصول و مبانی پایگاه داده رو یاد بگیرین. بعدش خود بخود دستتون میاد که با چه نرم افزاری بهتر می تون کار کنین. البته برای پروژه های کوچیک اکسز بدک نیست. ولی اگر می خواهین به سمت پروژه های تحت ویندوز و تجت وب متوسط و سطح بالا برین همون اس کیو ال عالیه.

اگر هم در حد پروژه های ذوب آهن و . . . می خواهین کار کنین هم اوراکل می تونه بهترین گزینه باشه. البته اگر بتونین نسخه لایسنس ارش رو گیر بیارین. چون من شنیدم که نسخه های قفل شیکسته ظاهرا کارآیی چندانی ندارن.

امید است به کار آید.

h_p609

Registered User
لایک‌ها
40
بستگی به زبان کاریت داره
اگر با محصولات مایکروسافت کار می کنی ---- SQL Server
اگر php کار میکنی یا برای linux کد می نویسی با mySql

اراکل حرفه ای هست و کمتر کسی میره سراغش، اما اگر توش وارد بشی خوبه
اما بدون زبان کاری همه اینها T-Sql هست که باید یاد بگیری و مهمترین بخش قضیه هم مهارت پیدا کردن در t-sql هست

من پیشنهاد می کنم با sql server شروع کن و یک کتاب به همراه مثال عملی برای t-sql دانلود کن و اون را خوب یاد بگیر
من خودم مهندس نرم افزار و برنامه نویس هستم.

موفق باشی

بالا