برگزیده های پرشین تولز

کدوم یکی از بانک های خارجی برای ایرانی ها حساب باز میکنن ؟

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
می خواستم بدونم کدوم یکی از بانک های خارجی کشورهای اطراف مثل ترکیه و امارات برای مشتری ایرانی حساب باز میکنن
با این شرط که اقامت نداشته باشی

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
می خواستم بدونم کدوم یکی از بانک های خارجی کشورهای اطراف مثل ترکیه و امارات برای مشتری ایرانی حساب باز میکنن
با این شرط که اقامت نداشته باشی

هیچ کدوم

mohenh

Registered User
لایک‌ها
73

patteerr

Registered User
لایک‌ها
3,141
كشور آذربايجان يا تركيه شايد بتوني يه كارايي بكني . دبي هم فكر كنم بشه .

mohenh

Registered User
لایک‌ها
73
كشور آذربايجان يا تركيه شايد بتوني يه كارايي بكني . دبي هم فكر كنم بشه .

نه دوبی رو مطمئنم نمی شه ولی آره رویال بانک آذربایجان و فینز بنک ترکیه مطمئنی هستند. سایرین هم اگه دارند که اضافه کنند تکمیل میشه لیست!

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
لطفا اگر اطلاعات ندارید اظهار نظر نکنید تا دوستان دیگه گمراه نشوند.

این سوال قبلا توی همین فروم جوابش داده شده:

http://forum.persiantools.com/t239942.html

Finansbank انگار توی ترکیه باز می کنه.

رویال رو هم مطمئنم باز می کنه. (آذربایجان)

ممنون ! یکی میگفت خیلی از سرمایه دارهای ایرانی تو بانک راس الخیمه حساب دارن
حالا بانک های ترکیه یا امارات راهی هست جز رفتن حضوری بفهمیم که حساب باز میکنن یا نه ؟
البته رویال رو از نظر امنیتش فکر میکنم مشکل داشته باشه یعنی ممکنه بعدا مشکل پیدا کنیم و ...

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
اینو پیدا کردم
کلیه بانکهای فعال در ترکیه مشمول قوانین بانکداری ترکیه می باشند و باز کردن انواع حسابهای بانکی برای خارجیها مشمول قوانین و شرایطی است که بانک مرکزی ترکیه اعلام گردیده می باشد.

مدارک لازم برای باز کردن حساب بانکی در ترکیه:

1- اصل پاسپورت،

2- اصل دفترچه اقامت در ترکیه،

3- شماره مالیات شخص در ترکیه،

4- پر کردن فرمهایی که در بانک به هنگام افتتاح حساب ارائه می گردد.

شرایط اخذ دفترچه اقامت در ترکیه:

دفترچه اقامت در ترکیه در صورت دارا بودن یکی از شرایط زیر، توسط بخش اتباع بیگانه اداره پلیس محل اقامت شخص داده می شود.

1- ازدواج با شهروند ترک،

2- داشتن شرکت در ترکیه،

3- داشتن اجازه کار در ترکیه و کار در یک موسسه دولتی یا خصوصی،

4- تحصیل در ترکیه.

شرایط اخذ شماره مالیاتی:

شماره مالیاتی با مراجعه به هر یک از شعبه های اداره کل مالیات حد اکثر ظرف 10 دقیقه داده می شود. مدارک لازم برای اخذ شماره مالیاتی:

1- اصل پاسپورت،

2- کپی از صفحه عکس دار پاسپورت و صفحه ای که مهر آخرین ورودتان به ترکیه در آن است.

لازم به ذکر است در صورت تمایل به افتتاح حساب در هر یک از بانکهای ملت ایران در ترکیه داشتن موارد فوق الزامیست به علاوه در بانکهای ملت ایران می بایستی از همان ابتدای افتتاح حساب مبلغ 500 یورو به حسابتان واریز نمایید. واریز مبلغی به حسابتان در همان ابتدای افتتاح حساب در بانکهای ترک الزامی نیست.
برخی از شعب بانکهای خارجی در ترکیه عملا با اتباع ایرانی کار نمی کنند و به دلیل برخی تصمیمات داخلی و یا بخشنامه ای که از طرف مدیریت بانکشان صادر شده است، به ایرانیان ارائه خدمت نمی کنند. لذا به اتباع ایرانی توصیه می شود که در بانکهای دولتی ویا خصوصی با مالکیت ترک، حساب باز کرده با این بانکها ارتباط برقرار کنند

لیست بانکهای ترکیه

منو این همه خوشبختی محاله :blink:

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
لطفا اگر اطلاعات ندارید اظهار نظر نکنید تا دوستان دیگه گمراه نشوند.

این سوال قبلا توی همین فروم جوابش داده شده:

http://forum.persiantools.com/t239942.html

Finansbank انگار توی ترکیه باز می کنه.

رویال رو هم مطمئنم باز می کنه. (آذربایجان)

عزیزم شما اطلاعاتتون به روز نیست با توجه به تحریمهای آمریکا که بر علیه کشورمان اتخاذ شده ایرانیان نمی تونن حساب باز کنن، یعنی بانکا دیگه برای ایرانیا که اقامت دارن هم حساب جدید باز نمی کنن چه برسه به کسی که اقامت نداره و بخواد یک حساب جدید باز کنه

kasra03

Registered User
لایک‌ها
276
ممنون ! یکی میگفت خیلی از سرمایه دارهای ایرانی تو بانک راس الخیمه حساب دارن
حالا بانک های ترکیه یا امارات راهی هست جز رفتن حضوری بفهمیم که حساب باز میکنن یا نه ؟
البته رویال رو از نظر امنیتش فکر میکنم مشکل داشته باشه یعنی ممکنه بعدا مشکل پیدا کنیم و ...

میشه بیشتر در مورد بانک رویال توضیح بدین؟من میخواستم با واسطه تو این بانک حساب باز کنم و مقداری پول منتقل کنم برای زندگی در یه کشور دیگه!!

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
عزیزم شما اطلاعاتتون به روز نیست با توجه به تحریمهای آمریکا که بر علیه کشورمان اتخاذ شده ایرانیان نمی تونن حساب باز کنن، یعنی بانکا دیگه برای ایرانیا که اقامت دارن هم حساب جدید باز نمی کنن چه برسه به کسی که اقامت نداره و بخواد یک حساب جدید باز کنه
حسین جان من فکر می کنم بانک های دولتی و خصوصی که سهامشون برای خود کشور ترکیه هست حساب باز میکنن البته با همون شرایط !
چون مشکلی ندارند

alibati

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,343
میشه بیشتر در مورد بانک رویال توضیح بدین؟من میخواستم با واسطه تو این بانک حساب باز کنم و مقداری پول منتقل کنم برای زندگی در یه کشور دیگه!!

من اطلاع ندارم ! اما ارمنستان هم گزینه خوبی هست

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
حسین جان من فکر می کنم بانک های دولتی و خصوصی که سهامشون برای خود کشور ترکیه هست حساب باز میکنن البته با همون شرایط !
چون مشکلی ندارند

من خودم خیلی دنبالش بودم علی که بتونم یک بانک معتبر پیدا کنم که بشه باهاش کار کرد حتی چند جارو ما انتخاب کردیم برای زدن دفتر که حتی مشکل اقامت و اینارو حل کنیم ولی این مشکلی که بالا گفتم وجود داره و دوستان با تجربه به من گفتن ما توصیه نمی کنیم به علت شرایط فعلی و الان حتی حواله پول رو صرافهایی که آشنا هستن تضمین نمی کنن چون میگن اونور ممکنه توقیف بشه و یا پول نرسه و یا دودره بشه.
صرافهای ایرانی شناس باز از بانک خارجی بهترن چون بانک بخشنامه میکنه و به راحتی پول رو بلاک میکنه و هیچ قانون خاصی هم نداره که بگیم مگه شهر هرته! میشه گفت از شهر هرتم اونور تره!
ولی با ریسک خودش هر کس میتونه بره حساب باز کنه ولی تضمینی تو این شرایط نیست چون همین رویال بانک هم سهامش برای یک شکت تو آمریکای شمالیه میتونه به راحتی حساب همه رو بلوکه کنه

ftec

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
388
دوستان دو سوال دارم که خواهش میکنم با صداقت کامل جواب بدین ، من یه مذاکراتی کردم که اگر جواب دقیق شما رو داشته باشم ، کلا این مشکلات حل میشه.

سوال 1: اگر شما یک حساب بانکی بدون هیچگونه محدودیت با تمامی امکانات در یک بانک معتبر بدون خطر بلوکه شدن و تحریم ،به نام و تحت اختیار کامل خودتون داشته باشین ، رسوب حسابتون - حداقل موجودی- و میانگین موجودی که در یکسال در این حساب نگهداری میکنید ، چقدره ؟

سوال 2 : اگر افتتاح این حساب مخارجی داشته باشه ، چقدر حاضرید برای اینکار هزینه کنید ؟

مرسی

پ.ن : لطفا سوالات غیر مرتبط نپرسید تا نتیجه تحقیق من مشخص بشه ،متاسفانه ضیق وقت دارم شرمندتون میشم. بعدش در خدمتتون هستم .

kasra03

Registered User
لایک‌ها
276
من خودم خیلی دنبالش بودم علی که بتونم یک بانک معتبر پیدا کنم که بشه باهاش کار کرد حتی چند جارو ما انتخاب کردیم برای زدن دفتر که حتی مشکل اقامت و اینارو حل کنیم ولی این مشکلی که بالا گفتم وجود داره و دوستان با تجربه به من گفتن ما توصیه نمی کنیم به علت شرایط فعلی و الان حتی حواله پول رو صرافهایی که آشنا هستن تضمین نمی کنن چون میگن اونور ممکنه توقیف بشه و یا پول نرسه و یا دودره بشه.
صرافهای ایرانی شناس باز از بانک خارجی بهترن چون بانک بخشنامه میکنه و به راحتی پول رو بلاک میکنه و هیچ قانون خاصی هم نداره که بگیم مگه شهر هرته! میشه گفت از شهر هرتم اونور تره!
ولی با ریسک خودش هر کس میتونه بره حساب باز کنه ولی تضمینی تو این شرایط نیست چون همین رویال بانک هم سهامش برای یک شکت تو آمریکای شمالیه میتونه به راحتی حساب همه رو بلوکه کنه

مگه حساب اشخاص حقیقی هم بلاک میکنن؟!!من فکر میکردم حساب بانک ها و مراکز دولتی تحت تحریم رو میتونن بلاک کنند!!!

mohenh

Registered User
لایک‌ها
73

نه شخصی اگه کار بدی نکنی کارت ندارند.

آقای موذنی می تونه موید این باشه.

یکی هم بود توی مالزی حساب باز می کرد ولی به نرخ ارز مالزی. اون رو هم می تونید امتحان کنید. هیچ مشکلی هم نداشتند با ایرانی ها

kasra03

Registered User
لایک‌ها
276

یکی هم بود توی مالزی حساب باز می کرد ولی به نرخ ارز مالزی. اون رو هم می تونید امتحان کنید. هیچ مشکلی هم نداشتند با ایرانی ها

کار بد یعنی چی؟!!!!اخرش این بانک رویال باکو قابل اعتماد هس؟!

mohenh

Registered User
لایک‌ها
73
کار بد یعنی چی؟!!!!اخرش این بانک رویال باکو قابل اعتماد هس؟!

آره همه بانک های ایرانی باهاش کار می کنند. بانک توسعه صادرات و ملی هم باهاش کار می کنند. یعنی سپرده اونجا دارند.

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410

من فکر کنم تو شرایط تحریم کار بد هم نکرده باشی همین که پاست ایرانی باشه به صورت سری حسابها بسته میشه البته این 100 در 100 نیست ولی تضمینی وجود نداره که بلاک نشه.

بالا