برگزیده های پرشین تولز

کسب درآمد از اینترنتی (فروش کالا)

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
با درود

دوستان گرامی یک مدت هست که روی طراحی سایت و بالا آوردن سایت و فروش اینترنتی و .. کار می کنم و یک سری تجربه هایی به دست آوردم. البته این برای دوستانم بوده که مغازه ای داشتن و می خواستن برایش مشتری هاشون سایت هم راه اندازی کنند و فروشگاه اینترنتی داشته باشن

حالا اگر من بخوام یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنم و زمان لازم رو هم داشته باشم برای نوشتن مقاله و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو و .. چجوری می تونم کالایی رو بفروشم؟
در واقع نمی دونم چی رو باید بفروشم. می خواستم بازاریاب اینترنتی بشم. هر کالایی رو بفروشم. فرض کنیم یک سایت فروشگاهی در اختیار داشته باشم

لطفا اگر می شه منو راهنمایی کنید

با سپاس

hogershop

Registered User
لایک‌ها
131
یعنی میخوای کالا رو خودت بخری و در سایت فروشگاه خودت که تاسیس میکنی بفروشی؟ یا برای سایت دیگری بازاریابی کنی ؟

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
یعنی میخوای کالا رو خودت بخری و در سایت فروشگاه خودت که تاسیس میکنی بفروشی؟ یا برای سایت دیگری بازاریابی کنی ؟
نه می خواستم کالای دیگران یا سایت های دیگر رو بفروشم (با بهره‌گیری از سایت‌هایی که در اختیار دارم)

من کالای فلان کارخونه یا سایت رو بفروشم و اونها یک درصدی به هر فروش بنده بدن

hogershop

Registered User
لایک‌ها
131
یعنی از قبل شما سایتهایی داری که الان مشغول کار هستند و بازدیدکننده دارن و میخوای از این موضوع مثل یه بلیبورد برای بازاریابی استفاده کنی ؟!
اگر از قبل صاحب سایت هستی یا به هرشکلی توی یه محل شلوغ قابلیت زدن تبلیغ بنری یا پست تبلیغاتی یا ارسال پیغام تبلیغی و....داری میتونی اینکارو بکنی و با سرعت خیلی بیشتر میتونی به فروش و گرفتن پورسانت از صاحب کالاها نزدیک بشی.
ولی اگه هیچ سایت شخصی نداری و تازه میخوای یک سایت فروشگاهی راه اندازی کنی پس باید از صفر شروع کنی..
کلا بحث فروش اینترنتی با فروش در فضای خارج از اینترنت خیلی متفاوته...در فضای خارج از اینترنت به هیچ وجه ترافیک مطرح نیست ملاکها و فاکتورهایی دیگه ای برای فروش کالا هست مثل جغرافیای اون مغازه یا قیمت و.... فروش اینترنتی متفاوته چون ارتباط با تجربه مجازی داره.اولین عاملی که باعث موفقیت فروش میشه ترافیک بازدید کننده است حالا فرق نمیکنه کالا مال خودت باشه یا مال کسی تو نماینده فروش باشی مهم اینه اون کالا در یه مکان باید دیده بشه که بازدید کننده زیادی داره برای یک فروشگاه تازه تاسیس در حالت معمول یک تا دو سال زمان نیاز داره تا دیده بشه وشناخته بشه
برای بازاریابی یا واسطه گری باید دو چیز در نظر بگیری (البته بطور دقیق نمیشه تعیین کرد ولی باید با سنجیدن شرایط و حالت تخمین بزنی):
اول اینکه چندتا از فلان کالا و فلان جنس در ماه میتونه فروش بره
دوم چند درصد سودش به تو میرسه( درصد پورسانت/حق بازاریابی )

تعداد تخمینی فروش در ماهت ضربدر درصد سود تعلق گیرنده به تو = درآمدت تقریبیت !! که باید حساب کنی با توجه به هزینه ای که میکنی به عنوان مثال رفت و آمد برای دریافت و ارسال کالا یا احیانا اگر بسته بندی باتواه هزینه بسته بندی کالا + هزینه ی تاسیس فروشگاه و نگهداری ومدیریتش و کل هزینه هایی که باید خودت بکنی تا کالارو بفروشی و به دست مشتری برسونی که با مقایسه این رقم با رقم تقریبی که از فروش دست تورو میگیره این به دست میاد که اینکار نسبت به زحمت و هزینه هاش برات سود داره وبهت رضایت خاطر میده یا نه !
نظر شخصی من اینه بازاریابی اینترنتی یه کالا که در محیط خارج از اینترنت فروش میره و فروشگاه وسایت نداره بهتر جواب میده.بازاریابی برای سایت دیگه یا فروشگاه دیگه یه جورایی بازارش اشباه شده است و درصد موفقیت و سودش برای بازاریاب کمتره.
توجیهش اینه یه کالا در فضای واقعی ممکنه در اینترنت نیومده باشه یا با اون قیمت و شرایط صاحب کارش فرصت فروش و بازاریابی اینترنتی رو نداشته که از این فرصت میشه استفاده کرد.
ولی یه کالا در فضای مجازی تا جایی که فروش بره نمیان بازاریاب بگیرن هرجا که فروش رکودی باشه و یا نتونن با قیمت مورد علاقشون خوب بفروشن میان بازاریاب میگیرن مثلا یه فروشگاه معروف رو در نظر بگیر.فرض کن بخوای برای اون کار کنی یا باید یه سایت در سطح اون داشته باشی و یا جنس ازشون بگیری و شخصا بفروشی که با توجه به اعتبار شخص در مقابل اعتبار یک مجموعه شانس موفقیت کمتره

این نکته هم وجود داره که جنسهایی که بازاریاب داره معمولا قیمتشون چند درصد بیشتر جنسهایی هست که بی واسطه فروخته میشن بخاطر دادن دستمزد بازاریاب +سود فروشنده وهزینه های جانبی که قیمت بالا میره رقبت خریدار هم پائین تر میاد از اون طرف یه فروشنده و صاحبکار شخصی اگه قیمت کالایی رو کمتر بده خریدار و مخاطب اونو انتخاب میکنه
طبق تجربه خودم کالای دیجیتال و برقی خورده ریز هیچ شانسی نداره.. کالای درشت و بزرگ بازارشون بهتره

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
سپاس از راهنماییتون

بله من چندین تارنما (سایت) دارم که به ر حال بازدیدکننده دارن. می خواستم از این موضوع بهره ببرم. فروشگاه اینترنتی هم دارم.

حالا نمی دونم چی رو می تونم بفروشم؟ یعنی زیاد اهمیت نداره که چی. هرچیزی که قابل فروختن از طریق اینترنت باشه

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
با جستجویی که کردم دیدم این کاری که من مد نظر دارم در واقع همکاری در فروش هست

می خواستم بدونم این سامانه ی همکاری در فروش که نتجه ی جستجوی گوگل این سایت ها هست:
https://www.google.com/search?q=همکاری+در+فروش&ie=utf-8&oe=utf-8

مورد اعتماد هست؟ تقلب و جعل و فریب و .. نیست؟ اصلا این کار خوبی هست و توصیه می کنید؟

چون بدبختانه هیچ کدوم از این تارنما (سایت)ها نماد الکترونکی ای نماد نداشتن.

من شماری سایت و وبلاگ دارم که بازدید خوبی دارند.

amiretc

Registered User
لایک‌ها
56
من ۱۰ سال کارم تدارکات شما هر کالای خواستی سفارش بگیر من تامین میکنم شما تو سایتت بفروش سودشم نصف نصف الان ما ی سایت خوب برای کالاهای تاسیساتی نداریم بر فرض مثال

satsat

Registered User
لایک‌ها
32
اگه وقت داری یه سری به ما بزن دنبال یکی هستم برای این کار
http://forum.persiantools.com/threads/درخواست-شریک-برای-راه-اندازی-فروشگاه-سریال.744399/
با درود

دوستان گرامی یک مدت هست که روی طراحی سایت و بالا آوردن سایت و فروش اینترنتی و .. کار می کنم و یک سری تجربه هایی به دست آوردم. البته این برای دوستانم بوده که مغازه ای داشتن و می خواستن برایش مشتری هاشون سایت هم راه اندازی کنند و فروشگاه اینترنتی داشته باشن

حالا اگر من بخوام یک فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنم و زمان لازم رو هم داشته باشم برای نوشتن مقاله و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو و .. چجوری می تونم کالایی رو بفروشم؟
در واقع نمی دونم چی رو باید بفروشم. می خواستم بازاریاب اینترنتی بشم. هر کالایی رو بفروشم. فرض کنیم یک سایت فروشگاهی در اختیار داشته باشم

لطفا اگر می شه منو راهنمایی کنید

با سپاس
http://forum.persiantools.com/threads/درخواست-شریک-برای-راه-اندازی-فروشگاه-سریال.744399/

itlass2014

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8

سلام به شما
قبل از اینکه فروشگاه اینترنتی تون رو راه اندازی کنید برای اطمینان از اینکه واقعا موفق بشید، کارتون رو به طور اصولی دنبال کنید
آموزش های زیر رو مورد استفاده قرار بدید و در نهایت به بازاریابی روز دنیا یعنی بازاریابی اینترنتی و موبایل مارکتینگ و اپلیکیشن فروشگاهی روی بیاورید.
اصولی ترین روش ها برای ایجاد فروش محصولات به طور آنلاین
آموزشی کاربردی در نحوه انتخاب و طرح ریزی یک مدل کسب و کار تجارت الکترونیک

بالا