برگزیده های پرشین تولز

کسب درآمد از طریق فروش عکس

ya30n

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,471
سلام دوستان
اینجا عکاس داریم که سابقه فروش عکس در سایت های خارجی داشته باشه؟!
کلا برای یه عکاس که عکس طبیعت و ... میگیره و میخواد عکسش رو بفروشه
چه پیشنهادی دارید؟
عکس ها جایزه هم بردن...

ya30n

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,471
سلام دوباره :)
دوستانی که مثل من علاقه مند و پیگیر این قضیه بودن تجربه خودمو تو این چند روز در اختیارشون قرار میدم
خوشحال میشم اگر کسی منبع دیگه ای سراغ داشت و نتیجه گرفته بود بیاد و باهامون به اشتراک بذاره...

خب من سایت 500x رو پیدا کردم. سایت اشتراک گذاری و فروش عکس هستش
عضویت بسیار آسونه و نیازی به توضیح نیست، تا چند روز ابتدایی بهتون مثل نسخه pro دسترسی کامل میده (این خیلی خوبه) میتونید هر تعداد عکس آپلود کنید.
وقتی تصویر رو آپلود میکنید سمت راست یه گزینه هست (عنوان و محل عکس برداری و هشتگ ها و...) همون اولین مورد میتونید تیک رو بزنید (صدور مجوز licensing) و عکس رو برای فروش در سایت های زیرمجموعه به فروش برسونید. راستی یه تیک هم زیر صدور مجوز هست اونو بزنید یعنی شما بصورت انحصاری فقط در این سایت واسه فروش عکستون رو منتشر کردید و 60 درصد سهم فروش از شماست که خیلی خوبه بنظرم...
یه داوری داره که 2-3 روز طول میکشه، عکس اگه با کیفیت باشه و البته خاص باشه (خیلی از عکس ها هستن کیفیت عالی دارن ولی پیام داورا این بود که بازار مناسبی برای فروش نداره و ردش میکردن) البته عکساتون به اشتراک گذاشته میشه همشون، ولی خب برای فروش باید دو سه روز صبر کنید داوری بشه و نظرشون رو بدن...
من این چند روز که ثبت نام کردم 10 عکسم برای فروش انتخاب شد (خودمم فکرشو نمیکردم!)
و نکته جالب اینکه سایت های زیرمجموعه ش که عکسا رو واسه فروش گذاشتن رو مرور کردم و دیدم 400 یورو قیمت گذاشتن واسه هر عکسم :)
به پول ایران فک کنم تقریبا 12 میلیون میشه هر عکس !

بدرخشید :)

LordMMD

Registered User
لایک‌ها
52
سلام دوباره :)
دوستانی که مثل من علاقه مند و پیگیر این قضیه بودن تجربه خودمو تو این چند روز در اختیارشون قرار میدم
خوشحال میشم اگر کسی منبع دیگه ای سراغ داشت و نتیجه گرفته بود بیاد و باهامون به اشتراک بذاره...

خب من سایت 500x رو پیدا کردم. سایت اشتراک گذاری و فروش عکس هستش
عضویت بسیار آسونه و نیازی به توضیح نیست، تا چند روز ابتدایی بهتون مثل نسخه pro دسترسی کامل میده (این خیلی خوبه) میتونید هر تعداد عکس آپلود کنید.
وقتی تصویر رو آپلود میکنید سمت راست یه گزینه هست (عنوان و محل عکس برداری و هشتگ ها و...) همون اولین مورد میتونید تیک رو بزنید (صدور مجوز licensing) و عکس رو برای فروش در سایت های زیرمجموعه به فروش برسونید. راستی یه تیک هم زیر صدور مجوز هست اونو بزنید یعنی شما بصورت انحصاری فقط در این سایت واسه فروش عکستون رو منتشر کردید و 60 درصد سهم فروش از شماست که خیلی خوبه بنظرم...
یه داوری داره که 2-3 روز طول میکشه، عکس اگه با کیفیت باشه و البته خاص باشه (خیلی از عکس ها هستن کیفیت عالی دارن ولی پیام داورا این بود که بازار مناسبی برای فروش نداره و ردش میکردن) البته عکساتون به اشتراک گذاشته میشه همشون، ولی خب برای فروش باید دو سه روز صبر کنید داوری بشه و نظرشون رو بدن...
من این چند روز که ثبت نام کردم 10 عکسم برای فروش انتخاب شد (خودمم فکرشو نمیکردم!)
و نکته جالب اینکه سایت های زیرمجموعه ش که عکسا رو واسه فروش گذاشتن رو مرور کردم و دیدم 400 یورو قیمت گذاشتن واسه هر عکسم :)
به پول ایران فک کنم تقریبا 12 میلیون میشه هر عکس !

بدرخشید :)
چیزی هم فروختی؟ و پولو چطوری میدن؟

ya30n

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,471
چیزی هم فروختی؟ و پولو چطوری میدن؟

فعلا 7-8 روز بیشتر از ثبت نامم نگذشته و سعی کردم بیشتر عکس ارسال کنم چون بعد از این چند روز که دسترسی میده دیگه محدودیت ارسال داره...
برای فروش هم یه سری مقاله داره، کلا مثل اینستا و سایر شبکه های اجتماعی باید فالوور جمع کنی تا لایک و بازدید عکست بره بالا و بیشتر دیده بشه
من نه ... چیزی نفروختم ولی بالای 40 عکسم مجوز فروش گرفته تا الان

یه قسمت داره Earning قشنگ مشخصه هر چی فروختی و ... بعد از طریق پی پای میتونی برداشت کنی
البته من یه سایت دیدم (برای دوستان داخل ایران که مشکل برداشت دارن) نوشته بود بدون داشتن حساب براتون اون مبلغ رو بصورت ریالی واریز میکنه ، یه کارمزدی فقط برمیداره

تو این هفت هشت روز هم دو بار مسابقه گذاشته با جایزه های 10000 دلاری
فقط مخصوص اعضای سایت هستش

به دو سه نفر از اعضای سایت هم پیام دادم (قدیمی های سایت بودن) گفتم چیزی فروختن که جواب مثبت بود :)
(یکیشون فقط ده عکسش مجوز فروش گرفته بود - از حیات وحش بود ولی خیلی زیبا بود انصافا)

LordMMD

Registered User
لایک‌ها
52
فعلا 7-8 روز بیشتر از ثبت نامم نگذشته و سعی کردم بیشتر عکس ارسال کنم چون بعد از این چند روز که دسترسی میده دیگه محدودیت ارسال داره...
برای فروش هم یه سری مقاله داره، کلا مثل اینستا و سایر شبکه های اجتماعی باید فالوور جمع کنی تا لایک و بازدید عکست بره بالا و بیشتر دیده بشه
من نه ... چیزی نفروختم ولی بالای 40 عکسم مجوز فروش گرفته تا الان

یه قسمت داره Earning قشنگ مشخصه هر چی فروختی و ... بعد از طریق پی پای میتونی برداشت کنی
البته من یه سایت دیدم (برای دوستان داخل ایران که مشکل برداشت دارن) نوشته بود بدون داشتن حساب براتون اون مبلغ رو بصورت ریالی واریز میکنه ، یه کارمزدی فقط برمیداره

تو این هفت هشت روز هم دو بار مسابقه گذاشته با جایزه های 10000 دلاری
فقط مخصوص اعضای سایت هستش

به دو سه نفر از اعضای سایت هم پیام دادم (قدیمی های سایت بودن) گفتم چیزی فروختن که جواب مثبت بود :)
(یکیشون فقط ده عکسش مجوز فروش گرفته بود - از حیات وحش بود ولی خیلی زیبا بود انصافا)
یه سوالی...مالکیت معنوی عکسات برای خودت میمونه؟ یعنی میتونی جاهای دیگه هم بفروشی؟ یا دیگه فقط توی همین سایت باید ثبت شده بمونه؟ یا چی

ya30n

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,471
یه سوالی...مالکیت معنوی عکسات برای خودت میمونه؟ یعنی میتونی جاهای دیگه هم بفروشی؟ یا دیگه فقط توی همین سایت باید ثبت شده بمونه؟ یا چی

آره واسه خودمونه، ولی یه قسمت داره که اگه اون رو تیک بزنی (و اعلام کنی که عکست رو فقط در 500px برای فروش قرار دادی نه سایت دیگه ای)
مبلغ بیشتری بهت پرداخت میکنن اگه عکسی فروش بره... (60 درصد از فروش)

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
سلام
دوستان کسی از این سایت توسته درآمدزایی بکنه؟

ya30n

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,471

ya30n

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,471
موضوع عکس هات چی بود؟ چه ویژگی باید داشته باشه که قبول کنن؟
جاذبه های گردشگری بود (حدود 80 تا تایید شده واسه فروش) اونایی که فروش رفته بیشتر واسه منطقه خودمون بود (بلوچستان ایران) کوه های مینیاتوری چند نفر خریدن...

ببینید همونطور که قبلا بهش اشاره کرده یه عکسی هست خیلی خاص و زیبا ولی بازار فروش نداره و تایید نمیکنن! (خودشون تو پیام اینو اعلام میکنن)
ولی یه عکس هست مینیمال! میبینی تایید شد و خوب فروخت...
یه ده بیست تا یوزر رو باز کنی و قسمت عکسای فروشی شون رو نگاه کنی حساب کار دستت میاد
مثلا یه گل رو تایید کردن و همون فروش رفته!
ولی بیشترین فروش رو تا جایی که من بررسی کردم حیات وحش بود
خیلی خوب فروش میره

armin200011

Registered User
لایک‌ها
415
جاذبه های گردشگری بود (حدود 80 تا تایید شده واسه فروش) اونایی که فروش رفته بیشتر واسه منطقه خودمون بود (بلوچستان ایران) کوه های مینیاتوری چند نفر خریدن...

ببینید همونطور که قبلا بهش اشاره کرده یه عکسی هست خیلی خاص و زیبا ولی بازار فروش نداره و تایید نمیکنن! (خودشون تو پیام اینو اعلام میکنن)
ولی یه عکس هست مینیمال! میبینی تایید شد و خوب فروخت...
یه ده بیست تا یوزر رو باز کنی و قسمت عکسای فروشی شون رو نگاه کنی حساب کار دستت میاد
مثلا یه گل رو تایید کردن و همون فروش رفته!
ولی بیشترین فروش رو تا جایی که من بررسی کردم حیات وحش بود
خیلی خوب فروش میره
با چه دوربینی عکس گرفتی و حجم عکس چند مگ باید باشه؟

ya30n

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,471
Nikon d7000
حجمش نباید زیر 3 مگ باشه (چون اگه واسه فروش تایید بشه در سایزهای مختلف با قیمتای مختلف میفروشن)
حداکثر هم محدودیت نداشت. یه عکس آپلود کردم بالای 20 مگ بود مشکلی نداشت

tehran_games

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
492
من توی شاتراستوک حدود 200 تا عکس گذاشتم و ماهی حدود 10 دلار درآمد دارم !

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
سلام. ممکنه ادرس این سایت که می گین رو ارسال کنید؟ نکته خاصی داره در عکس ها که باید رعایت کنیم و درآمد بهتری داشته باشیم؟
با تشکر و اینکه ثبت نام کنیم آیا شماره حساب خارجی می خواد؟

Last edited:

ya30n

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,471
با چه دوربینی عکس گرفتی و حجم عکس چند مگ باید باشه؟

دوربین شما کارکرده‌اش 15 میلیون قیمتشه !

من مدل دوربین رو گفتم مدل لنز رو نگفتم ...
و اصلا 1 میلیون قیمت دوربینه! خب که چی؟!
الان این همه پاسخ دادم که برسیم به قیمت دوربین؟! یا باید لیست تراکنش های سایت رو هم عمومی کنم که مطمئن بشید فروش داشته عکس ها؟!!!
من که اینجا نیومدم حساب پس بدم بنده خدا
همینا رو هم دارم راهنمایی میکنم دو نفر که علاقه دارن به عکاسی و از کنارش میخوان کسب درآمدی داشته باشن شاید واسشون مفید باشه
ولی خب بارها ثابت شده تو این انجمن خصوصا که آخرش باید حساب پس بدیم انگار!

دیگه سوالی پاسخ نمیدم هر کسی تمایل داشت خودش بره آزمون و خطا انجام بده ، امیدوارم به نتیجه هم برسه...

armin200011

Registered User
لایک‌ها
415
الان این همه پاسخ دادم که برسیم به قیمت دوربین؟! یا باید لیست تراکنش های سایت رو هم عمومی کنم که مطمئن بشید فروش داشته عکس ها؟!!!
همینا رو هم دارم راهنمایی میکنم دو نفر که علاقه دارن به عکاسی و از کنارش میخوان کسب درآمدی داشته باشن شاید واسشون مفید باشه

دیگه سوالی پاسخ نمیدم هر کسی تمایل داشت خودش بره آزمون و خطا انجام بده ، امیدوارم به نتیجه هم برسه...
نمی دونم چرا و برای چی ناراحت شدی؟!!!

nasimparsi

Registered User
لایک‌ها
124
می شه بگین چطور درآمد رو باید در ایران نقد کرد؟ حساب پیپال میخواد فکر کنم. توی ایران به نام خودمون که نمی شه حساب پیپال داشت؟

avan

Registered User
لایک‌ها
207

majids5

Registered User
لایک‌ها
497

این انجمن دیگه :poop::poop: شده توش. گاهی نخاله هایی مثل این میان میرینن به اعصاب ادم. اومدم جوابشو بدم که دیدم جواب دادید بهش (y)

بالا