برگزیده های پرشین تولز

کسی اینجا گیاهخوار هست ؟

javid17

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
370
سلام دوستان
کسی هست که اینجا گیاه خوار باشه ؟
و چند تا سوال:
چرا گیاهخوار شدید ؟
و آیا از گیاهخواری خودتون راضی هستید ؟

nilson

Registered User
لایک‌ها
827
من نزدیک به دو سال گیاهخوار بودم اما بخاطر شرایط اینجا که خوب محصولات کمی برای گیاهخواران هست دوباره برگشتم به حالت قبل
تجربه خوبی بود ، فهمیدم توانایی این رو دارم که از خیلی چیزهایی که دوست دارم دست بکشم ( من عاشق استیک بودم و هستم از این بابت میگم - اون دوره حتی 1 بار هم دلم استیک نخواست )

persianphonix

Registered User
لایک‌ها
112
سلام دوستان
کسی هست که اینجا گیاه خوار باشه ؟
و چند تا سوال:
چرا گیاهخوار شدید ؟
و آیا از گیاهخواری خودتون راضی هستید ؟
الان تعداد گیاه خوارا کمه اما با این وضع مملکت تا چن ماهه دیگه ایشالا هممون گیاه خوار میشیم

takesh

Registered User
لایک‌ها
4,325
من گیاهخوار نیستم--اما از گیاهخوارها متنفرم

gilase_tanha202

Registered User
لایک‌ها
374
من نزدیک به دو سال گیاهخوار بودم اما بخاطر شرایط اینجا که خوب محصولات کمی برای گیاهخواران هست دوباره برگشتم به حالت قبل
تجربه خوبی بود ، فهمیدم توانایی این رو دارم که از خیلی چیزهایی که دوست دارم دست بکشم ( من عاشق استیک بودم و هستم از این بابت میگم - اون دوره حتی 1 بار هم دلم استیک نخواست )

مادر بزرگ من حدود 30 سال گیاه خوار بوده و هست ، یعنی حتی نون هم نمیخوره ، اما الان پوکس استخوان شدید گرفته و بنده خدا چند وقتیه درگیر معالجه و عمل و . . . هست . فقط خواستن بگم کسایی که گیاه خواری میکنن باید حواسشون به مواد پروتئینی و کلسیم و آهن و . . . باشه . مثلاً میگن ماست و شیر کلسیم داره ولی کلسیمی که بدن از شید میگیره و میتونه جذب کنه خیلی بیشتر از کلسیم ماسته .

persianphonix

Registered User
لایک‌ها
112
مادر بزرگ من حدود 30 سال گیاه خوار بوده و هست ، یعنی حتی نون هم نمیخوره ، اما الان پوکس استخوان شدید گرفته و بنده خدا چند وقتیه درگیر معالجه و عمل و . . . هست . فقط خواستن بگم کسایی که گیاه خواری میکنن باید حواسشون به مواد پروتئینی و کلسیم و آهن و . . . باشه . مثلاً میگن ماست و شیر کلسیم داره ولی کلسیمی که بدن از شید میگیره و میتونه جذب کنه خیلی بیشتر از کلسیم ماسته .

نون دیگه چرا نون که از گندمه
واقعا عجیبه بعضیا واقعا تو همه چی افراط و تفریط میکنن

Exporter

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,172
منظورتون چه نو گیاهخوارایی هستش ؟
چون معمولاً حسها دوطرفست عرض کردم. در این مورد و برای اطلاعات دقیقتر باید از خودِ گیاهخوارها بپرسید.

همونطور که توی پست قبلیت گفتی، گیاهخوارها دسته بندیهای مختلفی دارند.
گیاهخوارهای frugan برای زندگی گیاه ها هم مثل زندگی جانوران ارزش قائل هستن و محصولاتی که باعث از بین رفتن گیاهان میشه رو نمیخورن. (مثلا با خوردنِ سیب، درخت سیب از بین نمیره. اما با خوردنِ گندم، کل گیاه گندم از بین میره. بنابر این گندم و فراورده های گندم (که شامل نون هم میشه) نمیخورن)

gilase_tanha202

Registered User
لایک‌ها
374

الان ولی مجبوراً به زور یکم آش و . . . میخوره ولی چه فایده ؟ حدود 15 سال پیش اینطرفا یه زلزله شدید اومد و مادربزرگ منم میخواست حداقل عادت کنه اگه اتفاقی افتاد بتونه نون بخوره ، خلاصه میاد یکم نون میخوره و حالش بد میشه و کلاً معدش ارور میده اما مثلاً جوانه گندم میخوره . کلاً من که زیاد سر در نیاوردم که چکار میکنه ولی دیگه اینقدر حرفه ای شده غذاهایی که میخوره رو اگه ببینین هوس میکنین بخورین و تو این مدت 30-40 سال همیشه دنبال کتابای آشپزی گیاه خواری بوده و هست و واقعاً در زمینه گیاه خواری یه حرفه ای به تمام معنا به حساب میاد .

javid17

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
370
شما هم تو رنج علفخوارها هستید؟(آخه دیدم خیلی از من متنفری گفتم.....)

لااقل دیگه توهین نکن به کسی
مطمئن باش با تنفر تو اون کسی که ازش تنفر داری قوی تر و قوی تر میشه

javid17

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
370

خب دوست عزیز نمیشه گفت از گیاهخواری هست
من کسانی را میشناسم که شیر و همه چیز هم میخورن ولی پوکی استخون دارن

takesh

Registered User
لایک‌ها
4,325
لااقل دیگه توهین نکن به کسی
مطمئن باش با تنفر تو اون کسی که ازش تنفر داری قوی تر و قوی تر میشه

درود
من با ایشون جیک تو جیکم عزیز
:Dتوهین نبود خودشم میدونه:D -شوخی بود و اگه فکر کرده بود توهینه بهم یه ندا میداد ---این از این خوب.
:cool: حالا میرسیم به شما:cool:--داستان چیه جدیدن قصد ارشاد منو دارید ؟
من شما رو میشناسم؟ خودتون رو معرفی کنید شاید از بچه های تو جزیره اید که قبلن همو میشناختیم آیا؟

درمورد تفاوت علف و گیاه هم قبلن صحبت شد تو اون یکی تاپیکه توضیح دادم

OWL1

Registered User
لایک‌ها
70
بچه ها گیاهخوار نشید بد دردیه الان من گیاه خار شدم دو روز عمو سبزی فروش نیومده چیزی گیرم نمیاد بخورم دارم میمیرم اما به خاطر روحانی هیچی نمیگم

------------------------

Registered User
لایک‌ها
508
بچه ها گیاهخوار نشید بد دردیه الان من گیاه خار شدم دو روز عمو سبزی فروش نیومده چیزی گیرم نمیاد بخورم دارم میمیرم اما به خاطر روحانی هیچی نمیگم

هه هه هه ، خوشمزه!

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,386
نظریه صادق هدایت تو زمینه گیاهخواری مث بقیه نظریاتش کاملا اشتباهه

بالا