برگزیده های پرشین تولز

کسی میدونه این قضیه فیبرنوری و مشکلش با adsl چیه؟

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
سلام به همه دوستان

امروز یه مامور مخابرات به من میگفت که احتمالا 2 3 ماه دیگه خطوط شما فیبر نوری میشه و وقتی فیبر نوری بشه دیگه نمیتونید از adsl استفاده کنید.

کلا فاتحه adsl خونده میشه !!!

جریان این چیه ؟ این خیلی مسخره میشه که !!!

کسی میدونه برای این قضیه راه حلی هست یا نه ؟

خواهش از مدیران اگه جای تاپیک اینجا نیست پاکش نکنید. منتقلش کنید.این تاپیک خیلی واسه من مهمه.

Desperadoz

Registered User
لایک‌ها
5
خوب شما سوال رو باید در بخش شبکه و ADSL مطرح می کردید
در این مورد هم در صورتی که این اتفاق برای شما رخ بده می توانید از ADSL مخابرات استفاده کنید.

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
اخه مساله اینجاست که مخابرات بیشتر از 128 نمیده !!! با این 128 ذاغارت هم کاری نمیشه کرد که !!!

حتی ویس چت هم نمیشه کرد.

اونوقت تکلیف ما چیه ؟!!؟ این ماموره میگفت باید مودم مخصوص فیبرنوری بخرید. 200 هزار تومن پولشه. شرکت باید این کار رو بکنه و برای شما مودم مخصوص بذاره !!!

حالا اصلا نمیدونم فرضا یکی هم پیدا شه که قبول کنه پول مودم 200 تومنی رو به شرکت بده اصلا این کار رو میکنن یا نه !!

این اینترنت خیلی واسه من حیاتیه. چون پدر و مادرم فقط با همین اینترنت هست که میتونن با اقوام در خارج از ایران صحبت کنن. با کارت تلفن خیلی پولش میشه. (از یاهو و جیمیل استفاده میکنیم)

Desperadoz

Registered User
لایک‌ها
5
درسته 128 فقط ارائه میشه ولی دوستان میگن در حد 1 مگ هست ولی خوب طبق نظرات استفاده کنندگان این سرویس زیاد کیفیت و پایداری خوبی نداره پشتیبانی هم که صفر.

Noel Gallagher

کاربر فعال موسیقی و فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
15,857
یه سوال فنی

اگر از مخابرات ADSL بگیرم اونوقت چیز پی ان استفاده کنم مشکلی بوجود نمیاد؟:f34r:

MasoudM

Registered User
لایک‌ها
651
مثل اینکه تو مناطقی که فیبر نوری هست باید یک دستگاهی نصب کنن ( یا شاید عوض کنن ) که اگر مشترک اینترنت adsl تو اون منطقه کم باشه براشون نمیصرفه .

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
مثل اینکه تو مناطقی که فیبر نوری هست باید یک دستگاهی نصب کنن ( یا شاید عوض کنن ) که اگر مشترک اینترنت adsl تو اون منطقه کم باشه براشون نمیصرفه .

والا من از ماموره شنیدم که میگفت شرکت برای هر یوزری توی مخابرات یه کارت شبکه داره .
باید این کارت شبکه رو اونجا عوض کنن منتها قیمت کارت شبکه زیاد هست. (بین 200 تا 250 تومن)

من بهش گفتم خب اگه شرکت نده که همه یوزرهاش جمع میشن !!! گفت راهی نیست. یا باید شرکت بده یا یوزر !!!

البته میگفت بهتره این مودم نصب بشه چون در دراز مدت ارزش افزودش بیشتر از adsl مخابرات هست.

مامور هم میگفت که adsl مخابرات نه پایداری داره نه سرعت و نه پشتیبانی
---------------------------------

خواهشا این تاپیک رو منحرف نکنید. صحبت از چیز میز ان و .... هم نکنید

این تاپیک فقط در مورد adsl و مشکلش با فیبر نوری هست.

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
مدیریت تاپیک رو انتقال داد !!

خواهش میکنم دوستان در بحث شرکت کنند

Mehraɴ

Registered User
لایک‌ها
40
مامور هم میگفت که adsl مخابرات نه پایداری داره نه سرعت و نه پشتیبانی
:lol::lol::lol:
مثلآ شرکت هایی مثل صبانت پشتیبانی دارند ؟ یا حقوق مشتری رو در نظر میگیرن ؟ یا سرعتشون پایداری داره ؟
شما ببینید که تمام سرویس های ADSL سرعت ناپایدار دارن و یه مدت خوب هستن و یه مدت بَد . البته سپنتا تا حد زیادی اینجوری نیست ولی اونم مفت قیمت های گرونش ! هنر نکرده !

در کل ADSL های شرکتی اصلآ و ابدآ آش دهنسوزی نیست که الان بخوای حسرتشو بخوری و واسه مخابرات هم یه چیزی مثل همینه !

xX_boy

Registered User
لایک‌ها
70
سلام خدمت دوستان
راستش ما هم مشکل adsl رو داریم امروز رفتم به مخابرات (ارومیه)تا در مورد عدم پوشش دهی adsl در منطقه مون ازشون جواب بگیرم خلاصه رفتیم سراغ یکی از مسئولیس گفتم چرا منطقه ما تحت پوشش شبکه adsl نیست گفت ک منطقه ی شما پورت نداره !این قضیه پورت چیه؟adsl برای راه اندازی ب چه پورتی نیاز داره؟ دوستان راهنمایی کنند
(در ضمن فک کنم منطقه ی ما فیبر نوریه.قطعی نمیدونم)
مرسی

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
:lol::lol::lol:
مثلآ شرکت هایی مثل صبانت پشتیبانی دارند ؟ یا حقوق مشتری رو در نظر میگیرن ؟ یا سرعتشون پایداری داره ؟
شما ببینید که تمام سرویس های ADSL سرعت ناپایدار دارن و یه مدت خوب هستن و یه مدت بَد . البته سپنتا تا حد زیادی اینجوری نیست ولی اونم مفت قیمت های گرونش ! هنر نکرده !

در کل ADSL های شرکتی اصلآ و ابدآ آش دهنسوزی نیست که الان بخوای حسرتشو بخوری و واسه مخابرات هم یه چیزی مثل همینه !

شما از مخابرات سرویس میگیری ؟
کدوم شهری ؟

Mehraɴ

Registered User
لایک‌ها
40
شما از مخابرات سرویس میگیری ؟
کدوم شهری ؟
خیر فعلآ از ADSL تو خونه استفاده نمی کنم اما تو اداره انواع مختلف isp ها رو تست کردم .
اما خوب این مخابرات هم که تو خونه ی رفقا و ... دیدم نسبت به قیمتش بد نبود و به همون اندازه مذخرف بود که سایر ISP ها بودن !
شما تشریف ببر اینجا http://forum.p30world.com/showthread.php?t=421878&page=142
در موردش زیاد بحث میشه . منطقه مخابراتی و .. رو بگو و ببین که بچه هایی که اونجان سرعتاشون چجوریه

batoobato

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
6,557
من این رو قبلا از جایی خونده بودم نمیدونم تا چه حد درسته......درست یا غلطیش با راوی مسئله این هست که مخابرات در مورد جاهایی که فیبر نوری هست خیلی سرویس واگذار نمیکنه چون میگه سیستم این فیبر نوریها پیچیده است و ما به شرکت ها اجازه نمیبیدیم که توش دست ببرن و هرازچندگاهی میاد یک سری سرویس به شرکتهای سوگولی واگذار میکنه و عجیب اینکه چرا این اتفاق در مناطق شمالی هم فقط رخ میده و اینترنت با قیمت سرسام آور ارایه میشه ولی کلا مخابرات میگه همه گاو خرن فقط ما خوبیم واسه همین کسی نبای دست ببره.....

Ali_softcenter

Registered User
لایک‌ها
7,364
داداش همش خالی بندیه!

چی چی رو یه مودم 200 تومنی بذارن حله؟

جوک میگن!

من الان توی سعادت آبادم و 8 ساله فیبر نوری شدیم.

8 ساله در به در دنبال adsl بودم

تنهها شرکتی که روی فیبر نوری adsl میده شرکت افروز هست که همون عصر نوینه.

که برای 256 ش باید ماهی 100 تومن پیاده بشی.

زیر 256 هم پورت نداره!

غیر از این هیچ راهی نداره و مثل من باید وایرلس بگیری!

همین!

والسلام!

فقط در برخی مناطق خود مخابرات هم روی فیبر نوری adsl میده که محدود به 128 هست.

فقط در یکی از مناطق پایینی تهران که فیبره ..دوست من از مخابراتشون 512 هم گرفته!

طرفای جاده قدیم کرج...ایران خودرو...

Ali_Wm

Registered User
لایک‌ها
7
اخه مساله اینجاست که مخابرات بیشتر از 128 نمیده !!! با این 128 ذاغارت هم کاری نمیشه کرد که !!!

حتی ویس چت هم نمیشه کرد.

اونوقت تکلیف ما چیه ؟!!؟ این ماموره میگفت باید مودم مخصوص فیبرنوری بخرید. 200 هزار تومن پولشه. شرکت باید این کار رو بکنه و برای شما مودم مخصوص بذاره !!!

حالا اصلا نمیدونم فرضا یکی هم پیدا شه که قبول کنه پول مودم 200 تومنی رو به شرکت بده اصلا این کار رو میکنن یا نه !!

این اینترنت خیلی واسه من حیاتیه. چون پدر و مادرم فقط با همین اینترنت هست که میتونن با اقوام در خارج از ایران صحبت کنن. با کارت تلفن خیلی پولش میشه. (از یاهو و جیمیل استفاده میکنیم)

برادر این که گفتن مودم 200 تومانی چرت کامل گفته. برادر خود من روی فیبر نوری سرویس گرفته
مودمش هم level one هستش که همه دارن تازه یک چند وقتی هم مودم من که dlink هست گرفت و استفاده کرد با این هم مشکلی نداشت فقط تنها مشکلش اینه که چون خط رو شیر میکنن سرعتت از دیال آپ هم پایین تر میشه
gmail که فکر کنم نیم ساعتی ظول میکشه که باز بشه برای برادر من که اینطوریه
خودشون هم میگن شیر میکنیم النن کاریش هم نمیشه کرد

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
منظورش مودمی بوده که توی مخابرات برای پورت یوزر نصب میشه. نه مودمی که توی خونه استفاده میشه.

vahidd

Registered User
لایک‌ها
13
ظاهرا تجهیزات فیبری در مخابرات چون جدیدتر گرونتره
تو ایران کسی برای این جور چیزا پول خرج نمیکنه چون این تجهیزات گرون فرداروز ارزون میشه و رو چیزی که کاهش قیمت بخوره نمیشه ارزش افزوده گرفت :p
وقتی هواپیمای مدل روز کشور توپولوف خوب تجهیزات مخابراتی هم معلوم باید چی باشه

vahidd

Registered User
لایک‌ها
13
برادر این که گفتن مودم 200 تومانی چرت کامل گفته. برادر خود من روی فیبر نوری سرویس گرفته
مودمش هم level one هستش که همه دارن تازه یک چند وقتی هم مودم من که dlink هست گرفت و استفاده کرد با این هم مشکلی نداشت فقط تنها مشکلش اینه که چون خط رو شیر میکنن سرعتت از دیال آپ هم پایین تر میشه
gmail که فکر کنم نیم ساعتی ظول میکشه که باز بشه برای برادر من که اینطوریه
خودشون هم میگن شیر میکنیم النن کاریش هم نمیشه کرد

در حالت معمول و طبیعی در همه جای دنیا اینترنت به صورت share ارائه میشه:
Dial up
DSL
Cable
ُSattelite
Wimax
همه share هستن

در ایران علاوه بر Share محدود هم میشه، یعنی سرعت 2000 با یک تکنیکهای ویژه وطنی عصاره وجودش کشیده میشه و تبدیل به 128 میشه

سرویسها Dedicate یا اختصاصی داستانشون فرق میکنه و قیمتشونم متفاوته

hawkish

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
مودم های ADSL و VDSL هردو از سری مودم های کابل مسی هستند، و مودم فیبر نوری از بستر فیبر نوری پشتیبانی می کند. که در حال حاضر قسمت عمده ارتباطات فیبر نوری تحت اختیار ISP سرور مخابرات هست.

بالا