برگزیده های پرشین تولز

کش شدن صفحات !!!

good_pesar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
آقا من یه مشگلی دارم که خیلی اذیت میکنه
هروقت یه تغییر کوچولو تو سایتم میدم یا حتی اونو آپدیت میکنم باید یه مدتی صبر کنم تا بتونم تغییراتو ببینم بعضی موقها تا نیم ساعت. :wacko:
مشگل از سروره ؟
یا از آی اس پی ؟
یا از سایت من که کش میشه ؟ چون من شنیدم که یه سری کد هست که اگر به کار ببری دیگه صفحه کش نمیشه درسته ؟

athar

Registered User
لایک‌ها
8
از چه ویندوزی و چه مرورگری استفاده میکنی؟

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
اين اون كدا:

HTML:
<meta http-equiv="Pragma" content="no-cache" /> 
<meta http-equiv="Expires" content="-1" /> 
<meta http-equiv="Cache-Control" content="no-cache" />
<META HTTP-EQUIV="Expires" CONTENT="Tue, 04 Dec 2004 21:29:02 GMT">

good_pesar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از athar :
از چه ویندوزی و چه مرورگری استفاده میکنی؟

XP SP2
Opera 8

البته با تمام مرورگر ها امتحان کردم
ولی مثلا بعضی اوقات که www رو از اول ادرس بر میدارم و یا مستقیم به فایل index.php لینک میدم درست میشه .

athar

Registered User
لایک‌ها
8
راستش من با ویندوز سرور 2003 این مشکل رو داشتم اما وقتی XP نصب کردم مشکل حل شد.
اما وقتی میگی www رو ورمیداری یا index.php رو اضافه میکنی حتما یه چیز دیگه هست.
سرور که هیچوقت چنین کاری نمیکنه یعنی بعید میدونم مشکل از سرور باشه.
یا از آی اس پی هست و یا از سیستم خودت.
برای اینکه ببینی آی اس پی ساییت رو کش میکنه یا نه وقتی سایت رو آپدیت میکنی لینک رو به یکی دیگه از دوستان که از آی اس پی تو استفاده میکنن بده. اگه اون طرف سایت رو آپدیت شده ببینه معلوم میشه که کشی در کار نیست و در این صورت مشکل از سیستم خودت هست که باید واسه اون چاره پیدا کرد. اگه هم کش شده باشه ........
راستی سایتت چی هست؟ میخوام ببینم وضعیت بازدیدش چطور هست. چون سایت های پربازدید کننده فقط کش میشن.

good_pesar

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از athar :
راستش من با ویندوز سرور 2003 این مشکل رو داشتم اما وقتی XP نصب کردم مشکل حل شد.
اما وقتی میگی www رو ورمیداری یا index.php رو اضافه میکنی حتما یه چیز دیگه هست.
سرور که هیچوقت چنین کاری نمیکنه یعنی بعید میدونم مشکل از سرور باشه.
یا از آی اس پی هست و یا از سیستم خودت.
برای اینکه ببینی آی اس پی ساییت رو کش میکنه یا نه وقتی سایت رو آپدیت میکنی لینک رو به یکی دیگه از دوستان که از آی اس پی تو استفاده میکنن بده. اگه اون طرف سایت رو آپدیت شده ببینه معلوم میشه که کشی در کار نیست و در این صورت مشکل از سیستم خودت هست که باید واسه اون چاره پیدا کرد. اگه هم کش شده باشه ........
راستی سایتت چی هست؟ میخوام ببینم وضعیت بازدیدش چطور هست. چون سایت های پربازدید کننده فقط کش میشن.

والا در مورد ISP من از ADSL استفاده میکنم نمیودنم اینجا کیا دیگه استفاده میکنن
در مورد بازدید هم نه زیاد نیست روزی 700 800 تا ویزیت ولی هیت زیاده یعنی یوزرها الکی تو سایت میگردن مصرف پهنای باندم به نسبتا زیاده تقریبا روزی یک گیگ ولی فکر نمیکنم ربطی به این چیزا داشته باشه .

firebird

Registered User
لایک‌ها
10
متاتگ expire رو اگه منفی یا حتی زمان کوتاه مثبت بذارین گوگل صفحاتتون رو از نتایج جستجوش پاک میکنه. میگین نه؟ امتحان کنین.

MoZa

Registered User
لایک‌ها
8
نميدونم به جاست يا نه. ولي كنترل F5 رو امتحان کردین؟ (Ctrl+F5) (البته فقط توی IE)

اینطوری به سرور یه ریکوئست جدید زده میشه و معمولا همون موقع صفحه جدید گرفته میشه.

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
به نقل از firebird :
متاتگ expire رو اگه منفی یا حتی زمان کوتاه مثبت بذارین گوگل صفحاتتون رو از نتایج جستجوش پاک میکنه. میگین نه؟ امتحان کنین.
تكذيب ميشه ! :cool:

firebird

Registered User
لایک‌ها
10
به نقل از Shahedr :

از اینکه بدون پایه و اساس اینقدر مطمئن حرف میزنی متأسفم. این بلا یه بار سرم اومد که با جستجو در webmasterworld دلیلش رو فهمیدم.

برای نمونه این صفحه رو بخونید که این بابا چطور صفحاتش از لیست گوگل پاک شدن و جواب بقیه رو. پست آخر صفحه اول هم توضیح میده که با حذف کردن اون تگ وضعیتش بهتر شده
http://forums.digitalpoint.com/showthread.php?t=6546

کلاً برای cache نشدن صفحات تو isp ها فقط بايد از تگ هاي cache-control استفاده كرد و اگه expire ميشه گذاشت توصيه متخصصين اينه كه حداقل 20 دقيقه بعد از نمايش صفحه باشه.

nendoke

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
9
نگاه کن , مطمئن باش مشکل از ISP هست , بعضیاشون صفحه ها رو کش می کنن که توی باند صرفه جویی کنن .
کارت اینترنتت رو عوض کن , درست می شه . :)

Shahed

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
34
به نقل از firebird :
از اینکه بدون پایه و اساس اینقدر مطمئن حرف میزنی متأسفم. این بلا یه بار سرم اومد که با جستجو در webmasterworld دلیلش رو فهمیدم.

برای نمونه این صفحه رو بخونید که این بابا چطور صفحاتش از لیست گوگل پاک شدن و جواب بقیه رو. پست آخر صفحه اول هم توضیح میده که با حذف کردن اون تگ وضعیتش بهتر شده
http://forums.digitalpoint.com/showthread.php?t=6546

کلاً برای cache نشدن صفحات تو isp ها فقط بايد از تگ هاي cache-control استفاده كرد و اگه expire ميشه گذاشت توصيه متخصصين اينه كه حداقل 20 دقيقه بعد از نمايش صفحه باشه.
بنده الان دو ساله از اين متاتگ دارم استفاده ميكنم !

هيچ مشكلي هم نداشتم ! :cool:

firebird

Registered User
لایک‌ها
10
سایت من که تمام صفحاتم به جز ایندکس پاک شدن و بعد از برداشتن تگ درست شد. تگ من این بود :

کد:
<META name="Expires" content="Fri, 01 Jan 1990 00:00:00 GMT">

یه مقاله ای بود که میگفت دلیلش اینه که روبات گوگل وقتی میخواد صفحه داخلی رو بخونه زمان صفحه اصلی expire شده و از خوندن منصرف میشه. من سایتتون رو دیدم و ظاهراً شما مشکل ندارین. چرا؟ جای سواله.

در ضمن این مطلب امکانات فارسی ورد خیلی خوب بود.

بالا