برگزیده های پرشین تولز

کلاس های آمادگي، كتب و اطلاعات درباره آزمون های TOEFL, FCE, IELTS, GRE

amir_a

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سریعترین راه برای گرفتن IELTS ؟
راهنماییم کنید :(

ch_hamid123

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
بري سايت British Council اونجا تاريخ ها رو زده...نزديك ترين تاريخ رو انتخاب كني و بعد هم بري ثبت نام كني :D

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
به نقل از ch_hamid123 :
بري سايت British Council اونجا تاريخ ها رو زده...نزديك ترين تاريخ رو انتخاب كني و بعد هم بري ثبت نام كني :D
یعنی کلاس و اینا داره؟! متوجه نشدم ثبت نام<->یادگیری بیشتر توضیح میدید؟

ch_hamid123

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از electronic :
یعنی کلاس و اینا داره؟! متوجه نشدم ثبت نام<->یادگیری بیشتر توضیح میدید؟

من منظورم شركت توي امتحان بود. روال اش اينجوريه كه IELTS توسط British Council برگزار مي شه ...يعني متولي اصلي اش تو ايران اون جاست. مثل تافل كه توسط سنجش برگزار مي شه. توي يه تاريخ هاي خاصي هم امتحان برگزار مي شه كه با مراجعه حضوري يا مراجعه به سايت بايد خبر بگيرين. هيچي ديگه ثبت نام مي كنين ...يه هزينه كوچكي هم مي دين البته :D و بعد هم امتحان مي دين. من از تمام كسايي كه امتحان دادن شنيدم كه حتما بايد با سبك و شيوه امتحان آشنايي داشته باشين و بعد برين سر جلسه ( جداي از اينكه سطح زبان خوبي دارين) سبك اش هم خيلي خاص نيست . كاملا تستي نيست و نمره آوردن توش تا اندازه اي سخت تره چون نسبت به تافل آشنايي و تجربه بودن در محيط توش تاثير بيشتري داره... البته اينا براي كسي يه كه نمره 6.5 به بالا مي خواد...زير 6.5 خيلي مشكلي نداره

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
به نقل از ch_hamid123 :
من منظورم شركت توي امتحان بود. روال اش اينجوريه كه IELTS توسط British Council برگزار مي شه ...يعني متولي اصلي اش تو ايران اون جاست. مثل تافل كه توسط سنجش برگزار مي شه. توي يه تاريخ هاي خاصي هم امتحان برگزار مي شه كه با مراجعه حضوري يا مراجعه به سايت بايد خبر بگيرين. هيچي ديگه ثبت نام مي كنين ...يه هزينه كوچكي هم مي دين البته :D و بعد هم امتحان مي دين. من از تمام كسايي كه امتحان دادن شنيدم كه حتما بايد با سبك و شيوه امتحان آشنايي داشته باشين و بعد برين سر جلسه ( جداي از اينكه سطح زبان خوبي دارين) سبك اش هم خيلي خاص نيست . كاملا تستي نيست و نمره آوردن توش تا اندازه اي سخت تره چون نسبت به تافل آشنايي و تجربه بودن در محيط توش تاثير بيشتري داره... البته اينا براي كسي يه كه نمره 6.5 به بالا مي خواد...زير 6.5 خيلي مشكلي نداره
ممنون.فقط یه سوالی شیش و نیم به بالا شامل کیا میشه؟

ch_hamid123

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از electronic :
ممنون.فقط یه سوالی شیش و نیم به بالا شامل کیا میشه؟
الان شما اگر بخواي براي فوق يا دكترا ادامه تحصيل بدي دانشگاه هاي كانادا مثلا ازت نمره 7 به بالا مي خوان...بعضي از اونا هم توي رشته هايي كه زبان خيلي نياز نداره ممكنه 6.5 بخوان...ولي تا جايي كه من فهميدم 7 آوردن تسلط خوبي روي زبان و امتحان لازم داره. بين 7 تا 9 معمولا بايد كار درست باشي تا نمره بياري يا تجربه محيط داشته باشي...ولي جاي نگراني نيست با يه برنامه منظم و بخصوص آشنايي با امتحان مي شه 7 رو گرفت. كتابهاي Cambridge نمونه سوال ها رو داره و كتابهاي استانداريه...البته شنيدم خود British Council هم نمونه سوال ها رو توي يه كتاب چاپ كرده و مي فروشه

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
به نقل از ch_hamid123 :
الان شما اگر بخواي براي فوق يا دكترا ادامه تحصيل بدي دانشگاه هاي كانادا مثلا ازت نمره 7 به بالا مي خوان...بعضي از اونا هم توي رشته هايي كه زبان خيلي نياز نداره ممكنه 6.5 بخوان...ولي تا جايي كه من فهميدم 7 آوردن تسلط خوبي روي زبان و امتحان لازم داره. بين 7 تا 9 معمولا بايد كار درست باشي تا نمره بياري يا تجربه محيط داشته باشي...ولي جاي نگراني نيست با يه برنامه منظم و بخصوص آشنايي با امتحان مي شه 7 رو گرفت. كتابهاي Cambridge نمونه سوال ها رو داره و كتابهاي استانداريه...البته شنيدم خود British Council هم نمونه سوال ها رو توي يه كتاب چاپ كرده و مي فروشه
مرسی.راستی چند سالی کار داره اگه از سطح مبتدی بخوای شروع بکنی؟

ch_hamid123

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از electronic :
مرسی.راستی چند سالی کار داره اگه از سطح مبتدی بخوای شروع بکنی؟

گمون نكنم به سال بكشه...ولي باز هم به خودت و مقدار وقتي كه مي خواي بزاري بستگي داره...بهترين كار اينه كه اگر خواستي، بري يكي از اين موسسه هاي زبان كه كلاس آمادگي IELTS دارن و يه امتحان تعيين سطح بدي. معمولا اينجوريه كه به عنوان امتحان تعيين سطح يه نمونه از آزمون هاي قبلي رو مي دن. اونجا معلوم مي شه به صورت تقريبي كه الان حول و حوش چند نمره مي ياري و بايد چقدر كار كني...

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
به نقل از ch_hamid123 :
گمون نكنم به سال بكشه...ولي باز هم به خودت و مقدار وقتي كه مي خواي بزاري بستگي داره...بهترين كار اينه كه اگر خواستي، بري يكي از اين موسسه هاي زبان كه كلاس آمادگي IELTS دارن و يه امتحان تعيين سطح بدي. معمولا اينجوريه كه به عنوان امتحان تعيين سطح يه نمونه از آزمون هاي قبلي رو مي دن. اونجا معلوم مي شه به صورت تقريبي كه الان حول و حوش چند نمره مي ياري و بايد چقدر كار كني...
اوه حتما".مرسی از توضیحات مفیدت.:)

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
خوب از اونجایی که آزمون تافل نفش مهمی تو تحصیلات تکمیلی داره این تاپیک رو باز کردم.
من خودم دوست دارم از همین الان برم تو کارش که فردا تو ارشد و اینا سرم بی کلاه نمونه.
فقط خیلی آشنایی ندارم.اصولا" دوره هایی که واسه تافل می ذارن (تو موسسه های خصوصی و ...) چقدر به ادم کمک می کنه و ایا خود وزارت علوم این دوره ها رو برگزار نمی کنه؟
بعدشم محتواش بیشتر چیه.زبان تخصصی یا مکالمه با تلفیقی از هر دو؟ وبه طور متوسط چقدر زمان می بره.

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از electronic :
خوب از اونجایی که آزمون تافل نفش مهمی تو تحصیلات تکمیلی داره این تاپیک رو باز کردم.
من خودم دوست دارم از همین الان برم تو کارش که فردا تو ارشد و اینا سرم بی کلاه نمونه.
فقط خیلی آشنایی ندارم.اصولا" دوره هایی که واسه تافل می ذارن (تو موسسه های خصوصی و ...) چقدر به ادم کمک می کنه و ایا خود وزارت علوم این دوره ها رو برگزار نمی کنه؟
بعدشم محتواش بیشتر چیه.زبان تخصصی یا مکالمه با تلفیقی از هر دو؟ وبه طور متوسط چقدر زمان می بره.
تو ازمون ورودی دکترا فقط و فقط پارتی اشنا بازی استادهای دوره ارشدتون نقش بازی می کنه و نه چیز دیگه

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
به نقل از mehrdad1355 :
تو ازمون ورودی دکترا فقط و فقط پارتی اشنا بازی استادهای دوره ارشدتون نقش بازی می کنه و نه چیز دیگه
فکر کردی من این همه ضجه می زنم واسه اینجا! اینا که ریشه کرده تو مملکت بی خیال. :rolleyes:

Niaz

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
16
IELTS را عشق است

esfandiyar2002

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
7
ضمن اینکه با حرف مهرداد متاسفانه شدیدا موافقم و ضمن خوش آمد گویی به الک جان عزیز..:D هرچه می خوای بپرسی بپرس تا برایت بگویم...:D تجارب فراوان تافل بنده راهگشای دوستان تازه!!:lol:

mehrdad1355

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
30
به نقل از electronic :
فکر کردی من این همه ضجه می زنم واسه اینجا! اینا که ریشه کرده تو مملکت بی خیال. :rolleyes:
مگه اینکه یه 80 درصد استادها و گروهای اموزشی رو بریزی بیرون!!!!ولی غصه نخور ارشد هنوز مثل دکترا کاملا غیر متمرکز نیست و بازم میشه امید قبولی بی پارتی رو داشت(هرچند می خوان مثل دکتراش بکنند! بجنب تا نکردن!

meli

Registered User
لایک‌ها
23
یکی بگه IELTS با تافل چه فرقی داره؟

ch_hamid123

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از meli :
یکی بگه IELTS با تافل چه فرقی داره؟

البته تافل قراره تغییر بکنه و قسمت speaking هم اضافه بشه بهش که فکر می کنم نوع IBT اش اینجوری هستش . الان نوع paper base یاPBT اش تو ایران برگزار می شه که کلا داره منسوخ می شه و من هم که این نوع رو دادم فکر می کنم خیلی ضعف داره ( مثل وابستگی بخش Listening به کیفیت صدای سالن یا یک جور بودن سوال ها) نوع دیگش که CBT بهش می گن. Computer base هستش و توی دبی هم برگزار می شه و فکر می کنم خیلی بهتر باشه چون هر فرد مستقیما جلو یه کامپیوتر امتحان می ده و سوال ها با توجه به اینکه سوال قبلی رو درست جواب داده باشی یا غلط یک جوری وزن دهی می شه توسط کامپیوتر که در نهایت به نفع داوطلبه. نوع جدید که IBT یا Internet base هستش و الان توی امریکای شمالی برگزار می شه کلا سیستم اش تغییر کرده و به مراتب سخت تر شده. یعنی سعی شده که سواد واقعی انگلیسی رو در داوطلب بسنجن.
IELTS نمره آوردن درش سخت تر از تافل فعلی هستش (به طور نسبی). چون سیستم اش مبنی بر نمره از 9 اه و برای تحصیلات تکمیلی نمره 7 به بالا می خوان در دانشگاه های معتبر. ولی تافل PBT از 670 هستش که دانشگاه های خوب بالای 600 می خوان ( این نمره ها معمولا برای رشته های مهندسی اینجوریه باقیه رشته ها فرق می کنه) از طرفی IELTS صرفاً چهار گزینه ای نیستش در حالی که تافل تماماً چهارگزینه ایه (البته به جز بخش انشا) چهار گزینه ای بودن تافل تا اندازه ای به بهتر شدن نمره کمک می کنه و برای ماها که با کنکور و سیستم های تستی آشنا ییم یه خورده راحت تره ( معمولاً اینطوره...حالا ممکنه کسی هم باشه که IELTS براش بهتر باشه) :rolleyes:
IELTS یه خوبی های دیگه ای داره از جمله اینکه نتایج اش رو زودتر می دن و برای هر نتیجه اضافی لازم نیست دردسر بکشی و پول اضافی زیادی بدی در صورتی که برای تافل خیلی باید پول بدی بابت هر نتیجه اضافی

meli

Registered User
لایک‌ها
23
مرسی
دانشگاهها کدومشون رو بیشتر قبول دارن؟!

IcedAngel

Registered User
لایک‌ها
30
تو پرانتز منم عرض کنم که هر دانشگاهی یکدوم رو قبول داره ... بعضیها هم اصلا" هیچکدوم رو قبول ندارن و جاش SATمیخوان ! بعضی دیگه هم یه برنامه های مخصوص خودشون رو دارن ... باید دید برای کدوم دانشگاه میخواین apply کنین:eek:

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
به نقل از esfandiyar2002 :
ضمن اینکه با حرف مهرداد متاسفانه شدیدا موافقم و ضمن خوش آمد گویی به الک جان عزیز..:D هرچه می خوای بپرسی بپرس تا برایت بگویم...:D تجارب فراوان تافل بنده راهگشای دوستان تازه!!:lol:
ای تافل گرفته! ای سنترینو! ای نوت بوک سوا کن! ما رو هم دریاب.:lol: اسی جان ممنون از لطفت.

بالا