برگزیده های پرشین تولز

کلاس های آمادگي، كتب و اطلاعات درباره آزمون های TOEFL, FCE, IELTS, GRE

esfandiyar2002

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
7
به نقل از electronic :
می گم خوش میاد فابریک بچه درسخون هستید!:D
ممنون.توضیحات کامل و جامعی بود البته به سبک جمالزاده!:f34r:
می گم اسی جان شما کلاس ملاسی چیزی رفتید قبلا" اسمی نشونی؟من تو این خیل آگهی هایی که سران پرنیان و ما یتعلق به! میدارن دم در خونه ی مردم بد جوری گیر کردم!:wacko:
نه عزیز....اون موقع برای خودمان کسی بودیم!!!:D
من فقط یه دوره کلاس دکتر غلامی در تبریز واسه تافل رفتم که بدونم چهارچوب امتحانی چطور بر گزار می شه...وگرنه اونجا زبان شما قوی نمی شه..فقط با تاکتیک های امتحانی آشنا می شی و یه سری اشل های جواب گویی..اون کلاس هم در موسسه گلدیس برگزار می شه که حدود 9 ماهی البته یک روز در میان و هر جلسه 1 ساعت وونیم طول کشید...ایشان متخصص گرامر هستند و تاکید بیشتر ایشان روی گرامر است...برای بخش های دیگر باید از خودتان مایه بذارین...اگه خواستی اشل خودمو برات می دم...:blush:

esfandiyar2002

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
7
به نقل از Electronics Art :
سلام
من این تایپیک رو الان دیدم :blush:
عجب بحث جالبی شده
خوب بدون کلاس چه طور میشه برای تافل اماده شد ؟
منظورم اینکه بیشتر چیکار باید کرد ؟
مثلاً نشست و لغت حفظ کرد و متن خوند یا چیزه دیگه هم هست ؟
:)
باید برای هر چهار بخش تافل وقت بذاری و با برنامه ریزی بری جلو...منتها ما ایرانی جماعت که دیمی کار می کنیم و شانسی جواب می گیریم معمولا کارمان با انشالله و ماشالله حل می شه...تا با پشتکارو....:lol:

esfandiyar2002

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
7
به نقل از IcedAngel :
نمیدونم الان سیستم تافل تو ایران چه جوریه ؟! اینجا که دوستم هفته پیش رفت بده با کامپیوتر تیکه های فیلم ها و سریالهای روزشون رو گذاشتن و از اونا سوال میدن ... یعنی دیگه گرامر و این حرفها تعطیل
جالب تر این که میگفت هر سوال رو که درست جواب بدی بعدی سخت تر میشه و اگه غلط جواب بدی بعدی آسون تر
والله اینجا هنوز داره به عصر یخی برگزار می شه..:D ولی اون سیستم جدید که شما الان گفتی برام عجیب بید!!:blink:
آخه من وقتی فایل فلاش این فرمت جدید را می دیدم چیز دیگه ای بود!!:blink:
ولی مگه تو آمریکا شما نیاز دارید که تافل بدین؟!:blink:
میگم اینجا قراره تافل بومی برگزار بشه....
احتمالا شب های برره را به انگلیسی می ذارن ملت برن جواب بدن...:D

Electronics Art

کاربر فعال برق و الکترونیک
کاربر فعال
لایک‌ها
18
به نقل از esfandiyar2002 :
باید برای هر چهار بخش تافل وقت بذاری و با برنامه ریزی بری جلو...lol:

به نظرت چقدر باید روش وقت گذاشت ؟ ;)

IcedAngel

Registered User
لایک‌ها
30
والله اینجا هنوز داره به عصر یخی برگزار می شه..:D ولی اون سیستم جدید که شما الان گفتی برام عجیب بید!!:blink:
آخه من وقتی فایل فلاش این فرمت جدید را می دیدم چیز دیگه ای بود!!:blink:
ولی مگه تو آمریکا شما نیاز دارید که تافل بدین؟!:blink:
میگم اینجا قراره تافل بومی برگزار بشه....
احتمالا شب های برره را به انگلیسی می ذارن ملت برن جواب بدن...:D
بعضی دانشگاهها میخوان ... بعضی دیگه هم SAT میخوان بعضی هم اصلا" هیچی نمیخوان فقط باید رو تو کالج English 101 پاس کنیم ... البته 90% گزینه سوم رو انتخاب میکنن

ولی سیستمی که گفتم همینجوریه ... کلیپهای کوتاه میزارن

esfandiyar2002

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
7
به نظرت چقدر باید روش وقت گذاشت ؟ ;)
دوست من هرچه بیشتر بهتر..:D فقط باید اشل مطالعه را بلد باشی و از کتب مناسب استفاده کنی...:happy:
برنامه روزانه مرتب می خواد..اگه مثلا یک کلاس 9 ماهه بری و هم زمان وقت بذاری روزی بین 4 تا 6 ساعت مفید خیلی تو نمره نهایی اثر می ذاره...;)

esfandiyar2002

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
7
به نقل از IcedAngel :
بعضی دانشگاهها میخوان ... بعضی دیگه هم SAT میخوان بعضی هم اصلا" هیچی نمیخوان فقط باید رو تو کالج English 101 پاس کنیم ... البته 90% گزینه سوم رو انتخاب میکنن

ولی سیستمی که گفتم همینجوریه ... کلیپهای کوتاه میزارن
مرسی دوست من از اطلاعات خوبتان...:happy:

Bluepyramid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از Persianit :
این تافلی را که ایران توسط سازمان سنجش میده معتبر است یا نه؟
بله دوست گلم
آزمون تافل توسط دو نهاد سازمان سنجش و دانشگاه آزاد در ایران برگزار میشه و هردو معتبر هستند (خود ETS آزمون رو طرح می کنه سئوالات رو طرح و تصحیح می کنه و... این دو نهاد فقط برگزار کننده هستند)
البته هستند موسسات و آموزشگاههایی که از دیرباز مدعی برگزاری آزمون تافل در ایران بودند و هستند!
اما کار آنها تنها تکثیر سئوالات دوره های گذشته تافل و برگزاری امتحانی است که فقط خود نتیجه آن را قبول دارند (سئوالات رو همونطور که گفتم میشه گفت که کش می رن و تصحیح هم که خودشون انجام می دن)
من افرادی را می شناسم که حدود 12 سال پیش در این آزمونها شرکت کرده اند و مدعی داشتن تافل هستند
و وقتی به آنها تفاوت این آزمونها را متذکر میشوی خیلی خوشحال نمی شن!;)
در ضمن اگر اشتباه نکنم آزمونی که دوست عزیزمون Iced Angel اشاره کردن تافل computer based هست که اجرای آن از امسال در آمریکای شمالی مرسوم شده و بمرور در بقیه قسمتهای جهان نیز اجرا خواهدشد مهمترین تغییر اضافه شدن بخشی برای speaking است و....
طبق معمول مخلصیم

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
نه عزیز....اون موقع برای خودمان کسی بودیم!!!:D
من فقط یه دوره کلاس دکتر غلامی در تبریز واسه تافل رفتم که بدونم چهارچوب امتحانی چطور بر گزار می شه...وگرنه اونجا زبان شما قوی نمی شه..فقط با تاکتیک های امتحانی آشنا می شی و یه سری اشل های جواب گویی..اون کلاس هم در موسسه گلدیس برگزار می شه که حدود 9 ماهی البته یک روز در میان و هر جلسه 1 ساعت وونیم طول کشید...ایشان متخصص گرامر هستند و تاکید بیشتر ایشان روی گرامر است...برای بخش های دیگر باید از خودتان مایه بذارین...اگه خواستی اشل خودمو برات می دم...:blush:
آهان.
خوب با این حساب من فعلا باید تقویتی برم چون این تافل که EXP داره و ما هم که حداقل یکی دوسال دیگه رو هم اینجا هستیم.ایشالا بعدا" باید برم تو این شکل آزمون.:)

electronic

Registered User
لایک‌ها
75
دوست من هرچه بیشتر بهتر..:D فقط باید اشل مطالعه را بلد باشی و از کتب مناسب استفاده کنی...:happy:
برنامه روزانه مرتب می خواد..اگه مثلا یک کلاس 9 ماهه بری و هم زمان وقت بذاری روزی بین 4 تا 6 ساعت مفید خیلی تو نمره نهایی اثر می ذاره...;)
عزیز جان اینطوری که من میدان و امواج رو میفتم! آدرسس میدم دکتر نیک مهر یقه ی شما رو بگیره!:D

Electronics Art

کاربر فعال
لایک‌ها
18

حالا یه پیشنهاد اسفندیار جان :D
شما لطف کن به علت اینکه تجارب زیادی داری و مام همینجوری ولت نمیکنیم بیا :
1) اشل مطالعه رو برای ما مشخص کن
2) کتب خوب رو معرفی کن
3) کلاسهای خوب مثلاً تو تبریز رو هم معرفی کن
4) یه سری هم پیشنهاد و راه کارهای اساسی و خفن هم برای ما جهت موفقیت بیشتر ارائه بده

که ما خیلی دوست داریم :blush:

Electronics Art

کاربر فعال
لایک‌ها
18
راستی برای شرکت در امتحان تافل شرایطی هم وجود داره ؟
مثلاً مدرک تحصیلی خاص یا یک آزمون پیش نیاز ؟
و هزینه خود آزمون چقدره سوای کلاس های آمادگی و اینا ؟ ;)

ch_hamid123

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از Bluepyramid :
در ضمن اگر اشتباه نکنم آزمونی که دوست عزیزمون Iced Angel اشاره کردن تافل computer based هست که اجرای آن از امسال در آمریکای شمالی مرسوم شده و بمرور در بقیه قسمتهای جهان نیز اجرا خواهدشد مهمترین تغییر اضافه شدن بخشی برای speaking است و....
طبق معمول مخلصیم
نه دوست عزيز...نوع computer base مدت هاي زيادي يه كه داره برگزار مي شه. توي دوبي و تركيه هم گرفته مي شه. ولي توي ايران اين نوع وجود نداره. نوع جديدي كه توي آمريكاي شمالي اومده Internet base هستش. اين هم منبع از سايت خود تافل كه فكر نكنين از خودم مي گم .

راجع به كتاب هاي مناسب هم ...نظر شخصي من اين كه بارونز خيلي كتاب بد و غير استاندارديه. ولي longman كتاب خوبي هستش. كتاب خود ETS كه داراي 7 تا نمونه تست هستش هم خيلي خوبه. Essential words for TOEFL هم بد نيست و براي لغت استفاده مي شه. سري كتاب هاي Flash هم بعضي هاشون خوبن.

ch_hamid123

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
راستی برای شرکت در امتحان تافل شرایطی هم وجود داره ؟
مثلاً مدرک تحصیلی خاص یا یک آزمون پیش نیاز ؟
و هزینه خود آزمون چقدره سوای کلاس های آمادگی و اینا ؟ ;)

براي شركت در امتحان شرايط خاصي وجود نداره. مبلغ هم تا جايي كه من يادمه 140 دلار بود (توي تهران- سنجش) كه همونجا ميري بانك تجارت، قسمت ارزي و معادل ريالي رو مي دي و حواله 140 دلاري رو بهت مي دن.
راجع به كلاس هم اطلاعي ندارم. اما يه توصيه : اگر سطح زبان متوسط و رو به بالا دارين بي خودي كلاس نرين. توي كلاس هم يكي از همين كتاب هاي longman و اين جور چيزا كار مي شه كه خود كتاب كاملا گويا و خودآموزه. مهمترين چيز اينه كه شما براي يادگيري وقت بزارين. كلاس خيلي معجزه نمي كنه

ch_hamid123

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اين هم لينك يك سري از آزمون هاي تافل از سال 97 تا 2004 . اين نمونه آزمون ها به من خيلي كمك كردن. Listening هاش خيلي كيفيت ندارن ولي reading و grammar خيلي خيلي مفيده و كاملاً شبيه سوالات امتحانه

Electronics Art

کاربر فعال
لایک‌ها
18
به نقل از ch_hamid123 :
اين هم لينك يك سري از آزمون هاي تافل از سال 97 تا 2004 . اين نمونه آزمون ها به من خيلي كمك كردن. Listening هاش خيلي كيفيت ندارن ولي reading و grammar خيلي خيلي مفيده و كاملاً شبيه سوالات امتحانه

ممنون ازت حمید جان بسیار عالی
کم کم دانلودشون میکنم :)

Electronics Art

کاربر فعال
لایک‌ها
18
به نقل از ch_hamid123 :
براي شركت در امتحان شرايط خاصي وجود نداره

آخه من یه جایی خونده بودم که قبل امتحان تافل باید یه آزمون بدی و توش حداقل نمره 134 بگیری ;)
فکر کنم اسم امتحانه OPT بود یا یه چیزی تو این مایه ها دقیقاً خاطرم نیستش :blush:

Bluepyramid

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از ch_hamid123 :
نه دوست عزيز...نوع computer base مدت هاي زيادي يه كه داره برگزار مي شه. توي دوبي و تركيه هم گرفته مي شه. ولي توي ايران اين نوع وجود نداره. نوع جديدي كه توي آمريكاي شمالي اومده Internet base هستش. اين هم منبع از سايت خود تافل كه فكر نكنين از خودم مي گم .

راجع به كتاب هاي مناسب هم ...نظر شخصي من اين كه بارونز خيلي كتاب بد و غير استاندارديه. ولي longman كتاب خوبي هستش. كتاب خود ETS كه داراي 7 تا نمونه تست هستش هم خيلي خوبه. Essential words for TOEFL هم بد نيست و براي لغت استفاده مي شه. سري كتاب هاي Flash هم بعضي هاشون خوبن.
نه حمید جان اصلا از این فکرا نمی کنم:)
ممنون از یادآوری تون منظورم همین بود ولی در نقل نام آزمون دچار اشتباه لپی شدم
ببخشید:blush:

ch_hamid123

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
به نقل از Bluepyramid :
نه حمید جان اصلا از این فکرا نمی کنم:)
ممنون از یادآوری تون منظورم همین بود ولی در نقل نام آزمون دچار اشتباه لپی شدم
ببخشید:blush:

ما ارادتمنديم...مخلص ;)