برگزیده های پرشین تولز

کلاهبرداری در فروش گوشی

jujushow

Registered User
لایک‌ها
1,107
سلام دوستان .
یه گوشی سامسونگ از دیوار خریدم سریال کارتن با گوشی نمیخونه . میترسم دزد باشه برام دردسرساز بشه .
علاالدین هم بردم کسی سریال گوشی رو تغییر نمیده .

گوشی یه سری عیب هم داره ولی از دردسرهای دزدی بودنش میترسم . راحتترین راه برای اینکه به مشکل تخورم جیه ؟

از فروشنده هم ادرس ندارم و تلفنش رو هم جواب نمیده

Hamed2G

Registered User
لایک‌ها
2,275
سلام دوستان .
یه گوشی سامسونگ از دیوار خریدم سریال کارتن با گوشی نمیخونه . میترسم دزد باشه برام دردسرساز بشه .
علاالدین هم بردم کسی سریال گوشی رو تغییر نمیده .

گوشی یه سری عیب هم داره ولی از دردسرهای دزدی بودنش میترسم . راحتترین راه برای اینکه به مشکل تخورم جیه ؟

از فروشنده هم ادرس ندارم و تلفنش رو هم جواب نمیده
سلام
هر گردی که گردو نمیشه
حین معامله باید چک می کردین حالا که پیش اومده از صفحه ی فروش دیوار عکس بگیرید و نگه دارین ( اگر تو عکس های دیوار سریال کارتن مشخصه از اون هم عکس بگیرین ) .
ضمنا توصیه می کنم توی معاملاتی که از طریق دیوار انجام میدین مبلغ رو دستی ندید به کارت بانکی فروشنده کارت به کارت کنید .( منظور سندی من باب انجام معامله دستتون باشه ).

jujushow

Registered User
لایک‌ها
1,107
سلام
هر گردی که گردو نمیشه
حین معامله باید چک می کردین حالا که پیش اومده از صفحه ی فروش دیوار عکس بگیرید و نگه دارین ( اگر تو عکس های دیوار سریال کارتن مشخصه از اون هم عکس بگیرین ) .
ضمنا توصیه می کنم توی معاملاتی که از طریق دیوار انجام میدین مبلغ رو دستی ندید به کارت بانکی فروشنده کارت به کارت کنید .( منظور سندی من باب انجام معامله دستتون باشه ).

منظور از هر گردی گردو نمیشهدرو نفهمیدم ...
اگهی دیوارش رو حذف کرده . پای فیش کارت به کارت یه دستنوشته و امضا ازش گرفتم منتها شک دارم امضای واقعیش رو زده باشه .

بخوام خودم پیگیر بشم که باید یه عالمه هزینه کنم . منتظر هم بمونم ممکنه تهمت دزدی بهم بزنند . واقعا چیکار میشه کرد ؟

Hamed2G

Registered User
لایک‌ها
2,275
منظورم اینه که صرف اینکه سریال گوشی با کارتن یکی نیست نمیشه گفت دزدیه
از همون رسید عکس بگیرید و نگه دارید چون بعد چند روز پاک میشه احیانا مشکلی پیش اومد میشه از طریق اون معامله گوشی رو اثبات کرد .

Last edited:

jujushow

Registered User
لایک‌ها
1,107
یه کپی پر رنگ همون روز ازش گرفتم . من کلا ادم محتاطی هستم و توی معامله بسیار دقیق منتها سر چک کردن سریال گوشی این اقا یه ترفند زد . گوشی رو خودش گرفت و سریال رو خوند منم از روی کارتن چک میکردم واسه همین اون موقع به تناقض برخورد نکردم .

takesh

Registered User
لایک‌ها
4,325
سلام داداش . ایشالا مشکلی پیش نمیاد .
این براتون تجربه میشه

new24-5

کاربر فعال بخش پاتوق
کاربر فعال
لایک‌ها
2,697
میتونی با دستور پلیس آگهی و آیپی رو از دیوار دریافت کنی.(طبق قوانین جرائم سایبری باید حداقل6ماه تمام آیپی ها و لاگ آن هارو نگهداری کنند)
در ضمن تو قوانین سایبری تا یکی 2 روز حق فسخ معامله رو داری(اینو حتماً خودت یه چکی بکن)،میتونی ازون استفاده کنی

jujushow

Registered User
لایک‌ها
1,107
میتونی با دستور پلیس آگهی و آیپی رو از دیوار دریافت کنی.(طبق قوانین جرائم سایبری باید حداقل6ماه تمام آیپی ها و لاگ آن هارو نگهداری کنند)
در ضمن تو قوانین سایبری تا یکی 2 روز حق فسخ معامله رو داری(اینو حتماً خودت یه چکی بکن)،میتونی ازون استفاده کنی

همون داستان شکایت و پلیس رفتن زمان و هزینه میخواد .
دادسرا شکایت کنم و هزار داستان دیگه...
دو برابره قیمت گوشی باید هزینه کنم .

carboh black

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
22
دوست عزیز شما همین مدارک خرید از ایشون نگه دار گوشی هم با خیال راحت استفاده کن زمانی شکایت اومد از طریق دادسرا مبنی بر دزدی بودن گوشی با همون مدارک راحت تبریه بشی

بنده فروشگاهی داشتم با پول دزدی خرید شده بود احضاریه اومد 10 دقیقه رفتم دادسرا مدارک دادم تبریه شدم .

sisaco

Registered User
لایک‌ها
839
شرمنده این رو میگم. خیلی از دوستان اشتباهی راهنمایی میکنن. مالباخته در صورتی که شکایتی کرده باشه و مال دسته شما باشه تحت هر شرایطی باید مال به صاحب اصلیش برگرده. حالا گوشی شما خدای ناکرده دزدی باشه و صاحبش شکایتی کرده باشه. صاحب سیم کارتی که روی اون گوشی هست احظار میشه ! و گرفتار. حالا میتونه گوشی رو پس بگیره مالباخته و از شکایتش صرفنظر کنه . میتونه هم دنبال کنه و تحت هر شرایط گرفتارتون کنه. توی سایت خرید کردید یا هر چی اون یک مرحله دیگه هست که پیگیر میشن و از صحت امر مطلع. شما ازون سمت از طرفی که خرید کردید باید شکایت کنید ! خلاصه ایشالا به هیچ کدوم ازین مراحل نرسه

بالا